Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

Los geht's :Y

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) petipetya


petipetya
nagyúr

:C

" végzettségem nem épp az, amit kerestek, de az érdeklődésem nagyon is az"

Ez nálam szintén így működik, ennyivel kiegészítve:

végzettségem nem épp az, amit kerestek, de az érdeklődésem és a tudásom nagyon is az

Persze ezt magasról leszarják a munkáltatók. :)

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#3) westcoastog


westcoastog
veterán

Dolgozgatnék én kint szívesen, úgy hogy hazajárok folyamatosan, mert itthon munkát találni, 5-ös lottó.
De kiköltözni nem költöznék, akármennyire is szar a helyzet itthon. :)

(#4) Syl válasza total90 (#1) üzenetére


Syl
nagyúr

:R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) Syl válasza Syl (#4) üzenetére


Syl
nagyúr

Azt kell, hogy mondjam, mesébeillő sikertörténet a tiéd. Irigykedés ezerrel :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) total90 válasza petipetya (#2) üzenetére


total90
veterán

Itt nem, ha benne van az önéletrajzodba, hogy mihez értesz... itt nagyon is nézik, nem csak az iksolát :K
Én is többek között azért kerülhettem az esetleges emberkék közé ;)

(#3) westcoastog

Van egy budapesti haverom, aki azt csinálja. Havonta egy hétre kijön dolgozni egy hotelba, ami 10 Eurót fizet neki óránként. Szóval 7 nap, napi 8 óra... 7x8=56, ergo 560 Euró.
Ezt úgy tudja csinálni, hogy itt egy haverjánál be van jelentve, így neki ez a hotelos meló mini job, ergo fix 450, de a többit feketén kapja.
Budapesten meg nem dolgozik, segélyt kap, az valami 35 000 forint neki. Szóval itt egy hét alatt 560 Euró és Magyarországon 35 000 forint. Ebből leszámítjuk az oda-vissza buszt, ami 70 Euro, szóval kijön belőle.
Itt a hotelba kajálhat is, arra sem, meg semmire sem kell költeni...

Vannak tehát megoldások, csak keresni kell, de ha beszélsz németül, már megtetted a legfőbb lépést ;)

(#5) Syl

Szerencsém is volt, tanultam is és azóta is... de elmondhatom, hogy összejött. Az indulásban meg szívesen segítek az érdeklődőknek pár jó tanáccsal.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#7) westcoastog válasza total90 (#6) üzenetére


westcoastog
veterán

Még ez is tök vállalható megoldás, 560 euro meg elég jó pénz.
Németül nem tudok, de gondolkodom egy nyelvtanfolyamon, meg nyelvvizsgán, csak előbb angolból kéne egy középfok. :)

(#8) Syl válasza total90 (#6) üzenetére


Syl
nagyúr

Én németbe már nem fogok elindulni. Huszonkét éve nem csaptunk bele, most már megette a fene.
Négy éve váltottunk pár privátot, abból világos lesz a helyzet. ;)
A lányomat inkább indítanám útnak, csak ő meg angolos. Mondjuk abból perfekt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9) total90 válasza westcoastog (#7) üzenetére


total90
veterán

Nyelvtanfolyam a nulláról édeskevés egy ilyesmi megoldáshoz szerintem, de próba szerencse :B

(#8) Syl

Soha ne mond, hogy soha ;)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Én ki tudnék menni, lehet hogy még munkát is kapnék (apám élt kint régebben, szerzett pár vállalkozó barátot aki biztos tudna segíteni nekem) de annyira rühellem a nyelvüket hogy leírni se tudom... 10 évig tanultam a nyelvüket (8 általános, 2 középiskolai) de nagyon kevés ragadt rám ezalatt.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#11) total90 válasza tDr1v3r (#10) üzenetére


total90
veterán

Ismerem az érzést, de aztán itt minden megváltozott :)
Nem vészes a nyelv, csak jó társaság kell, aztán megy az gyorsan.... relatív, de így 2 és fél év után nem nagyon van, amit ne tudnék elintézni, vagy megérteni. OK, közel sem rohadt jó a németem, de nincs gondom. Néha volt, amikor pl. biztosítótól kapok levelet, vagy valami, az olyasmi szövegek nehezek... de értem a lényeget :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#12) alibaba78


alibaba78
őstag

Adhatsz tanacsokat (rendes toled), de itt a lenyeg:

"aztán jött a nagybácsi, hogy ismerős ismerőse és annak az ismerőse, de lehetséges egy meló…
Voltam is interjún és nem mondom, hogy az ismerős ismerőse dolog nem segített, de felvettek egy olyan céghez, amiről csak álmodni mertem."

Akarki akarmit mond, igy mukodik a vilag.

(#13) tom956ster válasza alibaba78 (#12) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Én ugyan hazámban élek, itt tényleg csak így mennek a dolgok. Sajnos nem voltam gyakorlatilag sehol sem külföldön, de azt a rengeteg tapasztalat alapján, amit olvastam (angol, német, holland) területre elkerülő hazánkfiaitól és pár ismerőstől, amit írsz nem igaz.
A lényeg, hogy bizony van esélyed, de légy előrelátó, ha angolos vagy, menj angol nyelvterületre, végy honi simet tedd be a telódba és úgy jelentkezz állásajánlatokra.
Vélhetően a srácnak a német nyelv teljes hiánya volt a legütősebb negatívuma az önéletrajzban, így, ha én német munkaadó lennék, elsőként azokat keresném meg, akikkel minden gond és nyűg nélkül értem meg magamat. (ezzel nem azt mondom, hogy nem beszélnek angolul vagy épp más idegen nyelveket, de elsősorban mindenki az anyanyelvét szereti és használja)

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.