Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Talán nem csak vizsgázóknak hasznos. Kívánok egy vödör khm...-t. ;)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) Mawyx


Mawyx
senior tag

Nah, reméljük összejön :C

Én meg indulok melóba mindjárt, olyan hirtelen megkaptam. Bokánf*om magam :D de vmi majd lesz :U Nem tudom hogy viselkedjek? Mosolygós legyek vagy inkább komoly és morgós? Mivel kezdjem? Nem tudom, nem tudom. :U

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#3) blokad válasza Mawyx (#2) üzenetére


blokad
senior tag

Add magadatr, általában mindenhol bejön :)

(#4) Mawyx válasza blokad (#3) üzenetére


Mawyx
senior tag

:)
Első munkanap illik belakni az asztalom? Vinni ásványvizet, tollat, bögrét, naptárat, papírokat vagy majd később, mert lehet 1óra múlva fel is mondok?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#5) blokad válasza Mawyx (#4) üzenetére


blokad
senior tag

Ugyan én még tanulok, de ha első napom lenne, akkor szépen fokozatosan csinálnám, kis visszafogott mosollyal, hogy örülk hogy itt lehetek de azért új vagyok még. Az asztalt fokozatosan laknám. De ez én vagyok.

Magadat adtad azért is vettek fel, szóval nem lesz gond szerintem.

(#6) Dany007


Dany007
veterán

Hajrá hajrá! Reméljük összejön! :C
Mostmár muszáj lesz!
Esmainnel mija helyzet? Múltkor írt valami blogot a munkakeresésről de végén már elfelejtettem nézni... =/

(#7) localhost válasza Dany007 (#6) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Habár én nem írtam eddig ide, de FIGYELEK ÁM!!!!

Hajrá! :C

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8) tildy


tildy
nagyúr

Egyik munkatárs beteg, így hétfőn kell mennem fél 12re, és:
"We can discuss the terms of the contract and starting date then." :C

Esmein adja be hotelekbe az önéletrajzait, személyesen is , de nem hívják fel, nem keresik meg...
A legdurvább, hogy tényleg folyékonyan beszéli az angolt, és mégsem.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) Dany007 válasza tildy (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Hát ez nagyon elkeserít... =/ Kezd teljesen elmenni a kedvem Angliától... Talán lehet kicsit túl pozitívan láttam a lehetőségeket eddig is, de azért ennyire körülményesnek és nehéznek nem hittem volna.
Bár a te sikerednek örülök, remélem ez jobb hely lesz.
De hogy folyékony angollal is ennyire nehéz legyen egy tök átlag melót is találni hááát... na ez elszomorít... Nekem az itthoni szinten vett közepes / alsó közepes szintű angolommal esélyem se lenne...

Na mind1, ettől függetlenül közvetve ismerek egy fazont, aki 4 éve ment ki Írországba asztalosnak, és most a válság hatására nincs melója, se pénz, elég nagy szarban van, de még is azt mondja, hogy semmiképpen nem jönne haza! Semmi esetre se! Azért ezt átgondolva biztos nyomós oka van rá :)

(#10) tildy válasza Dany007 (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

A durva még hogy ponsotan azoknak van inkább munka , akik kevésbé beszélnek, merthogy aki már jól beszél, attól esetleg félnek, hogy hajlamos többet kérni....Láttam már nem egy oylan embert, aki alig beszéli az angolt, mégis kitchen porter, vagy szakács....
Esmeinnek egy dolog miatt nehéz: 2 év munkatapasztalata van. Hiába nagynevű cég otthon, hiába ügyfélszolgálat, itt nem keresik meg...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) #53246592 válasza tildy (#10) üzenetére


#53246592
törölt tag

Ez elég furcsa. Mondjuk ahol a munka során nem kell bonyolult dolgokat megbeszélni, ott logikus hogy a gyengébb angol is elég és ha elég akkor minek fizetnének többet egy jobban beszélönek...

A te helyzeted jobban hangzik sokkal, várjuk hogy alakul :)

(#12) Magnum_ válasza Mawyx (#4) üzenetére


Magnum_
nagyúr

persze, nyugodtan, ilyenekn ne feszülj

I humbly and respectfully decline™

(#13) Mawyx


Mawyx
senior tag

Mindjárt végzek mára.
A kocsim persze útközben félig behalt, de ideértem reggel időben. A fűtés ment el, ezzel együtt az ablaktörlő is, alig láttam már ki a végén. Egy biztosítékon vannak, de megnéztem és nem ment ki, úgyhogy ez vmi vezetékszakadás lesz.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#14) Mawyx válasza Mawyx (#13) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ennyit a mindjártról :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#15) tildy


tildy
nagyúr

Hétfőn még egy interjú, plusz behívtak szintén egy helyre még.... lol.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) truba


truba
tag

Sok szerencsét, és mutasd meg nekik :K

(#17) gaborbol válasza tildy (#8) üzenetére


gaborbol
őstag

UDV!

Gratulalok, kulonben ez igy szokott lenni.nem keres a kutya sem aztan ,ha egy helyrol megkeresnek beindul a gepezet. :)

Amikor munkat kerestem a "contract"-tot fenntartaskokkal kezeltem.

Sok esetben(itt usaban legalabb is) ez hatarozott ideju szerzodest jelent, inkabb alvallakozo illett volna ra mint alkalmazott, sem jarulek ,se tb, se semmi.Gondolom majd elmondjak pontosan, hogy ertik.

Esmein

Volt ugyfelem fia, 6 eve nyomja kint Londonba. O is azt mondta millio oneletrajz jon be hozzajuk, es megy is a kukaba azonnal. Azt mondta mar csak azokkal foglalkoznak akik szemellyesen rajuk jarkalnak,hogy 2 napja kuldtem oneletrajzot, pont erre jartam, mi van, mi van.Azokon latjak hogy tenyleg akarnak melozni inkabb azokbol valogatnak. Ne adja fel, jarkaljon csak a nyakukra szepen ahogy eddig is.Majd neki is be fog jonni egy, aztan majd valogathat o is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18) puttputt válasza gaborbol (#17) üzenetére


puttputt
őstag

Ez egy értékes hozzászólás.
Jó látni, hogy milyen a felfogás. Mármint, a hozzáállás a munkaadók részéről. :)
Kivételesen egy kedves és elfogadható magyarázat. :D

Egyébként... egy kérdés:
"Kontraktorság" alatt ha két műszakos vagy, akkor jár pótlék?
(Ha amúgy fizetés és minden egyéb egyezik a "szerződésesekkel"... leginkább nem materiális, hanem csak anyagi a különbség.)
Persze, most elsősorban M.o-ra kérdezem, de ez talán mindenhol egyforma... :U

Gratulálok a sikerekhez! (Nekem is pont most kezdenek bejönni az efféle dolgok... kicsit...)

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#19) Esmein válasza gaborbol (#17) üzenetére


Esmein
nagyúr

360 db allasjelentkezesnel tartok, fura hogy ennyire b*szik bele mindenki, de nyakukra jarkalas lesz most mar, mert az ugynoksegek nem ernek hajitofat se, emailre meg annyit nem valaszolnak, hogy kozosuljel anyukaddal. Kicsit frusztralo, de ugyis en nyerek a vegen :D

contract: meg jobb is mint egy hatarozott ideju munkaszerzodes, php fejleszto napi 150 fontnal kezdodik, ha napra kapja a bert, ha meg mondjuk kap egy 3 honapos initial contractot, akkor valoszinuleg 24 ezer font egy evre, aranyosan leosztva. Tokmindegy, jo penz.

[ Szerkesztve ]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#20) McKane


McKane
senior tag

na, végre befutott a puskagolyó útjába a nyúl.. :DDD

gratulálok, sok sikert kívánok innen is :U

(#21) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

ez velem is igy volt nemis olyan reg. van hogy nem hivnak hetekig, aztan meg egyszerre 3 helyrol, aztan dontsd el, hogy melyik a jobb...
off: neztem a parok kepei a ph-n topikot, aztan lattam esmein nagyurat, tudtam, hogy ismeros valahonnan, de mostmar tudom, hogy a gamfon lattam : )) talan meg volt kozos orank is : )

some men just wanna watch the world burn...

(#22) Esmein válasza j0k3r! (#21) üzenetére


Esmein
nagyúr

Hehe :D Jartam GAMF-ra ja, csak aztan rajottem, hogy nincs annyi folosleges idom amennyi a nappali kepzeshez kell, ezert inkabb csinalok valami hasznosat az eletemmel amig fiatal vagyok :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#23) j0k3r! válasza Esmein (#22) üzenetére


j0k3r!
senior tag

szintugy :K
az egesz egy nagy fĐ@szrahuzas, folosleges tantargyak, idiota tanarok, soha tobbe gamf.
csakhogy a kedvenceimet is emlitsem: inkabb nem is emlitem...tudod te azt :W

btw virgin 1- en star trek maraton van : ))

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#24) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Csak beérnek a terveid neked is. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#25) gaborbol válasza Esmein (#19) üzenetére


gaborbol
őstag

360??? Te, jo valasz cimet meg telefonszmot adtal meg ? :DDD
Biztos bejon valami nemsokara.

En anno a KKMF-et hagytam ott kulfold miatt. Jo lenne ha meglenne, de nem mennek vele semmire itt.Viszont nemsakara meglesz a MS. rendszermernok az er annyit mint egy diploma.

[ Szerkesztve ]

(#26) j0k3r! válasza gaborbol (#25) üzenetére


j0k3r!
senior tag

kulfoldon nyelvtudassal tobbet is, mint egy diploma ;)
ment egy pm evvel kapcsolatban, ha nem banod

some men just wanna watch the world burn...

(#27) Esmein válasza gaborbol (#25) üzenetére


Esmein
nagyúr

tutira jo cimmel es szammal palyazom, leellenoriztem mar parszor :D A CV-m se hot hulladek, at van nezve, es olyan mint mindenki mase, akit bombaznak ajanlatokkal, csak nekem nem 10 ev tapasztalatom van, hanem csak 2. Ennyit jelent a munkatapasztalat. Aztan persze van ahova kernek 5 evet ugyanolyan vagy magasabb munkakorbol aztan ajanlanak erte valami rohej fizetest, Tildynek is mondtak php fejlesztesre 12 ezret, meg olyat hogy nincs fizetes, erezze magat megtisztelve hogy gyujthet tapasztalatot.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#28) j0k3r! válasza Esmein (#27) üzenetére


j0k3r!
senior tag

egyik ismerosom, igaz o targoncasnak ment egy raktarba, bekamuzott 5 ev referenciat, igaz 3 honapot, ha dolgozott a cegnel, de a fonoke tud angolul, barmikor fel lehet hivni es tudja bizonyitani az "5 evet". van ilyen is, bar targonca!=it job
evvel nem akarok senkit se csalasra buzditani, de hallottam mar tobb helyrol is, hogy lehet kicsit szepitgetni, igaz it job-nal altalaban sz@rnak arra, hogy magyarorszagon mit dolgoztal, sajnos...

some men just wanna watch the world burn...

(#29) gaborbol válasza Esmein (#27) üzenetére


gaborbol
őstag

Pont ma javasoltam valakinek ,ha van ra lehetosege akkor menjen akar ingyen is :DDD

[link]
Ha mar "rutinos" akkor inkabb bosszanto az ilyen ajanlat, en se mennek mar el ingyen, tul vagyok azon a ponton ahol meg elonyos lehetne, masnak viszont jol johet.

(#30) Esmein válasza gaborbol (#29) üzenetére


Esmein
nagyúr

Valamibol elni kell sajnos, neki meg van annyi portfolioja hogy ki lehet vele tapetazni a szobat.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#31) tildy válasza Esmein (#30) üzenetére


tildy
nagyúr

Remélem hamarosan pénzt is látok belőle.

Hírtv, alden, bud.hu, diningguide,esma, pannonwap és hasonlók.
Nem hülye vagyok, csak angolból béna.... Tudom , practice and practice again.

A diplomával semmire nem menésről annyit, hogy én a diplomámnak hála kaptam otthon fejlesztői munkát, a fejlesztői munka miatt lett tapasztalatom, és a tapasztalatom miatt hívnak naponta hárman. Kb.
Reménykedjünk hétfőn a legjobbakban.

Nem hazudtam az önéletrajzomban, és nem is szívesen tenném. Nem az én világom...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32) j0k3r! válasza tildy (#31) üzenetére


j0k3r!
senior tag

kozvetlen dolgokrol beszeltem, nem kozvetettekrol.
ergo friss diplomaval, 0 tapasztalattal siman elkuldenek

Nem hazudtam az önéletrajzomban, és nem is szívesen tenném. Nem az én világom...
az enyem se :(

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#33) Esmein


Esmein
nagyúr

Na, erjen haza a kisasszony, lesz mit meselnie :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#34) localhost válasza Esmein (#33) üzenetére


localhost
Közösségépítő

És két napja nem talál haza ? :N Akkor shoppingol vagy kocsmázik!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#35) puttputt válasza localhost (#34) üzenetére


puttputt
őstag

Az előfordulhat. :)
A szomszédok lehet, hogy elvitték egy kis "városismereti-körútra", meg ünnepelni. :D
Mikor London külvárosában volt szerencsém járni, a házigazda kedvesen ajánlgatta, hogy bevisz egy helyi kocsmába, csatlakozzak és megisszuk a "pertut".
Egyrészt... aznap érkeztem... egy csaknem 40 órás buszút után meg... másrészt... épp csak 13 éves voltam, egy korty alkoholt nem ittam addig. :DDD
Úgyhogy, jól megsértettem. :D
Mellesleg, utolsó este a lakótársamat (magyar lány) összekeverte a lányával - akkor "érkezett" vissza -, és adott neki "havi zsebpénzt"... :U :DDD
Persze, ezt is helye és kultúrája válogatja. Dél-Nyugaton (Barnstaple-Town of Bloom) két hetet lehettem, ott egy korty alkohol nem fogyott, legalábbis nem előttem... :)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#36) Mawyx válasza puttputt (#35) üzenetére


Mawyx
senior tag

összekeverte :DD :DDD

Minket, unokákat, a nagymama kever, már hallgat mindenki az összes névre :DDD
Tegnap is felhívott, de nem engem akart, nem értettem hogy érti, hogy anya elenged-e. Mondom ülök a kocsiba és megyek, ahova akarok. Igen? Ezt nem is tudta. De milyen kocsiba ülök be és hogy van jogosítványom ennyi idősen, lehet ilyet? ... :DDD

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#37) puttputt válasza Mawyx (#36) üzenetére


puttputt
őstag

:DDD - ez sem semmi. Ezzel a helyzettel akár élni is lehetne... (mint suliban az ikrek felelésnél, meg mint a Piroskában... stb...) ;]

Amúgy, azt már nem akartam írni..., de most már mégis, az érdeklődésre való tekintettel...:
Ráadásul megpaskolta a hátsófelét is a kisasszonynak, közben azt ecsetelte, hogy hallotta az osztályfőnökétől, hogy milyen ügyesen halad. :DDD
Gondolhatjátok. A lány szerencsére humorral vette a lapot (meg még jó, hogy nem kezdő angolos volt kora ellenére...), sőt, a pénzt is. :D (Amúgy is, kijárt neki egy kis "pótlék" az elszenvedett... :U ;] )
Az apuka mentségére legyen mondva:
1. Az alkohol ugye tompítja az érzékeket.
2. Még mindig jobb, mintha a feleségével keverte volna össze.
3. A lakótárs háttal állt neki, és épp hazatelefonált, mert ugye utolsó nap volt és egyeztetett a szülőkkel, stb., szóval sokat nem láthatott belőle.

Szóval; "ez van srácok". :)

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#38) tildy válasza localhost (#34) üzenetére


tildy
nagyúr

Bízz magadban, és teljesül amit szeretnél!
Amúgy nem kocsmáztam. Csak beugrottam a boltba venni egy kis alkoholt, ünnepelni:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.