Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gorogdinnye3


gorogdinnye3
csendes tag

5 és fél font? A hullarabló mindenit! ;]

(#2) tildy válasza gorogdinnye3 (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát otthon ebből két adag kaját rendeltem, desszerttel :D De ennyi baj legyen:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) Eastman


Eastman
őstag

Gratulálok!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4) talmida


talmida
Közösségépítő

Én is gratulálok! :C

IN GOD WE TRUST!

(#5) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

szinten gratulalok! ugylatszik a varakozas meghozta a gyumolcset! : )
esmein is melozik?

some men just wanna watch the world burn...

(#6) gorogdinnye3 válasza tildy (#2) üzenetére


gorogdinnye3
csendes tag

Bizony. Nincs éppen olcsóság ott sem.

(#7) #53246592 válasza tildy (#2) üzenetére


#53246592
törölt tag

Azok a rózsaszín felhök munkakezdeskor... Remélem nálad nem oszlanak el olyan gyorsan ;]
Örülök, hogy sikerült olyan munkát találnod ami tetszik. A nyelvvel hogy állsz?
Az 5.50 egy ebédért elég korrektül hangzik.

[ Szerkesztve ]

(#8) Lauda


Lauda
félisten

Grat hozza, remelem osszejon minden! :)

1500-1600 font havonta, eleg jo penznek tunik.

(#9) tildy válasza Lauda (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

1425. Mivel adóév végéig (április) nem lesz meg az éves bevétel 6000 font, ezért adó is visszajön. Kb a két hónapra 800 font...
Berci te meg ne törd már le a lelkesedésem :P

j0k3r!:
igen , de kicsit káosz van az ő munkahelyén. Elvileg recepciós, gyakorlatilag angol dolgozatokat javít, géptermet rak össze, blabla.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) Lauda válasza tildy (#9) üzenetére


Lauda
félisten

Az is nagyon jo, jelenlegi arfolyamon kozel 450k havonta. :Y

(#11) #53246592 válasza tildy (#9) üzenetére


#53246592
törölt tag

Jóvanna, rossz hetem volt :)
Amikor bekerültem ehhez a céghez, meglehetösen rózsaszínben láttam a világot, aztán rájöttem hogy ugyanaz a hülyeség megy itt is mint ahol elözöleg dolgoztam. Ettöl függetlenül maga a munka jó, csak vannak dolgok amik nem tetszenek.

(#12) Esmein válasza #53246592 (#11) üzenetére


Esmein
nagyúr

En kb 1 napig lattam perspektivat amikor ide felvettek :D En vagyok a recepcios, az adminisztrator, a tanar(dolgozatjavitas recepcion cool), a halozati szakember(en fogom nekik osszerakni a halozatot ugy nez ki, meg nem tudom mibol es mit, de mar eredmenyeket szeretnenek latni), mindezt egyszerre es barmelyik nem megy flottul elso nap, jon a lebasz. Valahogy nem tudom komolyan venni az egeszet, kikeszitene a stressz asszem...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#13) Cycus válasza Esmein (#12) üzenetére


Cycus
újonc

Hát, ez azért elég érdekes egy konstelláció... Felvesznek recepciósnak és lecsesznek, mert nem tudsz hálózatot építeni a semmiből, és dolgozatot javítani, külföldiként ráadásul?? Jó kis suli lehet, ahol ilyen a munkamenet...

[ Szerkesztve ]

(#14) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Gratula! :)

(#15) tildy válasza Cycus (#13) üzenetére


tildy
nagyúr

Inkább az a baj náluk, hogy káoszosnak tűnik az egész, pl. valakinek az aktáját 10 percig kell keresni.
Ha van miből, és korrekten el van mondva minden akkor nem lenne gond.

Nem tudom mennyire van köze hozzá, de az is indiai bagázs. A januári munkahelyem is ilyesmi volt, ott is vagy pakisztániak voltak, vagy nem tudom hovavalók , de hasonló kinézettel, persze találjam ki , mit kell csinálni.

Berci: neked milyen nyelven kell finnországban tolnod? Angol?

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) Brumi válasza tildy (#9) üzenetére


Brumi
senior tag

Az 1425 font ami tisztán megmarad, vagy abból még adózni is kell?

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#17) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Én is gratulálok! :K
A február úgytűnik nekem is sikeres lesz munka szempontból. Fele annyi lesz a pénzem mint neked, de "csak" 313 km-t kell érte megtennem. ;)

Rip and tear

(#18) JuliusCaesar válasza Zolaash (#17) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Havi 1400 font nem semmi. Hát igen, az már Európa.

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#19) #53246592 válasza tildy (#15) üzenetére


#53246592
törölt tag

Az angol a hivatalos munkahelyi nyelv. Ez elég hamar döl amikor nyolcan ülunk egy szobában: 7 finn meg én :)

(#20) Ivan15 válasza tildy (#9) üzenetére


Ivan15
senior tag

:) és igy régi vágyad teljesül, Angliában élhetsz! :K

(#21) tildy válasza Brumi (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

Tisztán :)
22000 évente bruttóban, próbaidő után növekszik . :K :K

Zolaash: gratula neked is:)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Gratulálok! :)
így van, ragaszkodni kell az elért eredményeinkhez. Webes szakemberként méltatlan volt a takarítói és titkárnői meló, bármennyire is tudtad, hogy ezek csak ideiglenes feladatok.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#23) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Örülök, hogy kezd bejönni az élet, ideje volt már. :)

Nekem most minden nagyon az elején tart, és nagyjából senki nem hisz bennem, sőt, a legtöbben szánalmasnak tartanak. :\ Elmehetnék egy csomó gürizős, egész napot eltolós munkára, mert sok mindenhez értenék - amibe kellő IQ-val bele lehet tanulni -, de akkor fújhatom a hosszútávú terveimet, mert ha egyszer beszállok a mókuskerékbe... De így meg nem keresek konkrét pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#24) Brumi válasza tildy (#21) üzenetére


Brumi
senior tag

Az már valami! :) Azért már érdemes dolgozni járni! Az majd hosszútávon úgyis eldől, hogy ez mennyivel növekszik, és hogy elegendő lesz-e arra, hogy önálló életet tudjatok kezdeni (ne sok emberrel lakjatok együtt).

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#25) tildy válasza Brumi (#24) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez se annyira rossz - egyelőre. Olyanok vagyunk,mint egy NAGY család

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) localhost


localhost
Közösségépítő


Gratulálok!
Bíztam (és továbbra is bízok) benned és bennetek!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#27) tibi666 válasza tildy (#25) üzenetére


tibi666
senior tag

ok, de gondolom nem azért mentél ki angliába, hogy egy ilyen szakadt házban éljél egy szedett-vedett társasággal.

egyébként gratula!!! pároddal mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#28) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Pazar! Szintén webshopos vagyok :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#30) emvy


emvy
nagyúr

A fish&chips viszont eleg gaz kaja :) Multkor en is benyomtam egy adagot (merthat megiscsak helyi nevezetesseg), de nem jon be. Sokkal inkabb egy jo kis burger, ha mar nehezebb kajarol van szo. :)

while (!sleep) sheep++;

(#31) Mobi28


Mobi28
tag

Az utóbbi időben elég sok negatív hangvételű bejegyzés került fel, így öröm volt ezt olvasni. :) Az utolsó sorral maximálisan egyetértek.

(#32) #53246592 válasza emvy (#30) üzenetére


#53246592
törölt tag

Nincsenek jo kis kinai, indiai, thai ettermek? Meglepne :)
A fish&chips-et egyszer ki kell probalnom, lehet akkor en is azt fogom mondani hogy inkabb hamburger (kb. fel evente egyszer megyek mekibe vagy hasonloba, mert nem igazan jön be...)

(#33) emvy válasza #53246592 (#32) üzenetére


emvy
nagyúr

De, nagyon jo a kaja Londonban, csak a klasszikus angol kajakat nem szeretem.

while (!sleep) sheep++;

(#34) tildy válasza #53246592 (#32) üzenetére


tildy
nagyúr

Vannak. Egyelore hirtelen a sarki kajaldaban ez volt amit be mertem vallalni. Vannak midnenfele toltott pieok, majas, satobbi, ranezek, es elmegy az etvagyam.

Lajos multkor evett steaket, isteni volt. A torokoknl meg a hamburgerek nagyon korrektek.
Nekem jo volt a fish and chips. De egyelore sporolas van, mert ho vegen jon csak fizu, es ami most fontban van, epp eleg egy honapra.... Ugyhogy este van csak meleg kaja.

Tibi: egy -ket evig meg jo is, kibirom, utana talan sajat lakas.

Ma mar bugfxeltem amugy, ket javitas ment ki tolem.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) Franklin


Franklin
addikt

Angliában nem hetente van fizu?

Vagy munkahelytől függ?

(#36) tildy válasza Franklin (#35) üzenetére


tildy
nagyúr

Munkahelytol fugg. Van ahol hetente (szallodak, ettermek) , van ahol kethetente (szinten szalloda, etterem, iskolak ) , es a komolyabb helyeken havonta.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) nukage


nukage
újonc

Szia Tildy!

Gratulálok a sikereidhez, csak így tovább! Összehasonlításképpen: egyik volt kollégám Angliában dolgozik a DHL-nél, mint betanított segédmunkás. A raktárban töltik föl árúval a konténereket. 1 héten 6 napot dolgozik (könnyű fizikai munka, és nem szakad meg) és nettó 1500 fontot keres / hó. Neki viszont nincs előrelépési lehetősége, stb... Kezdetnek nagyon jó amit találtál! Lakással akartok valamerre mozdulni? Ez a volt kollégám már pár éve kint van, most vettek egy lakást a barátnőjével London környékén.

[ Szerkesztve ]

(#38) shadeofme


shadeofme
tag

1. Gratulálok!
Motiváló, h külföldiként el tudtál helyezkedni a szakmádban angol földön és nem sült krumplit kell sütögessél egy mekdóban. Persze nem kis munka / erőfeszítés árán, ahogy olvastam korábbi bejegyzéseid.
Szóval le a kalappal még egyszer!
2. Vendéglátós helyen is előfordul a havi fizu. Pont olyan helyen voltam egy éve. Legutóbb meg hetente kaptam. Na az jobb volt. :)
3. Berci, ha azt veszed, h az órabérének kb. a feléből kap egy akkora adag meleg kaját, amit alig lehet megenni, akkor az egyáltalán nem rossz.
4. Fish & Chips. Ne mondja azt nekem senki, h nem evett még rántott tonhalat sült krumplival (legalább iskolai menzán), mert azt nehezen hiszem. Ja, adnak hozzá kis párolt zöldborsót + tartárt. "Nagyon különleges". :D (Én attól kaptam agyhúgykövet, amikor jött az éhes kuncsaft az olasz szendvicsbárba, ahol millióféle finomabbnál finomabb olasz kaják voltak és ilyet kért... Vagy héjában sült krumplit babbal és sült krumplival. :W )

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#39) #53246592 válasza shadeofme (#38) üzenetére


#53246592
törölt tag

3. azt irtam en is hogy korrekt ar, legalabbis "kulföldön". en többnyire 8 euro körul ebedelek.
4. igy mar hatarozottan ki merem jelenteni hogy ennel a mekis hamburger is jobb, pedig annak sem vagyok nagy rajongoja.

(#40) tildy válasza #53246592 (#39) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem értem mia bajotok vele, nekem bejött:D

Tegnapa srácokkal sörözni voltunk-pénteken ez több angol cégnél is szokás- én cidert ittam,a többiek sört, és egy thai kajáldában ettem valami csirkés, gombás, hagymás motyót rizzsel.
Összesen 9 fontot fizettem. De ebből 3 volt a cider :F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#41) Mawyx válasza shadeofme (#38) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nem értem mi különleges van a fish&chipsben? Világéletünkben sült krumplival ettük a rántott halat.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#42) tildy válasza Mawyx (#41) üzenetére


tildy
nagyúr

Másabb a hal bundája, omlósabb az egész.
Erre viszont nem vitt még rá a lélek , hogy megkóstoljam, már a látványa is blöá.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#43) tildy válasza tildy (#42) üzenetére


tildy
nagyúr

nem illesztette be

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#44) shadeofme válasza Mawyx (#41) üzenetére


shadeofme
tag

Hát éppen én is erre céloztam, ha leesett volna. :)
Cider = almabor(szerűség) (Itt van egy konkrét leírás róla.)
Ha ízlett, akkor ajánlom figyelmedbe a Bulmers Pear Cider-t. Ez is finom. :)
A panír meg úgy néz ki, mintha orly-bundában lenne, de nem. :) (Sok helyen fogják a zsákos "Fish batter mix"-et, keverőtálba burítanak, amennyi kell, felhúzzák vízzel sűrű palacsintatészta állagúra keverik és abba forgatják a halat. Amúgy meg úgy lenne, h liszt, tojás, sör, olaj, só összekever, halfilé beleforgat, forró, bő olajban kisüt és kész is az "xy" hal Orly módra. :) )
Ja, amúgy meg, mint minden panír, ez is rendesen magába szívja az olajat. Ez van.

[ Szerkesztve ]

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#45) tildy válasza shadeofme (#44) üzenetére


tildy
nagyúr

A körtéset szeretem, a bulmers tényleg finom:D
Savanna dryt ittam tegnap.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46) eastsider


eastsider
nagyúr

igazán gratulálok Neked :)

(#47) Mawyx válasza tildy (#43) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ennek én se esnék neki, nem túl bizalomgerjesztő :DDD

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#48) Mawyx válasza shadeofme (#44) üzenetére


Mawyx
senior tag

Leesett :) úgy kellett volna írnom, hogy én se értem mi olyan különleges stb

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#49) shadeofme válasza tildy (#43) üzenetére


shadeofme
tag

Ez olyan, mint a steak slice, csak nem hajtogatott leveles tésztában, hanem burgonyapürével.
A hús a pörkölt és vadas között van fél úton és azt kell elképzelni krumplipürével.
Jó étvágyat! :)

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#50) tildy válasza shadeofme (#49) üzenetére


tildy
nagyúr

A tésztűs mégjobban nem bejövős. Pork pie vagy mi a neve.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.