Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

Offen

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) Lauda


Lauda
félisten

Lakás/házár nagyon durva! :Y

(#3) total90 válasza Lauda (#2) üzenetére


total90
veterán

A vicc az egészben, hogy 150 km-re az alpok lábánál ennyiből kacsalábon forgó várat kapsz :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#4) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem kicsit drága a fenntartása annak a bizonyos kolbászkerítésnek. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) total90 válasza lezso6 (#4) üzenetére


total90
veterán

Legalább finom :DDD

Engem mindig meglep ha másik városba megyek, pl. Hamburg, de pláne Berlin, hogy nagy város, de mennyivel olcsóbb.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6) lezso6 válasza total90 (#5) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jó az írás egyébként, nagyon hiánypótló. :R Sokan csak az 1000+ eurós fizetéseket látják, aztán jön pofáraesés. :(

Nővérem most keres épp egyszemélyes albit az osztrákoknál, 4-500 euróra mondta, hogy az már gusztustalanul olcsó. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) total90 válasza lezso6 (#6) üzenetére


total90
veterán

Hát igen, ez így van. Mondjuk ha ketten vannak minimálbéren és kifognak valami nagyon olcsó kis lakást, akkor ki lehet jönni, de hát akkor sincsenek sokkal előrébb...

4-500 eurós lakásért itt ölnének az emberek :DDD Mondjuk ha valami város által biztosított lakás, akkor még meg is eshet, vagy céges kecó. Szóval kb. esélytelen :(

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8) Lacc


Lacc
aktív tag

Jo iras, pont 1 hete kezdtem el utana olvasni milyen Nemetorszagban elni (meg Anglia, Hollandia is jo hely, de hosszutavon inkabb nemetekkel elnek)
En pont Hamburgot es Munchent neztem ki, na meg Koln-t is, mert kozel van a Holland/Francia hatarakhoz.

Tudnal adni valamilyen tampontot - csak A1/A2 szintjen tudok nemetul meg -, hogy mely Munchen kornyeki kistelepuleseket erdemes keresgelni ha nyugis kisvarosi/falusi eletre vagyik az ember kozel a termeszethez?
Foleg az Alpok kornyekiek erdekelnek, amelyekbol indulva autoval es vonattal gyorsan el lehet jutni Munchbe (30 percen belul max)

(#9) laskr99


laskr99
addikt

Fizushoz: targoncás és informatikus érdekelne majd :D Habár Finn nekem a cél :D

[ Szerkesztve ]

(#10) bozont válasza lezso6 (#6) üzenetére


bozont
veterán

Na igen, aki nem tájékozódik kicsit mielőtt külföldi melóra adja fejét, rövid úton itthon találja magát.

Engem érdekelne egy CNC forgácsoló mennyit keres kint, főleg kezdő fizetésre gondolok, közel kétéves tapasztalattal még nem érzem magam olyan nagymenőnek. :D

(#11) Stanlee


Stanlee
őstag

Total90 szerintem a vasarlasi arakon meg szepitett is. Persze van olcsobb meg dragabb lakas/haz is Munchenben, de szerintem most brutal arak vannak.

Par hete nezegettem, hogy mi berleti dijra 10200 eurot fizetunk evente. A lakas amiben lakunk kb. 300.000 €, az olcsobb kategoriaba tartozik. Nem vennek lakast - most. Azert nem, mert tobb, mint 30 evig kellene torlesztenem (es meg kamattal nem is szamoltam), nem akarom, hogy az egyetlen megtakaritasom egy lakas legyen.

Amugy mi szerintem baratnommel nem keresunk tul jol, pedig allitolag per fo es csalad alapon is a bajor median folott keresunk. De nem panaszkodom...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#12) Poultier


Poultier
tag

Egy távközlési mérnök engem is érdekelne! :R

(#13) Lauda válasza total90 (#3) üzenetére


Lauda
félisten

Egyébként mi az oka annak, hogy münchen ilyen kurva drága?

(#14) Stanlee válasza Lauda (#13) üzenetére


Stanlee
őstag

Szerintem tobb oka is van:

1. Foldrajzi elhelyezkedes: itt van Nemetorszag masodik legnagyobb nemzetkozi repulotere, relative egyszeruen lehet eljutni innen szinte minden nagyobb varosba, igy a nemzetkozi cegek is szivesen telepulnek a varosba es annak kornyekere. Autopalya, vasut szinten jo osszekotteteseket biztosit.

2. Jo felsooktatassal rendelkezik: nagyon jo egyetemei es foiskolai vannak, ezert jobb minosegu alapanyagbol tudnak a cegek valogatni, ha munkavallalokat keresnek. Sok K+F-re alapulo technologia itt jelenik meg az egyetemek miatt, startupok tomkelege, stb.

3. Relative eros a szolgaltatoi szektor (itt nem az Oktoberfestre, konnyuiparra, vagy a legosibb szakmara gondolok). Magasabb hozzaadott erteket termelokbol sokan vannak.

4. A gepipar mint huzoagazat is jelen van - nem a varosban, de a kornyeken

5. Mivel jo adottsagokkal rendelkezik munkahelyekbol a varos es kornyeke, igy jol keresok jonnek tobbsegeben a varosba. Ok felhajtjak az arakat, mivel valahol lakni kell. Ez a reteg kepes draga ettermeket es mas egyeb draga szolgaltatasokat igenybe venni. Innen pedig egyenes ut vezet ahhoz, hogy draga legyen minden.

Szerintem ezert, majd mas meg valami mast gondol :)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#16) UnA válasza Lauda (#2) üzenetére


UnA
Korrektor

Csak addig látszik soknak, amíg nem nézel körül az angoloknál ;)

(#17) total90 válasza Lauda (#13) üzenetére


total90
veterán

Szerintem ez egyszerű.

Allianz, BMW, Bosh, E.ON, Flughafen, Hypo`Bank, IBM, Infinion, Google, MAN, Microsoft, O2, Siemens, Swiss... Ezek csak azok a cégek, akiket mindenki ismer. Ezen felül München az IT fellegvára egy halom hatalmas IT céggel, TechData, Cancom, Bechtle, InSight és még sorolhatnám.
Egy halom IT-s van a városban és az egyik ha nem a legjobban megfizetett munka, szinte akármelyik IT területet nézem.

Én 7 évvel ezelőtt kis fitymacsattogtató programozóként kezdtem és kezdésnek több volt a fizetésem, mint a mostani müncheni átlagfizetés. Ilyen fiezetések mellett pedig simán mennek az egekbe az árak is, pláne lakhatás trenén.

Én céges lakásba kezdtem és alig költöttem valamire, mert mindent drágának találtam. Emlékszem, az első fizetésemből (kb. 2400 euró volt) 1700 euróm maradt :DDD
Sokat tudtam spórolni azzal, hogy céges lakásba laktam.

Azóta sok minden változott, fizetésem is, de többet is költök. Ennek ellenére itteni mércével is nagyon sokat félre tudok tenni. Mondjuk ez lehet azért van, mert én nem verek el hétvégeken partyra száz eurókat, meg nem járok el rendszeresen étterembe és ilyesmi.

A többieknek, a munkáknak utána nézek és majd írok róla. Az IT részleget viszont elég jól ismerem, mert én is abban dolgozom és mostanra már olyan pozícióban, hogy rálátásom is van egyes pozíciókra...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#18) total90 válasza UnA (#16) üzenetére


total90
veterán

Na igen, anglia sem olcsó(bb), sőt.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#19) Ringman


Ringman
nagyúr

Étkezés, ez az ami a fizetésekhez mérten nem drága. Átlagosan 200 eurót ad ki az ember ha főz és nem a legolcsóbb készételeken él.

napi 3100 forint szerintem bp-en sem sok (sőt), ha minden délben főtt ételt akar enni vki, de nem akar főzni esténként hétközben. inkább kevésnek is mondanám.

(#20) Mahrenburg válasza Stanlee (#14) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Remélhetőleg nem azt akarod sugallni, hogy a legősibb szakmát nem jellemzi a magasabb hozzáadott érték... :((

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#21) Tikakukac válasza lezso6 (#6) üzenetére


Tikakukac
titán

Itt élek a nyóckerben, körúthoz közelebbi részen. Konkrétan dupla lett az albiár. 65 rugóval kezdtünk, most minden lakás 130-140k-ért megy. Ezt 5 év alatt sikerült elérni. Ez is 400 ajró. És azért sem a környék sem a fizuk nem olyan, mint kint. Meg tippre a lakáson sem kell 1 ablakot telibe rakni nikecellel, mert úgy üvölt be a szél :DDD Ez komoly. És ez itt így óvör 400 ajró. Na ez a gusztustalan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22) vicces válasza Tikakukac (#21) üzenetére


vicces
addikt

németországban amig ki nem költözöl nem változik az albiár. ez azért a nem mindegy!

:)

(#23) Tikakukac válasza vicces (#22) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem sem, konkrétan. Viszont ehhez az kell, hogy én minden hónapban gatyába rázok valamit. Villany, víz, fürdő, festés, fűtés, burkolók mind csere és javítás. Így nekem is kb. okay, végzek kétszer különb munkát, mint ezek a kotvány mesterek, cserébe csak kis anyag és időm megy el.
De ez tényleg botrány ami megy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24) vicces válasza Tikakukac (#23) üzenetére


vicces
addikt

nekünk az ár marad, a javitásokat a tulaj fizeti, esetleg ha mégis mi javitanánk vagy saját extra igényünket kell megfinanszirozni a pecóra akkor az adóból le tudjuk irni. de a kezdés - az első 4-5 év nagyon nehéz. az első 1-2 anyagilag, azon felül lelkileg. és nekem honvágyam még csak nem is volt.
a gyereke miatt hajtok és tartok ki. különben világcsavargó lennék :K

[ Szerkesztve ]

:)

(#25) Tikakukac válasza vicces (#24) üzenetére


Tikakukac
titán

Még gatyába rakom muterékat otthon, ha minden kész, akkor repülök. Mondjuk én délre :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26) janeszgol


janeszgol
félisten

Hasznosak az ilyen posztok. Nyilván mivel München lehetne egy második főváros, mert nagyon kiépült, ezért drága. De ezek a legdrágább esetek, ha jól olvastam. München környéke? Illetve más város? Meg gondolom az egyszerűbb munkák is jobban fizetnek Münchenben, mint máshol. Ezekre kíváncsi vagyok. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#27) Mahrenburg válasza Tikakukac (#25) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Pécs? Szeged?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#28) total90 válasza Ringman (#19) üzenetére


total90
veterán

Bizony nem sok. Amikor Magyországon vagyok, akkor néha elcsodálkozok, hogy miként jönnek ki az emberek 100k alatt úgy, hogy esznek is :(

(#20) Mahrenburg

Nem nekem volt címezve, de mit értesz legősibb munka alatt?

(#24) vicces

Szintén DE?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#29) vicces válasza Tikakukac (#25) üzenetére


vicces
addikt

münchent mindenképp zárd ki. én kb fél évig tudtam ott maradni. ..$$$.. :K
sztem nem éri meg sehogysem. a régieknek a fent vázolt helyzet miatt megéri egyébként csak és kizárólag kalandoroknak. :C

[ Szerkesztve ]

:)

(#30) total90 válasza janeszgol (#26) üzenetére


total90
veterán

Erre értettem a Münchent és környékét, mert ebbe a közeli települések is benne vannak. Mundjuk olyan 30 km-es rádiusz.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#31) Mahrenburg válasza total90 (#28) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Prostitúció. (Csak hülyültem. :) )

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#32) total90 válasza vicces (#29) üzenetére


total90
veterán

Attól függ mit dolgozol...

(#31) Mahrenburg

Nem esett le :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#33) lacos001


lacos001
senior tag

Münchentől mi messze vagyunk kicsit, 400kmre élünk, Freiburgtól 30 kmre.

A fullos kiadásunk egy hónapban.
Lakás 95 nm-640€, áram 50€.

Ezen felül ugye minden saját "extra" kiadás, nem kötelező, de az élethez kell.
Ovi dija, net+telefonok, tankolás, biztositások. Ez még elvisz 300€-t havonta.

Feleségem varázsló, de 75€ba korlátozta a heti költségét kaja vásárlás téren.
Eszünk lazacot, csirkét, tésztákat, gyereknek ohaj-sohaj és persze mi sem vetjük meg a "amit meglátunk, megvesszük" szisztémát.
Kicsit még mellé teszünk kb. 200€ ilyen, na még ezt meg azt megvesszük összeget, akkor is 1.500€ havonta és nyugtunk van....

Ugye irnom sem kell, 2 vollzeitos lové és 1 kindergeld az nem ennyi...3szor ennyi...legalábbis nekünk.
Ha nagy városban élnénk ami jelen pillanatban kizárt, megutáltuk a budapesti nyuzsit és itt sem különb akkor is vidáman megélnénk.
Gyereknek gyerekeknek jó lesz, nekünk már régóta jó.

Én azt szoktam mondogatni, ha valaki erősen érdeklődik az itteni lét felől....,hogy nem gyűjtünk, hanem marad lové...

Ezernyi dolog van, ami fényévekre van attól, ahonnan jöttünk...sajnos-nem sajnos- mi az oka, az mind1...ez van.
;)

Tudom, hogy most München-nagy város stb...,de kicsorgott belőlem az iromány...

[ Szerkesztve ]

(#34) 7600 GS


7600 GS
addikt

Köszi az írást! :R Tisztává tette számomra, hogy soha az életben nem fogok kiköltözni. :R

(#35) vicces válasza total90 (#28) üzenetére


vicces
addikt

mi most 10 nap alatt költöttönk a helyi tescoban és egy annál sokkal olcsóbb diszkontban 90ezer forintot. semmi extra. tegnap össze is vesztünk asszonnyal picit, mert azt hittem elhagyott pénzt és ezért hiányzik. 1x vettünk pelenkát, 1x tankoltunk egy twingoba és ezen felül csak kaja. elképesztő! nekünk ha minden szir-szar kell - de otthon főzéssel maximum 100 euróba kerül 1 hét.
sokszor eltűnödödöm, hogy itt most igy átcseszik a jónépet, vagy már felúton vagyunk a svájci életszinvonal felé és remélhetőleg 5-10 év múlva a fizetések is ahhoz mérten fognak alakulni...

.. [link]

:)

(#36) janeszgol válasza 7600 GS (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

De a cikk a legdrágább esetet írta le. Németországban is munkaerőhiány van, érdemes számolni vele.

lacos001, ezek jól hangzanak. Na valami ilyet nevezek életnek.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#37) Tikakukac válasza Mahrenburg (#27) üzenetére


Tikakukac
titán

Kicsit még délebbre. Egészen az olaszokig :B Pécs meg Szeged nem oldja meg a problémámat :P

vicces: Nálam német is bukó. Nem bírom egyszerűen a nyelvet. Nyesi a fülemet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#38) total90 válasza lacos001 (#33) üzenetére


total90
veterán

Semmi baj azzal, hogy írtál ;)

Mint írtam is, München a legdrágább város és vannak olyan részek az országon belül, ahol amit te leírtál, még az is drágának számít.

A lényeg, hogy ti jól érzitek magatok és megvan az, amit szeretnétek. Ezen felül lényegtelen hol élsz.

(#34) 7600 GS

Ne Münchent vedd alapnak, hanem a legnehezebb falatnak anyagi téren. Ha viszont itt jó melód van és szereted a nagy várost, akkor sehol máshol nem jobb :K

(#35) vicces

Svájc megint egy másik véglet, van ott pár ismerős és tudom, hogy mennyit a fizetések meg, hogy milyen az élet. Zürichi 32 m2-es lakás a központtól messze, átszámolva 2700 euró. Hiába keres 4500 eurót, ott ennyire drága minden.

(#37) Tikakukac

Világ életemben rühelltem a német nyelvet és a németeket... még is itt kötöttem ki :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#39) Robert07 válasza UnA (#16) üzenetére


Robert07
aktív tag

Igaz, London is legalabb ugyanennyi, csak fontban. Vagy meg tobb. :D

[ Szerkesztve ]

(#40) vicces válasza Robert07 (#39) üzenetére


vicces
addikt

húgom londoni. elhagyta a barátja majd 1 éve. 2 fős fizetésre rendezkedtek be. most egyedülálló. már lassan 10 éve él ott. nem tudom mennyit keres, de ő mikor néha megemliti... azt szokta mondani, hogy amikor vásárolni megy nem nézi az árakat. még egyedülállóként sem. bridgetnek szoktam hivni brahiból. :)
tuti-bizotos vész esetre ő már rég vett magyarországon hitel nélkül lakást. én a német karrieremmel egyelőre nem. és ahogy nézem az elszállt árakat legfeljebb vidéken tudnék jelenleg, ahol legfeljebb majd nyugdijas éveimet tölthetném.
én is mindig londont münchennel veszem 1 kalap alá. a régi "mindent túlélőknek" nagyon jó, az újaknak kiképzőtábor ;]
a választások után sokan picsigtak, hogy már rendelik is a repülőjegyet, én viszont csak röhögök, hogy nem tudják mit beszélnek ;] majd rájönnek, még ha vitya relativitása sem egyszerű.

:)

(#41) Stanlee válasza bozont (#10) üzenetére


Stanlee
őstag

A jo CNC-st megfizetik, erdemes valami kisebb telepulesen kezdeni, Schwandorf kornyeken lattam legutobb CNC-s allashirdetest 2000 euros nettora jon ki. Nem valami hudesok, de tobb, mint a semmi. 2 evvel mar senior CNC-s leszel. Videken kevesebbol megvan a lakhatas, a munkabajarashoz meg nem kell rogton 7-es BMW-t venni.

Varhato berekre ez az oldal jol johet: www.nettolohn.de

Amugy a lakhatas nagyon szor, mi 65 m2-ert fizetunk Freisingben (kb. 30 km Munchentol) 850 eurot (villany nelkul), ugyanez baratnom "szulovarosaban" 300 euro/ho. Munchebe meg be nem koltoznek, hogy ott eljek, isten ments, eleg bejarni dolgozni.

Most egy statisztikai felmeresben veszunk reszt baratnommel, amiben 15000 haztartas koltesi szokasait meri fel az allam, 3 honapig minden koltest fel kell irni, majd megirom, hogy mi jott ki.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#42) sagit


sagit
addikt

Én meg Salzburgot drágálltam :D

Kb fél évet tudtam ott lehúzni párommal egy lyukban 600 euróért per hó + rezsi ( volt asszem 30 nm2), kezdésnek. De mivel falusi gyerek vagyok kicsit odébb költöztünk.

Aztán 2 évet bírtam Halleinbe, szintén 600 euró környéke volt warm de ott már 45 nm jött ki ennyiből, de az Altstadt nem adta. Közbe megtanultam németül, lett zsírosabb meló.

Elköltöztem "falura", kisvárosba. Abtenau, napi 60 km-t ingázok, gyönyörű táj, isteni levegő, hegyek, sípálya,tehenek,kispatak, vízesés, mint egy alpokutifilm reklám.

Új építésű lakás, 90 nm2, 4 szoba, első lakók vagyunk, padlófűtés, 3 rétegű ablakok, fasza szigetelés, király kilátás, garázs+1 parkoló stbstbs, 840 euró warm+30 villany+net 35(a víz a betriebskostenben, közös költség nincs mert a 10 lakó hetente felváltva takarítja a lépcsőházat,sikerült megegyeznünk) . A lakás kifizetése elviszi kb a fizum 45-50%-át, és akkor pároméhoz nem nyúltunk hozzá. Ketten lakunk, bőven több mint elég nekünk.

Spórolni nem nagyon tudok, eddig rendezkedünk befelé, új kocsi, amerikai nyaralás foglalva szeptemberre. De ezt nem egészen 4 év alatt, igazából elégedettek vagyunk.

Amikor kijöttem egy 28 éves kettes golffal és 200 euróval a zsebemben 2014 nyarán, nem gondoltam hogy ez így össze fog jönni.

Azt a havi 200 eurót kajára nemtudom hogy hozod össze, néha átmegyünk Freilassingba a kauflandba vásárolni mert olcsóbb, na de ennyivel? Mi 2 főre simán elcseszünk szerintem 500 euró körül . Igaz nem is eszünk vackot, mondjuk erre párom figyel, hogy amiből lehet bio-t, haushaltung-ot stbstb vegyünk, vagy per fő gondoltad?

A teló számlánk 70 euró per 2 fő, kocsi részlet 200+ 105 euró a casco, munkába járás kb 80-90 euró, de ebből lejön a benzinpénz amit kapunk. (1 kocsival járunk, 1 helyre)

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#43) Lauda válasza total90 (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm, érthető. :R

(#44) total90 válasza vicces (#40) üzenetére


total90
veterán

London szerintem egy jó 20-30%-al drágább mint München, de a helyzet kb. ugyanaz mint itt. Ha jó munkád van és szeretsz nagy városban élni, akkor nagyon jó, ha szar a munkád, akkor sokkal rosszabb lesz, mint bárhol máshol.

(#41) Stanlee

Akkor nem is vagy tőlem messze, USH :B

Egyébként bent a városban én sem laknék többet. A céges lakás a Frankfurter Ring környékén volt, utána meg az Arabellaparkban vettem kis lakást. Nem volt jó bent lakni a zaj miatt, habár pl. az Arabellaparknál épp a park mellett laktam, de akkor sem volt csend.
Utána voltam egy évet Fürstenfeldbruckba, ami már jobb volt, de ahol most vagyok, eddig a legjobb és innét nem is megyek el, mert ezt megvettem :)

(#42) sagit

Na épp Salzburg a város, amit nem értek. Amikor átutaztam rajta, meg a TV-ből, filmekből látván álom város volt. Aztán voltam ott és egy nagy nulla. A szép kilátást is elcseszi a hangos város, meg nincs ott semmi sem és ennek ellenére drága. Ott nem tudok mivel érvelni, hogy miért drága.

Voltam már Aptenauba, szép környék nagyon :K
Egyébként az itt is jellemző, ha "falura mész", akkor lényegesen olcsóbb a lakhatás, csak ott meg munka nem nagyon van. Illetve van, csak az én szakmám (IT...) az kevésbé jellemző.
Gondolkodni már gondolkodtam rajta, de hát per pillanat nem megoldható és most itt jól érzem magam, ahol vagyok.

A 200 eurót kajára egy személyre értettem és mint írtam átlag. Én kb. ennyiből kijövök, de nagyon max 250-ből.
Biot viszont nem veszek, mert ezer féle teszt meg kutatás bemutatta, hogy nem jobb, mint a többi :P Mondjuk hús az, amit szívesen veszek hentestől és most nem Vinzenzmurra gondolok, hanem rendes hentes.
Csirkéért pl. Murnauba járok, ott van egy idős házaspár, aki árulják frissen vágva és nincsenek teletömve mindennel. Mondjuk ez látszik is a méretükön, meg a hús is sárga, nem szürke :DDD Általában rendelek vagy 20 egész pipit, azzal el vagyok egy darabig :DD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#45) UnA válasza total90 (#44) üzenetére


UnA
Korrektor

Biot viszont nem veszek, mert ezer féle teszt meg kutatás bemutatta, hogy nem jobb, mint a többi

Ez is lehet egy önigazolás :P

(#46) Stanlee válasza total90 (#44) üzenetére


Stanlee
őstag

Frankfurter Ring ismeros kornyek, pont az ilyen helyekre gondoltam, hogy nem tudnek a varosban lakni, nem nekem valo, videki gyerek vagyok. En pl. tokre orulok, hogy reggel az a legnagyobb bajom, hogy a madarak picivel napfelkelte elott elkezdenek mint atom csiripelni. Azert jobb erre felebredni, mint az elso buszra, ami az ember ablaka alatti megalloban bogo motorral fuj ebresztot. Fonokom a Münchner Freiheit-nal lakik, hiaba a pazar lakas, nem tudnek ott elni...

Arabellapark kornyeken voltam valasztas miatt, meglepett, hogy nem olyan szornyu, mint amilyennek gondoltam. A kulsobb reszein a varosnak vannak egyebkent jo helyek, remelem a sajat ingatlanban sokaig oromod leled.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#47) sagit válasza total90 (#44) üzenetére


sagit
addikt

*A-b-tenau ;] Mentél Hallstatt felé gondolom, vagy? :D

Salzburg jó pár napra, turistaként, amúgy én nem szeretem. Ott a szép óváros, Beethoven lakó és szülő háza, vár, templomok stbstb. De mivel a várost egyszer se foglalták el erővel az utóbbi pár száz évben, csak megadta magát nem igazán lett átalakítva, szűk utcák, rengeteg egyirányú utca, rengeteg buszsáv, semmi parkoló. Kocsival közlekedhetetlen, mindig dugó. Nem is szeretek bejárni. Ellepték a kínai turik, nem lehet lépni, nem nekem való, na. Plusz brutálisan drága. Itt is van azért pár nagy cég pl Redbull,teekanne stbstb, tehát zsíros állást ki lehet bőőven fogni.

Bio Vs nem bio vitát most elengedném, szeretünk arra odafigyelni hogy a tartósítószereket,színezékeket, hozzá adott adalékokat kerüljük. Ezt se engedhettem meg magamnak pl sajnos otthon. Otthon mindenből kb a legolcsóbb elve érvényesült.

Otthon 8 évig ingáztam Pécsre, napi 2*1 órát szar úton, szar busszal. Ahhoz képest ez a napi 2*30 km szuper úton és autópályán, 2*25-30p meg se kottyan jó kocsival, úgy fogom fel hogy megvan a napi hangos zenehallgatás adagom :D

A munkahelyem mellett is lakhatnék, de ugyan ezért a lakásért ott Adnet környékén elkérnének lazán 250 euróval többet, párommal osztottunk-szoroztunk és inkább ingázunk, nyugis helyen vagyunk és a maradék pénzből meg fizetjük a kocsit. Persze megértem ha a munkahelyre bejutni a városba kintről túl sok idő lenne pl neked és sokaknak, vagy megfordítva nem szeretnek fent lakni az emberek a hegyen, de ez van. Mióta amazon függő lettem kaján kívül kb semmit nem veszek boltba, kb bárhol lakhatnék 1-3 munkanapon belül 10-ből 8* a legjobb áron megjön a termék amit épp akarok. A nagy választék előnyét is elvesztette ezzel számomra a város.

Lakás vételen mi is agyalunk, itt ahogy írtad is 300e-ből már szép dolgokat lehet venni.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#48) total90 válasza Stanlee (#46) üzenetére


total90
veterán

BMW irodaházak környéke és a lakás nem direkt az út mellett volt, meg is őrültem volna :DDD Viszont ennek ellenére sem az én világom.

Arabellapark szép nagyon, főleg a park környéke, de az is zajos volt, habár ott már hallani lehetett a madrakat is. Azok engem nem zavarnak.
Most a kerte direkt tettem ki nekik egy kis házikót meg zabát... cserébe majd fotózom őket ;]

Egy ikerház felét vettem meg, még várni is kellett, hogy felépítsék, szóval elég új. 220 m2-en lakok és van egy kb. 50 m2-es kertem és 2 garázs. Ez így kielégíti a vágyaim.
Nincs messze az autópálya sem, de nem hallatszik ide és az S-Bahnhoz is 10 perc gyalog az út ha nem sietek. 10 perc gyalog a Hollener See, mögötte ott a park, szóval sok zöld.

(#47) sagit

Csak úgy ide-oda utazgatás volt. Egyébként Bad/Hof/Sportgasteinba járok le minden évbe. Van ott ismerős és évente van Hüttenfest vagy is Almabtrieb. Megyünk bebaszni :DD

Bio vs nem bio: én fözök, nem veszek készételeket... szerintem ez már elég egy egészségesebb élet felé. A bioban meg nem hiszek.

Ami a lakást illeti, mindent bele. Inkább a sajátodba tedd a pénzt, ne máséba :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#49) total90


total90
veterán

Müncheni fizetések

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.