Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Játékos válasza ollie (#199) üzenetére


Játékos
addikt

:F ööö..ha nincs kedved, akkor ne válaszolj...
Mert ugye ez nem az akart lenni... :(
Én nem b@sztatotm a gazdagokat, csak fogják be a képüket, és ne rinyáljanak 10x annyit, mint az, akinek lopnia kell ahhoz, hogy szórakozhasson...
Részemről vége a "párbeszédnek"...
:R

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#202) parandroid válasza rii (#198) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Meg is van a cikk, amúgy is rosszul emlékeztem a részletekre: [link].

Huszonnégy mp3 fájl, darabja 9.250 USD, összesen 222.000 USD. Majd' 40 millió Forint. Teljesen abszurd, de ez a törvény.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#203) Dare2Live válasza parandroid (#193) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Azthiszem nyugodtan hívhatjuk ezt a TVt/Bíróságot terroristának.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#204) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Lehet h hulyeseg es veletlen de miota ezek a szerverlefoglalasok voltak CRC hibas az osszes torrentem, privat magyar ill kulfoldi trackerrol is.

90 87.5 87.8 87.5

(#205) JanR válasza rii (#198) üzenetére


JanR
addikt

sok mindeki azt mondja, hogy a top 10 uploadereket keresik.
ha meg rászálnak a homeuseerekre, akkor lesz ám mutogatás a másikra...
és összeszedhetik a többit^^ - ami esélytelen 50-60ezer userrel szemben, ha nem több
szerintem érdemtelen ezen vitatkozni, mert esélyük sincs visszaszorítani a fájlcserélést.
házkutatni meg jöhetnek, magáncélra használok mindent, uh gl.
sajnálom azokat akiket a szolgáltató nyomott fel, arról sem ők tehetnek:/
az általad írt "homeusereket" meg csak akkor piszkálhatják, ha valaki felnyomja őket, pl a szomszéd felnyom téged, amúgy meg nincs joga téged piszkálni!
cégekre fognak keményen rámászni, szerintem.

(#206) Játékos válasza kicsitomi88 (#204) üzenetére


Játékos
addikt

He, neked nincs dolgod? :DD :DD

:R :R :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#207) aXXon válasza JanR (#205) üzenetére


aXXon
senior tag

A magáncélra történő letöltés csak a filmekre/zenékre igaz, programokra nem!

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#208) misanthropy


misanthropy
csendes tag

Trackerekkel játszó
Gecikezdemény
Istennek gondolt
Proartos legény
Kit lefoglal magának
Az boldogtalan
S a rendőrségnek
Vall untalan.
Asva-s száddal mit ugatsz
Mért nevetsz felém?
Kétes szervert mért foglalsz le
Ha csak seedelek én?
Csak maradj anyádnak
Te mahaszos valál
Én hittem szép szavadnak
Mégis kalózkodál.

Szerverem Cod4-ekkel
Teliültetéd
Adatfolyamokkal
Vinyóm éltetéd
Rám ezer terrával
szórtad az adatz :)
és égi uploadokkal
fűszerezted azt
Gondolatim minden reggel
Mint a fürge méh
Repkedtek a boot-oláskor
Az én BH-m felé.
Egy dolog hibázott
Örömben még
nCore invitot kértem
És megadá az ég.

Jaj, de friss szerverim
Kikapcsolanak
Ftpim, trackereim
Lefoglaltanak
Invite-om, tagságom
404-re vált
Warezos világom
Az asva-sokra szállt.
Óh! csak BH-t hagytad volna,
Csak azt nekem
Most panaszom nem mondaná
Hogy nincsen trackerem.
Köztük én a búkat elfelejteném
és a torrentleech-eseket
Nem irígyleném.

Add vissza, óh Asva
Add vissza nekem.
Mert ez az ínség
Úgyis eltemet.
Érzem: tracker nélkül
Sávszélem elhágy
Fáradt seedem kamu
Down-om pár kilobyte.
Nékem már a net hímetlen
A testem kihűlt
A zengő fórum lezárva
Az éj napra dűlt.
Bájoló, lágy BH-k
Tarka BitGate-k
Tracker, Seed, Warez.
Isten véletek.

(#210) #96302336 válasza Geller72 (#175) üzenetére


#96302336
törölt tag

Húvazze. Ez nyílt fenyegetés. Eddig is utáltam az ASVA és bűnbandáját, de ez már sok.
Ezt simán lehet úgy is értelmezni, hogy belemásznak az ember magánszférájába a net segítségével.
Az külön ocsmány, hogy ferdítik a törvényt. A fájlcserélés MO-n nem illegális. a warez az, ami ugye azt takarja, hogy pézért jutsz hozzá, nem ingyé. A torrent pedig nem warez.

(#211) misanthropy válasza huygens (#209) üzenetére


misanthropy
csendes tag

Szerintem meg szánalom ílyen módon átkölteni egy Csokonai-verset, de bemásoltam ide, mert tudtam hogy pár okos tapsolni fog hozzá,nem is tévedtem nagyot :)

A vers jól jellemzi a magyar warez-társadalom szellemi szintjét sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#212) #96302336 válasza misanthropy (#208) üzenetére


#96302336
törölt tag

:C Bravó :R
Csak aki ezt "költötte" nagyon jó emberismerettel is rendelkezhet, mert elég reálisan tükrözi a valóságot.

Csokonait sosem szerettem, engem nem kavar fel, még ha a földiekkel is játszik... :)

[ Szerkesztve ]

(#213) misanthropy válasza #96302336 (#212) üzenetére


misanthropy
csendes tag

#211

(#214) kicsitomi88 válasza misanthropy (#211) üzenetére


kicsitomi88
őstag

te egy kepmutato haztaji joszag vagy, csak hogy tudd, ha nem tetszik ami itt van, el lehet huzni.

#215 huygens: nem tunt fel h a ti - altala velt - szellemi szintetekre utal ezzel? Magyarul hulye bunkonak tart?

[ Szerkesztve ]

90 87.5 87.8 87.5

(#216) aXXon válasza #96302336 (#210) üzenetére


aXXon
senior tag

Ennek azért lvass jobban utána, mert nem állja meg a helyét.

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#217) #96302336 válasza misanthropy (#213) üzenetére


#96302336
törölt tag

#212 :P ;) ;]

(#219) #96302336 válasza aXXon (#216) üzenetére


#96302336
törölt tag

Mármint mi? Hogy rengeteg olyan user van, aki válogatás nélkül minden szemetet leszed, amint megjelenik torrent oldalakon? Sajnos én is elég sok ilyen embert ismerek. Pont ma rinyált az egyik, hogy elköltözött egy másik városba, ahová nem tudta elvinni a hűségszerződéssel kötött szélessávú előfizetését, (kettőt meg nem akar fizetni, mert amíg nem jár le a hűségidő, addig fizetnie kell, ill. egyben kifizetni a megmaradt időt.) és ezért nem tud letölteni, nem tud bekapcsolódni a világ érrendszerébe, és most mi lesz vele ezután...

(#221) marcobei


marcobei
csendes tag

bitlove kész, ip még megy, ds megy, 1st kész, insane kész. ncore ???, revo megy. ennyin vagyok fennt többiekről nem tudok...

fuck cops :((( :(( :((

(#222) Geller72


Geller72
veterán

Egyértelmű, hogy a hal fejét keresik...Kiiktatják egy időre az smsweb, sima ftp, seed szerverek javát. A nagyokról tudják, hogy azon nyomban újraindulnak, de a kicsik bexarnak. A home userek közül kiemelnek találomra 10-et, hogy tudatosuljon a többségben, hogy ha akarnak, megtalálnak..és nagyjából ennyi. Tudják, hogy ezt nem tudják megszüntetni, csak visszaszorítani. A céljuk is ennyi kb. Meg lehet nézni a sávszél kihasználást, mennyit esett. Nem véletlenül. Az eseti userek leálltak, a hardcore Pistikék, akiknek minden kell, ami valaha megjelent, azok úgy is folytatják, de ők azok, akik a legkevesebbet hasznosítanak is belőle. Minek ezer film, ha nincs időd egy hét alatt egyet sem megnézned. Nem a jogtiszta softokra mennek, azt mezei usernél nem tehetik meg, és nem is akarják. Nem érdekli őket, hogy Pistikének jogtiszta a crackelt vistája, vagy sem. Aki ért a számtechez, valszeg vmi unix base-t használ, logokat nem tart, letölt egy filmet, megnézi, és törli. Max zenéket gyűjt, de nem Tb nagyságrendben, hanem a kedvenceiből mondjuk egy dvd nagyságrendű mp3-at, azt hali. Aki a kirakatban él, az meg vegye meg azokat a progikat, amikkel dolgozik, nyugodtan fog aludni. Aki Cad-et használ, az meg is fogja venni, mert nem 60 ezret keres vele havonta. Ha mindenképpen wint használ vki, akkor vegyen egy alap win-t, az összes többi prog van free-ben is. Open Office, melóra, a nero is van expressben, ami ingyenes, és jogtiszta, optikai meghajtókhoz alapban adták, simán lehet használni, de annál sokkal nagyobb tudású ingyenes progik is vannak. Van ingyenes virkill, spyware, mail kliens, szal minden szvsz. Akinek meg nincs pénze játékra, megvárja vele a hat hónapot, és megkapja budgetben. Ha tisztességesen játszik vki például egy ghotic-al, nem hiszem, hogy 3 nap alatt végigtolja. Mire végzel két, három játékkal, addigra meg meglesz ócsóban az, amit kinéztél újban. Egyébként is, amilyen amortizációja van a pc-nek, ha van vkinek pénze egy mostani optimal pc-re két kilóért, azt nem fogja odavágni a Stalker 6.990-ért..sztem..De naon eccerű. Kell egy pc melóra, netre linuxal, meg egy konzol, azt ennyi..
A fentiek kizárólag szvsz, mindenkinek mások az igényei. Összegezve, NO Para!
Geller

(#223) venember83 válasza marcobei (#221) üzenetére


venember83
nagyúr

ncore megy... még? :U

(#224) rii válasza misanthropy (#211) üzenetére


rii
nagyúr

nincs olyan, hogy wareztársadalom
mindenki warezol, spórolós középvállalkozásoktól kezdve a pór homeuserekig, csak te akarsz kitünni ezzel, hogy máspkra ezt a címet ráhúzod
illetve kihúzod magad, hogy "én nem .... "

amúgy a #163-as postomra nem válaszoltál.

".... próbálj meg egy programot megtanulni úgy hogy nem warezolsz ...."

illetve ilyen hozzáállás mellett a #165-re is érdekelne _érdemben_ a reagálásod.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#225) misanthropy válasza rii (#224) üzenetére


misanthropy
csendes tag

nekem miért is kellene magyarázkodnom bármi miatt?
Szép is lenne ha a BKV-n a megbüntetett egyénnek állna feljebb, hogy miért is érte igazságtalanság. Te meg ezen gondolkodj el.

Igen, kihúzom magam, mert én maximum a munkahelyemen látok gépet, ott meg a lehetőségek amúgyis úgy le vannak korlátozva, hogyha akarnék sem tudnék élni a warezzel.

[ Szerkesztve ]

(#226) kicsitomi88 válasza rii (#224) üzenetére


kicsitomi88
őstag

ne varj tole valaszt, legalabbis erdemit ne. most spicli leszek mert idegesit h vki bejon es a topik targyatol elteroen kötözködik.

90 87.5 87.8 87.5

(#227) #96302336 válasza misanthropy (#225) üzenetére


#96302336
törölt tag

Most miről írsz :F

(#228) Játékos válasza misanthropy (#225) üzenetére


Játékos
addikt

így könnyű...

syn7h37ic :
ilyenkor is lehet dolgozni...inkább a melóhelyen lenni. :D

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#229) misanthropy válasza kicsitomi88 (#226) üzenetére


misanthropy
csendes tag

Neked itt nem osztanak lapot, menj aztán töltögess, az való neked :D

(#230) rii válasza misanthropy (#225) üzenetére


rii
nagyúr

" .... Igen, kihúzom magam, mert én maximum a munkahelyemen látok gépet ... " jááááááááááááááááááááááááj

:DD :DD: DD :DD

'bakker .... ekkkora egy szabadúszó vadbarmot mint te :DDD

ezt nem hiszem el ... :DDD

'jóvan, figyelj. Fejzed be.

" ... Szép is lenne ha a BKV-n a megbüntetett egyénnek állna feljebb, hogy miért is érte igazságtalanság. Te meg ezen gondolkodj el. .... "

figyelj :) lényegtelen :) felejtsük el.
egy 12-14 éves fellengző kölyökkel nem akarok erről többet beszélgetni :)

'assetudod miről beszélsz
itt szó nem voplt "igazságtalanság"ról

szerintem is hanyagold a továbbiakban ezt a topic-ot

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#231) misanthropy válasza rii (#224) üzenetére


misanthropy
csendes tag

".... próbálj meg egy programot megtanulni úgy hogy nem warezolsz ...."

Ez már részletkérdés. Bizonyos programoknak van nyílt forráskódú vagy ingyenes verziója, esetleg ezt a kötelezettséget vállalja az iskola/munkahely, így nekem már nem kell beszereznem.

(#232) kicsitomi88 válasza misanthropy (#229) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Igen, én ilyen szellem szinten vagyok, sajnalom, ilyen lettem :C

90 87.5 87.8 87.5

(#233) rii válasza kicsitomi88 (#226) üzenetére


rii
nagyúr

engem is kurvára zavar(t) ... :(
ki akartam ugratni a nyulat a bokorból, és lám ... fingja sincs miről beszél ... :)
egy szájhős, és ennyi

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#234) misanthropy válasza rii (#230) üzenetére


misanthropy
csendes tag

Na most elárulom neked hogy ez az egész móka mire ment ki a részemről.
Arra, hogy örüljetek hogy egyáltalán bármihez hozzájuthattok a netről ingyen, ultraszánalom, hogy pár bezárás után telesírjátok a fél internetet azzal, hogy most mi lesz, követeljük vissza ezt vagy azt az oldalt. Még a végén kiderül hogy titeket károsítottak meg :)

Ennyi a lényeg és nem több, le lehet szűrni a tanulságot.
Valójában magam sem vagyok a warez ellen, csak egyre rosszabb látni azt, hogy iparággá növi ki magát. Meg lehet nézni a sg.hu-t mi van ha kijön egy új játék, vagy egy új zenekarnak/előadónak a lemeze. Elözönlik a hülyék, akitől csak azt látom mennyivel szedi, honnan szedi, stb. A prohardveren is ugyanez a jelenség figyelhető meg.

Elég kemény összességében, amikor még ti vagytok felháborodva. :)

[ Szerkesztve ]

(#235) rii válasza misanthropy (#231) üzenetére


rii
nagyúr

" ............. Bizonyos programoknak van nyílt forráskódú vagy ingyenes verziója, esetleg ezt a kötelezettséget vállalja az iskola/munkahely, így nekem már nem kell beszereznem. ................ "

Te tényleg nem tudod miről beszélsz.
egyszerűen 1 mondatodba vagy 5 helyen bele lehet kötni

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#236) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Személyeskedést fejezzétek be legyetek szívesek. Ilyesmit magánúton beszéljétek meg, nem ide való. Érvek ütköztetése, kultúrált vita bármikor jöhet, de ez most egyszerűen csak flém.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#237) philoxenia válasza Geller72 (#222) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az írásod lényegével, a szakmai résszel egyetértek, csak várom, hogy a társadalmi, emberi, és személyiségi jogokkal mi lesz. Várom, hogy akik esetleg ártatlanul lesznek meghurcolva ez ügyben, kapnak-e legalább akkora sajtónyilvánosságot, mint az általam egyébként borzasztóan tisztelt Bánáti Bazsarózsa úr anno.
A szokásos magyar elintézési mód van megint, nem szikével műtenek, hanem láncfűrésszel, aztán majd megmagyarázzák. :( :O

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#239) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A továbbiakban is törölni fogok minden olyan posztot, ami a témához nem kapcsolódik, és/vagy alkalmas a flém-vonal továbbvitelére.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#240) Geller72


Geller72
veterán

Ott a Ring. A PH sztem messze nem warez támogatású oldal, nem láttam telefosva, mint az sg-t. Itt link adása is tilos, elvekbe ütközik. (Majdnem) mindenki be is tartja. A stabil tagok biztosan. Mindenki tudja, hogy ezen jellegű kér(d)éseit hogy intézze, ha van ilyen. A többiek felháborodását többnyire nem az adja, hogy a tilos dolgokat nem engedik tovább, hanem hogy némely szervezet nincs tisztában a jogaival, mert egy fél millás szervert sztem is óriási baromság elvinni, ha az adat nem a tápegységben van, hanem a vinyón. Sokokat bosszant a szellemi termékek megvételekor az ár/érték. Miért akarják megszabni, hogy én ha megveszek egy játékot, ne csináljak vele azt, amit akarok. Persze, hogy bosszant, amikor megveszek egy játékot pl 10 rugóért, aztán összvissz 3x telepíthetem, utána kuka..mert nincs jogom ahhoz, hogy negyedszerre is feltelepítsem. Mi van, ha én végig akarom játszani többször is, és a két intervallum közt eltelik annyi idő, hogy közben másik gépem lett, vagy csak a nettől megborult a winem? Én egy fifáért sem adnék 5 forintot sem, miután nyolcadszorra akarják rólam lehúzni ugyanazt a bőrt? Ha a 07 és a 08 két teljesen eltérő, minőségében újat muatató program lenne, akkor ok..no de tizenkétezer forintért minden évben hülyének nézni több százezer embert? Én szeretem a HL univerzumot, de a mostani orange boxot is szvsz hiába istenítik, az én szememben ez lehúzás. Anno megvettem a HL2-t 12 rugóért, megvettem az EP1-et 5k-ért, most meg megvetetnek velem egy progit 12k-ért, amiben benne van az a két prog, amiért előzőleg kiadattak velem majd 20k-t..ÉS NE LEGYEK IDEGES?????..jól elmentem a témátol..sry..
Geller

(#241) Tomka4


Tomka4
csendes tag

Ezek úgy gondolják hogy a hülyék a túl oldalon vannak pedig amit nem tilos azt szabad nálunk a fálj csere házi használatra nem tilos viva torrent :C

(#242) rii válasza misanthropy (#234) üzenetére


rii
nagyúr

" .... örüljetek hogy egyáltalán bármihez hozzájuthattok a netről ingyen .... "
annak örülök, hogy a warez ugyanúgy lételeme az adobe-nak, corelnak meg minden bizbaz cégnek - akiket a bsa oldalán is láthatunk - mint nekem, és nem tesz rá komoly _védelmet_.

" .... pár bezárás után telesírjátok a fél internetet azzal, hogy most mi lesz, követeljük vissza ezt vagy azt az oldal .... " ha akarnák, kinyírhatnák a P2P-t. Ettől fosnak, és fosok én is nagyon. És akkor hogy tanulsz meg programokat, hogy készülsz fel a jövőre, a nagybetús életre?
Megveszed? Ja ...? pld. a Mayát? van amelyik cirka 2.000.000

" ..... Meg lehet nézni a sg.hu-t mi van ha kijön egy új játék, vagy egy új zenekarnak/előadónak a lemeze. Elözönlik a hülyék, akitől csak azt látom mennyivel szedi, honnan szedi, stb. .... "
általánosítasz. nem a 10 éves korosztály kell mintának venni

" ... A prohardveren is ugyanez a jelenség figyelhető meg. .... " én meg azt látom, hogy a topokok 90%-ban érintőlegesen is tilos _warezt_ emlegetni, vagy programfeltréssel kapcsolatban tanácspt kérni. Nem a MODok, hanem a tagok szólnak, hogy ez itt nem járja. Még a torrententoldal nevét se lehet leírni az adott topikban ....

" ... Elég kemény összességében, amikor még ti vagytok felháborodva. .... " ha elolvastad ezt a topokit, akkor láthatnád, hogy csak a pénzt nem kérő, P2P alapú torrentoldalak felett megy a sírás.Az SMS-FTP-k miatt nem.

" ..... Valójában magam sem vagyok a warez ellen .... "
ez végszónak megfelel.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#244) parandroid válasza Geller72 (#240) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én azt nem értem a játékok árazása kapcsán, hogy hogyan jelenhetett meg a Flatout (2) rögtön 2000 Ft-os áron, vagy a Sid Meier's Pirates 3000 Ft-ért. Naná, hogy mindkettőt már előrendelésben megvettem, és egyikben sem kellett csalódnom, azóta is előveszem őket, pedig már többszöri végigjátszáson vagyok túl. Nem is beszélve a Heroes 3 Complete kiadásáról, szintén 2000 FT-ért. Sőt, most már a Heroes 4 ára is ennyi. Egy Oblivion 7000 Ft, ami soknak tűnik az eddigiekhez képest, de a játékélmény hosszú-hosszú ideig kitart. A bundle játékokról nem is beszélve.

Összehasonlításként: az EA bármilyen többéves játékát úgy vonja ki a piacról, hogy 4000 Ft-ért próbálja elsózni a maradékot. Jó, az NFS Porsche 2000-et megvettem, meg az Underground 2-n is gondolkozom, de utóbbi már valószínűleg nem ér meg ennyit nekem. Szóval nem igazán értem az olyan elszállt játékárakat, hogy több éves játékokért még mindig akár 10e Ft fölötti összeget próbálunk legombolni. Persze nem para, egyszerűen nem fogom megvenni.

Az elvem az, hogy jó játékért 2000 Ft-ot adok, nagyon jó játékért akár 4-5000 FT-ot. Az más kérdés, hogy el tudom-e vajon dönteni a demo alapján, hogy egy játék nem jó, jó, vagy nagyon jó? :)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#245) ngabor2 válasza rii (#242) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a p2p-t felépítéséből adódóan nem igazán lehet néhány razziával kinyírni. különösen, ha a központosítatlan jáccások elterjednek. és a szerverlefoglalásokkal ezt csak gyorsítják.

a warezt én se támogatom, ha van értelmes alternatíva. ha van egy proginak legálisan megszerezhető próbaverziója, akkor nem szedem le a tört verziót. ha egy jó filmet meg tudok venni eredeti dvd-n 499-999-1999ft-ért, akkor nem fogom letölteni, mert annyit megér nekem. ha egy zenei albumot kedvenc előadómtól 1000ft-ért meg tudok venni, nem töltöm le, hanem megveszem.

de ha aktuális kedvenc sorozatomat akarom nézni, azt honnan szerezzem be a torrentnél legálisabban? hazánkban nem sugározzák, nem adják ki dvd-n, nem lehet megnézni. erre mondjon okosat nekem az asva.

(#246) Geller72


Geller72
veterán

Érdekes, hogy mostanában egyre több gépen látok win matricát, amit hozzám hoznak vmiért...valszeg mert egy OEM alap XP/Vista "csak" 24 és fél ezer..egy NOD meg amikor megvettem az első XP-t, akkor 22.500 volt...egy évre(!!!!) A standard userek win-t használnak, a gamerek úgyszintén. Valaki említette, hogy ha betörne az Aplle az olcsó szoftver áraival, letörné a win szarvát..nos, nem törné, mert míg egy xp-t futtató alap új pc kijön 60k-ból, addig egy normál MAC 320k....én újra csak azt tudom mondani, hogy ott a gond, hogy itt kérem üldözés van, nem pedig jóhiszemű rábeszélés. Ha nekem vmit nem szabad, és ezt én tudom, de valamiért mégis megteszem, erre megjelenik a "SZERV", jól megvernek, nem biztos, hogy abbahagyom..már csakazértsem..de ha felhívnak, hogy "Nézd baze', talizzunk a sarki talponállóban, igyunk meg fél liter barackpálinkát, oszt majd elmondom, mi a pálya, oszt' eldöntöd, hogyan tova"..nos, lehet, hogy hajlok az okos szóra, főleg, ha számomra elfogadható kompromisszumokat ajánlanak fel. PL itt van a Crysis, tessék, játszál vele, mondjuk very easyn, és ha teszik, itt a bankszámlaszámunk, utald el az árát hat részletben, de ha nem tetszik, akkor hagyjuk..ha mégis, akkor itt van egy kód, töltsd le bármelyik P2P serverről, amit nem is nekünk kell üzemeltetnünk, és ez tök jó..a kóddal fullos lesz..Szal, ha vki így jönne oda hozzám, nagyobb az esélye, hogy megveszem, mintha megfenyegetnek..rossz mindkét fél hozzáállása..szvsz.
Geller

(#247) rii válasza Geller72 (#222) üzenetére


rii
nagyúr

" .... A céljuk is ennyi kb. Meg lehet nézni a sávszél kihasználást, mennyit esett ....."
a szolgáltatók már korábban is próbálták zavarni a P2P-t, achello sokáig szarakodott, nem tudom, javult-e a helyzet. nem lepne meg, ha ők állnának jóformán az egész hátterében, végül is ők a legnagyobb vesztesei a p2p-nek.
meg P2P ellen van a kikeba alacson upload is, pld tcom.

Minek ezer film, ha nincs időd egy hét alatt egyet sem megnézned.
én spec kevés filmet szeretek, de azt vagy 40x megnézem ... :)

" .... Aki ért a számtechez, valszeg vmi unix base-t használ,
Kell egy pc melóra, netre linuxal, meg egy konzol, azt ennyi.. .... "

annyiszor leírtam már, és én olyan szivesen használnék Linux-ot win helyett... de a DTP terén a programkínálat jóformán 0. és ez valszeg sok más területre is igaz.

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#248) rii válasza ngabor2 (#245) üzenetére


rii
nagyúr

" .... a p2p-t felépítéséből adódóan nem igazán lehet néhány razziával kinyírni. különösen, ha a központosítatlan jáccások elterjednek. és a szerverlefoglalásokkal ezt csak gyorsítják. .... "

én sem razziával gondotlam, hogy kinyírják a p2p-t. hanem pld. a szolgáltató oldalán.
egy p2p oldalnak állandó az IP címe. miért nem mondahatnák, hogy oda nem engednek be többet senkit? lenne egy fekete listájuk az IP címekről. Végül is megtehetnék, jogilag, hiszen warez ..... vagy nem? Nem áll jogukban IPcímeket blokkolni, szabotálni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#249) ngabor2 válasza rii (#248) üzenetére


ngabor2
nagyúr

varázsszó: ddns :D
warez... nem biztos, hogy warez (oké, a játékok és a progik 99%-a az), van min. 1 általam ismert oldal, ami nem warez.

másrészt épp ezért mondtam a központosítatlan torrentet. nincs egy tracker fix (vagy változó) ip-címmel. ha megvan a torrentfile, onnantól kezdve keres a gép valakit, akinek szintén megvan, és megosztják az általuk ismert többi címet. és a háló/csere beindul.

továbbá: milyen alapon zárnának be egy torrentoldalt? a torrentoldalon nincs tárolva semmi jogellenes... jó esetben. a torrentfile nem tartalmazza magát a progit/filmet/akármit.

a nagy razzia után néhány oldal kivételével mennek a dolgok.

amúgy itt nem is arról kellene szólnia a dolognak, hogy warez-e a torrent, hanem egy magánalapítvány milyen alapon foglaltat le gépeket, és miért tetszeleghet hatóságként.

(#250) aXXon válasza #96302336 (#219) üzenetére


aXXon
senior tag

Ezt írtad, erre válaszoltam :

A fájlcserélés MO-n nem illegális. a warez az, ami ugye azt takarja, hogy pézért jutsz hozzá, nem ingyé. A torrent pedig nem warez.

Egyébként amit a #219ben írtál abban egyetértünk azt hiszem. Egyébként mint napközben kiderült azt az ftp servert is elvitték, amit én használtam :DDD

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.