Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) haxiboy


haxiboy
veterán

390X azért kap víz+lég hűtést mert annyi hőt termel hogy máshogy már nem is lehet hűteni? Nem elég hogy a ventillátorok zúgnak de még a pumpa is berreghet?

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#2) Yutani


Yutani
nagyúr

Arra leszek kíváncsi, mit hoznak ki a Tongából. Apropó, R9 370(X) lesz a Tonga?

#tarcsad

(#3) h-yle


h-yle
addikt

Egy jó 380X/390-re kiváncsi vagyok. Nem akarok sokat, csak 1080p-n stabil 60FPS mellett maxon játszani mindent. :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#4) velizare válasza haxiboy (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

:F

Abu, elvileg a 285ön is tonga van, arról is leszedik a láncokat egy driverrel/firmware-rel?

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#5) zzola


zzola
félisten

"4096 shader" nyami-nyami... :)

(#6) rodrigez


rodrigez
senior tag

Baromira nem szimpatikus ez a megközelítés. A 290-es széria is már ingerküszöb felett volt fogyasztás tekintetében, de, hogy az új generációt egyenesen vízhűtéssel adják ki frankón elrettent az esetleges megvásárlástól. Lehet, hogy az NV visszanyeste bizonyos tekintetben a 960->980-as szériákat, de ebből otthoni user nem észlelt semmit, csak annyit, hogy a csúcsmodell fogyasztása is beesett 200W alá 28nm-en. Megvárom mi sül ki ebből és milyen középszintű kártyákkal hozakodnak elő, de nekem már a Tonga sem volt valami szimpatikus. Névleg sokkal alacsonyabb a fogyasztása mint egy 280-asnak, gyakorlatban meg többet is fogyasztott...

(#7) rodrigez válasza h-yle (#3) üzenetére


rodrigez
senior tag

Van egy sejtésem, hogy a 380-as az egy 290-es lesz átnevezve :)

(#8) O_L_I


O_L_I
őstag

Ez a generáció is 28nm-en lesz még?

(#9) darkarthur


darkarthur
senior tag

"memóriabusz 4096 bites lesz" :Y

Samsung S23 Ultra 5G

(#10) Valdez válasza rodrigez (#7) üzenetére


Valdez
őstag

Szerintem kap újabb verziós gcn magokat emellett.

(#11) #85552128


#85552128
törölt tag

Annyi féle infó van már, hogy csak győzzük őket elhinni... Most akkor lényegében ami új az a 390/X a Tongát meg végre úgy adják ki ahogy 8 hónapja is kellett volna. Alsó szegmensbe meg jön egy rakat átnevezés.

Vajon a Bonaire és társai reinkarnálódnak harmadszor is ? :DD

Egy 390 jó hűtéssel nem lenne rossz, de 8 GB memóriát valószínű később is csak a 390X fog kapni, 4 GB-t új genből meg biztos nem veszek.

[ Szerkesztve ]

(#12) rodrigez válasza Valdez (#10) üzenetére


rodrigez
senior tag

Szerintem amíg 28nm-en maradnak, újdonságot (fiji) csak a legnagyobbak kapják meg. Szerintem minden ami alatta van régi kártya lesz átnevezve. De ne legyen igazam :)

(#13) Johnny001 válasza O_L_I (#8) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Ez engem is érdekelne, mert ha nem felesleges váltanom :U

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#14) h-yle válasza rodrigez (#7) üzenetére


h-yle
addikt

Azzal nem leszek beljebb, akkor marad az R9 290 :(((

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#15) velizare válasza rodrigez (#6) üzenetére


velizare
nagyúr

az attól függ, milyen formában adják elő a történetet.
ezekkel a procikra rakható játékvizekkel szerintem nagyon fordítva ülünk a lovon. a két fő hőtermelő egység közül azt tudjuk vele hűteni, amelyik eleve kb. harmadannyi hőt termel, mint a másik. egy ilyen játékvíz kb. 30k kompletten, ami egy fc blokk ára.
szóval ha a 390xből lesz fc blokkos verzió, akkor arra remélhetőleg villámgyorsan ki fognak jönni az ilyen játékvizek, és végre a legmelegebb alkatrészt lehet occsóé' levizezni garivesztés nélkül -> win-win.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#16) Valdez válasza rodrigez (#12) üzenetére


Valdez
őstag

Tonga is 28nm (mint a korábbiak), mégis kapott újabb magokat.
De ha ezek után meg merik lépni, hogy 0 fejlesztéssel hoznak ki felső-közép kártyákat, akkor az nagy szégyen.

(#17) #85552128 válasza Valdez (#16) üzenetére


#85552128
törölt tag

A Tonga nem átnevezés volt, hanem egy új GPU. Tehát vagy az lesz, hogy a 380/X is újdonság (nem valószínű) vagy egy az egyben egy 290/X rebrand így viszont max. az órajeleknél lehet változás, és/vagy esetleg hatékonyabb PowerTune lépcsők amivel pár wattot megspórolhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#18) freeapro


freeapro
senior tag

Remélem a brutális vesztesége az AMD-nek nem töri le ezeket az álmokat.
Igazából nem is értem, CPU-ból már intelt veszek, de vga-ból csak AMD-t, a konzolokba ők gyártanak mindent, mitől veszteségesek?

(#19) velizare válasza Valdez (#16) üzenetére


velizare
nagyúr

a jelenlegi pletykák szerint a fiji és tobago (a skála két széle) lesznek az újdonságok. a grenadához azt írják, hogy az egy improved hawaii, de hogy ez mit takar, azt a jóég tudja. az antiguát írják rebrandelt tongának, a trinidad meg a pitcairn (most curacao) lesz.

@freeapro: fizetik a törlesztőt, amiből megvették az atit.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#20) nubreed válasza Valdez (#16) üzenetére


nubreed
veterán

Én is ezen gondolkoztam, hogy lehet, hogy eljutunk oda, hogy a felső-középkategóriára már szinte nulla energiát fordítanak, és csak az igazán nagy profitrátával rendelkező felsőházaba hoznak igazán új fejlesztéseket? Szerintem (sajnos) simán meg van erre az esély. :(

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#21) rodrigez válasza Valdez (#16) üzenetére


rodrigez
senior tag

No igen, az az egy, az is jó nagy késéssel jelent meg. Akkor viszont még nem volt akkora nyomás, hogy minél hamarabb kisebb csíkszélességre váltsanak. Most viszont már nagyon érik a dolog, tekintve a vízhűtéses csúcsmodelleket. Ha viszont x hónapon belül váltás lesz, akkor nem hiszem, hogy arra a relatív rövid időre több kártyacsaládot is kihozzanak a régi eljárással. Lesz egy techdemo Fiji, ami majd tuti át lesz ültetve modernebb gyártástechnológiára, aztán majd akkor kijöhet egy komplett család is alacsonyabb csíkszélességen. Persze ha idén mindenki marad 28nm-en akkor lehet meglépik, de remélem most már lesz ugrás. Addig meg nagyon úgy fest, hogy 960-at veszek a most építendő MiniITX-es gépembe, mert abból legalább van 17cme-es emberi fogyasztással megspékelve. :)

(#22) ReSeTer válasza nubreed (#20) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Ugyanez megy az okostelefonoknál is :) Főleg szoftverfrissítés terén.

(#23) nubreed válasza ReSeTer (#22) üzenetére


nubreed
veterán

Akkor lehet, hogy nem is érdemes várni mondjuk a 370x - 380-ra hanem lehet most venni egy 280x -et 290-t és ugyan ott van az ember?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#24) v_peter2012 válasza freeapro (#18) üzenetére


v_peter2012
csendes tag

A konzol chipeken van a legkisebb profit, szerintem a nullához közelít.

Akkor ebből július lesz csak, ahogy Abu is írta, már a június is felejthető. És alapvetően semmi új, a 390/X kivételével... nincs mire várni...

A GCN processzor, mégsem professzor? Várja a kisegítő iskola padja, a Maxwell pedig röhög rajta.

(#25) #85552128 válasza nubreed (#23) üzenetére


#85552128
törölt tag

"Lehet" - biztosan pedig majd akkor fogunk tudni ha kiadják és letesztelik.
Ha már eddig vártál bírd ki még egy kicsit ne most rohanj 280,290/X-ért.

Amúgy nem úgy volt, hogy a 285 megjelenésekor leállítják a 280/X gyártását mert azt költséghatékonyabb gyártani ? Vagy ennyi lenne raktáron, hogy 8 hónap alatt sem sikerült eladni ? :))

[ Szerkesztve ]

(#26) nubreed válasza freeapro (#18) üzenetére


nubreed
veterán

Ez azért egy kicsit bonyolultabb kérdés ennél. Szerver, desktop és diszkrét vga piacon folyamatosan kissebb nagyobb mérékben piacot veszítenek, néha visszakapaszkodnak de aztán megint elmennek negatívba. Így nehéz masszív nyereséget termelni. A konzolokba való hw gyártáson meg alig van profit, az csak arra jó, hogy egy viszonylag állandó bevétel legyen. Ha még ez sem lenne, akkor lenne csak igazán nagy bajban az AMD.

@(#25) Szaby59:Nem rohanok, nem azért kérdeztem. :) Az a június/július mindjárt itt van most úgy is...

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#27) velizare válasza nubreed (#23) üzenetére


velizare
nagyúr

szvsz ezek meg a dx12 újraosztják a lapokat, de hogy milyen lesz a leosztás... :F

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#28) Bici válasza nubreed (#20) üzenetére


Bici
félisten

Felvetődik bennem a kérdés, hogy ez miért baj, ha ugyanaz a chip képes megfelelni a következő széria kisebb tagjaként is (ár, fogyasztás, tudás terén)?
Ha a 200-as szériát egy-az-egyben rakják át a 300-esbe eggyel kisebb kategóriába, az gáz, de ha sikerül eleget reszelni a fogyasztáson egy újabb steppinggel, és megfelelő áron adják, akkor hol a baj? Szerintem van bőven tudásbeli tartalék a mostani szériában, hogy elég legyen a jövőre nézve is.
Persze, ez csak az én véleményem, mások lehet, hogy nem így gondolják.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#29) jerry311


jerry311
nagyúr

Ezzel (nálam legalábbis) annyit érnek el, hogy nem vásárolok csúcskártyát, mert nem akarok vizezni. Jó lesz a legjobb léghűtéses is.

(#30) nubreed válasza Bici (#28) üzenetére


nubreed
veterán

Ha a cég szempontjából nézzük nem baj. Egyrészt be lehet látni, hogy az AMD nem rendelkezik annyi anyagi és humán erőforrással, hogy mindig minden szegmensbe teljesen új fejlesztéseket hozzon, főleg úgy, hogy ezt nála jóval nagyobb és tőke erősebb cégek is ugyanígy csinálják (átnevezés/átcimkézés, plusz kis kozmetikázás a fogyasztáson, plusz 5-8% teljesítmény növekedés).
Csak felhasználói szemmel nézve, úgy is tűnhet, hogy megállt az igazi fejlődés és lassan már egy évtizede folyamatos tanúi vagyunk a folyamatos átcimkézés mókának. Szerintem ez nem igazi fejlődés. Úgy ahogy neked is, ez is csak az én kis szerény véleményem, megértem ha mások másképp gondolgondnak a dologról.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#31) Bici válasza nubreed (#30) üzenetére


Bici
félisten

Az a baj, hogy most az AMD-t két irányból is kritizálják a vásárlók. Egyik, hogy a fölöslegsen fejleszt a jövő számára, amiből nem ő profitál (feleslegesen okos a GCN), másik oldalról pedig generációváltáskor jön az átnevezés miatti kritika, hogy nincs fejlődés.
Csinálhatnák ők is úgy, mint az nVidia, hogy minden szériában csak az aktulis minimumot teljesítik (ez nyílván túlzás), de azt maximális teljesítménnyel, minimális fogyasztással, de ők valamiért nem ezt az utat választották.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#32) konyi79


konyi79
addikt

Ha más előnye nem is, annyi származhatna az AMD-nek abból, felvásárolta a Samu, megossza vele a 14nm-es gyártástechnológiát, és tudná alkalmazni az AMD APU/GPU vonalon.
Nagyon ráférne ezekre a GPU-ra, lenyomják a fogyasztásukat.

(#33) Petyyyyy válasza darkarthur (#9) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az elírás vagy tényleg ez a spec..?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#34) #06658560 válasza v_peter2012 (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ezt mire alapozod?

(#35) =WiNTeR= válasza Petyyyyy (#33) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Tényleg 4096 bites, saccper kilencszer gyorsabb memória lesz benne, mint a GDDR5. :))

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#36) #00137984 válasza darkarthur (#9) üzenetére


#00137984
törölt tag

4096 shader 4GB HBM memóriával, de ehez a 4096bit-es memóriabusz négycsatornás (1024bit/csatorna) lesz.

(#37) Kicsimix válasza konyi79 (#32) üzenetére


Kicsimix
őstag

Te meg mirőő beszélsz? Milyen Samu? :O

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#38) #65675776 válasza Kicsimix (#37) üzenetére


#65675776
törölt tag

Benézte az elsejei hírt.

(#39) Kicsimix válasza #65675776 (#38) üzenetére


Kicsimix
őstag

:C

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#40) konyi79 válasza #65675776 (#38) üzenetére


konyi79
addikt

:U
Ezt tényleg, csak átfutni volt időm. Bár az eredeti felvetés nem lenne baj.. (14nm)

(#41) #00137984 válasza Bici (#28) üzenetére


#00137984
törölt tag

HD7850 fogyasztása volt kedvező, de a teljesitménye nagyon hamar kevésnek bizonyult. R9 270X váltással már az alacsony fogyasztásnak löttek és a teljesitménye is csak alig az elvárható szint felett van. Ez is csak átnevezés volt... A tudásbeli tartalék mindig is benne van az AMD videókártyákban, de ezt a driverek benne is hagyják teljesen, mert kihasználatlan marad. A következő ráncfelvarrott verzió majd megmutat ebből valamit, ezért mostantól csak minden második-harmadik generációból leszek hajlandó VGA-t venni. Ehez még a WHQL driveres támogatás 3-4 hónapos átfutási ideje, és az elért csekély gyorsulás is hozzátesz eleget a negatív megitélésben. Nvidia minden "friss generációban" megoldja kisebb erőforrással is, hogy a megfelelően gyakori driveres frissitéssel az elvárt gyorsulást megkapják a játékosok. Melyik oldal felhasználói lesznek elégedettebbek, hogy nyugodtabban tudjanak megfelelő sebességgel játszani... :F

(#42) kevin833 válasza #00137984 (#41) üzenetére


kevin833
csendes tag

létezik whql amd driver egyáltalán ?! nemsokkal találkoztam... :O
számomra az amd vga sokkal szebb színeket hoz,szebb a kép és szívesen beruháznék erre a szériára,
de tudom,hogy csak gond lenne vele. mióta nvidia van a gépembe semmi gondom nem volt még. és itt több évről van már szó.

(#43) #06658560 válasza kevin833 (#42) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem kell már olyan, mert a Mantle mindent felülír, majd a játékfejlesztők megírják a "drivereket": Az összes kártyához.

(#44) Jack@l válasza =WiNTeR= (#35) üzenetére


Jack@l
veterán

jó lesz az 1,5-2x-neki is. (marketing, marketing, senki sem írja le mennyi az annyi...)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#45) duc


duc
aktív tag

Szurkolok nagyon, hogy jöjjön össze valami nagy durranás, egy technológiai erődemonstráció nagyon jót tenne a piacnak.

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#46) Petyyyyy válasza =WiNTeR= (#35) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ja hogy a HBM.. :) Aztarohadt :Y

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#47) velizare


velizare
nagyúr

hm. na most bedobták a benzineskannát a tömegbe. [link]
ha ez tényleg így lesz, az nvidia csúnyán bedurcizhat, hogy az m$ a versenytárshoz igazította a win10/dx12 megjelenését.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#48) #65675776 válasza velizare (#47) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem meglepő, elvégre a DX12-t teljes mértékben csak az AMD támogatja.

(#49) TTomax


TTomax
nagyúr

Azt én jól látom,hogy 390X-böl először csak 4GB-os lesz?Az lesz ám a Titan killer... :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#50) #65675776 válasza TTomax (#49) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert ugye azon múlik. Ismerősöm is istenítette az 512 MiB-os MX440-ét, hogy mennyivel jobb az én 256 MiB-os kártyámnál. Csak azt nem értette hogy csinálom, hogy nálam minden 5-10x gyorsabb. Ja, nekem X850XT-m volt. Ő meg csak hajtotta, hogy nem az a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.