Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kamunick_00


kamunick_00
csendes tag

(#2) DArchAngel


DArchAngel
tag

Megható, és egyben gyalázatos.
Megható, mert ennyire kitartasz mellette, és ő melletted, másrészt
egyszerűen gyalázatos, hogyan tud felnőtt ember kiskorúakkal kikezdeni, így viselkedni.
Nem tudok mást mondani, mint amit már sok barátomnak:
próbáljátok megérteni, hogy ami a múltban volt, azzal már nem tehetsz semmit sem, csak elfogadhatod. Elfelejteni nem fogod, az biztos. Fogadd el, mint életed része, és vond le a tanulságokat. Ne hidd és tetesd azt, hogy nem fáj, ha fáj. De mindig tartsd eszedben, hogy nem szabad a múltban ragadnod, ha azt szeretnéd, hogy jövőd legyen.
Sok sikert kívánok nektek!

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#3) kamunick_00 válasza DArchAngel (#2) üzenetére


kamunick_00
csendes tag

Megértette, hogy a múltban volt. De olyan védekezőmechanizmust alakított ki magában, hogy már eleve nem enged közel szinte senkit magához.

Az édesanyjával van bensőséges viszonya, de én nagyon haragszom rá mert akkor nem állt ki mellette. Mikor borult a bili a csávó felesége lekurvázta, az anyja meg azt mondta igaza van.

Most beszéltem vele, és nem akart vele szakítani. Veszekedtünk és megharagudott rám és ilyenkor nem tudja mennyire megbánt másokat. Nagyon szeret engem, nagyon szeretem őt.

Megmondtam neki. Nem engedem el, kitartok mellette. Segítek neki.

GombócArtúrnak a másik topikba: Ha öngyilkos lenne utánnamennék. És ez furán hangzik de póker. A banki esély. Ér nekem annyit, hogy vele legyek valahol, még ha kicsi is rá az esély, mint nélküle itt.

De nem lesz az. Már a másik topikban leírtam.

(#4) DArchAngel válasza kamunick_00 (#3) üzenetére


DArchAngel
tag

A védelem feltöréséhez idő kell, sok idő. Ne sajnáld. Próbáld megmutatni, hogy benned bízhat. Talán megnyílik, talán nem, de te tény meg mindent.

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#5) Vladi


Vladi
nagyúr

kamunick_00!

Hagyd el. Örökre. Tudom miről beszélek!

(Utánam a flémözön.)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6) kamunick_00 válasza DArchAngel (#4) üzenetére


kamunick_00
csendes tag

Már megtört a védelem, tudja, hogy bízhat bennem jóideje. Olvasd el újra, nem ez a probléma.

(#7) HavocS válasza Vladi (#5) üzenetére


HavocS
senior tag

Akármilyen kegyetlenül is hangzik, egyet kell értenem... tapasztalatból, ennek nem lesz jó vége...

(#8) 7


7
addikt

Rosszul hangzik. Igazából egymásnak ellentmondó tanácsok keringenek a fejemben, nem tudom, mit mondjam. Van egy igencsak erős empatikus érzékem, ami révén nagyjából tudom, mit is érzel, azt meg sejtem, hogy Ő mit.

Fogalmam sincs, mit kellene tenned. Általában úgy vagyok ezekkel, hogy ha velem esne meg, optimista volnék, kitartanék, hátha jól sül el, de az a baj, hogy ezt csak akkor javasolnám, ha saját magam tenném fel a kérdést önmagamnak. Tény, hogy amennyit láttam akár egy kicsit is hasonló jellegű kapcsolatokból, azok szignifikánsan a rossz vég felé tolultak, és csak egy töredéküknek lett kellemes kimenetele.

Sajnos nem tudom, mit érdemes tenned, és nem is örülök ennek a helyzetnek, mert - feltételezem - tanácsért, bátorításért fordultál hozzánk.
Bár nincs megfelelő mennyiségű tapasztalatom a témával kapcsolatban, azt a keveset megoszthatom veled, amit érzek/tudok, csak kérdezz konkrétan, illetve bőségesen vázold az aktuális helyzeteteket, ha úgy gondolod.

(#9) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Nagyon szomorú történet. Nem lennék a helyetekben. :((
Kitarás, ne add fel ha igazából szereted! Viszont ne is "lógj" állandóan a nyakán, hagyj neki "teret".

És egy idézet: "Tekint a jövőbe, mert ott fogsz élni, nem a múltban!"

(#10) Füge007


Füge007
senior tag

A sors útjai kifürkészhetetlenek. Mindenképp lesznek még emiatt álmatlan éjszakáid, sajnos. Remélem minnél kevesebb!

Füge

(#11) QuarK válasza Vladi (#5) üzenetére


QuarK
senior tag

igazad van

pont

(#12) Bog válasza QuarK (#11) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nincs.

Ha kibírjátok, akkor életetek végéig együtt maradtok.

Pont.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#13) EQMontoya válasza Bog (#12) üzenetére


EQMontoya
veterán

maximum addig maradnak együtt, amig a lány ilyen állapotban van, amilyenben. ha egyszer helyrebillen lelkileg, lesz önbizalma, stb, akkor szét fog peregni a kapcsolat.

Same rules apply!

(#14) kamunick_00


kamunick_00
csendes tag

Most szinte már egyáltalán nem látszik a hétköznapokban rajta. Életvidám, jókedvű. De annyira, hogy néha elfelejtkezik másokról. A változás csak annyi lenne, hogy az ilyen kilengések megszűnnének. Említettem neki a szakembert és hajlandó akár ahhoz is fordulni. Tudja, hogy nem jó ami van, szeretne változtatni. Félek, mert ha én nem lennék neki, más nem értené meg, nem érne neki annyit. Mint ahogy eddig sem értette senki.

(#15) anulu


anulu
félisten

nem tudom, mit tanacsoljak. az empatikus enem azt mondja, hogy ameddig birod, "csinald". nagyon nehez lesz, a vegeredmeny ketseges, de ha igazan szereted, akkor igenis, tedd meg, ami toled telik. es csak elore menj!

a logikus enem azt mondja: menekulj! amilyen messzire csak tudsz. nem ilyen kapcsolatnak, de 2001. nyaran lett vege reszemrol. utana kovetkezo 5 evem egy mero szenvedes volt. tudom, hogy mit jelent az, hogy ha valaki el akarja dobni azt, amit csak egyszer tehet meg... azt az erzest senkinek nem kivanom.

neked kell eldontened, hogy mit akarsz, es az esetleges kovetkezmenyeket is figyelembe veve dontest kell hoznod. neked es nem masnak. a szived nem tudod ebbol kizarni, de egy tanacsot tudok csak adni igazandibol. ulj le magaddal, es gondold vegig.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) ollie


ollie
MODERÁTOR

Számomra hihetetlen, hogy ennyire önző tanácsokat adnak egyesek (hagyd el, stb). :(

***

(#17) ollie válasza kamunick_00 (#14) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mondd el neki, hogy mennyi fájdalmat okoz neked ezek a "kilengések". Ha igazán szeret, úgy is akar majd változni, és ez segít majd neki szakemberhez fordulni.

***

(#18) kicsitomi88 válasza ollie (#17) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Elképesztő, hogy néhány ember mikre képes. Tarts ki mellette, remélem sikerül nektek.

90 87.5 87.8 87.5

(#19) kamunick_00


kamunick_00
csendes tag

Átbeszéltük ezt, és kicsit módosítottuk az eddig megszokott ritmust. Akar változni, ez biztos.

Az is volt a baj, hogy egy elég független, valamilyen szinten önző. Átgondoltam, és nehezen arra jutottam, hogy megbeszéltem vele, hogy több időt hagyok neki mint eddig. Lehet, hogy nekem ez fura, de mindenki máshogy szeret.

Volt már olyan, hogy rengeteget együtt voltunk és besokalltunk. Mind a ketten rosszul éreztük magunkat mert szeretjük egymást de nem tudjuk miért van ez. Vagyis ő tudja és érti, és tudja, hogy ez igazából nem gond, én meg tudom, hogy azért van ez mert nem volt szünet, de, hogy ebből probléma most meg nem tudom egyedül hagyni mert félek.

Na ennek vetettünk most véget és próbálkozunk azzal, hogy most semmi problémánk sincs, és elkezdtünk egy új szisztéma szerint lenni. Kevesebbet alszunk együtt stb...

Az a baj, és ebben igaza van, hogy valamilyen szinten nem hagytam élni. Ahogy elkezded egy emberrel a kapcsolatot feje tetejére áll az életed. Mivel nekem ő az első komoly ezért nagyon ragaszkodom hozzá, és sokat voltam vele. Nem volt és most sincs nagyon olyan igényem, hogyha esetleg nincs semmi dolgom akkor egyedül legyek. Ami volt szabadidőnk azt egymással töltöttük. Ez is baj volt.

Olyan még sosem volt, hogy nem engedtem volna el valahova, de múltkor is a barátaival ünnepelte a szülinapját és mondtam neki, hogy siessen haza mert szeretnék vele lenni, és szinte percre pontosan átbeszéltük, mit csinálnak, hogy éri el pont a buszt stb

Na ezen változtatok. Mivel még szeret és szeretem, még időben teszem ezt. Drukkoljatok.

(#20) Vakegérke válasza ollie (#16) üzenetére


Vakegérke
veterán

Korántsem tartom önzőknek. Inkább józan tanácsok.
Nos, ha jól értettem, kamunick_00 az egyetlen, akire a lány számíthat. Pátyolgatja, sajnálgatja, szeretgeti. Ez még egészséges lélekkel is jóleső dolog, sérülten pedig mákony hatású. Tegyük fel, a lány szakember segítségével meggyógyul, és életvidám, érdeklődő lesz. Biztos, hogy kamunick_00 mellett marad? Barátunk "befektet" pár évet, energiát, szeretetet olyan kapcsolatba, amely a lány gyógyultával akár fiaskóvá is válhat.
Természetesen nem akarom azt mondani, hogy ki kell rúgni, el kell hagyni szegényt.

Azért nagyon kíváncsi lennék rá, hogy miként maradhatott titokban egy évig az a "balkézi" kapcsolat. Kis faluban nem lehet elrejteni semmit. A másik pedig az, hogy ilyen esetben a csábítót bizony kiherélik, ha nincs szerencséje.
Amit most mondok, azt Isten bocsássa meg nekem. Még az is elképzelhető, hogy a lányka jól érezte magát "titkos" kapcsolatában. Vagy nem? Akkor miért nem szólt senkinek, miért nem kért védelmet, miért nem menekült?
Aztán ugye van egy olyan is, hogy fiatalkorú megrontása. Ha a lány rendőrkézre adja a fószert, pár évig nem lát napvilágot.
És a szülőkkel mi van? Képtelenség, hogy egy 15 éves lány úgy folytasson kapcsolatot, hogy ne sejtsenek semmit. Ám legyen, így volt, de miért is? Nem azért, mert a lányka nagyon tudott titkolózni? És ha titkolózott, akkor arra nyomós oka volt. Újra adódik a kérdés: lehet, hogy jól érezte magát abban a kapcsolatban?

Jelen állapotában -ahogy kihámoztam- egyetlen szóba süríthető állapota. "Sajnálj!"
De mi lesz akkor, ha már nem kell sajnálgatni? Őt legalábbis nem.
Akkor majd kamunick_00 barátunkat sajnálgatjuk.

Nehéz ez, kérem tisztelettel. Tiszta szívvel, jó lélekkel nem tudnám megmondani, hogy maradni, vagy menekülnie kéne kamunick_00 barátunknak.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21) ollie válasza kamunick_00 (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"Volt már olyan, hogy rengeteget együtt voltunk és besokalltunk."

Ez nem értem. Hogy lehet besokalni egy kapcsolatban? Időnként költözzek külön a feleségemtől, hogy nehogy besokaljak?

Viszont ha ténlyeg önző és független ahogy írtad, talán mégsem érdemes kitartani mellette, hacsak nem válik önzetlenebbé (egy kapcsolat nem működik, ha az egyik - vagy mindkét fél önző benne).

***

(#22) ollie válasza Vakegérke (#20) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"Aztán ugye van egy olyan is, hogy fiatalkorú megrontása. Ha a lány rendőrkézre adja a fószert, pár évig nem lát napvilágot."

Ez nekem is megfordult a fejemben. Az ilyen aljaember, börtönt érdemel.

***

(#23) kamunick_00 válasza ollie (#21) üzenetére


kamunick_00
csendes tag

Ez még a kapcsolat elején volt. Nem hagytunk egymásnak szabad teret. Számomra önző, de én az átlaghoz képest ragaszkodó vagyok. Próbál önzetlenebbé válni, mert szeret. Sokat változott ezirányban ő is. Kompromisszumokkal próbáljuk a helyes irányba terelni a dolgokat.

(#24) Vakegérke válasza ollie (#22) üzenetére


Vakegérke
veterán

Olvasgatva kamunick_00 barátunk utolsó bejegyzését nem gondolod, hogy nem is olyan "önzőek" azok a szakításra buzdító tanácsok?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25) Vakegérke válasza kamunick_00 (#23) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ne haragudj, kénytelen vagyok kérdezni valamit.

Te tényleg komolyan gondolod, hogy aki szívből szereti társát, az sokallja az együttlétet, és külön akar aludni?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26) kamunick_00 válasza Vakegérke (#20) üzenetére


kamunick_00
csendes tag

Nem is akire számíthat igazán, hanem aki igazán ismeri és így próbálja elfogadni. Két hete jártunk mikor őszintén mgmondta. Nehéz lesz vele, ő próbál majd változni, de nagyon nehéz lesz. Vállaltam, megígértemm nem bántam meg.

Már fentebb is írtam. A hétköznapokban vidám, talán még vidámabb is mint az átlag, csak néhány szituációt-helyzetet-problémát a múlt miatt máshogy kezel.

Nem azok az igaz falubeli falubeliek, így maradhatott titokban. Hogy jól érezte magát? Persze, hogy jól érezte magát. Mindenki tudja, idősebb apukák akinek a lánya már felnőtt, hogy kis csitri korukban a lányok így próbálgatják magukat, mindegyik. Ilyenkor a férfi dolga lekezelni az ilyet, helyre tenni a kislányt. De azért annyira nem érezte jól magát, mondjuk érzelmileg ha azt tett amit tett. Hogy maradhatott rejtély? Nem tudom, haragszok emiatt nagyon a családra.

Nem adta volna rendőrkézre, mert akkor még nem tudta, hogy ez helytelen. Nem értette, érthette mi van. Később meg próbálja ezt elfelejteni ezért ilyen fel sem merül. Én is gondoltam feljelentésre, de mégegyszer át kell élnie fejben akkor ugyanazokat a dolgokat és örülök, hogy már valamennyit javult azóta.

(#27) kamunick_00 válasza ollie (#22) üzenetére


kamunick_00
csendes tag

Egyetértek, de lsd fentebb, hogy miért nem tesszük ezt.

(#28) kamunick_00 válasza Vakegérke (#25) üzenetére


kamunick_00
csendes tag

Ne sarkíts.

Én is úgy gondoltam mint te, de rájöttem, hogy nem így működnek a dolgok. Kérdezz meg bárkit, akinek volt hosszú komoly kapcsolata. Kell teret hagyni a másiknak. Eddigi szabad percei nélkülem, a suliban, a suliba utazással és tanulással teltek. Kell neki egy két napot, vagy pár órát, hogy magában legyen az ember.

Igen komolyan gondolom, hogy aki szívből szeret az sokallja. És nem téged nem szeret és veled lenni, de szeretni egyedül is. Ez természetes.

(#29) Vakegérke válasza kamunick_00 (#26) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tényleg nagyon szeretheted, ha így véded. Ezért megpróbálok nagyon óvatosan fogalmazni.

Alföld, kicsi falu. Ott bizony igazi falusiak élnek. Öntörvényű társadalom, büntetlenül nem marad vétség. Ha ezt leszámítom, akkor sem marad titok olyan kapcsolat, amely egy évig tart. Ha más nem, akkor a csábító felesége kikotyogja valakinek.

Azt mondod, nem érezte magát jól érzelmileg. Fogjuk az ösztönre, vágyakra? No meg persze a hiúságra, hogy egy felnőtt bika vetett rá szemet?

"Nem adta volna rendőrkézre, mert akkor még nem tudta, hogy ez helytelen."
Megbocsáss, ezt nem kellett volna leírnod. 15 éves lány igenis tudja, hogy helytelen, amit tesz.

A sorok közt olvasgatva megtalálod azokat a gondolataimat, amelyeket inkább nem írtam le.
Mondanék én neked valamit.
Mikor egyedül vagy, dőlj hanyatt kényelmesen, és pergesd le az egész történetet lelki szemeid előtt. Csakhogy színészek játsszák a szerepeket. Kívülről lásd személyes érzelmek nélkül. Nézd végig, aztán minden szereplőnek oszd ki jutalmát, büntetését.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) Vakegérke válasza kamunick_00 (#28) üzenetére


Vakegérke
veterán

Elég, ha a tükörbe nézek, ugyanis több, mint 32 éve vagyok nős. És én azt mondom magamnak, hogy mi a feleségemmel egyek vagyunk. Tehát inkább a hiányát érzem, ha nincs velem, minthogy nyűg lenne, ha velem van.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31) kamunick_00 válasza Vakegérke (#29) üzenetére


kamunick_00
csendes tag

Alföldön élek egy kicsi faluban, ne magyarázd el nekem, hogy milyen itt. Egyik család sem volt is ismerős, őket sem ismerte senki.

Azt mondod, nem érezte magát jól érzelmileg. Fogjuk az ösztönre, vágyakra? No meg persze a hiúságra, hogy egy felnőtt bika vetett rá szemet?

Igen, és egyébként nem volt egy hülye ember, nem nehéz egy kamaszt elcsábítani.

Azért nem tudja, hogy helytelen mert egyébként magába bolondította az az ember.

Most nem mint az ő barátja, hanem mint ember:

Na idefigyelj, ha egy kis csitri illegeti magát és próbálgatja a csáberejét és egy felnőtt nagycsaládos ember ezt fogadja és kihasználja, gondolkodj már el ki a hibás. Egy lány részéről ez természetes.

És miért tartott ez ilyen sokáig. A hatása alatt volt, valószínűleg szerette is. Én 17 éves fiú fejjel kerültem hasonló helyzetbe. Ha még nem volt tapasztalatod és egy idősebb személy(az ő esetében 40, az én esetemben 30 éves) a hatása alá von, azt csinál veled amit akar, hidd el. És nem azon fogsz gondolkodni, hogy helytelen amit csinál, hanem azon, hogy te vagy a hibás.

(#32) Hequila


Hequila
őstag

Nemrég szálltam ki egy hasonló kapcsolatból (kb. 3 évig tartott). Átkozom azt a percet, amikor megismerkedtem a lánnyal. Egyebet nem fűzök hozzá.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#33) kamunick_00 válasza Vakegérke (#30) üzenetére


kamunick_00
csendes tag

Értsd mér meg. A legtöbb ember igényli, hogy teret adj neki. És nem az a nemszeretet ha azt kéri, hanem az ha te nem adsz.

(#34) kamunick_00 válasza Hequila (#32) üzenetére


kamunick_00
csendes tag

Megértem az összes ilyen hszt, megyek én is lassan tönkre, fokról fokra. De most úgy döntöttem változtatok néhány dolgon, és ez szerintem jó irányba fog vinni.

(#35) Vakegérke válasza kamunick_00 (#31) üzenetére


Vakegérke
veterán

Látom, kezdesz bosszankodni. Kérlek, bocsájtsd meg nekem a "kötözködést".
Figyelemmel kísérem a topicot továbbra is, de megpróbálok semleges maradni. Semmiképp sem akarnám feldúlni érzelmeidet.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#36) juliabrilke válasza kamunick_00 (#34) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem másokra kell hallgatni. Azt tedd, amit te gondolsz, hogy helyes. Eltelik majd 3-4 év és kiderül, hogy megérte-e küzdeni vele és mellette maradni.

(#37) QuarK válasza Bog (#12) üzenetére


QuarK
senior tag

van ahol nem tudsz annyira erős lenni, mint amit a helyzet megkövetelne; és nem elég a szereteted. van ahol szakemberre van már szükség. vannak, akiket nem lehet megmenteni, maximum annyit elérni, hogy magadat is belerántod, nyakig.

tudom miről beszélek. kétszer is azt mondtam, kibírjuk. egyszer egy évig húztam (utána még egy év volt, mire feltápászkodtam). másodjára már 1.5 hónap után rájöttem, hogy ismerős a forgatókönyv.

igen, nagyon szép lenne, ha ez itt másképp lenne. ha sikerülne meggyógyítani. pezsgőt bontanék.

(#38) Speed® válasza kamunick_00 (#34) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

~3 évig egy betegség, egy beteg lány körül forgott az életem. Megerősödött, lett önbizalma, kiteljesedett. Azóta más(ok) élvezi(k) a "munkám" gyümölcsét.
Elment és vitt magával mindent, amit adhattam. Én ittmaradtam, azzal amit ő adhatott. 2 éve tart a magány, de legalább már nem érzek. Semmit.

Most még védi magát mindenkitől. Ha rendbejön, erősebb lesz, tőled fogja védeni magát. Mert emlékezteted arra, hogy valamikor milyen gyenge volt. Kívánom, hogy sikerüljön, de azt inkább, hogy neked jusson valaki aki kiránt majd a sz@rból.

(#39) juliabrilke válasza Speed® (#38) üzenetére


juliabrilke
addikt

Hát igen... Annak is meg van a hátránya, ha túl nagy önbizalma lesz.

(#40) kamunick_00


kamunick_00
csendes tag

Nem önbizalomról és élni akarásról van szó. Ezek megvannak benne, nagyon is. De néha van egy-egy félóra mikor szakad a film és ő se tudja mit csinál, nem fogja fel mit tesz a másikkal. Egyébként nagyon figyel erre. Jól érzem magam vele, sokat adok a kapcsolatba, és az a rossz, hogy néha ezt kapom és nem értem miért(ő se), és mikor minden rendben, félek, hogy megint. De most erős leszek, nyugtatgatom magam, bízom benne - szeret engem.

(#41) Calibos válasza Speed® (#38) üzenetére


Calibos
addikt

Azóta nálad is elmúltak a érzelmek? Senkit sem tudsz már úgy szeretni mint régebben?!

(#42) kamunick_00 válasza Calibos (#41) üzenetére


kamunick_00
csendes tag

Igaz, hogy nem tőlem kérdezted de egy a Speed(R)-nél sokkallta kisebb "élmény" hatására is úgy éreztem, hogy kiöltek akkor belőlem mindent. Egy gép lettem. Nem volt olyan perc, hogy ne gondoltam volna arra a nőre és kérdeztem volna. Miért?

Szerencsémre volt egyetlen egy dolog ami közben nem gondoltam erre, ha hiszitek ha nem: A póker.

Annyira lekötött és akkor odafigyelést igényelt mint semmi más. És annak hatására, hogy így elbántak velem minden ok nélkül és kiölték belőlem a naivitást és minden megkezdett mondatnál amit a másik mondott az volt az első a kérdésem: miért hazudná ezt: jól játszottam. Élőben, privát klubban.

Mióta a párommal vagyok nem játszom egy percet sem, de előtte ez volt a menedékem, amit a szenvedéseimnek köszönhetően, hogy érzelemnélküli lettem, elég jól játszottam. De boldogan, mint a nehézségek ellenére is mint ami most van, nem megy a játék.

(#43) Speed® válasza Calibos (#41) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

"..de legalább már nem érzek. Semmit."
Nem tudok érzelmeket kicsikarni magamból, erre mások sem képesek.
De nem erőltetem, örülök, hogy már nem vágyódom vissza mellé.
Idővel rendbejövök, biztosan.

(#44) ollie válasza juliabrilke (#36) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"Azt tedd, amit te gondolsz, hogy helyes."

Már bocs, de ezért tart ott a világ, ahol.

***

(#45) juliabrilke válasza ollie (#44) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igazad van. Hallgasson a többiekre és hagyja ott a francba, mert úgy is csak meg fogja szívni vele. Az tanácsok 80% ez volt. :U

(#46) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nem vagy pszichológus, nem tudod megoldani a lelki gubancát.
Most mentsvár vagy neki, akit "használ", és gyötőr, ha éppen elkapja az a levakarhatatlan érzése, hogy "piszkos".

Ha meggyógyul, törvényszerű, hogy el fog hagyni, mert a múltja második lépcsőfokára emlékezteted. Továbblép, nélküled.

Ha viszont egy szent vagy, és ez a küldetésed, hogy segíts neki, rajta, csináld. Nem lesz jutalma, csak egy nagy adag tapasztalat a lelkileg sérült személy gondozása terén. Inkább mennél pszichológus szakra. Jobban járnál. Vagy inkább a lányt vinnéd sürgősen szakemberhez!

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#47) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem totál nem lehet kijelenteni, hogy "mit csinálj", úgy értem, hogy hogy dönts a kapcsolat jövőjéről. főleg, mert ez nem csak rajtad, hanem rajtatok múlik.

viszont az biztos (már amennyire biztos dolgok vannak az életben), hogy azon érdemes lenne nagyon (!) mélyen elgondolkodnod, hogy vajon mennyire birtokolhat bárki másokat. mert... semennyire. ha évekig kitartasz mellette, segítségeddel áll talpra, aztán miután meggyógyult, azt mondja, hogy szeretné megismerni a világot, mennie kell, akkor az így fog történni. igen, van erre esély, nem kicsi.

szereted? ha szereted, akkor ezen nem gondolkodsz. egyrészt, mert ez bámikor előfordulhat, bármilyen kapcsolatban, bárkivel. másrészt, mert nem részvényről beszélünk, ahol hozamot, nettó megtérülést nézel.

ha szereted, akkor most mellette maradsz, mert szereted. ha ő szeret, ő is kitart melletted. ha valamelyikőtök idővel nem szereti a másikat, lépni fog (jó esetben!). ennyi. a boldogság nem a tiéd, a lány még kevésbé.

viszont most melléd szegődött a boldogság, amíg boldognak érzed magad, használd ki, mert minden véges az életben. az élet is az.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48) kamunick_00 válasza Parci (#47) üzenetére


kamunick_00
csendes tag

Ilyen nem lesz, h megy mert megakarja ismerni a világot. Élt már annyit azok után is, hogy az történt. Semmi baja a leírtakon kívül most. Egyszerűen mint már írtam a probléma nem az, hogy rosszul érzi magát, hanem, hogy néha a múltbéli dolgok miatt így reagál néhány dologra. Egyaltalan nem depis, meg semmi, sőt.

(#49) ollie válasza juliabrilke (#45) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bocs, nem így értettem.

***

(#50) Calibos válasza kamunick_00 (#42) üzenetére


Calibos
addikt

Fel vetődik bennem a kérdés mi van akkor ha elérkeztek a család alapítási fázisba?! Egy olyan nőre bízzam a gyerekemet aki többször is megpróbálta magát megölni?! Ott a pár hónapos csecsemő veletek erre ha rájön a elmezavar benyögi neked hogy elhagy??!!

(#51) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Na erről beszélek. Gondolkozz kicsit racionálisabban a dolgokról.
Te nem azért születtél hogy őérte legyél, csak akkor fogja fel ennek a súlyát, ha otthagyod érte. Az hogy mi volt vele fiatalkorában nem mentség arra, hogy megkeserítse az életedetedet. Tudom, szerelmes vagy belé, de egy KICSIT próbálj meg ettől elvonatkoztatva gondolkodni a dologról. Ez ugyanaz a kategória hogy jaaaajjjj szegény főiskolás fiú azért nyírta ki a fél iskolát, mert gyerekkori trauma meg ilyenek...

Vladinak igaza van a 4 hozzászólásban, én is tapasztaltam nagyon szar dolgokat, többször is, akármilyen rossz is volt, utólag beismerem, hogy ez volt az egyetlen helye megoldás, az elválás.

Egy kapcsolatban sem szabad ráhagyni teljes elvesztened saját magadat, attól hogy szereted őt még TE egy KÜLÖN indivídum vagy, és tőle függetlenül is meg kell állnod a helyedet.

A fájdalmasan végződő dolgaimból azt szűrtem le hogy NE AKARD MEGVÁLTOZTATNI A MÁSIKAT! és te se akarj hozzásimulni, úgysem fog menni egy idő után.

Persze vannak dolgok, amiket át kell éljél ahhoz hogy megértsd a működését, hiába mondják mások a jót, és hiába tudod hogy a helyes dolgot mondják.

Utólag miután képes érzésektől függetlenül racionálisan nézni vissza a dolgokra, rájöhetsz hogy az az ember nem is az volt akit te odaképzeltél magad mellé, és te sem voltál az az ember aki vagy valójában, mikor kínlódva a másik "kegyeiért" csináltál olykor baromságokat. Én így tapasztaltam...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#52) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Ja, és nem ér dobálozni olyan óriási súlyú kijelentésekkel mint az öngyilkosság gondolata. Egy idő után elveszti a hatását...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#53) tildy válasza GombócArtúr (#52) üzenetére


tildy
nagyúr

A dobalozas, sikertelen ongyilkossagi kiserlet mindig segelykialtas.
Az, hogy nem sikerul,sok mindent jelenthet. Pl. fel a halaltol. Vagy abortalni akartak,de nem jott ossze, ezert most onmagat akarja abortalni, es hasonlokepp nem jon ossze.
Elveszti hatasat? MEglehet, de szerintem nem igy van. Egyszer fog neki sikerulni, tobbszor nem...

Azt kene megtanulni, hogy az ilyen embereknek tamaszra van szukseguk.

Ma olvastam Feldmartol egy tortenetet, benne egy norol volt szo. Elegge jo kis tortenet, nagy vonalakban leirnam,
Szoval adott egy no, aki a testvereihez kepest kicsit keson, egyfajta balesetkent jott a vilagra. Majd 3 eves koraban a szulei europai utra mentek, a testvereivl, de ot otthagytak egy dadaval...Mert biztos megterhelo lenne neki az ut....
Katolikus volt, de zsidohoz ment felesegul.Tokeletesen tudta adni a zsido feleseg szerepet...Majd mikor 1 gyereke megszuletett, ongyilkossagot kiserelt meg...Ugy erezte , nem tud onmaga lenni, anya szerepet kelll viselnie. Meg zsido feleseget meg ilyenek...Pszichiatriara kerult, ahol mindenki le akarta beszelni az ongyilkossagrol... PErsze volt meg par sikertelen kiserlete... LEnyeg a lenyeg, ugy erezte, egyedul abban donthet onmaga, hogy meghaljon...
A tovabbiakat nem meselem el, aki akarja elolvashatja a konyvben.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#54) GombócArtúr válasza tildy (#53) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

Valóban, lehetséges ez is! Ebből a szemszögből ez is lehetséges. Én úgy fedeztem fel, hogy aki az akar lenni az nem beszél róla, hanem fogja és megteszi, ahogy tette is egy barátom (szerencsére nem sikerült neki.)

Igen, támasz kell, meg hogy legyen kivel megbeszélni, és odafigyelni rá. A kapcsolatról a véleményem tartom, hogy a megoldások közül a legjobb az ha vége.

Tré, hogy vannak olyan hülye triviális alapigazságok az életről, kapcsolatról, emberekről, hogy amíg nem történik meg veled lenézed az idősebbeket (tapasztaltabbakat), hogy milyen beszűkülten gondolkodnak, hogy te majd megmutatod hogy ez másképp működik. De nem, mert nem történik másképp... :(

Ha már könyvajánló: emberi játszmák c. könyv

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#55) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Pár kérdésem lenne, kamunick_00.

1., Pontosan mikor derült ki a lány elcsábítása? Értsd úgy a kérdést, hogy elkezdődött a titkos kapcsolat, egy évig tartott. Közben, a végén, vagy mennyivel utána derült rá fény?
2., Te honnan szereztél róla tudomást? Suttogták, vagy kedvesed mondta el? (Valamit már mondtál erről, de szándékosan nem veszem figyelembe.)
3., Mikor kezdtetek járni egymással? Az eset tíz évvel ezelőtt történt, ezen időben mikor? Vagy netán a közelmúltban?
4., Hol laktok most? Saját lakás? Kié? Albérlet? Szülőknél?
5., Hogy derült ki a csábítás? Csak azért kérdem, mert egy évig titok volt. Ki fecsegett?
6., Szüleid biztos vannak. Mit szólnak a dologhoz?
7., "Most beszéltem vele, és nem akart vele szakítani. Veszekedtünk és megharagudott rám és ilyenkor nem tudja mennyire megbánt másokat. Nagyon szeret engem, nagyon szeretem őt."
Értsem úgy, hogy a lány nem akar(t) szakítani elcsábítójával?
8., "A hétköznapokban vidám, talán még vidámabb is mint az átlag, csak néhány szituációt-helyzetet-problémát a múlt miatt máshogy kezel."
Volnál szíves ezt bővebben kifejteni, példákkal alátámasztani?
9., "Hogy jól érezte magát? Persze, hogy jól érezte magát."
Egy egész évig? Értsük úgy, hogy jódolgában lett beteg?
10., "Egyszerűen mint már írtam a probléma nem az, hogy rosszul érzi magát, hanem, hogy néha a múltbéli dolgok miatt így reagál néhány dologra."
Sorolnád, hogy mikre, és hogyan reagált?

Ez bizony "tízparancsolatra" sikerült. Nem volt szándékos.
Szükséges lenne betömni az információs lukakat. Sokkal tisztább képet tudnék alkotni, gondolom mások is.
Természetesen nem kötelező válaszolnod. Azt pedig csak remélem, hogy nem tekinted ellenségesnek kérdéseim.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56) SLYM


SLYM
veterán

ezért öngyilkosságot? nem értem én ezt. :( szerintem nem ártana egy jó pszihológus. lehet rendbetenné kicsit a dolgokat

(#57) Tzombi


Tzombi
csendes tag

Kamunick!
Olvastam az írásodat, gondoltam meg írom a véleményem. Nem tetszett, kitöröltem. Most nem fogom. De nézd azt el nekem, hogy többször fogok hozzá (nem vagyok időmilliomos), akár hányszor hozzáfogok, előtte elolvasom a hsz.-eket, és megint minden megváltozik.

Szóval. Én nem akarok tanácsot adni, hisz igazándiból nem is lehet tanácsot adni, mert minden ember ugyanazt az élethelyzetet, másként éli meg. Arról nem is beszélve, hogy addig, amíg nem találkozik ezzel a helyzettel, addig nincs is reális rálátása a dolgokra. Vagy ha van is, nem tudhatja, hogy adott szituációban, hogyan viselkedne.

Az én ajánlatom, hogy tedd azt, amit a szíved diktál. De a ha már döntöttél, utána ne legyen lelkiismeret furdalásod.
Hasonló helyzetben voltam, mérlegeltem és döntöttem. Én elhagytam, de sokáig kísértett a múlt. Azt hiszem őt is, de erről az utóbbi írásomban már szóltam. Minél jobban belegabalyodsz ebbe a kapcsolatba, annál nehezebb lesz majd a döntés. De neked kell döntened!
Annyit még. A párod súlyosan sérült lelkileg, érzelmileg. Ezt neki kell feldolgoznia. Segíthetsz neki, de igazából csak ő tud kijönni belőle. Neki kell akarni. De ha látszólag ki is jön belőle, ha feldolgozta az eseményeket, elég egy félre sikerült mondat, egy rossz időben elhangzó poén, bármikor visszaeshet ez eredeti állapotba. Ezt tartsd észben.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#58) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nehéz ilyen esetben kívülről jó tanácsot adni...
Ha szerelmes vagy, de Ő nem, akkor reménytelen a tartós folytatás. Ha sajnálod és segíteni akarsz, barátként is mellette maradhatsz.
Azért nem érdemes teljesen feladnod Magad miatta, mert később ezért meggyűlölheted, ha úgy érzed, hogy nem értékelte eléggé az áldozatot, amit hoztál.
Meg kellenne próbálnod elválasztani a két érzést egymástól, mi lenne akkor, ha ez nem történt volna meg Vele?
Sajnos még az a lehetőség is fennáll, hogy a kapcsolatotok romlásával pont Te fogod a fejéhez vágni, ami Benne is motoszkál. Az az igazi baj, hogy Ő a történtekért saját magát is felelősnek tartja, ezért nem tud túllépni sehogy sem a dolgon.
Az a lehetőség is áll, hogy önmagát is becsapja a történtekkel kapcsolatban, nem tisztázta magában a régi kapcsolathoz fűződő érzéseit.
A szakember, -természetesen pszichiáter, nem pszichológus- mindenképpen képes szembesíteni a történtekkel és a Veled való kapcsolatot is tisztázza Benne.
Az orvoshoz együtt is elmehettek, ahol -természetesen nem egyszerre- mindketten segítséget kaphattok az egymás iránt érzett bizonytalan érzésekkel kapcsolatban.
Neked is fontos lenne, hogy ne csak ilyen módon jóindulatú ismeretlenek véleményét hallgasd meg a kapcsolatotokról.
Gondolj arra, ha mondjuk egy súlyos náthát kaptál volna el Tőle, nem volna furcsa Neked is orvosi segítséget kérni. A Vele történtek Téged is megsebeztek, hiszen nagyon közel állsz Hozzá. Olyan helyre kell elmenni, ahol nem találkozhatsz ismerősökkel és jó szakember az orvos. Ma már egészen más lehetőségeik vannak az orvosoknak, mint akár 15-20 évvel ezelőtt. Neki is könnyebb elmenni, ha látja, ez nem szégyen és nem büntetés. Ha baleset érte volna, természetesnek venné, hogy azonnal orvoshoz fordul. A psziché sérülései, vagy eleve az átlagtól eltérő felépítése, ma már nem defektusként kezelendő. Nem az Ő hibája, de az Ő sebezhetősége tette lehetővé, hogy ez a tisztességtelen férfi így kihasználja.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#59) tildy válasza Tzombi (#57) üzenetére


tildy
nagyúr

Jól írod: a párjának kell kijönnie belőle, de nem baj ha nem egyedül. (Azaz van mellette akire számíthat)
A triggerek pedig tényleg "fontosak" , Hiszen ezek azok, amelyek bekövetklkeztekor ismér emláékszik az ember. Tényleg elég egy szó, vagy egy ismerős helyzet.. :(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#60) kamunick_00 válasza Vakegérke (#55) üzenetére


kamunick_00
csendes tag

1: Akkor mikor megpróbált öngyilkos lenni.
2: Ő mondta el mikor elkezdtunk jarni, elotte nem ismertem.
3: 7 Éve történt és fél éve járunk.
4: Mindenki otthon.
5: Úgy derült ki, hogy gyanús volt, hogy öngyilkos akart lenni.
6: Nem tudnak róla, de nem érdekelne mit szólnának, nem tudják objektíven szemlélni.
7: Velem nem akart most, csak így reagál.
8: Hát. Nem úgy mutatja ki néha a szeretét mint mások. Pl ha konfliktus van a szüleivel, még ha igazam van sem áll ki mellettem. Nagyon az anyja hatása alatt áll, aki gyűlöl engem. Az előző barátait nem foglalkoztatták mi van a lánnyal, hogy iránytíják ottohn stb Én figyelek ezekre, érdekel mi van vele és egyre jobban hallgat rám ami szúrja az anyuka szemét. Félév alatt eljutottunk arra a pontra, hogy már jobban kiall mellettem, de azok a bizonyos kilengések ehhez kothetok: Pl mult het elejen mikor eloszor akart szakitani azon vitatkoztunk, hogy amikor az anyjaval balheztunk nem ugy viselkedtem ahogy kene. De mondom nekem volt igazam ő is tudja. Mondta, hogy nem biztos. Pedig jól tudja ő is, az anyja szét akar ugrasztani minket. Kérdeztem tole, hogy ezt erdemlem azok utan h millioszor kialltam mellette és megvedtem mert az anyja ot is piszkalja. Akkor mondta, hogy lehet jobb lenne kulon. Ilyenkor, mint szombaton is megkérdeztem: Fel akarja rugni ilyen dolgok miatt ezt a kapcsolatot amikor szeretjuk egymast? Mondtam, hogy tonkretesz engem, ne csinalja ezt mert tudja o is h szeret.

Az a baj, hogy ezt leírni nem lehet.

Mostani allapot az, hogy minden ok velunk, tobb szabadsagot kap, az anyja is normalis most. De félek...

(#61) tildy válasza kamunick_00 (#60) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem hinném, hogy helyes az eféle érzelmi zsarolás: Kérdeztem tole, hogy ezt erdemlem azok utan h millioszor kialltam mellette és megvedtem mert az anyja ot is piszkalja.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#62) kicsitomi88 válasza tildy (#61) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Kamunick_00 szempontjából ez érthető. Nem tartanam zsarolasnak, ez az o nezopontja. Talan ilyenkor rajon a lány, hogy nem szabad így viselkedni.

[ Szerkesztve ]

90 87.5 87.8 87.5

(#63) GombócArtúr válasza kamunick_00 (#60) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

te objektívabban tudod?

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#64) [CaveMaN] válasza kicsitomi88 (#62) üzenetére


[CaveMaN]
tag

Attól még érzelmi zsarolás. Főleg ha csak azért nem hagyják el, mert emiatt rosszul érzi magát a lány. Felesleges feszültséget generál, a végeredményen pedig még soha nem változtatott. Arról nem beszélve, hogy hasonló "praktikát" az illető is bizonyossan bevetett, aki megrontotta...

(#65) kamunick_00 válasza [CaveMaN] (#64) üzenetére


kamunick_00
csendes tag

Akkor lenne érzelmi zsarolas ha tényleg el akarna hagyni mert nem szeret, de szeret engem, csak a régi dolgok miatt azt is elloki magatol akit valojaban nem is akar.

(#66) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Üdv!

Nem akarlak megbántani,de engem ez a lány Brendára emlékeztet a Sírhant Művekből (ott mondjuk nem egy "férfi" erőszakolta meg Őt és abban sérült meg, hanem a pszihiáterek akik elemezgették mert túl okos volt).

A lényeg az hogy szerintem szeret Téged,csak hibákat-hibára fog halmozni akár akarata ellenére és Neked ez fájni fog (már ott az általad megírt példa is hogy ismeretlen okból el akart hagyni Téged).

Ezt gondolom, csak meg akartam osztani Veled!

Üdv

Kareszovics

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#67) kamunick_00 válasza Kareszovics (#66) üzenetére


kamunick_00
csendes tag

Nem neztem a sorozatot. :)

Jol latod, de remelem, hogy a most atbeszelt dolgok utan valtoznak a dolgok. Most minden jól megy, igaz meg keves ido telt el. Ha van ra igeny, es vagyok olyan allapotban akkor leirom, hogy mi tortent. Remelem pozitiv dolgok lesznek.

(#68) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nem akarok a lelkedbe gázolni, kamunick_00 barátom, ezt el kell hinned nekem. Viszont tartok tőle, hogy fölöslegesen pazarlod energiádat, szeretetedet szíved választottjára.

Csak egyetlen momentum.
"Pl ha konfliktus van a szüleivel, még ha igazam van sem áll ki mellettem."
Kell ezt ragozni?

Te csak másodlagos leszel számára, bármit is teszel. Igazad van, mégsem áll melléd?
Te kamunick_00 áruld már el nekem, ezek után mit vársz még?

Itt mindenki azon görcsöl, hogy neked minél jobb tanácsot adjon. Leszűrtél bármit is? Ha igen, akkor mit?

Nézd, Te adod a tőkét, viszont társad szedi a hasznot. Te sosem leszel első a szemében. Szülei a dominánsak.
Mondd, így gondolkodik egy szerelmes?
Te kiállnál szíved választottja mellett szüleid ellenében, ha neki van igaza? Csak őszintén, barátom. Gondolom igen. Ez szerelem nélkül is logikus.

Szeret téged ez a lány egyáltalán? Vagy csak kapaszkodik beléd, mint olyanba, aki mindent elhisz neki, és sajnálgatja?
Idézem önmagam:
"Jelen állapotában -ahogy kihámoztam- egyetlen szóba süríthető állapota. "Sajnálj!""

Gondolkodj csak, most még van rá lehetőséged.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#69) kamunick_00 válasza Vakegérke (#68) üzenetére


kamunick_00
csendes tag

Hibas, sarkitott kep alakult ki benned róla.

Hogy jó e az, hogy így áll a dolog a szüleivel? Nem. De nézzük más szempontból:
Olyan volt eddig az élete és párkapcsolatai, hogy ilyen probléma barátok érdektelensége okán fel sem merült, szemben most amikor en az atlagosnal is jobban figyelek erre. Ez problémákat szül, mert forditott helyzetben en kiallnek erte. Nekem a kapcsolat elengedhetetlen eleme, hogy valtozzon eziranyban. Ez nem megy egyik napról a másikra, de látom, hogy próbálja, tesz érte, és már sokat változott. Tehat nem pazarlom az energiam.

Igen, szeret engem. Mindenki máshogy szeret, a maga módján tudom, hogy szeret és próbál azirányba változni, hogy olyan rajongon és odaadassal szeressen ahogy én Őt. Megéri érte, nem engedem el, küzdök azért és ha kell szenvedek, hogy minden jó legyen. Nem tehetek mást. Nagyon szeretem.

(#70) Vakegérke válasza kamunick_00 (#69) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kívülről látva minden másképp néz ki.
Egy kis töprengést megér az, hogy most, kapcsolatotok elején sem egyértelműen áll melletted kedvesed. Mi lesz, ha csitul a szerelem?

A hozzászólók közül senki nem akar titeket elszakítani egymástól. Csupán elmondjuk gondolatainkat. A döntés joga kizárólag téged illet.
Jómagam hosszú, boldog életet kívánok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#71) hadur2002 válasza kamunick_00 (#69) üzenetére


hadur2002
csendes tag

Hát ha ennyire minden rendben, mi ertelme ennek a topicnak?? :) Szemely szerint Vakegerrel ertek egyet, ha ra hallgatsz megsporolsz magadnak 3 ev szenvedest. De hat a szerelem vak, es senki nem fogja felnyitni a szemedet, ha Te nem akarod. Eleve gyanus hogy egy fiu minek valaszt maganak noi avatart... :) Ha idosebb leszel magadtol is rajosz ezekre dolgokra, de a tanulopenzt meg kell fizetni, csak kivanni tudom hogy ez ne legyen tul sok.

Napelem specialista. Akár csak szerelés, akár komplett kivitelezés, engedélyezéssel a legjobb ár/érték aránnyal.

(#72) hadur2002 válasza kamunick_00 (#69) üzenetére


hadur2002
csendes tag

Most nézem közben eltelt majd 2 év, mi lett a kapcsolatból? Ugye nem lett csoportos öngyilkosság?
Hátha tanulságul szolgálhat az utánnad jövő hasonló problémával küzdő fiatalság számára....

Ui:Bár úgy látom nem túl gyakran jár már ide... Tud róluk valaki valamit?

[ Szerkesztve ]

Napelem specialista. Akár csak szerelés, akár komplett kivitelezés, engedélyezéssel a legjobb ár/érték aránnyal.

(#73) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

tudod,én is hasonló vagyok,mint ez a lány...
más a háttértörténet,és frissebb is..de remélem eccer mellettem is így fog állni valaki

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.