Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) finest válasza ALI_G (#50) üzenetére


finest
őstag

Igen, jó, h észrevetted! Ő végig az "észak országairól" ír, az EU-t nem szidja. A szövegben az EU nem is jelenik meg, csak "Európa". Nyilván az a fajta generalizáció okozza, ami miatt mi őt Alledével vesszük egy kalap alá, messze vagyunk egymástól.

Többieknek: Más lókötőkkel is szóba áll ám, ezt a képet csak a politikai egyensúly kedvéért:

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#52) moma válasza DArchAngel (#42) üzenetére


moma
őstag

"Hogyan magyarázod meg a Nyugati világ lakóinak...,hogy osszák már szét/újra a vagyonukat,"

Lehet ez is egy kérdés, de az is, hogy attól függetlenül, hogy megvelósítható-e, vajon igazságos-e lenne. A válasz szerintem messze nem triviális.

"tegyük fel, hogy az USA megtiltja az amerikai cégeknek az esőerdő fáinak importálását és felhasználást. Másnap már megjelennek a piacon más országok fafeldolgozó"

Szerintem sacc ezért, okolja a szerző nem csak az usa-t, hanem a kapitalisat verseny alapú termelési modellt. És ezért akar, globális kényszerítő szervezetet, nem nemzetit. (bár nekem spec a te javaslatod szimpatikusavbb :) )

we all deserve a bit of luck.

(#53) moma válasza bambano (#30) üzenetére


moma
őstag

[OFF] "valószínűtlen"-->nincs értelme vitázni vele
sajna legtöbbször nem áll rendelkezésre több info, olyan kérdésekben, amikben illik azért állásfoglalni és nem sumákolni...

pénzt akar: feladom... :( [/OFF]

we all deserve a bit of luck.

(#54) bambano válasza yash (#47) üzenetére


bambano
titán

inkább cenzúráztam magam.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#55) Egon


Egon
nagyúr

Minimum annyiban igaza van a cikk szerzőjének, hogy
1. vissza kell szorítani a környezetszennyezést, amíg nem késő,
2. mindezt nem azokkal a (látszat)intézkedésekkel kell (és lehet) elérni, amit ennek érdekében tesznek.
Abban egyetértek dabadab-bal (kivételesen), hogy az író konkrét és egzakt (valamint használható) megoldást nem fogalmaz meg a problémára (mondjuk ez nem is biztos, hogy az ő feladata lenne).

Bambano: szerencsére valszeg a te életedben még nem fog igazán drasztikusan jelentkezni a probléma, de úgy megnézném a fejed, amikor pl. megnyitod a csapot, de nem folyik belőle víz. Megérdemelnéd.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#56) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Talán inkább az általa említett országok lakosságát kellene megszólítani.
Nálunk az árak és bérek aránya elég hatékonyan korlátozza az energia pazarlását.
Az USA-ban vagy Nyugat-Európában nem olyan nagy ez a különbség.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57) bambano válasza Egon (#55) üzenetére


bambano
titán

Egyszer azt érdemelném már meg, hogy elolvassák a hsz-eimet, mielőtt ilyeneket írnak... :(((

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#58) finest válasza bambano (#57) üzenetére


finest
őstag

Te, félreértett zseni! :DDD

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#59) moma


moma
őstag

[link]

we all deserve a bit of luck.

(#60) finest válasza moma (#59) üzenetére


finest
őstag

Köszi a linket! :R

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#61) finest


finest
őstag

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#62) Szevam válasza Egon (#55) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Olyan vicces, ide is beírok:

Párizsban szavaztak

Idáig jutottunk 8 év után :DDD

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.