Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Touch-ko válasza kolosanyi (#50) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nemtudom mennyi lenne az elfogadott. Am sokan mondjak, hogy keves. En abbol indulok ki, hogy igazabol ertesiteseken es gyors valaszokon kivul masra nem nagyon hasznalnam az orat. En azt mondom, hogy varjuk meg a tesztek eredmenyeit.

Barmikor elfelejtheted feltolteni a telefonodat is ugyanugy es akkor nem tudsz hivasokat kezdemenyezni. Az idot meg tudod nezni a telefonodon is ha lemerulne az ora. A jatekokat en sem ertemegyoran.. Kapasbol az egyik kezeden van igy csak limitalt, egykezes hasznalatra korlatozodsz. Nem hinnem, hogy van annyira hulye valaki, hogy RR3-at meg Walking Dead-et jatszon az orajan:)

Kivancsi leszek arra, hogy mennyi lesz az uzemido mire kiadjak, illetve SW frissitesekkel mennyire lehet ezt majd kitoldani..

(#53) Wapmester válasza Touch-ko (#51) üzenetére


Wapmester
senior tag

az aláírásodat nézve gondolom te ezt is megveszed :D

(#54) Bdanyy válasza kolosanyi (#50) üzenetére


Bdanyy
addikt

Suntoo Ambit3 Peak 16 órát is elmegy folyamatos gps-szel, de az nem is ez az árkategória :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#55) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Bár még nem sokat tudni róla, de nekem az eddig hallottak alapján szimpatikus! :)
Az az aku mondjuk elég gyér, de úgy sem az okosórámon fogok játszani, úgy meg elmegy... :)

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#56) Touch-ko válasza Wapmester (#53) üzenetére


Touch-ko
őstag

Lehetseges..........

(#57) Csapoati válasza Touch-ko (#46) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ne szerénykedj, tuti megveszed, a múltkor még a sorbanállást is bevállaltad. :DD

"Szerintem meg az is beleferne nekem, hogy sorba alljak erte elso napon."

Amúgy a 19 órás készenléti idő az borzasztó, konkrétan ha rá se nézel, akkor bír ennyit. Egy kicsit nyomkodod, mondjuk egy órát, ami azért nem túl sok, ha már az ember egy ilyenre adott ki pénzt (mert sima órának kissé drága és csúnya is)- aztán máris csak a kétharmadát bírja, ami össz-vissz 12 óra, egy hosszabb napra nem is elég. Szörnyű az okosórák (az egy dolog, hogy az Apple nem nevezte így, attól még az) üzemideje úgy általánosságban, de ha ez valóban igaz, akkor a Watch-é konkrétan katasztrofális. De van még idejük optimalizálni, biztos javul ez (a játékokat meg felejtsék el szerintem, elég vakvágány-szagú).

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#58) zdanee válasza Csapoati (#57) üzenetére


zdanee
őstag

Ha egész nap játszanék a Pebble-en, akkor is 3 nap szabit kéne kivegyek. Mondjuk sakkot meg reversit tudnék rajta játszani, nem 3D csilli-villi GTA 7-et, de ügye nem is játékra van...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#59) Touch-ko válasza Csapoati (#57) üzenetére


Touch-ko
őstag

Lehetseges...

Am te konkretan kutakodtal a hozzaszolasaimban.. Kezdek toled felni :) most remelem azert nem figyelsz engem, mert a WC-n ulok.

Igen, en valoszinuleg megveszem. Kivancsi vagyok milyen lesz.. Max nem fogom hasznalni.

(#60) Fejvadi válasza Touch-ko (#59) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Akkor miért veszed meg?

(#61) Csapoati válasza Touch-ko (#59) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Konkrétan emlékeztem erre a kijelentésre és megkerestem (a 2. cikknél volt egyébként, amit megnéztem). Félelmetes lenne? :B

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#62) no more válasza Fejvadi (#60) üzenetére


no more
addikt

Ő sem tudja, hidd el! Az Apple simán rájuk tukmálja a termékeit a marketingjével, hogy "meg kell venned, mert ez a legjobb". Egy zsák romlott tejet is megvennének, ha alma logó lenne rajta! ;]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#63) buvartacsko


buvartacsko
addikt

2014 végén az Apple Watch 2,5-4 órát bírt aktív használat mellett és 19 órát aktív/passzív használat mellett. Takarékos üzemmódban 3 napig bírja, alvó állapotban pedig 4 napot is kibír.

Ééédes istenem emberek, szerintetek ez gyér? Mi a gondotok vele? Ha 2 hónapot menne nektek az is kevés lenne, ha soha a büdös életbe nem kellene feltölteni az is kevés lenne. Ki a faszom fogja 3-4 órán keresztül nyomkodni egyhuzamban az óráját de tényleg?! :S Megnézem rajta az értesítéseket. Az időt mi a francnak mutassa mikor rá se nézek?! :S Mind1, megszokhattam volna.. Itt senkinek nem jó semmi.

(#64) inthro válasza buvartacsko (#63) üzenetére


inthro
aktív tag

A fórum itt 70%-ban erről szól, alig van szó technikai dolgokról, mert mindenki csak nyomja a magáét, pedig itt arról is lehetne szó, hogy milyen képességei vannak az órának, mert nem mindenki látta a bemutatót.

◕‿◕

(#65) Csapoati válasza buvartacsko (#63) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem, ez Xianghuang márkanév alatt is gáz lenne. Az a baj, hogy már paranoiás is vagy, mert többen is írták, hogy ez szinte az összes okosórára jellemző és nagy baj. Ha mondjuk kibír 18-20 órát úgy, hogy 1-1,5 órát nyomkodják, akkor az már szerintem jó, úgyis naponta tölti az ember. De ennyit bírjon ki, mert egy hosszabb napot azért illik kihúznia és valamennyi használattal, ha már okosóra (és ugye tele lesz amazing feature-ökkel). Megjelenéskor majd meglátjuk, hogy mi lesz igaz ebből.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#66) buvartacsko válasza inthro (#64) üzenetére


buvartacsko
addikt

Sajnos, és még büszkék is rá hogy buták és baromságokat hordanak össze. :(

(#67) buvartacsko válasza Csapoati (#65) üzenetére


buvartacsko
addikt

Igen, ennyit kibír. Komolyan megnéznélek benneteket CEO-ként, hogy hogyan próbáljátok eladni a saját termékeiteket. Ha nem vagytok képmutatók akkor igazából itt jó pár ember semmilyen marketinget nem folytathatna. :D

Az Apple szar itt akkor is ha elmondja hogy miket tud a terméke, szar akkor is ha esetleg ezeket dicséri... büszkék a saját fejlesztésükre érted... BŰN!

Te hogy adnád el egy fejlesztésed? Tessék itt ez A SZAR? Vagy esetleg, ez nagyon jó, vedd meg? Nem dicsérnéd a saját terméked? Komolyan?

[ Szerkesztve ]

(#68) zdanee válasza buvartacsko (#63) üzenetére


zdanee
őstag

Mondjuk ha már óra, akkor azt elvárnám, hogy ne naponta kelljen tölteni. Mondjuk hetente, de a havonta lenne az ideális. Persze ez még odébb van, de szerintem ez lenne az irány. Az, hogy mennyi filmet játszik le, az történetesen mindegy, a lényeg, hogy meddig mutatja az időt. És azt mondjuk elvárás lenne folyamatosan mutatni.
Pl két külön akku, egy ~50mAh csak az időt mutatni (mikrokontoroller, mozgásérzékelő, kijelzőt felvillant, időt kiír, vár 5mp-et, lekapcsol), megy egy ~350mAh a többi huncutságnak.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#69) Csapoati válasza buvartacsko (#67) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hogy jön ez most ide? Ha a használatra buzdítanak, mert sok jó és hasznos alkalmazás lesz rajta, akkor ne legyen már az, hogy akkor bír ki egy napot, ha ezeket nem használod valami sokat. Azért ez így... kicsit ambivalens, és aki ehhez tapsol, az vagy masszív fanboy vagy konzumidióta. De jelenleg tényleg felesleges még ezzel foglalkozni, mert majd a valós eredmények lesznek mérvadók.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#70) buvartacsko válasza zdanee (#68) üzenetére


buvartacsko
addikt

Értem, szóval te elvárod az órádtól, hogy akkor is mutassa az időt amikor a kutya se látja, de mondd meg minek? Miért elvárás ez neked? Ha én nem látom, akkor ne mutassa és kész. Amikor felemeled megnézni akkor mutatja, ez épp elég.

(#71) zdanee válasza buvartacsko (#70) üzenetére


zdanee
őstag

Nos, elvárom, mert a jelenlegi órám is ilyen. Nem szívesen lépnék vissza. De más oka is van: így tudom megnézni az időt. Ha az óra az egyik csuklódra van szíjazva és gombnyomás kell a kijelző bekapcsolásához, akkor hirtelen mindkét kezedre szükség van az idő megnézéséhez. Ha gyorsulásmérős, akkor csak simán kalimpálnod kell hozzá. De egyik sem ideális, a kalimpálós pl. kocogás közben folyton bekapcsolna -> lemerülne. De akár csak bevásárlás után két teli szatyor a kezedben, megnéznéd mikor jön a busz és se kalimpálni, se gombot nyomni nem tudsz.
Vagy nem kell ez, de akkor ne hívjuk órának. Lehetne pl Apple Wrist Computer with Watch Function.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#72) buvartacsko válasza zdanee (#71) üzenetére


buvartacsko
addikt

Értem, szóval szereted ha merül az órád pusztán attól hogy nem használod. Logikus. Jogos. Teljesen egyértek veled. Engem nem fog zavarni hogy nem mutatja az időt amikor éppen nem nézek rá. Csak sajnálni tudom azokat akiket igen. :)

(#73) rbertkrl válasza buvartacsko (#72) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Akkor vedd meg és érezd magad jól egy olyan órával ami konkrétan a saját funkcialitásában is rosszabb, mint egy hagyományos. Ráadásul én csak a hozzád hasonló embereket tudom sajnálni, akik ilyen szinten fanatikusok, hogy naivitásuk megvillantásaként beírnak egy fórumba és elmagyarázzák, hogy a szar az rohadt jó. De : Rossz üzemidő és az időt gombnyomásra mutatja , mellette pedig 0 olyasféle marketing ami megindokolná ezt az elhamarkodást. Ha nincs akksi ne álljanak elő vele... Alma, alma, ez most nem olyan franko.

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#74) buvartacsko válasza rbertkrl (#73) üzenetére


buvartacsko
addikt

Azt elárulhatnád hogy sötétben a mostani akármilyen órádon hogy látod az időt. :)

(#75) inthro válasza buvartacsko (#74) üzenetére


inthro
aktív tag

:DDD. :DDD
Amég egy okos órát - szimpla órához mérnek az emberek addig nem is jutunk előrébb, de kérdezem az okos telefonokat miért nem hasonlítjuk a laptop-hoz vagy pc-hez? Pedig egy asztali gép vagy egy hordozható nagyobb felhasználói élményt nyújt már a kijelző és a teljes értékű billentyűzet miatt is, de neeeem, ahhoz nem hasonlítjuk, pedig szépen lassan mindenkinek okostelefonja lesz és azon böngészik...
Fogadjuk már el, hogy az okosóra egy teljesen más felhasználói csoportot céloz meg... :W
De ezt nem Neked írom, a többi érdeklődőnek. :)

◕‿◕

(#76) zdanee válasza buvartacsko (#74) üzenetére


zdanee
őstag

Háttérvilágítás. Úgy a '80-as évek óta, de lehet, hogy korábban is volt már karórában.
Nézd, a csuklómon egy Pebble. Folyamatosan mutatja az időt, kb 7 naponta töltöm. OK, van, hogy 6, de csak mert nem engedem 20% alá az akkut. Az Apple Watch innen hatalmas visszalépés lenne majdnem minden funkcióban. Amivel többet tud, az a színes kijelző, de cserébe túl sok mindenről kellene lemondani használhatóságban. Apropó, azzal a tavalyi pletykával mi a szitu, hogy az Apple Watch minden számítást - még az animációkat is - a telefonnal végezteti? ([link])

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#77) buvartacsko válasza zdanee (#76) üzenetére


buvartacsko
addikt

Idézlek!

Ha az óra az egyik csuklódra van szíjazva és gombnyomás kell a kijelző bekapcsolásához, akkor hirtelen mindkét kezedre szükség van az idő megnézéséh...

Szóval sötétben hogy kapcsolod be a háttérvilagitast? Gondolatokkal vagy mi? :)

(#78) Fejvadi válasza buvartacsko (#74) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nekem van olyan karórám is ami éjjel-nappal, állandóan világít és 10 éven keresztül garantált. Semmilyen áramforrást nem igényel. Okos óra, mert mindig tudja a pontos időt.

(#79) mrlujoak válasza buvartacsko (#77) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nem, nem kell hozzá gondolat. Sőt, a másik ujjad(kezed sem).

Én csak csettintek kettőt, vagy megrázom kétszer a csuklóm, és voálá a Sony SmartWatch-em már mutatja is az időt. (2012-es modell). :D

iWatch ide, sötétben nézendő hagyományos óra oda, van azért jó alternatíva is...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#80) Fejvadi válasza mrlujoak (#79) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

De azt a kezed amin az óra van :DD

(#81) 66zio válasza buvartacsko (#77) üzenetére


66zio
aktív tag

Olyan jókat röhögök a hozzászólásaidon.

(#82) buvartacsko válasza 66zio (#81) üzenetére


buvartacsko
addikt

Röhögj, az előbb azért volt szar az Apple Watch mert lehet hogy rázni kell a kezed kicsit, vagy gombot nyomni vagy emelni a karod ahhoz hogy bekapcsoljon a kijelző. A pebble háttérvilágítása hogy kapcsol be? Erre próbáltam célozni. Este az is szar?

Egy fórumban ezt látom a pebbleről:

Back-light comes on still for motion or button press regardless.

[ Szerkesztve ]

(#83) zdanee válasza buvartacsko (#82) üzenetére


zdanee
őstag

Nagyon próbálsz szituációt kreálni, hogy bizonyíts, de ugyanott az iWatch is elvérzik :) A Pebbleben több opció is van a háttérvilágításra. Alapból van egy fényérzékelő. Be tudod kapcsolni, hogy ha megrázod a kezed, világítson, de ha a fényérzékelő szerint elég világos van, akkor nem kapcsol be, azaz ha így állítod be, csak este világít. Ha ez nem jó, a fényérzékelőt is kikapcsolhatod, hogy minden esetben világítson. Be tudod állítani gombnyomáshoz is, illetve ha értesítést kapsz. De én kikapcsolva tartom, ugyanis ha nincs vaksötét, akkor lehet látni az időt (transzflektív e-ink FTW!), ha meg vaksötét van, akkor nem az időre vagyok kíváncsi, hanem arra, hogy hol a villanykapcsoló! Kivéve, ha van WiFis villanykörte, mert azt a Pebbleről is be lehet kapcsolni. Mondjuk ezt még nem próbáltam, olyanom ugyanis nincs.

Amúgy a háttérvilágítós dologgal te jöttél, a Pebble e-ink kijelzője mindig be van kapcsolva, alig fogyaszt és 60 fps képfrissítésre képes. Igaz, fekete-fehér.

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#84) mrlujoak válasza Fejvadi (#80) üzenetére


mrlujoak
veterán

:D Igen, azt. Bal kézen hordom az órát, és jobbkezes vagyok. Remélem átment. :P

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#85) Touch-ko válasza Fejvadi (#60) üzenetére


Touch-ko
őstag

Kivancsisagbol.. Erdekel vajon mit tudtak kihozni az orajukbol, valamint mennyire mukodik egyutt az okoszisztemaval.

(#86) Touch-ko válasza zdanee (#71) üzenetére


Touch-ko
őstag

Az orat ha felemelt csukloval tartod (pont mikor az orat nezed a mostani oradon) automatikusan bekapcsol. Nem kell gombot nyomni.. Se ne kalipalsz, se nem nyomkodsz.

A neve miatt irj egy mailt a TimCook@apple.com-ra. Hatha meghallgatjak az ohajodat..

(#87) Fejvadi válasza mrlujoak (#84) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Teljesen átjött :) El i méláztam kicsit, lehet hogy rokonok vagyunk, mert én is jobb kezes vagyok és a balon hordom az órát :)

(#85) Touch-ko
Kíváncsiságból megér ennyit?

(#88) Csapoati válasza Fejvadi (#87) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az emberek 80%-a (vagy mennyi) jobbkezes, akik meg altalaban bal kezen hordjak az orat, szoval akkor eleg nagy lehet az a rokonsag. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#89) emvy válasza buvartacsko (#74) üzenetére


emvy
nagyúr

En egeszen konkretan igy latom:

while (!sleep) sheep++;

(#90) Pttypang válasza emvy (#89) üzenetére


Pttypang
veterán

Same here.

Everybody lies.

(#91) buvartacsko válasza emvy (#89) üzenetére


buvartacsko
addikt

Tutira jó lehet ez egy drogos diszkóban. :D

(#92) emvy válasza buvartacsko (#91) üzenetére


emvy
nagyúr

Hm? Hogy jon ez ide?

while (!sleep) sheep++;

(#93) emvy válasza buvartacsko (#91) üzenetére


emvy
nagyúr

Marmint hogy ezt nem lehet latni egy drogos diszkoban, az Apple Watch meg jobban vilagit, es emiatt feltunobb, tehat inkabb erdemes azt venni? Tenyleg nem vagom.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#94) kolosanyi válasza emvy (#93) üzenetére


kolosanyi
veterán

Drogos, mert ződen világít foszforeszkál/fluoreszkál (akármi), vágod? :))

[ Szerkesztve ]

(#95) no more válasza buvartacsko (#91) üzenetére


no more
addikt

Jézusom, ember... Látod, amiket írsz?

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#96) mrlujoak válasza buvartacsko (#91) üzenetére


mrlujoak
veterán

:F

Nee! Komolyodj már meg kérlek!
Már az ősidőktől használatos a hagyományos órák mutatóinak illetve számlapján a jelzéseinek a foszforeszkáló (nem fluoreszkáló!) festékkel történő jelölése!

Már a szüleim korában is nem egy nagy ébresztőórán voltak ilyen jelzések!

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#97) inthro


inthro
aktív tag

Idáig jutottunk az Apple órájának üzemidejétől... :U

◕‿◕

(#98) Touch-ko válasza Fejvadi (#87) üzenetére


Touch-ko
őstag

Mennyit?

Meg nem tudjuk a hivatalos arat. En ugy gondolom, hogy ha a kiszemelt modell $350 korul lesz, akkor igen..
En elegge kivancsi vagyok. Nah meg elso generacios termek. Ha sikeres lesz, akkor az iPhone-iPod-iPad nyomdokaiba fog lepni.

(#99) Touch-ko válasza inthro (#97) üzenetére


Touch-ko
őstag

A drogig a discoban? :)

A temahoz hozzaszolva:
Nem tudom, mi a gond, ez meg nem OFF :)
Amugy epp salatat eszek es nagyon finom. Ma mar furodtem....

(#100) inthro válasza Touch-ko (#99) üzenetére


inthro
aktív tag

Ha nem vigyáztál, Csapoati már ezt is látta. :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

◕‿◕

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.