Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cs.Orsolya


Cs.Orsolya
aktív tag

Végre, valakik, akik közelebb állnak a döntéshozókhoz!
Imádkozom, hogy kéréseitek hallgattassanak meg, és megoldás szülessen végre! Már így is félek, hogy túl későn...

Te egyébként a kezdeményezők közé tartozol?

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#2) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

:R

Benne van az "írásban" MO legnagyobb problémái közül jópár.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3) (Kolombusz) válasza Cs.Orsolya (#1) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Nem, nekem egy ott élő jó barátom küldte ezt. Viszont az egyik polgármestert ismerem, abban a faluban éltem tíz évig.

(#4) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Megmondom őszintén, kicsit értetlenül állok ez előtt a címlapos bejegyzés előtt, mert ilyen alapon bármelyik hírportálról, vagy önkormányzati oldalról, vagy akárhonnan bemásolt szöveg címlapra kerülhetne. Hiányolom az "író" személyes mondanivalóját is a kérdésben, mert ennek hiányában végül is, miért pont az Ő neve alatt jelenik meg ez az anyag?
De!
Ennek ellenére az írást a címlapon hagyom, mert anélkül, hogy jóslatokba bocsátkoznék, világos, hogy meglévő, fontos problémákat feszeget, amelyek ma foglalkoztatják a társadalmat és ebből következik, hogy valószínűleg itt is nagy érdeklődésre tarthat számot.
Viszont megkérem a cikk "szerzőjét", hogy amennyiben topicban megjelenő hozzászólások nem a problémák lehetséges megoldásainak megvitatására helyezik a hangsúlyt, hanem direkt politikai kérdéseket kezdenek feszegetni, terelje vissza a helyes mederbe a társalgást, vagy jelezze nekem a problémát.

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#5) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Remélem, hogy lesz belőle valami. Hatásosabb lenne, ha több térség is küldene egy hasonlót az Országgyűlésnek.

Race: Ugye te sem gondolod komolyan, hogy jó sülhet ki abból, ha itt néhány ember, aki kevésbé lát rá a témára, elkezd megoldásokat keresni rá, vagy megvitatja azokati?
Ne érts félre, nem szorgalmazom a topic zárását, vagy az írás törlését. Csak ne szólíts fel minket nyíltan a megoldás keresésére!
Azzal is tisztában vagyok, hogy a mondandóddal a politizálást és a különböző nemzetiségek emlegetését próbáltad megelőzni.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#6) Racecam válasza FehérHolló (#5) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nézd, szerintem bárki elmondhatja a véleményét ebben a kérdésben, ha úgy tetszik megoldási javaslatait, vagy csak egyetért, az írásban felvetett problémák létezésével.
Mint minden ebben az országban, ez is olyan, mint a foci, mindeki ért hozzá és bele akar szólni. Én nem bánom, tegye, ha elkerüli az általad is említett csapdákat.

Aztán, majd meglátjuk, mi sül ki belőle. :)

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#7) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ezek még csak sajnos tervek (mondjuk legalább ennyivel előrébb vagyunk a megvalósításban :C )

Remélhetőleg nagy részét/mindet megoldják az illetékesek az itt leírt problémáknak. De a felvetések tényleg helyesek!

(#8) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

üdv mindenkinek!
igazából nem olvastam végig az írást csak átfutottam. szeretném előre jelezni, hogy nem áll szándékomban senkit megbántani eme bejegyzéssel és nem is értek igazán a témához, nem vagyok közgazdász, DE van egy ötletem ami talán működhetne.
Szóval adott egy hátrányos helyzetű,(szándékosan nem romát írtam, mert nem csak a romák lehetnek hátrányos helyzetűek, hanem bármely más kisebbség vagy akár nem kisebbség is)
dolgozni akar?HAJRÁ! Dolgozik és mivel ő hátrányos helyzetű annak a pénznek x %-t megkapja segélyként támogatásként(de nem pénzben hanem mondjuk kajajegyben, utalványban vagy akármiben, hogy valóban a gyerekeire költse el azt a pénzt - most azokat a személyeket hagyjuk akik ezt is eladják, hogy különböző élvezeti cikkekre költsék az árát, feltételezzük az alapvető jóindulatot), jah, hogy valaki alkalmaz egy hátrányos helyzetűt?HAJRÁ! annak a pénznek amit fizetésként kifizet neki x %-t megkapja támogatásként mert segíti egy hátrányos helyzetű ember/család felemelkedését azzal, hogy alkalmazza. Ugyanannyi pénz menne el segélyezésre, azzal a különbséggel, hogy egy része adó formájában visszacsordogálna a kasszába, másrészt pedig sokkal többen dolgoznának.
Az a probléma, hogy sokan ülnek a szekéren és kevesen húzzák. Kevés az aktív kereső és sok az eltartott. Elsősorban ezen kellene változtatni szerintem.
Bocs, hogy hosszúra sikeredett.
üdv

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#9) juliabrilke válasza Sir Riccio (#8) üzenetére


juliabrilke
addikt

A kajajegy és az utalvány nem rossz ötlet, de sajnos azt is simán el lehet adni. Ezt valahogy névreszólóan lehetne megcsinálni és csak az adott ember válthatná be. (arról nem is beszélve, hogy szankcionálni azt, ha valaki alkoholra vagy cigarettára költi, hoszen nem erre való)

(#10) Sir Riccio válasza juliabrilke (#9) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Mondjuk az jó lenne, ha személyre névre szóló utalvány/kajajegy lenne és csak személyivel lehetne beváltani. A probléma ott kezdődik, hogy amennyi vakond eladó/bolti dolgozó van - tisztelet a kivételnek ugye - igencsak ritán kérnek személyit pl alkohol vásárlásánál...tőlem mondjuk 90%-ban igen pedig lassan 20 leszek :DD és szeirntem ezzel is ugyanaz lenne a helyzet sajnos...
Az emberek nem fogják fel, hogy ez a mi érdekünk.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#11) juliabrilke válasza Sir Riccio (#10) üzenetére


juliabrilke
addikt

Akkor kapnának szemüveget.

Egy névreszóló jegy + aláírás szerintem megoldható lenne. Fizetéskor meg ellenőrizni kellene az adatokat. Akinek meg nincs személyi igazolványa az meg csináltasson végre magának.
Ennek elmulasztását pedig büntetni kellene, mint mondjuk 18 év alattinak az alkohol eladását .

(#12) Sir Riccio válasza juliabrilke (#11) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Sajnos az emberek 90%-át nem érdekli a dolog, ha meg valaki ki meri mondani az alapvető problémákat az egyből náci,fajgyűlölő stb....

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#13) Kobe


Kobe
veterán

hasonló kezdeményezés indult már monoron is asszem (vagy valami hasonló nevű községen, nem 100) ahol önkormányzati rendelettel felülírták az alanyi jogon járó szociális támogatásról szóló törvényt. Kikötötték, hogy csak az kaphat segélyt, aki közmunkát végez. Első reakció természetesen a helyi kisebbségi képviselő ellenállása volt...

Sajnos nemcsak a megélhetési szociális támogatás, hanem 2 másik gond/trükközési forma is egyre inkább terjed.... falun gyakori hogy állami gondozásba adják a gyereket, majd vmelyik szegről végről rokon magához veszi, visszakerül a családhoz, csak pluszba pár 10ezres összeg vándorol a simliben érintettek kezébe havonta. Ugyanezt meg játszahtják a szocpol házépítési támogatással is, elkezdenek építkezni, ezt le is ellenőrzik, megkapják a lóvét, emgveregetik a buksijukat, aztán szépen lebontják a félkész házat, arrébb viszik egy telekkel, a szomszéd vagy rkon bejelenti hogy ő is építkezik, ő is kapja a lóvét, 1et fizet kettőt és emgint megy az osztozkodás. :(
A nyugdíjasokat nem szidom, mert az a korosztály akik még megdolgoztak a nyugdíjukért, de ez a szociális ámokfutás ami ma van nálunk, nem kispályás.....az átlag nyugdíjak gyakorlatilag egy szinten vannak az átlagfizetésekkel. Nem csoda hogy multkori kormánypárti beszéden a teremben levők 95%-a 70 és a halál között volt.
Csak egy személyes példa, egyik felmenőm 5 év után kapott keményen 400 ft béremelést, holott tudjuk, "rosszabbul élünk, mint 4 éve"...és ezek után csoda, ha említett felmenőm 50 évesen készül kitelepülni külföldre, és nagy valószínűséggel éveken belül az egész család ? Nem, nem azért mert nem lehet megélni tisztességesen, de meglehet élni foghíjasan vagy egy átlag szinten becsülettel, cska nem mindegy mekkora megbecsüléssel.

(#14) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Az a gond, hogy ebből nem lesz semmi mert a kormány "megvédi" a hátrányos helyzetűeket.Hogy miért? Azért mert hatalmas szavazóbázis. Nem lesz egyszerű tenni ezellen valamit...

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#15) juliabrilke válasza Kobe (#13) üzenetére


juliabrilke
addikt

Hát ez az! Ha te is és én is ismerjük az ilyen trükközési lehetőségeket, akkor a politikusoknak is kellen tudniuk róla. Akkro miért nem tesznek érte semmit?

Erről a segélyért dolgozni dolog kapcsán miért nem azt halljuk, hogy "Végre, lehet dolgoznunk! Lesz munkánk!". Mindig azt hangoztatták, hogy enm kapnak munkát, meg nincs munkalehetőség. Amikor meg lenne, akkor meg büdös. (mondjuk eddig is megvolt a legtöbb embernek, mert az talál munkát, aki akar. Ja... Hogy esetleg utazni kell érte? Vagy feladni az eddig megszokott lusta életét?)

(#16) juliabrilke válasza Sir Riccio (#14) üzenetére


juliabrilke
addikt

De azért legalább megpróbálhatnák, hogy tesznek érte/ellene valamit... :U

A hatalmas szavazóbázisból már úgysem maradt szinte semmi, csak akiket meg tudnak vesztegetni és az Orbánellenes nyugdíjasok.

(#18) lapa válasza Kobe (#13) üzenetére


lapa
veterán

"vmelyik szegről végről rokon magához veszi"

erről nekem azt mondták hoax. aztán ki tudja...

(#19) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Kaja utalványt meg ilyesmit nem lehet adni, mert megalázó, bezzeg a segílykét elfogadják. Komolyan a pof@m lexakad, anyum köztisztviselő és a földhöz verjük a seggünket, amikor végre kiosztják azt a kevéske jegyet a kevéske fizetéséhez. Dehogy építő jelleggel is hozzá szóljak: én nem 3, hanem 1 gyerekig támogatnék. Mert ha már azt az 1et is támogatni kell, világos, h azt sem bírják önerejükből eltertani. Akkor meg miről beszélünk? Most nem mászok bele, röviden és velősen: a pozitív diszkriminációt kell megszüntetni és erővel szocializálni a magyarellenes véglényeket. És akkor a negatív diszkrimináció is enyhülne. És CSAK ezután lehetne üldözni a megkülönböztetést.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#20) juliabrilke válasza ]Phobos[ (#19) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem megalázó, csak azt nem lehet játéggépbe dobnii és alkoholra, cigire költeni. :D

Egyébként normális fizetés mellett én egyátalán nem találom megalázónak azt, hogy kapok étkezési jegyet. Egyeseknek szinte semmi sem jó... :W

(#22) juliabrilke válasza huygens (#21) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én azt gondoltam, hogy ez csak szóbeszéd... :( Szörnyű...

(#23) qwertly


qwertly
addikt

Tudom,hogy egyeseknek fáj de én meg atoll vagyok kiakadva,hogy aki nyugdíjas és nem egyet ismerek aki 100ezer fölött kap és + adnak még 13 havi nyugdíjat :Y.Amikor én örülök ha kapok valami karácsonyi+ :O,aki minimál bér fölött nem adnék 13 + nyugdíjat.A családi pótlékot meg úgy alakítanám ki,hogy aki dolgozik az letudja írni az adójából és egyéb segélyeket is a munkához kötnék és úgy,hogy ne nagyon érje meg senkinek otthon henyélni hanem kapja össze magát és tegyen azért,hogy munkát találjon.A gyerektámogatást meg egyből az iskolának küldeném vegyék meg a tanuláshoz való tanszert meg fizessék be az iskolai étkezést mert a gyerek kapja és nem a szülök azért,hogy elszórják.

(#24) máj válasza qwertly (#23) üzenetére


máj
újonc

Tállyán csak az kap segélyt, aki közmunkára jár !
Szerencstől 16 km -re van.
Kérdem én, a felszólaló településeken miért "félnek" (?) ettől a példától?

sgnj

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.