Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rumos14


rumos14
nagyúr

nem vagyok Nokia fan, de ez tetszik.
mini usb csatlakozó :R
3,5-ös audio jack (ugye?) :R
szép forma, normális gombok, sztem az igényesebb rétegnek is bejön.
a tudása alapján mehetett volna az E vagy N sorozatba is, nem?

(#2) AS


AS
félisten

Ez tényleg nagyon jo nokia lett.
De Se e Sem N ben nem tartozik mert nem okostelefion.

Viszont negativum a kamera az nagyon nem jó....

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#3) Pompi válasza rumos14 (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

''a tudása alapján mehetett volna az E vagy N sorozatba is, nem?''

Ez nem okostelefon, tehát nem.

Feel Good Inc.

(#4) Goose-T válasza AS (#2) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerk.: már semmi. :D

[Szerkesztve]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5) rumos14 válasza Pompi (#3) üzenetére


rumos14
nagyúr

tehát nem lehet utólag alkalmazásokat telepíteni rá? vagy mi a vízválasztó? symbian ügyben analfabéta vagyok.

(#6) Loretto


Loretto
veterán

Meglepően sokáig húzta az akksi.

Soirée...

(#7) Viktor0610 válasza rumos14 (#5) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Lehet rá programokat telepíteni, de nem futtat operációs rendszert (a Nokia készülékek általában Symbianosak).
Ezeknek (egyebek mellett) az az előnye, h. több program képes egymással egy időben futni, illetve a telefon olyan dolgokra is ''megtanítható'', amit eleve nem tudott -pl. DivX-lejátszó v. a régi telefonoknál az MP3-lejátszó utólagos feltelepítése.

Samsung Galaxy A54

(#8) Pompi válasza rumos14 (#5) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ez nem Symbianos telefon!
Maximum pár java programot lehet rá telepíteni.

Feel Good Inc.

(#9) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nagyon jó kis telefon lett, de igy jobban megnézve biztos nem ez lesz a következő telefonom.Mondjuk a jack dugó nem rossz, meg az usb csatlakozás se, de ugy mégse jobb annyival a 6233 nál, hiányzik belőle a 3G, a második kamera ,vagy éppen a hátsó kamera lett volna autófókuszos vagy valami ilyesmi.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#10) Zoltanfi


Zoltanfi
senior tag

Nem tudom megnyitni a cikket :(
A hiba az én készülékemben van, vagy más is tapasztalt már ilyet?

(#11) tailor válasza Zoltanfi (#10) üzenetére


tailor
őstag

Én sem tudom... Gondolom nemsokára kijavítják.

(#12) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Van egy kis hiba igen, de innen a fórumból megnyílik a cikk - felül feketes sáv bal széle sárga betükkel eredeti teszt.

Feel Good Inc.

(#13) Zoltanfi válasza Pompi (#12) üzenetére


Zoltanfi
senior tag

Mostmár jó.
Ez a teló csak külsejével hoz újdonságot, mert a képernyőfotók alapján akár az én telóm is lehetne..

(#14) #54715584 válasza Zoltanfi (#13) üzenetére


#54715584
törölt tag

talan meg a kulso sem uj, csak letisztultabb, kiforrottabb, nekem tetszik, vegre alakul a designerek izlese is a jo iranyba :)

(#15) lorcsi


lorcsi
veterán

korábban teszteltétek a 6151-et, az most néhány helyen akcioban van és tud ennyit simán

(#16) fateless


fateless
veterán

Már egy ideje szemezek ezzel a telefonnal, minden jó benne. Engem nem érdekel annyira a 3G, de azért a 6233 ennyiből jobban tetszik. Igazából csak a külsejével nem vagyok megelégedve, én nem bírok ezt a ''külön keretben a kijelző és fő gombok'' stílust, de ez egy új előlappal megoldható. Csak sokallom az árát... Gyengább kijelzővel ha lenne ez a teló olcsóbban, nekem tetszene. (Mint a Samó e250)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#17) aginor


aginor
addikt

Hát, én csak a második oldal elejéig jutottam a tesztel, akkorra lett elegem a Nokia dicshimhuszból. :(
Bog, ez a teszt nagy csalódás volt, valahogy a konkurencia régebbi Nokia imádatára emlékeztetett( de már kinőttek belőle), kár érte.
Nekem nem a telefonnal van bajom, mert attól még biztos, hogy nagyon jó, csak éppen a tálalás..

Akkor most lehet lehurrogni.. :DDD

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#18) Zoltanfi válasza aginor (#17) üzenetére


Zoltanfi
senior tag

Fogtad már kezedbe a telefont, vagy csak írsz a vakvilágba tapasztalat nélkül?
Ha Bog jókat írt az lehet hogy azért volt mert jó a teló, erre nem gondoltál?

(#19) Atlantis


Atlantis
veterán

Az új trendeknek megfelelően a telefon belső memóriája elég kis fingnyi, csak 7 megabájt...

Egyrészt a megfogalmazás eléggé alpári, másrészt ezzel nem is értek egyet. A Sonyericcson jó ideje nem spórol ennyire a belső memóriával, sőt újabban a Motorola sem. Ez inkább a Nokia hülyesége.

Amúgy a teló nem rossz, de a 3G hiánya hiba egy mai üzleti telefonnál (nekem mondjuk nem hiányozna).

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#20) cousin333


cousin333
addikt

''A Nokia továbbra is piacvezető, a hagyományos telefonok táborában a felsőbb szegmensbe pozícionálták a 6300-át.''

Ez a kissé logikátlan mondat csak az én szememet szúrja?

Nem rossz telefon, tetszik, hogy ''össze van rakva'', mondjuk annyira nem fogott meg a külseje, mint mondjuk annak idején a 3310, vagy később a 6230(i).

Nem tetszik ez a sok váltás. Pop-Port nuku (nem a szívem csücske, de a mostani telómon ez van: más csatlakozójú eszközök kellenek. MMC helyett már SD kártya: grrr...

aginor: Bog-ot eddig nem a Nokia szekértolójaként ismertem meg...

Szerintem az S40 is operációs rendszer... :U

"We spared no expense"

(#21) Zoltanfi válasza lorcsi (#15) üzenetére


Zoltanfi
senior tag

Csak ennek négyszer szebb a kijelzője, jobb a kamerája, vékonyabb, fémből van és jobban néz ki.
Egyébként valóban tökegyformák :P

(#22) Zoltanfi válasza cousin333 (#20) üzenetére


Zoltanfi
senior tag

Szerintem nézzétek meg a telót élőben valahol és utána ítélkezzetek ;]

(#23) Zoltanfi válasza Atlantis (#19) üzenetére


Zoltanfi
senior tag

Lehet hogy spórol a memóriával, de a memóriakártyát úgy használja az s40 3rd, mintha belső memória lenne, így a mindennapos használat során ez semmilyen problémát nem okoz ;)
Sőt inkább jó, hogy minden a memóriakártyán van, így szoftverfrissítésnél meg egyéb esetekben (fotók lementése, zene másolása) gyorsan, kényelmesen lehet kártyaolvasóval mókolni.

(#24) lorcsi válasza Zoltanfi (#21) üzenetére


lorcsi
veterán

ok, szebb a kijelzője és? attól még ugyanúgy az s40 rendszert nézed rajta.
fényképező..arra ott van a digi gép, ez csak pillanatnyi dolgokra kell- már akinek...
annak nem tudom miből van az anyaga...majd megnézem
jobban néz ki...ez meg viszonylagos (nekem egyik se tetszik :P )

(#25) Atlantis válasza Zoltanfi (#23) üzenetére


Atlantis
veterán

Való igaz. Bár azért nekem a 6131 néha hajlamos elfeledni, ha memóriakártyáról rendelek pl.: csengőhangot egy adott profilhoz, szóval nem tökéletes a dolog. Belső memóriával nincs ilyen gond, csak oda meg nem sok minden fér el. :F

Más: örülnék, ha leszoknál róla, hogy 20 percen belül 3 hozzászólást eleresztesz. Az első kettő még tuti szerkesztési időn belül volt. Tessék használni a kiemelő eszközöket és egyértelművé lehet tenni, kinek melyik rész szól az írásodban. Kösz.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#26) Bog válasza aginor (#17) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Szia,

dicshimnusz? Annyi a tortenet lenyege, hogy veletlenul ez egy jol sikerult Nokia, es mint altalaban, most sem fogok divatbol nokiautalkozni. Ha kell, akkor igen. De most nem kellett. A talalassal pedig nem tudom, hogy mi a problema, de ha megvilagositod, akkor tudok ra erdemben reagalni is.

thx

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#27) Zoltanfi válasza Atlantis (#25) üzenetére


Zoltanfi
senior tag

Nálam csak témaváltásnál vagy ha kiszeded a memóriakártyát, akkor felejti el a csengőhangot ;)

Hidd el hogy szerkeszteni akartam először, de már nem engedte :B
Meg amúgy is belassult valahogy a fórum

lorcsi: akkor téged e 2 kép közötti különbség sem érdekel?
[kép]
[kép]


[Szerkesztve]

(#28) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

júúúj de jó végre kijött egy szuper innovatív nokia....jeeeaaaahhh
kb. a két évvel ezelőtti SE k750i-m jobb volt, annak legalább volt AF-je, meg jó zenelejátszója... :(((
na ezért nem fejleszt az SE, a nokia ennyire veszi a tempót... :W

(#29) villamos


villamos
őstag

Egyre jobban tetszik ez a mobil, ha valahol lesz rá lehetőségem, akkor megtapogatom, és ha az ára is lejjebb kúszik, akkor lehet hogy lecserélem rá a 3510 -est...
nem érdekel a fotózás, a video, vagy a 3G... Telefonálni jó lesz, meg kicsit játszódni is, ha úgy alakul.
Csak azt hiányolom a cikkekből, hogy a telefonoknál nem szoktátok írni, hogy a kijelző fizikailag mekkora. Az ennyipixelszer ennyipixel egy átlagos muksónak, lássuk be, az égvilágon semmit nem mond. Nem árt tudni hogy az a 76800 pixel összesen mekkora helyre is van bezsúfolva. (Gondolm ez esetben is 4centi magas, és 3 centi széles lehet kb, mint több hasonló Nokia esetében.) :))

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#30) Atlantis válasza Dr.Anonymus (#28) üzenetére


Atlantis
veterán

Meg bénább kijelzője, recsegett ropogott az egész, volt jókis SE-joy. Nagyon kérek mindenkit, ne kezdjük a Nokia vs. SE vitát itt is.

Egyébként nem olyan rossz az új S40-esbe épített zenelejátszó, itt meg ha jól vettem ki még fejlesztettek is rajta és A2DP is van. Mindemellett a miniUSB és a jack csatlakozó( bár szerintem 2,5''-os, aprócska cumi a Nokiától) is előremutató dolog. A rádió érzékenysége szerintem messze jobb, mint az SE-é, RDS ide, vagy oda.

Szerintem ez a telefon jobb, mint a k750i, de ez ennyi idő után elvárható is. Egyedül az AF, ami szomorú, hogy nincs.

Végezetül még egyszer: No flame.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#31) lorcsi válasza Zoltanfi (#27) üzenetére


lorcsi
veterán

attól függ min nézem ezeket a képeket
amúgy a 2.-at mivel csinálták?

(#32) Dr.Anonymus válasza Atlantis (#30) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

ok-ok, de azon már komolyan meglepődtem, hogy még a nokia n77 sem kapott AF-et... :(

(#33) Atlantis válasza Dr.Anonymus (#32) üzenetére


Atlantis
veterán

Az N73-nak van.

SE-nél: W810i-nek van, W850i-nek nincs, W610i-nek megint van... :F

Ki érti ezeket? ;)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#34) Pompi válasza cousin333 (#20) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

''Szerintem az S40 is operációs rendszer... ''

Persze, ahogy az operációs rendszer fogalmát tekintve az összes mobiltelefon rendszere operációs rendszer. Csak éppen nem bővíthető, nem írnak rá programokat azon kívül ami gyárilag benne van. Ezért hívják (hívjuk) az okostelefonokat operációs rendszeres telefonoknak, azaz a szlengben az az operációs rendszer telefonokban amire lehet programokat telepíteni.

Feel Good Inc.

(#35) Atlantis válasza Pompi (#34) üzenetére


Atlantis
veterán

JAVA-t lehet telepíteni S40-re is. Azok is programok. :D

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#36) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Végre megérkezett a magyar nyelvű cikk is:) Gyorsan lenne pár kérdésem.

1. A zenelejátszó fut-e a háttérben? Lehet elsiklottam felette, de nem láttam leírva (bár a képeken látszik, hogy az Active Desktopon ott van)
2. Valóban jack dugó van a teló alján vagy sem? Ha nem, akkor lehet-e kapni hozzá olyan kábelt, ami átalakítja azt?
3. Vannak-e gyárilag beállított hangszínek a zenelejátszóban?
4. A zenelejátszó kezeli-e a mappákat és ha igen berakható-e egy mappából az összes zenefájl egy gombnyomással?
5. Fogadott és tárcsázott hívások idejét hány hívásig visszamenőleg lehet megtekinteni? A beszélgetés hosszára vagyok kíváncsi, nem az idejére.

(#37) Airnold


Airnold
tag

Bog...köszönöm...segítettél eldönteni egy nagyon fontos kérdést...
E65 és 6300 közül az utóbbi jött ki nálam győztesként, bár ebbe nagyrészt beleszólt az előbbi közel duplaannyi ára is...
Megyek telefontvenni...

(#38) Atlantis válasza Alvin_ti4200 (#36) üzenetére


Atlantis
veterán

Néhány kérdésre a 6131 alapján:

1., Természetesen fut a háttérben, rádió is és a MP3 is.
2., Az biza 90%, hogy 2,5''-os jack.
3., Vannak, de pl.: mélyhangkiemelés nincs. 5 sávos EQ van, két saját beállítást csinálhatsz és kb. 5 gyári van(a szokásosak, Rock, Jazz, ilyenek)
4., Elvileg ez az, amit fejlesztettek itt, nálam még nem lehet ilyet. A cikk alapján ez már ID3 alapján rendez, az enyém még nem.
5., Utsó 20 darab fogadott hívás és szintén 20 darab nem fogadott hívás ideje kérhető le(hívás ideje és időtartama is). Természetesen a tárcsázott hívásoknál is 20 darab a max.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#39) Alvin_ti4200 válasza Atlantis (#38) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

köszi szépen a válaszokat, akkor már csak az átalakító kérdésére várom a választ:R A W550i-m utódját nem lehet elég korán kinézni:B Miért nem lehet minden telefonra navigyűrűt tenni?:O

(#40) Atlantis válasza Alvin_ti4200 (#39) üzenetére


Atlantis
veterán

Szerintem úgy nem fog szólni, mint a w550i. Azt el kell ismerni, zenetelefonban a SE még jobb, de ingadozik a trón alattuk rendesen.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#41) Alvin_ti4200 válasza Atlantis (#40) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Sennheiser fülessel hallgatom a W550i-t is, mert a gyári agybadugós borzalmas, gondolom normális fülessel a Nokia sem szól sokkal rosszabbul (ha egyáltalán rosszabb), vagy tévednék?

(#42) Atlantis válasza Alvin_ti4200 (#41) üzenetére


Atlantis
veterán

Szerintem rosszabb. cx300-ast egy átalakítóval rádugtam egyszer a 6131-re és sokkal rosszabb volt, mint előtte a W810i-vel. A Megabass után nincs mélye a Nokiáknak. Nem tudom, hogy ezen a téren történt-e javulás.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#43) Alvin_ti4200 válasza Atlantis (#42) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Meg lehet valahol hallgatni a 6300-át?

Fejhallgatóval nekem nagyon erőltetett a MegaBass, a középhangok alig hallatszódnak, ellenben fülhallgatóval az a legjobb beállítás.

[Szerkesztve]

(#44) Atlantis válasza Alvin_ti4200 (#43) üzenetére


Atlantis
veterán

Ebben már nem tudok segíteni. Szerintem kicsi az esélye.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#45) Bog válasza Atlantis (#38) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Egyetértek, tökéletes a válasz, magam sem tudtam volna ennél pontosabb lenni.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#46) Zsolto


Zsolto
őstag

A teszttel semmi bajom, de a ''kis fingnyi'' nálam is kiverte a biztosítékot. Pedig azt hittem, lezserebb és türelmesebb vagyok, de úgy látszik, öregszem :U

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#47) Alvin_ti4200 válasza Bog (#45) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nálatok van még a 6300?:B

(#48) Zoltanfi válasza villamos (#29) üzenetére


Zoltanfi
senior tag

2''-os (30×40mm) kijelző van ebben is, mint a 6233-ban és az E50-ben

lorcsi:
Minkét képet 6280-al csináltam, csak felső 160×128, az alsó 320×240 felbontású ;)

[Szerkesztve]

(#49) Atlantis válasza Bog (#45) üzenetére


Atlantis
veterán

Köszönöm, ó Mester! :R

Eszerint mélyhangkiemelést nem tettek bele ebbe sem. :(

Zsolto: igazad van, nem illik az egy tesztbe sem, nemhogy egy üzleti telefon tesztjébe. Gondoljunk bele, hogy egy üzletember telefont keres és reméljük jó eséllyel olvassa ezt az írást és erre mit lát...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#50) Flashback válasza Viktor0610 (#7) üzenetére


Flashback
addikt

Úgytudom ezeken a telókon is Symbian van (Series 40-es platform) vagyis ez az alapjuk de eléggé korlátozott/butított ezért nem lehet programokat (SYS) rakni rá...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.