Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) The DJ


The DJ
addikt

Köszi, ez igazán hasznos! :R

Tudathasadásos, magával beszélgetős, "jelenjémámeg" hozzászólás.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#2) pr1mzejEE


pr1mzejEE
addikt

Ezt a bejegyzést nehogy töröld :D +fav neki, majd alkalmazom! Köszi! :R (az írást :D)

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#3) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Mondom de jó majd megpróbálom,de látom a művelet után vannak gondok. Figyu max fél nap mindent újra beállítani, inkább mint ez a módszer. Időben biztosan a program nyer.

(#4) The DJ válasza Kolondrum (#3) üzenetére


The DJ
addikt

Mindennel együtt olyan 2 óra volt körülbelül az egész folyamat, tehát ennyi idő kellett míg az új merevlemez átvette a régi szerepét. Nekem bőven megérte, mert én 4-5 évente telepítek Windows-t általában (nem vicc!) és szeretem, ha minden ott és úgy van, ahogy én használom. Van akinek az újratelepítés egyszerűbb ez biztos, de én nem tartozom közéjük :)

pr1mzejEE: Nem szokásom semmit törölni. Nem akarok hazudni, de ha jól emlékszem ezidáig nem is töröltem egyetlen személyes bejegyzésem sem. Ezután sem tervezem :) A kis útmutató írása közben eszembe jutott, hogy mehetne talán címlapra is, de elvetettem az ötletet, mert nálam a címlapos írások ennél hosszabbak, kidolgozottabbak és részletesebbek.

Azért remélem akad majd olyan, akinek hasznos lesz. Viszont az is biztos, hogy délutánra jönnek majd a tippek azokról a programokról, amik egy az egyben elvégzik ezt a procedúrát, mindenféle utólagos szöszölés nélkül.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#5) pr1mzejEE válasza The DJ (#4) üzenetére


pr1mzejEE
addikt

Nálam ez az folyamat 3-4 havonta történik meg :D

ui.: Ne maradjon abba ez a jó szokásod ;)

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#6) morhange


morhange
tag

Hallottam egy olyan programról, amit cd-re lehet kiírni, róla bootolni, és bármilyen (xp-től felfele) windowst lehet egyikről a másikra, néhány gombnyomásra átrakatni. Csak tudnám mi volt a neve... :F

(#7) kraftxld válasza morhange (#6) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Paragon Drive Backup

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Hogyhogy nem a szakmaiba ment ez?

(#9) The DJ válasza Crystalheart (#8) üzenetére


The DJ
addikt

Nem éreztem elég részletesnek és kidolgozottnak ahhoz, hogy címlapra menjen :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#10) morhange válasza kraftxld (#7) üzenetére


morhange
tag

Nem hiszem, A-val kezdődött a neve.

(#11) szablya


szablya
tag

Jó útmutató, lehet majd én is használni fogom, köszönet érte :R

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#12) localhost válasza morhange (#10) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Acronis, tehát [A]
Vágó úr kérem, jelöljük meg! Nyertem! :C

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13) morhange válasza localhost (#12) üzenetére


morhange
tag

Igen, az volt :C Jöhet a második kérdés 100 ezerért. Egy videóban láttam, már emlékszem, megvilágosodtam (elég erős ez a falilámpa).

(#14) bandiras2


bandiras2
senior tag

http://www.easeus.com/disk-copy/
Én ezzel csináltam egy hete az XP költöztetését. Másodjára sikerült úgy beállítani hogy hibátlanul menjen a win. Elsőre is elindult, csak bugzott rendesen mintha muszáj lett volna neki. 150 percig tartott neki a 300Gb. Ki kell írni CDre és dógozik.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#15) deicide válasza The DJ (#1) üzenetére


deicide
veterán

uhh, ez elég bonyolult lett ahhoz képest, hogy 1 hete a norton ghost 15-el 5 perc alatt klónoztam a win7-et (mondjuk azok 18gigás partíciók voltak), csak be kellett állítani, hogy a master boot recordot is vigye át és kész. Lehúzni sem kell a régi vinyót, csak át kell állítani a botsorrendet a biosban.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#16) Móci


Móci
addikt

Jó írás, köszönet érte! Ha majd kelleni fog ez a fajta módszer legalább tudom, hogy hol keressem a leírást. :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#17) The DJ válasza deicide (#15) üzenetére


The DJ
addikt

Akkor ezek szerint már működik hiba nélkül a Ghost Win 7-en.
Sokáig nem is volt támogatott rendszer, utána meg bugzott rendesen.

No mindegy, a mazochisták használhatják az én megoldásomat is :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#18) deicide válasza The DJ (#17) üzenetére


deicide
veterán

Igen, én is csak próbából álltam neki vele, mert még a 14es sem volt tökéletes, de a 15ös az hibátlan lett.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#19) gyurczy


gyurczy
őstag

Na szépen végigcsináltam mindent, de a végén a lemezméret akkora maradt, mint a régi rendszerpartíció volt. A helyzet az, hogy az intéző a régi méretet, a lemezkezelő a valóst mutatja, éppen ezért nem lehet kiterjeszteni sem a partíciót.

Hogy tudnám helyretenni a dolgot?

(#20) The DJ válasza gyurczy (#19) üzenetére


The DJ
addikt

Az intéző persze, hogy a régi méretet mutatja, hiszen a partíció az előző merevlemezzel teljesen megegyező méretű (hiszen klónoztuk).

A lemezkezelő látja a HDD teljes méretét és engednie is kellene, hogy kiterjeszd. Nekem Win 7 alatt rögtön sikerült, tehát nem babráltam másutt, nem ügyködtem egyéb programmal sem. Sajnos nem emlékszem már pontosan hogyan csináltam, de nem kellett sokat tanakodnom a dolgon. Megkérdezte mekkora méretre legyen kiterjesztve a merevlemez, megadtam a maximálisat és egy pillanat múlva kész is volt a művelet.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#21) gyurczy válasza The DJ (#20) üzenetére


gyurczy
őstag

Azért nem engedi kiterjeszteni, mert magát a partíciót látja 90GB-nak az intéző 32GB-jával szemben, azaz nem lát nem lefoglalt lemezterületet.

Azóta megoldottam. EUSEUS-al lejjebb vettem a partíciót 32GB-ra, majd 90Gb-ra. Most oké.

(#22) morzso


morzso
csendes tag

64 bit es win7-hez nem jó a módszer, de ha a működő rendszerről csinálsz egy rendszer képet és win7 telepítőből azt hívod be tökéletesen működik ... üdv

(#23) Raucher válasza The DJ (#1) üzenetére


Raucher
tag

Egy kérdés.

Lehetséges az, hogy az utólagos korrigálásokra nincs is szükség, ha az eredeti merevlemez adatkábeléhez csatlakozik a klónozott merevlemez?

Még egy kérdés. (Csak úgy rutinból.)
Az EISA partíciókat is korrektül másolja? (Mármint a klónozott merevlemezen is elindul a rendszer visszatöltése az "eredeti" állapotra?) Tudom, nem próbáltad. :)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#24) The DJ válasza Raucher (#23) üzenetére


The DJ
addikt

Nem hiszem, hogy lenne bármi köze is ahhoz a dolognak, hogy melyik adatkábelhez csatlakoztatod.

Egyébként elviekben az EISA partíciókat is másolnia kellene, mivel szektorról szektorra, bitről bitre ugyanazt írja fel az új merevlemezre is.

De ez már egy elég régi leírás, azóta én is 64 bitre váltottam és fentebb is linkeltek programokat, amik talán mára már eljutottak arra a szintre, hogy 1-2 kattintással megoldják ugyanezt és nincs szükség utólagos ügyeskedésre sem. De mivel mazochista alkat vagyok, amint merevlemezt cserélek a jövőben én akkor is maradni fogok a saját megoldásomnál és frissítem majd a cikket a 64 bites rendszer klónozására vonatkozó instrukciókkal. :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#25) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Köszönjük a hasznos írást!

Nem minden vándorút céltalan...

(#26) korossymate


korossymate
újonc

Hello,
bár én Paragon drive backup-al csináltam a dolgot, azt hiszem hasonló lehet az eredmény. A lényeg az, hogy nekem a "bootmgr is missing" hibaüzenet jött, és hát a fenti parancsok egyáltalán nem segítettek... Millió külföldi fórum átolvasgatása után rátaláltam a triviális megoldásra... Szal Windows 7 telepítő dvd be... A parancssorban a dvd meghajtóra rámászni... Pl ha E a betűjele, akkor "E:" a parancssorba... És végül onnan másoljuk az eredeti bootmgr-t... Ha a C-n van a windows, akkor "copy bootmgr c:\". Most már ki lehet lépni és újraindítás után elvileg működni kell a mókának...;)

(#27) tubabu01 válasza morhange (#6) üzenetére


tubabu01
újonc

Virtual Pc?
Ez a Program neve? ;)

(#28) seresjani válasza morhange (#6) üzenetére


seresjani
csendes tag

Acronis :)

www.tec.hu

(#29) vampeare


vampeare
csendes tag

Nálam a Ghost csúfos kudarcot vallott (fel se települt jól a gépemre), az Acronis viszont szépen és gyorsan átpakolta a C:\ meghajtómat egy nagyobb vinyóra, jelenleg is az pörög :C

(#30) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mivel az irodában lecseréltük a gépeket, amiken elég sok program volt (adatbázis kezelők, számlázó program) elég sok levelezés, stb...) ezért szóba sem jöhetett az újratelepítés.

Egy itteni Blog alapján a Macrium Reflect progival leklónoztam a merevlemezt, és betettem az új "testbe".

A rendszer el is indult, sikerült feltenni az új drivereket is, de valami probléma lehet, mert mert a teljesítmény elég gyenge. Szerintem összeakadtak a driverek és ez okozza a gondot. Tudtok olyan programot ajánlani, amivel a régi drivereket le lehet gyalulni?

Előre is köszönöm!

(#31) dragonfx


dragonfx
veterán

Jobbra

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#32) jeni válasza qpakcovboy (#30) üzenetére


jeni
félisten

Keress vissza az adott eszközhöz korábbi drivereket.
Amúgy a friss driverrel is kell mennie.
Rendszer gazda nincs nálatok?
Ennek a másolos egybe átrakos megoldásnak is vannak bugjaik!
Elegendő azt megjavítani ami nem megy rendesen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.