Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) bnss válasza Thomas1 (#99) üzenetére


bnss
veterán

Erre nehéz mit mondani... Ha írok egy blogot pl. az alapján elhisznek nekem bármit?

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#102) Thomas1


Thomas1
őstag

Kíváncsi vagyok, hogy az Artisjus fog-e nyilatkozni, hogy őket ezzel mennyi kártól védték meg.
Vagy az asva majd saját dicsőségének tartja a lefoglalásokat. :U

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#103) philoxenia válasza Thomas1 (#102) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Én nem igazán értek ehhez a torrentezéshez, de így kívülről nézve olyannak tűnik, mintha Jóska belelökné Pistát a szeletelőgépbe, erre jönne a rendőrség és elvinné a gépet.
Jól vettem le ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#104) Thomas1 válasza philoxenia (#103) üzenetére


Thomas1
őstag

Csak a szeletelőgépről a későbbiekben max. ujjlenyomattal tudnak mintát venni, ebből meg rossz esetben a logokból az userek, és adminok adatait, ha nem vigyáztak eléggé.
Ha nem jól értettem a hasonlatod, akkor sorry.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#105) philoxenia válasza Thomas1 (#104) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azt is tárolja a szerver, hogy ki milyen fájlt töltött föl ?
Mert, ha nem, akkor a torrentezés maga is bűncselekmény lesz ?

A géppel én a bűnbakképzésre gondoltam.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#106) Thomas1 válasza philoxenia (#105) üzenetére


Thomas1
őstag

Akkor félreértettelek. Nem tudom, hogy mit logolnak az egyes szerverek, tegnap éjjel erről beszélgettünk, de eléggé eltérő dolgok jöttek elő.
Ha tárolja is, és meg szeretnének keresni mindenkit, akkor arra kétlem, hogy lenne elég kapacitásuk. :F

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#107) Agyasima válasza philoxenia (#100) üzenetére


Agyasima
senior tag

Érdekes cikk a témában, igaz kicsit régebbi,de szerintem sokaknak új lehet:

Fájlcserélők célkeresztben:
Ultimátumot kapott az Elite Hub

[ Szerkesztve ]

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#108) Thomas1 válasza Polacheck (#98) üzenetére


Thomas1
őstag

Utólagos engedelmeddel a linket közzétettem a bittorrent topikban is, ha nem gond. :R

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#109) philoxenia válasza Thomas1 (#106) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem itt a lényeg az elrettentésen van, mert minél kevesebb infót adnak ki, annál rosszabb feltételezések jönnek pletykaszinten. A szerverek üzemeltetőit szeretnék szerintem valamilyen tartalomszűrésre szorítani.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#110) Polacheck válasza Thomas1 (#108) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

nem para ofc :)

less qq more pewpew!

(#111) philoxenia válasza Agyasima (#107) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából csak csökkenteni tudják ezekkel a módszerekkel a fájlcsere mennyiségét, ahelyett, hogy kihasználnák a modern terjesztési módokat mint az iTunes Zenebolttal az Apple. :(

Tudom, hogy az eljárás nem ugyanaz, de ők legalább léptek előre.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#112) azbest


azbest
félisten

Hmm, a webisztános blog alapján mindenki akinek van gépe szerverhotelben retteghet, hogy feljelentenek e valakit a teremből.. mert lehet hogy találomra visznek a többi közül is? pff

Azt hittem, hogy konkrét ip alapján kérik ki a gépeket a szolgáltatótól.
Valahogy kicsit jobban törvénybe foglalhatnák, hogy mit lehet és mit kell.
Személyes adatok védelme kapcsán is el tudok képzelni gondokat... ha szimpatikusnak tűnik és elvisznek olyan szervert is aminek semmi köze az egészhez, és az adatvédelmi intézkedések miatt nem férnek hozzá az adatokhoz akkor nem adják vissza csak, ha kiszolgáltatják az adatokat?

Nameg valami határidőt is szabhatnánaka a lefoglalás időtartamára... vagy azt is el lehet játszani, hogy pl cd másolás miatt kimennek lefoglalják a házat és amíg tart az ügy addig nem léphet be senki? (évekig)

A szakértők csináljanak hiteles másolatot az adatokról.. amikor csak lehet... és ne legyen évekre a raktárban a cucc. Mert ez tényleg gáz, hogy gyakorlatilag tönkre lehet tenni kis/közepes cégeket azzal hogy feljelentik őket és lefoglalják a szervereket hosszú időre... és senki sem téríti meg a károkat.

[ Szerkesztve ]

(#113) Thomas1 válasza azbest (#112) üzenetére


Thomas1
őstag

Ezt én sem értem, hogy hogyan tudtak elvinni olyan gépeket, amin pl. egy cég adatai voltak. Vagy egy gyakran látogatott weboldalé, aminek köze sem volt a warezhez.
Ilyen esetben fel lehet jelenteni őket? Reklámbevétel-kiesés, rem biztosított rendelkezésre állási idő és egyéb dolgok..

Polacheck: thanx

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#114) nemi válasza Thomas1 (#95) üzenetére


nemi
tag

nekem is van 3gmailos cím, de ez vagy 1éve volt... Akkor még nem volt, meg nemtudtam hogy nem lehet megvaltoztatni :)

Amugy nalunk kinnt volt a rendorseg... de csak masik hazban csendhaboritas miatt :DDD

(#115) Thomas1 válasza nemi (#114) üzenetére


Thomas1
őstag

Pakoltál, mi? :C ;]

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#116) nemi válasza Thomas1 (#106) üzenetére


nemi
tag

torrentportalos motortol fugg hogy mit hogya loggol, meg persze mi hogy van kodolva :)

szirenazasra ebredtem reggel :D

[ Szerkesztve ]

(#117) Madárpók


Madárpók
aktív tag

Jelentem a bitzone olodala átment "karbantartás/költözés miatt offline" üzemmódba,viszont a pingre válaszol és a tracker is megy.

(#118) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Zuschlag és Princz ellen miért nem tud/tudott ilyen határozottsággal fellépni a rendőrség?
Csúnya torrentszerverek, fúj-fúj, közben meg elsikkasztják a fél országot.

[ Szerkesztve ]

(#119) Brett apó


Brett apó
tag

eddig 2 nagy torrentoldal nem megy nálam,a többi atóta is megy,legalább lessz időm kiírni a filmeket :)

http://egyiketsem.blog.hu/2008/06/26/lelenc_kutyamento_egyesulet_kontra_apeh#trackbacks

(#120) #53246592 válasza Polacheck (#98) üzenetére


#53246592
törölt tag

A hazai és nemzetközi felmérések összehasonlításából kiderül, hogy Magyarországon a legális tartalom-ipari veszteség 48,5%-a az interneten keletkezik, ezért a mostani akció nagy lépést jelent a kalózkodás elleni küzdelemben.

:DD
igazan tudomanyosan hangzik. :R kivancsi lennek hogy jött ki a 48,5%

(#121) Brett apó


Brett apó
tag

nem lenne ennyi,ha egy rohadt zene cd nem kerülne 4-5ezer forintokba.
Úgy kb 1 éve rendeltem egy cd-t egy előadótól a saját oldalán,ott 1500ft-ért meg tudtam szerezni és még föl is hívott,hogy mit írjon a cd tokba :B másnap látom ugyanezt a cd-t a MM-ban 4000-ért...

http://egyiketsem.blog.hu/2008/06/26/lelenc_kutyamento_egyesulet_kontra_apeh#trackbacks

(#122) venember83 válasza #53246592 (#120) üzenetére


venember83
nagyúr

49% tul akcios hatasu, 48 meg keves, meg forradalomra emlekeztet, igy 48.5 :))

Brett apó: Igen, vicc a 4000 ft-os cd. Ugyanakkor ha nem tiltott a fajlcsereles (haszonmentesen) akkor milyen jogon allitottak le a torrentoldalakat? Mert jogdijak mellett emeltek a digitalis media arait.

Tehat:
1) zene letoltese illegalis -> oke, de akkor cd/dvd legyen olcsobb!
2) zene letoltese legalis -> milyen jogon mennek neki a torrentoldalaknak?

[ Szerkesztve ]

(#123) rii


rii
nagyúr

akkor se veszem meg a .... :U se a ... se a ... meg a ... azt se ... meg asse ...
kurva nagy eredmény

a warez programokat meg a programgyártók érdeke tartja fent.

érdekes lesz majd látni, hogy a lefoglalásáok miatt egy szerernyit se fog növekedni a szoftveraeladások mértéke.

felmerül hát, mi értelme az ilyen szervezeteknek, mint az asva. csak feleslegesen pénzelik őket.

amit ezzel elérnek, nem lesz más, mint hogy visszacsúszunk az őskorba, amikor még felegyenesedve jártunk ismerőstől ismerősig 20db flopy-t szorongatva
megint lesz majd 1 ember a gáton 20 km sugarú körben, akihez lehet majd mászkálni, mint 94-99-ben ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#124) rii válasza raczger (#53) üzenetére


rii
nagyúr

:DDD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#125) Xpod válasza venember83 (#122) üzenetére


Xpod
addikt

zene letoltese legalis -> milyen jogon mennek neki a torrentoldalaknak?

Mint már írták, a torrenten egyből van feltötltés is. DC-n más a helyzet.

Tényleg elgondolkoztató, hogy valami külföldi szerverre kellene tenni a trackereket, és akkor mehetnek a búsba ezezek @&#*+% szervezetek.

Mellesleg érdekes lenne az SMSweb-es emberkéket miért nem b@szogatják? Ott hírdetik magukat mindenhol, és többnyire ingyenes tárhelyeket használnak. Ergo mégcsak az sem lehet a kifogás, hogy a vasra kell a pénz.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#126) venember83 válasza Xpod (#125) üzenetére


venember83
nagyúr

Nyilvanvalo, h van feltoltes, mivel valaki fel kell toltse ahhoz, h te letoltsed... Mindegy, ezert imadom a jogot... :W

(#127) Wise válasza (Kolombusz) (#118) üzenetére


Wise
tag

:K

(#128) Madárpók válasza Madárpók (#117) üzenetére


Madárpók
aktív tag

[UPDATE] A bitzone tracker része is leállt, az oldalon továbbra is ugyanaz van.

(#129) John_Doe


John_Doe
senior tag

Bitgate:
Ramcsere. További aktivitásig olvassatok, csajozzatok, 18 felett sörözzetek, menjetek ki zöldbe vagy tegyétek azt amit a nyuszik tavasszal.
Már kezdtem azt hinni... :DDD

Shal'kek nem'ron!

(#130) Wise válasza John_Doe (#129) üzenetére


Wise
tag

azt is lehet a rendőrök írták h amig kint vagyunk nyugodtan lekérjék az adataink :DDD

(#131) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Az osszes rohadt pedofil, gyilkos bizots bortonben van mar. police in tetűland

90 87.5 87.8 87.5

(#132) John_Doe válasza Wise (#130) üzenetére


John_Doe
senior tag

Ja ram, alplap, proci, vinyó... szal az egész gépet cserélik csak a rendőrök viszik ökmeg hozzák a vasat. Így értem. :)

Shal'kek nem'ron!

(#133) aXXon válasza venember83 (#122) üzenetére


aXXon
senior tag

Csak a tisztánlátás végett, Magyarországon film és zene letöltése (amíg abból neked vagyongyarapodásod nem származik) egészen addig a pontig legális, amíg FELFELE nem tölt az állampolgár. Ergo a user szempontjából a torrent/dc illegál, smsweb illetve ftp legál.

Szoftvert letölteni bármilyen módon jogsértő.

Tehát amíg arra töltöd mondjuk ftpről a filmet-zenét, hogy otthon az asszonnyal jól érezzétek magatokat, nem teszel semmi törvénysértőt.

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#134) venember83 válasza aXXon (#133) üzenetére


venember83
nagyúr

smsweb mitol lenne legalis? Ott a "szolgaltatonak" anyagi haszna szarmazik ugye a te letoltesedbol, hisz fizetned kell a hozzaferesert, nem?

Tehat letolteni legalis, de feltolteni nem. Gyonyoru szabalyozas, elismeresem! :R De kosz az infot ;)

(#135) John_Doe válasza aXXon (#133) üzenetére


John_Doe
senior tag

Feltöltés szempontjábol a dc kicsit rafinált mert ha én nem osztok meg semmit vagy csak legális tartalmat akkor mindaddig nem töltök fel illegális tartalmat mig nem használok olyan klienst ami lehetővé teszi hogy az épp általam lefelé löltött adatokat tőlem töltsék. Ekkor én viszont csak közvetve vagyok okolható az illegális feltöltés miatt. Ehh debonya. Vissza a havertol elhozott cuccokhoz, parázzon ő. :)

Shal'kek nem'ron!

(#136) aXXon válasza venember83 (#134) üzenetére


aXXon
senior tag

Az smsweb illetve fizetős ftp mint fentebb is írtam a user szempontjából legális, az üzemeltető szempontjából, mivel tartalmat oszt meg, illetve "feltölt a serverről a user gépére" és ebből vagyongyarapodása származik, természetesen jogsértő, azaz illegális.

Bár állítólag erre is van már valami jogi kiskapu.

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#137) csapos2 válasza John_Doe (#135) üzenetére


csapos2
addikt

Nem kell parázni. Kimennek, tarkónlőnek. Nincs itt mitől félned.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#138) aXXon válasza John_Doe (#135) üzenetére


aXXon
senior tag

Jogos, természetesen csak akkor illegál a DC, ha jogvédett tartalmat osztasz meg vele, illetve töltesz fel. Ha megosztásra kerül 120giga házidolgozat és családi fotó, az teljesen jó!

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#140) John_Doe válasza huygens (#139) üzenetére


John_Doe
senior tag

Ezt a megjegyzést nem értem. Most azért mert nem ez az általános attól még igaz.
mod: Vagy mi nem tudunk valamit jól? Javíts ki kérlek.

[ Szerkesztve ]

Shal'kek nem'ron!

(#141) aXXon válasza huygens (#139) üzenetére


aXXon
senior tag

Én nem is állította, csak a teljesség kedvéért egészítettem ezzel ki :))

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#143) raczger


raczger
őstag

hangfelvétel ezt az asva.info-n találtam, kossuth rádióban volt, érdemes meghallgatni:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#144) DarkByte válasza csapos2 (#137) üzenetére


DarkByte
addikt

Erről ez jutott eszembe: Anti-Piracy Ad from The IT Crowd :D

Egyébként mostanság nagyon aktív a rendőrség. Két hete a malacos zene letöltő oldal, most itthon is nagy razziák. Érdekes, lehet nemzetközi központosítás is van a dologban? (azt hiszem itt írta valaki a demonoid-ot is)

[ Szerkesztve ]

(#145) John_Doe válasza huygens (#142) üzenetére


John_Doe
senior tag

Nemis állította senki, én csak a magam nevében beszélhetek. Van előnye a manapság megjelenő játékdemók óriási méretének is, pl ha abból megosztasz párat máris van x giga megosztásod.

Shal'kek nem'ron!

(#146) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

A Kossuth-rádióban nemrég hangzott el a krónika, mely szerint bírói itéletek alapján a feltölés sem büntetendő, ha nem szerez belőle a feltöltő anyagi hasznot.

(#147) nemi válasza (Kolombusz) (#146) üzenetére


nemi
tag

mondjuk a torrentnel eleg nehez bizonyitani hogy fel le toltottel max logbol de ugye az egesz direkt kodolva van jobb helyen.

en mar felvagyok keszulve ilyen dolgokra, veletlenul betalalnanak :D

Asztali gépén Windows+office bme campus licence, egyedul a cfos+total tort verzio :)

Laptop meg lenyegtelen :D

[ Szerkesztve ]

(#148) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Most kicsit nagy a para, meg veszély van, és ha tegyük fel felszámolják az egészet, idő kérdése és ugyanúgy (vagy jobban) fog menni minden mint azelőtt...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#149) Hujikolp


Hujikolp
őstag

A tv-ben volt valami?

(#150) misanthropy


misanthropy
csendes tag

Most őszintén, összedőlne a világ ha mostantól a legújabb cuccokat nem tudnátok futószalagon letölteni? Igazából örülnötök kéne hogy a warez a mai napig ennyire jól megtűrt jelenség volt.
Egy baja van az internetes társadalomnak: Túlontúl hozzászokott már a jóhoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.