Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#864) z123456z


z123456z
őstag

Na srácok, egyedül voltam itthon, így volt egy kis időm a nettel a r3g-vel garázdálkodni. Sajnos a tapasztalataim nagyon vegyesek. Hozzáteszem, tök sötét vagyok a wifihez (is), így talán baromságokat mondok. Digi 100/100 netem van, ami már ugye elvileg 1000-es. Tavaly tavasszal vagy nyáron volt egy kis kalamajka, az öreg dir600 sokszor használhatatlanra lassult, nagyjából mindig, de leginkább a tv bekapcsolásakor. Gyanakodtam már mindenre, kipróbáltam 4 új, különböző árfekvésű routert, de mind ugyan az produkálta, így maradt a dlink dir600. Aztán az lg szervizes javaslatára csináltam a tévén egy gyári visszaállítást ( szerinte a sok frissítés összezavarta a tévé wifi kártyáját ) és megjavult, még gyorsult is. Az igazsághoz tartozik, hogy ezzel egy időben a router IPv6 varázslóját is lefuttattam, így lett IPv6-om. Ezért nem tudom, hogy melyiknek köszönhetem a javulást, de tény, hogy többet nem volt vele gondom, és jobb lett, mint előtte.
A lényeg, hogy most a r3g is ezt a jelenséget produkálja, igaz nem lesz használhatatlan, de ingadozik, és 2.4-en néha lassabb, mint a régi. Amikor jó formában van, akkor két vasbeton fallal odébb is nagyon gyors. 5g-s eszköz mindössze 2 van a lakásban, egy telefon és egy tévé, bár azt megviseli a két vasbeton fal ( egy meg se kottyan neki, piszok gyors ). Szóval jelenleg itt tartok, ismét visszakerült a dobozba. Ismétlem, nem értek hozzá, de létezik, hogy az IPv6-nak köze van hozzá? Más ötlet?
Amúgy Chrome beépített fordítója tényleg jó a kínai felület fordítására.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.