Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Van valami halvány remény arra, hogy az mITX konfigomba tudjak új generációs AMD-t rakni 120W-os TDP limittel? Nem szeretnék nV-re váltani, de ezek a csillió wattos TDP-k sem szimpatikusak. :(

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#52) rodrigez válasza Cucuska2 (#51) üzenetére


rodrigez
senior tag

Én is erre várok, de a pletyikből és az átnevezgetésekből kiindulva, nem igen lesz. Ha a mostani kártyák lesznek átcímkézve, akkor minimum 160W-al kell számolni. Az egyedüli kártya ami elég korrekt sebességet kínál az a GTX960-as, ami az általam is meghúzott 120-130w-ba belefér.

(#53) TTomax válasza #65675776 (#50) üzenetére


TTomax
nagyúr

Persze magyarázd meg. :) Én meg látom,hogy a 980SLI dadog GTA Vben mert 4GB+VRAMot kér 1440pben... sántít a kis hasonlatod nem is kicsit,mert itt egy csúcskártyáról beszélünk nem egy MX440röl...és akkor még hol van a 4K,több monitor CF-el stb...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#54) Bici válasza Cucuska2 (#51) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem várd ki a megjelenést, mert a fogyasztásokról még nem sokat tudunk.
A 270 utód pl. valószínű, hogy befér majd 120W-ba.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#55) velizare válasza Cucuska2 (#51) üzenetére


velizare
nagyúr

a 360x a pletykák szerint alatta lesz.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#56) velizare válasza TTomax (#49) üzenetére


velizare
nagyúr

azt hiszem, a hynix hbm gyártástechnológia első generációja legfeljebb 1GB-s chipeket bír előállítani.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#57) TTomax válasza velizare (#56) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen,sajnos ezt én is olvastam,csak aztán arról is volt szó hogy pont ezért csúszik a megjelenés is,de akkor ezek szerint nem.Egyre biztosabbnak látszik,hogy a 390X nem 28nm-en jön.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#58) #85552128 válasza #65675776 (#50) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nem azon múlik, de 4 GB egy csúcskártyára ami még meg sem jelent és legalább 1.5-2 évig lesz a piacon kevés - már egy ideje vannak olyan programok amelyek nagyon közel vagy efölött kérnek - 1080p-n...
Az, hogy jelenleg csak ilyet tudnák gyártani az ok, de akkor talán nem kéne addig kiadni (bár így is eltudja mindenki dönteni kell e utána meg majd adhatják jó kis felárral a 8 GB-s verziókat...).

[ Szerkesztve ]

(#59) jedis


jedis
senior tag

Amúgy meg meg kell várni a dx12-őt a win10-el együtt, mert lehet hogy kicsit átrendeződnek az erőviszonyok !
Ettől függetlenül nem olyan rosz ez a régi AMD széria ! Anno nem spórolták ki belőle a "SŰREJÉT", épp ezért elég szépen muzsikál még a legfrisebb címek alatt is !! :D

GTA5 teszt

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#60) velizare válasza #85552128 (#58) üzenetére


velizare
nagyúr

lehet majd lesz belőle rev2, az 1.1 generációs hbm-mel. a 2. generációshoz a kártyát is át kell majd tervezni, mert azt hiszem, a sávszéle is megnő.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#61) #65675776 válasza #85552128 (#58) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez tipikusan az elbaltázott textúrakezelés miatt van. A legtöbb játék feleslegesen sdok textúrát tárol a VRAM-ban, mert nem tudja egyébként gyorsan elérni.

(#62) sb válasza Bici (#28) üzenetére


sb
veterán

Ha a 200-as szériát egy-az-egyben rakják át a 300-esbe eggyel kisebb kategóriába, az gáz, de ha sikerül eleget reszelni a fogyasztáson egy újabb steppinggel, és megfelelő áron adják, akkor hol a baj?
Ha így lesz akkor nincs baj.

De hányszor láttál már előrelépést "átnevezés"-nél. Az átnevezés itt kis túlzás, de ha nem lesz semmi, csak egy kis ráncfelvarrás, vagy csak egység engedélyezése akkor mégis mitől várnánk csodát? Se nagyobb áttervezés, se csíkszélesség váltás, semmi...

Tudom, most jönnek majd a fanok, hogy nem kályha, de nekem 80-100W 7850-ről minden az. Márpedig ha előre akarok lépni akkor durván megugrik a fogyasztás. És nézzünk vissza a GCN-en belül, évek óta nem jön semmi érdemi előrelépés. Tényleg semmi. És ez gáz.

Már ha így lesz...

(#63) sb válasza sb (#62) üzenetére


sb
veterán

Kigyűjtöttem a jelenlegi felhozatalt AMD oldalon:

vga fogy fogy% telj%
7850 86W 100% 100%
7870 111W 129% 110%
270X 119W 138% 119%
280X 170W 198% 154%
290 239W 278% 193%

1. kérdés: +10-20%-ért ki vesz kártyát?
2. kérdés: +50-80%-ért kinek van kedve 2-3x fogyasztásút venni? :( :F

Én egy 280X körüli szintet várnék 100-120W környékén (kb. GTX 960 - jelenleg). Ide már el kéne jutni pár évvel a GCN megjelenés után szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#64) rodrigez válasza sb (#63) üzenetére


rodrigez
senior tag

Azt megkérdezhetem, hogy ezek milyen fogyasztási adatok? Mert az biztos, hogy nem a hivatalos max. TDP. :)

(#65) UnSkilleD válasza sb (#63) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

ha az amd is kiherélné a kártyáit mint az nvidia akkor biztos lehetne hozni a kisebb fogysztást is

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#66) sb válasza rodrigez (#64) üzenetére


sb
veterán

TPU-ról másoltam az avg load terhelést ill. az FHD performance graf értékeket. (Kivéve 280X, mert az ott nem volt).

Kéretik nem belekötni, tudom, hogy:
1. Említettem a GTX 960-at is, de nem látjuk előre a DX12 hatását. Lehet, hogy más lesz a telj/fogyasztás mutatója a GCN-ekhez képest a heréltsége miatt.
2. A GCN-ekét sem ismerjük, mert ha megnő a terhelés akkor nem az átlagos fogyasztási adatokkal kéne számolni...
3. Az új szériát sem ismerjük, de a nagy "átnevezzük" ill. "nem megnyírbált" koncepcióról nekem nem jut eszembe túl sok optimista gondolat. ...Meg a 390X vízhűtését látva.

@UnSkilleD:
Megelőztél, de vedd figyelembe utólag amit írtam.
Tudom, hogy herélt, de ettől függetlenül nem megoldás 300W meg vízhűtéses vga-kkal tartani a fejlődést. Ezekkel lehetetlen szvsz együtt élni.

Persze optimista is lehetek... próbálok is. Az sw oldalban jobban bízok.
Maradnék 120, max 150W TDP körül, mellé jöhet egy 2-3x jobban kihasznált low level ,aszinkron programozott gpu és mindenki vidám lesz.
270X körüli jelenlegi vga-ból kijönne mondjuk 2x több kraft, az elég tisztességes előrelépés lehetne grafikailag.
De ha emellé letennék a 280X szintű teljesítményt ugyanebből a 120W-ból az lenne az igazi. :)

Egyébként azért lásd a másik oldalt is: Lehet, hogy az NV herélt, de GCN oldalon volt valami előrelépés? Bármi? Évek alatt? Már ha csak nem 28nm-en lennének évek óta azzal is kb. ugyanott lennének mint az nv., butítás nélkül.

De ha nem így gondolod sorold a GCN nagy előrelépéseit sorban amit mind megtettek és annak ellenére nem javult a telj/fogyasztás. :F

[ Szerkesztve ]

(#67) Duree


Duree
veterán

Ha ez mind összejön,akkor belevertek egy újabb szöget az Nvidia koporsójába.

duree54

(#68) #85552128 válasza Duree (#67) üzenetére


#85552128
törölt tag

Újabbat ? :)) Esetleg olyat amit kihúztak a sajátjukból... :DD

[ Szerkesztve ]

(#69) Bici válasza sb (#63) üzenetére


Bici
félisten

Érdekes adatok.
A TPU mérései szerint pl. a 7870 hajszállal jobb telejsítmény/fogyazstás aránnyal bír, mint a 7850... Az utód 270X pedig mindkettőnél jobb, vagyis valami fejlődés csak volt... Igaz, minimális a különbség.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#70) rodrigez válasza sb (#66) üzenetére


rodrigez
senior tag

Ahha, így már érthető, köszi! ;) Lehet megvárom mi sül ki ebből az AMD generációból, legalábbis közép-felső kategóriában. 150W fölé nem akarok menni, abból a keretből akarok kihozni a maximumot. :) Eddig a 960-as felé húzok, de az sem annyira szimpi a szűkös memória sávszélesség miatt. Bár a FullHD-ben amiben használnám elég jól tolja.

(#71) sb válasza Bici (#69) üzenetére


sb
veterán

Hát nemtom hogy jött ki, mert mint írtam én is TPU adatokat másoltam be.
Mondjuk az 1-1% eltérés az inkább mérési hiba (vagy még annak is kicsi :D), szóval épp ezen látszik, hogy nincs előrelépés.

És akkor még lightos tuninggal nem számoltam... ami mondjuk 270X-nél alig van, 7870/50-nél meg bőven 15-20% körüli.

Meg az is problémás, hogy ezen teljesítményszintek felett még gázosabb az élet a fogyasztást tekintve.

@rodrigez:
Nálam ugyanez, csak inkább 120W körül szeretném megúszni. 960 ilyen szempontból álom, de a többiek által említett "herélés" miatt mégis inkább maradnék GCN vonalon. Nomeg - mivel naív vagyok - nagy reményekkel várom a DX12/Vulkan vonalat. :D

[ Szerkesztve ]

(#72) Bici válasza sb (#71) üzenetére


Bici
félisten

Nem tudom, hogy mennyire foglalkozik még az AMD a 28nm-es HDL fejlesztésével, de ha hasonló ugrást el tudnak érni, mint a Jaguar -> Puma+ esetében, akkor számíthatunk alacsony fogyasztásra.
Bár, ez túl szép, hogy igaz legyen. Nem hiszem, hogy ezt be akarják / tudják vetni a dGPU-knál is.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#74) sb válasza Bici (#72) üzenetére


sb
veterán

Nem tudom...

Mindenesetre csak egy pesszimista (vagy realista?) gondolat volt részemről az egész. Majd meglátjuk jön-e valami jobb/használható kártya...

Meg még ott az sw oldali tényező amitől lehet valamit remélni. Talán nem véletlen, hogy a cikk is említ sw bemutatót. Igazából az egész iránynak ez lenne most a lényege, hogy legalább a meglévő gpu-kat kihasználjuk. Azzal lehetne most a legnagyobbat előrelépni mindenféle gyártástechnológiai izzadság és nagyobb újratervezés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#75) Abu85 válasza sb (#66) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Volt egy pár fejlesztés. Tekintsük a GCN1-et alapnak, amely eleve úgy jött ki, hogy elég sokat tud, és magas szinten támogatja az új API-kat. A GCN2 lényeges fejlesztése volt, hogy az ACE egységek 1 helyett 8 parancslistát kezeltek, aminek elég nagy a jelentősége aszinkron compute-nál. Ezért veri agyon a Tonga a Tahiti lapkát a 3DMark új tesztjében. A Tongát a shader erő limitálja, nem pedig a parancsprocesszorok. Ez nagyon fontos a VR-nél is, hiszen ott a timewarp, amihez szükség van sok ACE-re. A GCN3 a preempció problémáját oldja meg. Várni a feladat befejezésére lassú, így ha van egy magas prioritású feladat, akkor megszakítható a már futó munka. Ez a VR-nél kritikus, mivel lekéshető a szinkronizáció, ami nem jó. Nem véletlen, hogy az Oculus demók Tonga és Fiji lapkákon futnak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#76) Bici válasza Abu85 (#75) üzenetére


Bici
félisten

Dx11-ben várható teljesítmény/fogyasztás arány javulás az új generációval?
Új HDL, stepping, vagy bármilyen ezt célzó fejlesztés?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#77) sb válasza Abu85 (#75) üzenetére


sb
veterán

Az a baj, hogy 4-5 év fejlesztését soroltad most fel egy 2-3 elemű listával.
Amiből ráadásul 2 a VR-re vonatkozik - ami lehet, hogy húzóág lesz, de átlagusert még 5-10 évig nem nagyon érdekel.

Maradt 1 előrelépés: több ACE.
Amit:
- Jelenleg a hajadra kenhetsz.
- Később majd talán jól jön, ahogy 1-2 teszt mutatta is már - viszont aszinkron compute-nál meg arról volt szó, hogy a mem sávszélesség lesz a szűk... amiben pl. a jelenlegi egyetlen 285 gyenge.
Az új generáció hoz valamit? HBM-el nyilván igen, de csak azoknak akik Pask2-őt építenek.

Szóval 4-5 év alatt sajnos nulla érdemi előrelépés, amit érezhetsz is a saját bőrödön. A 2-3 láthatatlan újdonság pont annyira használható ki, mint maga a 4-5 éves, nagyon erős GCN platform: Úgy, hogy 1.5x jobb teljesítmény/fogyasztás mutatójú a konkurencia jelenleg.

Félreértés ne essen, minden topicban a új apik, aszinkron compute mellett állok és ebből várom itt is az előrelépést. Ahhoz meg a jelenlegi architektúra 4-5 éve optimális... és a 2-3 apróság is látom, hogy ezt szolgálja. De akkor is elég erős együttállás, hogy ebből a plusszból semmit nem kapunk 4-5 éve és más fejlesztés emellett nincs. Persze az sw oldalhoz meg idő kell... :( De most már itt az idő! Valaminek történnie kellene. :)

Nekem se jó, mert nem tudok jobbat venni, de a gyártónak még kellemetlenebb, mert 1-2x el lehet adni ugyanazt, de 3-4x már nem fog működni.

[ Szerkesztve ]

(#78) Abu85 válasza Bici (#76) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

API-ra nem szokás hardvert tervezni. Főleg halott API-ra. Egyébként a VR kapja a legnagyobb fókuszt. A marketing a legfőbb előrelépésnek szerintem a késleltetésre optimalizált leképzési módot fogja nyomatni. Ezt támogatja a Tonga és a Carrizo IGP-je is, ami a Wani. Ezt az Oculus is alapvetőnek tartja, ha valamit ki akarnak hozni ebből a VR-es dologból. Ez egyébként más néven hard preempció lesz, és az Oculustól tudom, hogy az NVIDIA Pascal is támogatni fogja. Ez a belépő a folyamatos VR-be.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#79) nemlehet


nemlehet
őstag

Ezt az állandó VRAM óbégatást nem értem... Nekem egy 1,5 GB-os GTX 580-am van. Mai napig vígan eljátszogatok 1080p-n és még csak annyira le se kell vennem a grafikát. Hébe hóba részecske fizikát meg az árnyékokat, esetleg a vegetációt ahol van ilyen, mert azok tényleg bármilyen erőforrást megzabálnak. High-Ultra rendszerint 40+ FPS-el megy de jellemzően 60 felett. 6GB VRAM kell neki Shadow of Mordor is csont nélkül ment, ahogy pl az új MKX is ahol szintén panaszkodtak, hogy GTX 970-el bajok vannak. Mondjuk nem is lesem vérben forgó szemmel és visszafolytott lélegzettel az FPS számlálót hogy mikor esik be 60 alá, de azért zavar ha laggol egy játék szóval nem csak nagy vonalúan legyintek. A laptopomon amiben 760m van pont ezért nem is játszok mert ott nagyok az FPS droppok. Ráadásul van alkalmam használni egy 980-as gépet de 60 Hz monitorral nem fog el a must have hogy új kártyát vegyek. Ha lenne 144 Hz-es monitorom más lenne a leányzó fekvése.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#80) Abu85 válasza sb (#77) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Thief már kihasználja a több ACE-t. Az legújabb patchbe beépítették az aszinkron compute-ot. Azért ugrott a minimum fps jó 50%-ot az első verziós mérésekhez képest.
A Tonga annyira másképp kezeli a memóriát a színpuffereknél, hogy ott igen sokat spórol bármelyik másik GCN GPU-hoz képest. Nem véletlen, hogy az AotS méréseiben a Tonga még a kevesebb sávszél ellenére is bőven a Tahiti előtt van. Ezt nehéz értelmezni, mert valóban azt gondolná az ember, hogy a 256 bit az nem 384 bit, de az architektúra annyit lépet előre, hogy ezt már így is előnnyé formálja. Bár a Tahiti limitje tudtommal a kevés ACE.

Most vagy tudást választasz vagy fogyasztást. A kettő együtt nem lehetséges.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#81) Abu85 válasza sb (#77) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A hard preempciót egyébként ne becsüljük le. Ha egy timewarp lekési a szinkronizációt, ami manapság komplex grafikában nem ritka, akkor úgy fogod érezni magad a szemüveg levételekor, mintha szétcsaptak volna a tarkódon pár baseball ütőt. Hogy az Oculust idézzem: a CPU szintű preempció GPU-kra való bevezetése jelenti majd a különbséget a megviselt agy és a hányásmentes VR között.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#82) huskydog17 válasza Abu85 (#80) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A Thief aszinkron compute javítását első generációs GCN-el is lehet érzékelni, tehát egy Radeon HD 7xxx VGA esetében is van előnye? Ezen cikked alapján igen, csak arra lennék kíváncsi, hogy különböző GCN generációk között mekkora tempókülönbséget jelent.

Ja amúgy mit szólsz ehhez?
GPU Roadmap 2015/2016

Bár a PCGH is kiemeli, hogy a legtöbb infó csak spekuláció, pletyka, de ennek ellenére érdekesnek tartom, hogy a 4 éves Pitcairn GPU-t tovább vinnék. Ez abszolút nem logikus. Mármint sokkal ésszerűbb lenne mondjuk a Tonga gyártását felfuttatni és azt nevezgetni. Te hogy látod, miben hiszel, mit látsz reálisnak?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#83) #85552128 válasza huskydog17 (#82) üzenetére


#85552128
törölt tag

Marha jó, hogy még a GPU-knak is teljesen más neveket adnak. Hawaii meg a Tonga akkor másodszor, Pitcarn, Bonaire harmadszor is tiszteletét teszi az "új" szériában...

[ Szerkesztve ]

(#84) Interceptor válasza #85552128 (#83) üzenetére


Interceptor
addikt

Ha a Tonga fejlettebb mint a Hawaii, akkor miért nem kapja meg a 380/380X a teljes változatát? A 370/370X pedig megkaphatná az alap Tonga-t. Minek eröltetik a Hawaii-t? Kíszórni a maradékot?

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#85) velizare válasza #85552128 (#83) üzenetére


velizare
nagyúr

franc tudja, most legalább lehet tudni, hogy az aktuálisan elérhető portfólióban hol találhatóak egymáshoz képest. nem mindenki addiktja a témának.
hogy miért kell akkora mennyiség legyártására leszerződni, amit több generáción keresztül cipelnek raktárról raktárra, a jóég tudja. lehet tucatjával olcsóbb. :F

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#86) #85552128 válasza Interceptor (#84) üzenetére


#85552128
törölt tag

Mert teljesítmény szempontjából a Hawaii a jobb. A Tonga 2 GB-vel még a 280-tól is gyengébb volt ahova kellet a + VRAM, viszont volt olyan ahol még a 280X-et is megközelítette így 4 GB-vel nem rossz választás a Tonga ha jó áron adják...

(#87) dergander: A 380/X-eknek a jelenlegi 290/X-ek szintjén kell lennie, a Tonga nincs ott, az átnevezéssel meg pont ott lesznek :D

[ Szerkesztve ]

(#87) dergander válasza Interceptor (#84) üzenetére


dergander
addikt

Ez engem is érdekelne...a Hawaii nem jobb semminél,szinte csak a trueaudio a többlet tudása. Inkább egy Tonga alapú 380(x) kellene kiadni azzal mennének valamire,ja és magasabb órajelen...

(#88) Interceptor válasza #85552128 (#86) üzenetére


Interceptor
addikt

Ezzel tisztában vagyok, de feljebb írta valaki, hogy a 285-höz nem a teljes értékű Tonga-t adták. Ha így van a teljes értékű hozhatja azt a teljesítményt mint egy hawaii, nem beszélve a több tudásról.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#89) #85552128 válasza Interceptor (#88) üzenetére


#85552128
törölt tag

A Tonga XT is a 280X és 290X között lehet, 2048 SP-vel és 384 bites busszal pletykálták a Hawaii ettől jóval erősebb.
Ez olyan, hogy a 260X is GCN 1.1 ettől még nem lesz jobb mint az 1.0-s 270/280.

[ Szerkesztve ]

(#90) velizare válasza Interceptor (#88) üzenetére


velizare
nagyúr

256bit széles busszal és 2g rammal nagyon nem fog hozni semmit sem a hawaii-on. gcn 1.2, de a hawaii is gcn 1.1 és ennyi a történet.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#91) Interceptor válasza #85552128 (#89) üzenetére


Interceptor
addikt

Mi van akkor ha az új játékok elkezdik kihasználni a GCN3 képességeit vagy ennyire nem eszik forrón a kását? Amúgy azt írták a Tongánál, hogy megkapja a 4gb ramot a 370X.

Szaby59: Még nincs is nagyon alkalmazás ami megmutatná a tudás beli különbséget a két verzió között, ami végső soron kihathat a teljesítményre is.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#92) #85552128 válasza Interceptor (#91) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ha egy ilyen GCN revízió annyi sokat számítana a teljesítmény szempontjából akkor nem kéne a 390X-hez duplaannyi sávszélességet nyújtó memória és + 1200 SP, hogy ráverjenek ~66%-ot a 290X-re...
Ugye a 390X GCN 1.3 a 290X meg csak 1.1.

Az új tömörítési eljárása annyit segített, hogy jobban kihasználja a rendelkezésre álló memsávszélt.

[ Szerkesztve ]

(#93) Abu85 válasza huskydog17 (#82) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mivel csak egy feladat, így nem kell hozzá egynél több ACE. Szóval lehet.
A 3DMark API Overhead teszt aszinkron compute. Ott láthatod, hogy ha agyon vannak terhelve a parancsprocesszorok, akkor mennyivel jobb a Tonga.

WCCFtech szint. :))

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#94) Jack@l válasza Abu85 (#93) üzenetére


Jack@l
veterán

Csak a kíváncsiság kedvéért, mi az amihez abban az overhead tesztben aszinkron compute-ot használnak?
Már egy draw parancs is annak számít?

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#95) Peat;)


Peat;)
veterán

Szóval még odébb van mire jönnek és kicsi házam is felgyullad tőlük. Másik oldalt meg mindenki már most leírta hogy vállalhatatlan lesz directx12 alatt, legalábbis ph! egyértelműen ezt sugallja. Na akkor mit vegyen az akinek kulturált kis háza van és csendet is preferálja...a konzol nem lenne hülye ötlet, csak a csend hibádzik...Azért reménykedem, vagy egy jobb AMD-ben vagy egy 960ti-ben.

(#96) Interceptor válasza #85552128 (#92) üzenetére


Interceptor
addikt

Találtam ilyet, DirectX 12 API Overhead Feature test:

Radeon R9 285 DX12: 17,360,137
Radeon R9 290X DX12: 17,600,402

Nekem ez egálnak tűnik, és akkor ez még csak az alap Tonga.

(#97) Szaby59: Nem igazán értelek, itt van egy tucat VGA a tesztben. A DX11 és DX12 közötti különbséget mutatjákvga-k között elég nagy a szórás dx12-ben.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#97) #85552128 válasza Interceptor (#96) üzenetére


#85552128
törölt tag

Az API Overhead tesztél direkt kiemelik, hogy nem grafikuskártyák összehasonlításához készült.
+ Ha tényleg jobb lenne ők is úgy pozicionálnák nem pedig 370/X-nek, de majd kiderül...

[ Szerkesztve ]

(#98) AxBattler


AxBattler
félisten

R7 350X, vagy 360 várható, hogy tápcsatlakozó nélkül érkezik?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99) bryant56


bryant56
aktív tag

Az árakról már lehet tudni valamit, hogy mennyibe fog kerülni kb. a 390 vagy a 390x?

[ Szerkesztve ]

(#100) Abu85 válasza Jack@l (#94) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Minden kis objektum procedurálisan generált. Azt a GPU számolja compute-on.
Igazából a draw az egy lehatárolt szó. A batch jobb, mert abban minden parancs benne van. És igen a generálás parancsát is át kell adni a GPU-nak, tehát az is felfogható rajzolási parancsként, csak nem ez a neve.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.