Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kasya


Kasya
nagyúr

Es ez most melyik frissites is?

2 forrast visszaolvasva...V10L

(#2) ollie: mea culpa :P

[ Szerkesztve ]

(#2) ollie válasza Kasya (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 174 MB-s. ;]

***

(#3) Khelben válasza Kasya (#1) üzenetére


Khelben
nagyúr

T-s telefon nem jelez frissítési lehetőséget.

(#4) ultrasound


ultrasound
tag

Remélem, hogy még az internetadó bevezetése előtt elér hozzánk a most már tuti smooth-os, hivatalos frissítés! :R :R :R

(#5) V.Dave válasza ultrasound (#4) üzenetére


V.Dave
senior tag

az én telefonom nem jelez frissítést, bár szükségét nem érzem rá. És akadást sem tapasztalok sehol, kicsit jó döntés volt 3gb rammal kiadni a telefont.

Xiaomi mi 8 6/128

(#6) Márko88


Márko88
aktív tag

Eddig erre a telefonra rengeteg panaszt hallottam, olvastam.

@V.Dave: a 3Gb-os van neked ? Azt nem csak keleten adták ki ?

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#7) Pityukaka


Pityukaka
tag

Nekem ez a verzió van,de baromira nem szűntek meg az akadások és a launcher újratöltések.

(#8) egyedülülő válasza Márko88 (#6) üzenetére


egyedülülő
őstag

Magam is használok ilyen telefont és semmi gond vele. Mások szintén csak jókat mondtak, akik hasonló helyzetben vannak

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#9) Márko88 válasza egyedülülő (#8) üzenetére


Márko88
aktív tag

Persze és tudom sokan szeretik. Nekem is van olyan ismim aki szereti a másik meg eladta 2 nap múlva.

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#10) Ferenczi Áko válasza Márko88 (#9) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Én kétszer nyomkodtam ilyen telefont 2 különböző embernél. Az egyiknél laggolt, a másiknál nem.. Mindenesetre drukkolok, hogy egy használható qhd-s teló legyen a Note 4-el szemben, bár azt nem hiszem, hogy még tudja fingatni!

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#11) hue2000


hue2000
tag

inkább lehetett volna Full Hd és gyors mint QHD és lassú

Az élet mindig drága

(#12) DJ. Ru$y válasza hue2000 (#11) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Semmi köze a QHD-nak a lag-hoz Istenem... A tudósok. :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#13) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Semmi rossz indalatúság, de a szoftveres úton ezt a bloatwares telefont semmi nem fogja teljesen smoothá tenni.
Csodát azért nem kéne várni..

DJ. Ru$y - már hogy a rákba ne lenne köze? :U

[ Szerkesztve ]

(#14) Xrx válasza DeathAdder (#13) üzenetére


Xrx
csendes tag

Hagyjad már! Az LG korróziót is javított már szoftveresen a G Watchon :D

(#15) DJ. Ru$y válasza DeathAdder (#13) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Úgy, hogy akkor szoftveresen nem tudnád javítani, ha a hőbölgők szerint a 801 nem bírja el a QHD-t. Érdekes módon sok mindenkinek elég "sima" a szoftver, kell egy kicsit takarítani, de melyik Androidot nem? :U

Xrx
Mi köze ehhez? Ugorj be a Samsung, HTC, Apple topikokba párat köpködni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#16) zoleeno1 válasza DJ. Ru$y (#12) üzenetére


zoleeno1
addikt

Sejtettem, hogy kar lesz megnezzem a hszeket, mert csak felidegesitem magam :DDD

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#17) babkukta válasza Márko88 (#6) üzenetére


babkukta
senior tag

Igen, tudjuk... te a HTC-n kívül mindenről csak rosszat hallasz

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel, Tibi

(#18) Kasya válasza Márko88 (#6) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem. EU-ban is kaphato hivatalosan.

(#13) DeathAdder: es ez miben nyilvanul meg a launcher balgasagan kivul?

[ Szerkesztve ]

(#19) Márko88 válasza babkukta (#17) üzenetére


Márko88
aktív tag

Nem teljesen így van, de ahogy jónak látod.

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#20) Cypresss válasza ollie (#2) üzenetére


Cypresss
senior tag

LOL! Akkor ennek a leszedése max egy 20-asba fáj, egye-fene, egyszer élünk. :DDD ;]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#21) Lacy6


Lacy6
senior tag

Egy hete nyomkodtam meg a mediamarktba. Nagyon laggos és gyorsan melegedő készülék volt. Frissítés szerintem nem volt rajta, inkább csak elcsodálkoztam hogy így kiadtak telefont...vicc

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#22) Quartermaine


Quartermaine
csendes tag

Csak azt nem értem, ha már átveszünk híreket más portálról, akkor miért nem teljesen?
Benne van, hogy melyik országban indult el a roll out. :( Nem, nem nálunk.

(#23) P.e.t.ya.


P.e.t.ya.
senior tag

Nekem 13.-án frissült le utoljára...azóta csend van ( [link] )

[ Szerkesztve ]

(#24) zoleeno1 válasza P.e.t.ya. (#23) üzenetére


zoleeno1
addikt

erről a frissítésről van szó a cikkben, arról az "L"-ről, ami neked már 13-a óta a telódon van :)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#25) P.e.t.ya. válasza zoleeno1 (#24) üzenetére


P.e.t.ya.
senior tag

Nekem inkább I -nek tűnt :DDD de köszi az útbaigazítást :R

I l ...hasonlítanak nah :D :DD

[ Szerkesztve ]

(#26) -FreaK- válasza Quartermaine (#22) üzenetére


-FreaK-
veterán

De nálunk is, már rég (2hete kb?). Legalábbis sokaknak. De ha valakinek még esetleg nem, akkor 3 perc feltenni a KDZ-t.

Két azonos szoftverrel rendelkező telefon között is lehet különbség sebességben.

A beépített thermal throttling a SoC hőmérsékletének függvényében változtatja a magok sebességét, ha emelkedik a hőmérséklet, vissza vesz (sajnos túl agresszíven). Úgy tűnik hogy a gyártás során lehetnek különbségek a SoC-on lévő hővezető lemez illeszkedésében, így a hőmérsékletekben is, ergo a sebességben is.

- Van egy thermal mod, ami egyébként ami ezt az agresszív throttling-ot vissza veszi (melegedésben meg sem érezni), így jóval simább lesz a működés. Ehhez persze egy pici hack kell, de csak pár perc megcsinálni.

- A másik probléma a launcher és widgetek újratöltése.
Ez is az LG ökörsége miatt van. Alapbeállításban a rendszer mindig 450mb szabad ramot akar hagyni, ami nettó pazarlás (hiszen mire jó az hogy szabadon "hever" egy csomó ram?). A megoldás egyszerű: a Playről le kell tölteni a Memory Manager nevű alkalmazást (root szükséges->3perc) és az optimum preset-et kell alkalmazni. Ez 80mb-ra veszi le a minfree értékét, így megszűnnek ezek az újratöltések és simább lesz az alkalmazások közötti váltás is.

- A tárcsázó dadogásán pedig a "csoportok" fül eltávolításával lehet sokat javítani.

Nekem így az L verzió már nagyon simának mondható, eltűntek a döcögések szinte mindenhonnan.

[ Szerkesztve ]

(#27) -FreaK- válasza DeathAdder (#13) üzenetére


-FreaK-
veterán

Kimaradt az előzőből.

Már jó párszor leírtuk, hogy nem a felbontás okozza a problémákat (Nexus10 rémlik?), hanem a szoftver optimalizálásának a hiánya. Ez egyértelműen az LG sara, szerintem sem kellett volna így kiadni, de most, pár hónap elteltével én már meg vagyok elégedve vele. A pár hónap "szenvedésért" meg bőven kárpótolt az ára, egy M8-at akkor + ~65k kifizetésével tudtam volna csak elhozni a Telekom-tól.

(#28) zoleeno1 válasza -FreaK- (#26) üzenetére


zoleeno1
addikt

+1 :K

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#29) DeathAdder válasza -FreaK- (#27) üzenetére


DeathAdder
veterán

Hát én nem tudom melyik teló nem laggolna egy adreno 330-al QHD felbontáson :F
Még az FHD felbontásúak közül is sok szenved mai napig laggokkal (vagyis szinte mind), akkor miről beszélünk ha kõzel dupla annyi pixelt kell ugyannak a soc-nak "megmozgatni"?

Persze nagyrészt a szoftver a ludas ez igy van, de pont azért kell andoid alá a combosabb hardver..

[ Szerkesztve ]

(#30) zoleeno1 válasza DeathAdder (#29) üzenetére


zoleeno1
addikt

Érdekes módon mégis laggmentesen fut rajta pl egy Asphalt 8, full grafikán :U

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#31) DJ. Ru$y válasza DeathAdder (#29) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mindenki ezt hozza fel, hogy milyen sima és optimalizált... Állítólag.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#33) palkrisz válasza Xrx (#14) üzenetére


palkrisz
csendes tag

Nekem van G3 és G watch is. A G3 tényleg nagyon sokat tölti újra kilépéskor a főképernyőt! Sajnos ez a legutóbbi frissítéssel sem lett jobb. Az üzemidő valóban észrevehetően javult. 2gb ram vagy 3gb ram teljesen mindegy, a szoftvert 2gb-ra optimalizálták (Vagyis erősen próbálkoznak vele). A különbség annyi a kettőnél, hogy az egyik esetében 300mb szabad, a 3gigás verziónál pedig 1300gb. Ez iszonyat nagy öröm egy linux rendszernél. A G watch esetében pedig minden leírt dolog kamu. Nem pirosodik ki a bőr, nem íritál semmit, nem melegszik. És folyamatos fényerőre kapcsolva (Persze van benne ilyen energiatakarékos mód, elhalványodik), de 24 órát kibír.

Krisztián

(#34) Csigavair


Csigavair
tag

Ez a telefon egy lagtenger... V10l-el is ugyanúgy mint a v10c-vel melegedik mint a rohadtélet. Az akksi átlagos. A napokban besárgult a kijelzőm bal oldala (2 hét után) aki erre azt mondja hogy átgondolt termék az fejezze be a hazudozást magának... Ez egy ipari hulladék... Megy gariba és már adom is el soha többé LG...

Egy elégedetlen G3 tulaj

(#35) zoleeno1 válasza Csigavair (#34) üzenetére


zoleeno1
addikt

a hirdetés aljára azért mindenképpen másold be ezt a hsz-t :DDD ;] :P

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#36) Csigavair válasza zoleeno1 (#35) üzenetére


Csigavair
tag

Mivel jelenleg ragasztóproblémával gariban van, eladni nem tudom.. de teljesen igazad van le is szedem a hirdetést, mert ezt a fosadékot nem akarom rásózni másra.. Majd valami gsm boltba beadom csak menjen a háztól. Utoljára egy galaxy minit gyűlöltem ennyire xD Egy S4-et váltott de nagyon megbántam

(#37) DJ. Ru$y válasza Csigavair (#36) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

User error, hibás példán, de győzködjön téged az a pár elégedett S4-ről váltó ember, aki ott a G3 topikjában.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#38) Csigavair válasza DJ. Ru$y (#37) üzenetére


Csigavair
tag

Biztos hülye vagyok, hogy nem rootolással meg bloatware törléssel kezdem egy telefon használatát igazad van... Én azon kevesek közé tartozom, aki ki meri jelenteni, hogy igenis ez rossz csere volt. Sajnos az emberek többsége erre nem képes. De biztos a több ezer lag problémával szenvedő user hülye a telefonhoz, nem pedig maga a termék a hibás

Részemről befejeztem. Én nem győzlek meg titeket, ti meg nem fogtok engem :R

[ Szerkesztve ]

(#39) Tomi_Ohl válasza Csigavair (#38) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

igen, te vagy a hibás, egy jó CM-mel vagy AOSP-vel biztos nem laggolna ;]

LOL, amúgy továbbra is szánalmas, hogy egy ilyen kategóriájú telefonon gyakran tölt újra a launcher és laggol...

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#40) Khelben válasza Tomi_Ohl (#39) üzenetére


Khelben
nagyúr

Enyém nem laggol. Persze ez biztos egyedi probléma, gondolkodom is rajta, hogy visszaviszem gariba :D

(#41) zoleeno1 válasza Khelben (#40) üzenetére


zoleeno1
addikt

Akkor viszem en is, meg az a par szaz elegedett felhasznalo innen, akik 10 perc raforditasa utan elegedetten hasznalja :DDD ;]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#42) P.e.t.ya. válasza Khelben (#40) üzenetére


P.e.t.ya.
senior tag

Nekem sem laggol, pedig nincs mókolva. Full gyári. Kitalálok addig vmi mást amibe bele tudok kötni :D

(#43) V.Dave


V.Dave
senior tag

komolyan, ti valamit nagyon elbaltáztatok, nekem tök sima az egész :K

Mondjuk nem árt, ha veszel egy nagyobb memória kártyát, és azon tárolsz mindent, mert a belső ha feltelik, akkor hajlamos belassulni.

"Azt hallottam a barátom szomszédjának a szobatársának az unokatestvérének a kutyájának a bolhájától, hogy szana széjjel akadozik a telefon"

Nincs is baj az ilyen kijelentésekkel, legalább nem lesz tucat telefon, vegyetek csak sz@rszungot. :R

Xiaomi mi 8 6/128

(#44) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Nincs G3-am, ezért nem okoskodni akartam, és legfőképpen nem trollkodni.
Nagyon jó teló, ezt egy percig sem vitatom, és sok elégedett tulaja van és lesz is.

De azért nem kell ráöltetni a másikra, ha azt találja kifogásolni, hogy képes meg-megakadni, alapból pedig rendszeresen.
Olyan mint amikor a Sony topikban az elfogultak torkomnak estek, hogy velem valami nagy gond lehet, hogy nem tetszik a kijelzője, és a kamerája, és próbálnak ráöltetni az ellenkezőjére... de nem tudnak, különben sem lenne semmi értelme.

Ez van, nem tetszhet mindenkinek ugyanaz, én ezt tiszteletben tartom.
Én nexus párti vagyok, de aki azt mondja pl. hogy ne haragudj, de nekem kevés az amit egy referencia telefon nyújt, mert alapból egy leszopott buta rendszer az egész, ezért néha-néha egy egy röccenéssel kompromisszumot tudok kötni, hogy pl. egy TW-t használjak, (vagy van akit egyáltalán nem is zavar a röccenés).

Meg van hogy engem is mi zavar és mi nem, nem vagyunk egyformák, ennyi :N

[ Szerkesztve ]

(#45) Tomi_Ohl válasza Khelben (#40) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Egyszer nyomkodtam G3-mat, szolgáltatónál, és bizony akadt. Továbbá sokan panaszkodnak rá (akár itt is). Lehet, hogy te már megszoktad, mert nem olyan nagy akadások, mint egy Galaxy mininél. (komolyan beszélek, nekem max grafikán akad a GTA:SA, de már megszoktam, és nem zavar.)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#46) Khelben válasza Tomi_Ohl (#45) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szolgáltatónál az első sw verzióval nyomkodtad. Azóta jött két frissítés.

(#47) Szatyor95 válasza Csigavair (#34) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Csere egy működésképtelen Xperia SL-re érdekel? ;]

Nyugodj békében Integra!

(#48) Cypresss válasza Csigavair (#36) üzenetére


Cypresss
senior tag

Öööö, jól érzem, hogy tilten vagy? ;]

Egyébként javasolnám egy az országban kevésbé ismert márka modelljét: M8 :K

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#49) jacis


jacis
nagyúr

Nekem volt azvelmúlt pár évben néhány telefonom és van rálátásom mind a négy nagy rendszerre (droid, ios, wp, bbos) illetve minden nagyobb gyárróra (kivétel a sony) és teljesen nyugodt szívvel kijelenthetem hogy a G3 (Note 3-al paliban) a leggyorsabb készülékem illetve a legnagyobb rudású is egyben.
Nekem nincs lag és nincs semmi gond vele kivéve a főképernyő újratőltését, de ezért én nem kezdem el mókolni, mert nem igazán zavar.
G Pro 3-ra fogom cserélni mert imádom az LG UI-t.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#50) Ádám16 válasza jacis (#49) üzenetére


Ádám16
addikt

Egyébként egy nagy platformösszehasonlító tesztet nincs kedved írni? Szívesen olvasnám a véleményed.
1520-ról egyébként miért váltottál?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.