Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Findzs


Findzs
addikt

olvasmányos bemutató volt, köszi

nekem 1 dolog nem tetszik:
a hangszórók elhelyezése,

jobb lett volna felül a billentyű felett vagy a gép oldalán

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Jó cikk, nekem egyedül a kijelző fölött lévő vastag keret nem tetszik. Amúgy mi az a HD internet :F

(#3) TESCO-Zsömle válasza Recon666 (#2) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

HD-internet pl mikor a tecsőn nézel valamit HD felbontásban. (720p vagy afelett)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4) nuke7


nuke7
veterán

jó írás, de mondjuk konkrét árat írhattál volna, és vannak elírások is, azokat is javítanám.
(pl. r betű a t helyett, meg ilyesmi)

https://youtube.com/user/nuke7

(#5) Boxi88


Boxi88
őstag

Egész jó kis gép, bár én a toshibát mint márkát nem favorizálom... de ez nem jelenti azt hogy rossz!

Grat hozzá! :C

(#6) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Jó kis gép, jó kis teszt :)

mp

(#7) Gabex1


Gabex1
csendes tag

Valahol azt olvastam a kütyüről, hogy 720p-s videók mennek róla, míg másutt azt mondták, ill. írták, hogy csak döcögősen, szaggatottan viszi. Akkor most mi a helyzet? Külföldi oldalakon az 1080p megjelenítését is említik, de gondolom az a másik processzorral kiadott változattal lehet érvényes. Egyébként nagyon tetszik a netbook, ha a sima 720p -s hd-val megbirkózna ( általában ilyen filmjeim vannak ) akkor vevő lennék rá. Azt hiszem 79.900.-Ft.-ért több helyen is árúsítják.

[ Szerkesztve ]

(#8) superecneB


superecneB
őstag

Ilyet sem láttam még, érdekes kis ketyere, viszont a hangszórók elhelyezése nem a legszerencsésebb sem a gépelés miatti letakarás miatt sem koszolódás szempontjából szerintem. Kerülhettek volna a kijelző fölé is ha már ott akkora nagy a kávája.

(#9) z0d1AK válasza nuke7 (#4) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen, elírás lehet benne, német billentyűzeten írtam. :U
Árat bármelyik ár összehasonlító oldalon találhatsz.

(#7) Gabex1: Toshiba NB550D multimédia teszt.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#10) kisza25 válasza z0d1AK (#9) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem ugyanilyen gépem van atomosban, kíváncsi lettem volna a videó lejátszási képességekre is, pl. 720p 1080p gépről, you tube videók szintén 720p, 1080p és esetleg pár teszt everest cpu-hoz memóriához, esetleg egy kis tömörítés és mennyit megy maxra terhelve a gép, vagy videó lejátszás közben,
azért köszönöm a tesztet és örülnék, ha kiegészítenéd az írásod :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#11) Duree


Duree
veterán

Nekem a bemutató írás nagyon tetszik,jól átgondoktan van megírva.Viszont a netbook az már nem nyerte meg a tetszésemet,a hangszorók elhelyezése teljesen szokatlan és nem praktikus

duree54

(#12) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a részletes írást :R
A Toshiba egy régi jól bevált márka :R
Ára mennyi lesz :F 3G-vel vagy nélkül?

Dave666

(#13) z0d1AK válasza dave666 (#12) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ára 80-85 ezer forint között alakul, 3G nélkül.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#14) hoffman_


hoffman_
nagyúr

:R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15) CygnusX válasza z0d1AK (#13) üzenetére


CygnusX
tag

Magyarországon csak ez (Toshiba Mini NB550D-108) lesz? Egy "-105" vagy "-10H" variáns, amit C-50-es APU-val szerelnek instant get lenne :) Pláne feketében

[ Szerkesztve ]

"All glory to the hypnotoad!" (Futurama)

(#16) blueMerle


blueMerle
veterán

A bemutató nagyon jó lett, a noti sajnos nagyon nem jön be, egyszerűen egyetlen Toshiba sem tetszik és ezen a tényen ez a netbook sem változtatott.

(#17) z0d1AK válasza CygnusX (#15) üzenetére


z0d1AK
veterán

C-50-es verziót nem fog a Toshiba az országba hozni, csak a 108-ast.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#18) feco88


feco88
tag

Én sajnálom, hogy nem jön C-50 verzió mert teszt videók alapján gyönyörűen viszi az 1080p-s youtube videókat is. A cikk írója ha megírná, hogy a közepes minőségű ( 6-14Gb-os ) 720p-s 1080p (avi,mkv) filmeket hogyan játssza le azt nagyon megköszönném :R

(#19) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Tyű, csuklótámasz közepére tenni a hangszórókat, hát nem is tudom... Ez elég nagy hiba a legrégibb notebook gyártótól.

A tesztet köszönöm szépen, olvasmányos, tartalmas, minőségi :R

[ Szerkesztve ]

(#20) blueMerle


blueMerle
veterán

Egyébként nem értem a notebook gyártókat. Erőltetik ezeket a kis hangkeltőket, nekem is a DV6-os Pavilionra rá van biggyesztve hogy Altec Lansing mégis ha megszólal csak elmosolyodok, ezek egyszerüen nem alkalmasak többre minthogy brutális alapszinten csipogjanak a windowsban esetleg ha nincs kéznél normális hangfalszett akkor játéknál, vagy úton filmet nézni. Pont ezért döbbentem meg a Toshibán hogy így kiemelve, zavaróan helyezte el ezeket a hangszórókat feleslegesen. Bőven jó lett volna valami egyszerübb beépített, annak sem lett volna rosszabb a minősége :))

(#21) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Jó a teszt köszi de a cucc nekem nem jön be. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#22) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

A lapos sajnos nem nagyon nyerte el a tetszésem. :N Köszönjük a tesztet! :R

[ Szerkesztve ]

(#23) Oliverda


Oliverda
félisten

Csak én vagyok vak és gyengénlátó, vagy tényleg nincs benne a képernyő felbontása az írásban?

"Sajnos csak 1 slot van a memóriák számára, illetve maximum 2GB-ig bővíthető ez a memória."

Szvsz inkább 4GB-ig.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24) z0d1AK válasza Oliverda (#23) üzenetére


z0d1AK
veterán

Valóban nem került külön feltüntetésre a specifikáció, 1024x600-as kijelzőt kapott csak, mint a többi netbook.

Nem, CSAK 2GB-ig támogatja a memóriákat:
Rendszermemória normál : 1,024 MB
bővíthetőség felső határa : 2,048 MB
technológia : DDR3 RAM (1066 MHz)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#25) Gude


Gude
senior tag

Gratula a géphez és az íráshoz

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#26) rep3at


rep3at
őstag

Kellemes kis gép, tetszett a kifejezetten hosszú üzemidő és a fejlett zenelejátszási funkciók.

Forward thinking. كرر

(#27) idkfaiddqd


idkfaiddqd
tag

pont a tenyereddel letakarod a hangszórót :D kb olyan mint psp 1000-nél ott is gyűrűsujjal kell tartani a gépet,de pont lefogod a két hangsugárzót :D biztos sokat gondolkodnak tervezéskor ilyen apróságokra :D

Hibás-törött PS3,PS2,PS1,PSP,WII,DS,XBOXc,EEEpc-ket veszek reális áron!

(#28) Oliverda válasza z0d1AK (#24) üzenetére


Oliverda
félisten

Aha, hát szerintem simán menne egy 4 gigás modullal is, csak valamiért ezt írták be. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#29) DeFranco


DeFranco
nagyúr

A teszt jó, de a képekkel van egy kis bajom: maga a lapos ilyen marha görbe, vagy a fényképező torzít ekkorát? Elég zavaró...

(#30) z0d1AK válasza Oliverda (#28) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem fogok 4GB-ot írni, mert talán támogatja. Hivatalos gyártói adat, ez van.

(#29) DeFranco: sajna a fényképezőgép torzított a képek. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#31) Napfénysüti válasza Findzs (#1) üzenetére

Ennél rosszabb helyre már nem is tehették volna a hangszórókat. :(((
A cikk jó a gép meg ezt leszámítva elég korrekt darab. :K

Més que un club!

(#32) BloodRay


BloodRay
veterán

Érdekes gép, de ez a hangszóró megoldás eléggé rosszul sikerültnek tűnik.

Ez az ami még nekem szemet szúrt és kissé furcsán hangzik:
"A Toshiba bünteti azt, ha nem előre beépített 3G-vel vásároljuk meg a netbookot, mivel ez esetben csak a nyílás van meg a SIM kártyához, ám maga a hozzá szükséges áramkör nem került kialakításra az alaplapon."
Mit büntet itt a Toshiba? Ha 3G nélküli verziót veszünk nem evidens hogy nincs benne az áramkör? :F

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#33) Oliverda válasza z0d1AK (#30) üzenetére


Oliverda
félisten

99%, hogy menne. Persze a 2GB-t biztos viszi, vagy legalábbis azért még reklamálni is lehet, ha nem menne.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#34) z0d1AK válasza BloodRay (#32) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem. Adott a kialakítás a SIM kártyának, csak nem kapott olvasót. Az önmagában még kevés is volna, utólagosan egy WWAN modullal lehetne bővíteni, miniPCI-e csatlakozóban, amivel képes lenne beépített mobilinternet használatra.
Ilyen modem a Novatel EU850D. Ha adott volna a második foglalat kialakítása, akkor egy ilyen segítségével 10 ezer forintért lehetne átalakítani a gépet mobilinternethez.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35) Oliverda válasza z0d1AK (#34) üzenetére


Oliverda
félisten

Az ilyen WWAN modulok milyen antennával rendelkeznek?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#36) kisza25 válasza Oliverda (#28) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ezeknél a netbookoknál nem nagyon adnak a pontos értékekre,az enyém Toshiba NB250 DDR3-mas és mindenütt írták, hogy 1066Mhz meg 1333Mhz modullal...de hogy a valóságban csak 667Mhz-en tudja kezelni azt még az intel oldalán sem találtam meg, gondoltam, hogy csak annyi lesz, de akkor is gáz :N
elvileg ez is kezel 4GB-ot az architektúrából kiindulva, de ezeknél a gyártóknál soha nem lehet tudni, csak ha már kipróbáltad :P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#37) blueMerle válasza kisza25 (#36) üzenetére


blueMerle
veterán

Sőt, sokszor a hivatalos maximum érték se ül! Nekem a 4515s HP-m nem tudott 8GB-ot kezelni holott a specifikációiban világosan szerepelt hogy képes rá: Upgradeable to 8192 MB maximum (2 SODIMM slot) Bár ez ugye jogos reklamáció volt :)

Valóban a legjobb letesztelni boltban, és csak akkor megvenni a RAM-ot ha mükődik vele, bár ehhez nem árt egy ismerős eladó.

[ Szerkesztve ]

(#38) z0d1AK válasza Oliverda (#35) üzenetére


z0d1AK
veterán

Egy ilyen EU850D beépített antennát kíván, ugyan olyat, mint a WiFi. Ez egyes gépeknél pl ki van építve (Dell), egyeseknél nem (HP, Acer).

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#39) Oliverda válasza kisza25 (#36) üzenetére


Oliverda
félisten

A BIOS-ban gyanítom le lehet korlátozni, ha nagyon akarják, bár ennek nem sok értelmét látnám.

blueMerle: Több márkával próbálva, vagy csak egy fajtát nem szeretett így?

z0d1AK: Akkor ha jól értem bizonyos gépeknél ki kell építeni utólag az antennát is? Gondolom ilyen esetben külön antennája van a WLAN és WWAN egységnek is. Sejtésem szerint a kettő hasonló lehet, mert a frekvenciájuk nincs túl távol egymástól.

Mondjuk nekem pont azért tűnik vonzónak a beépített WWAN, mert ha van a gépben rendes antenna is hozzá, akkor talán úgy jobb vételt lehet produkálni mint a kis USB-s lepkefing mindenegyben modemekkel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#40) z0d1AK válasza Oliverda (#39) üzenetére


z0d1AK
veterán

Maga az antenna ugyan olyan, mint a Wifié, de külön kell lennie kiépítve a WWAN-hoz.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#41) Oliverda válasza z0d1AK (#40) üzenetére


Oliverda
félisten

Oké, az nyilvánvaló. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#42) Csocsesz75 válasza feco88 (#18) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Itt egy demonstráció az AMD jóvoltából a CES-en, Big Buck Bunny animációval (1080p HD) Atom 550, AMD C-50, AMD C-30 sorrendben.

[link]

Letöltöttem ezt a Big Buck Bunny videót ami 9:56 perc hosszú, bitráta a következő :

720p avi : 316 Mb - 4351 Kbps
720p h264 : 397Mb - 5589 Kbps

1080p avi : 885 Mb - 12163 Kbps
1080p h264 : 691 Mb - 9725 Kbps

Valószínű ott a demonstrációban ezek közül használják valamelyiket.

(#43) Csocsesz75 válasza Gabex1 (#7) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Ha megnézed ezt a tesztet az sem mindegy milyen lejátszóval etetik az 1080p-t.

[link]

(#44) Oliverda válasza Csocsesz75 (#43) üzenetére


Oliverda
félisten

Olyan lejátszót kell használni ami tisztességes támogatja a hardveres GPU alapú gyorsítást. Máskülönben szaggatni fognak a HD anyagok, a többi pedig sok CPU-t fog használni, ami miatt hamarabb le fog merülni a gép.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#45) smkb válasza Oliverda (#33) üzenetére


smkb
őstag

Úgy tudom a Win 7 Starter van 2GB-ra korlátozva. Akik Win 7 Home Premiumot telepítettek a Starter helyére erre gépre, illetve az Acer AS ONE 522-re, nekik lekezelte a 4GB memóriát ahogy olvastam, bár azok C-50-esek.

(#46) kisza25 válasza smkb (#45) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

egy biztos a win7 starter le van korlátozva 2GB-ra

Vista esetében:
&; Windows Vista Starter – nincs 64 bites verziója
&; Windows Vista Home Basic - 8 GB
&; Windows Vista Home Premium - 16 GB
&; Windows Vista Business - 128 GB
&; Windows Vista Enterprise - 128 GB
&; Windows Vista Ultimate - 128 GB

Windows 7 esetében:
&; Windows 7 Starter - 2 GB
&; Windows 7 Home Basic - 8 GB
&; Windows 7 Home Premium - 16 GB
&; Windows 7 Professional - 192 GB
&; Windows 7 Enterprise - 192 GB
&; Windows 7 Ultimate - 192 GB

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#47) Gabex1 válasza Csocsesz75 (#43) üzenetére


Gabex1
csendes tag

Kössz Csocsesz75 a linket.
Sajnos nem tudok németül ( sem! ). Ez a multi teszt a magyarországon kapható netbook típussal készült vagy a dupla magos processzoral szerelt masináról amit csak külföldön lehet megvásárolni?

(#48) Oliverda válasza smkb (#45) üzenetére


Oliverda
félisten

A CPU memóriavezérlője képes kezelni az biztos, és mivel ezekben a gépekben egy slot van, ezért nagyon sokkal többet már fizikailag sem lehet beletenni. Ugye 8 gigás So-DIMM még nem nagyon létezik.

"illetve az Acer AS ONE 522-re, nekik lekezelte a 4GB memóriát ahogy olvastam,"

Hol olvastad?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49) Csocsesz75 válasza Gabex1 (#47) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Utóbbi.

(#50) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Vettem egy c-30-ast.

A 42-es hozzászólásomban lévő 1080p h264 : 691 Mb - 9725 Kbps videóval még gond nélkül, simán megbirkózik.

Az 1080p avi : 885 Mb - 12163 Kbps videónál már vannak akadozások az "izgágább" részeknél.

Szerintem 10000 Kbps-ig simán viszi a videókat. Én csak próbaként néztem meg mit tud, valószínű nagyon ritkán fogok vele HD tartalmakat nézni, mint ahogy eddig is az asztalin.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.