Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szegedilaci


szegedilaci
tag

Nagyon megfogtak a 3d nyomtatók már terveztem is venni egyet.Ilyen ütemben fejlődnek hamar otthoni használatra is olcsók lesznek.
Vajon ez ki tud keverni alapszínekből több színt?

[ Szerkesztve ]

(#2) Dany007 válasza szegedilaci (#1) üzenetére


Dany007
veterán

"Vajon ez ki tud keverni alapszínekből több színt?"

Szerintem nem. Legalábbis biztosan nem olyan hatékonyan, mint egy mezei nyomtató. Máskülönben CMYK színek lennének betöltve. :)

(#3) lako05 válasza szegedilaci (#1) üzenetére


lako05
tag

Detto. Viszont eddig ezt a feature hiányoltam, hogy színesben is lehessen nyomtatni. Lehet még várok egy picit a beszerzéssel... :)

(#4) Ygg válasza Dany007 (#2) üzenetére


Ygg
senior tag

De ha bejön a dolog, akkor szerintem rövidesen az is várható.

(#5) Peterson_ válasza szegedilaci (#1) üzenetére


Peterson_
addikt

Épp múltkor voltam a Media Marktban tátogatni, és itt volt kitéve két típus.
Pont abba gondoltam bele, hogy milyen durva, hogy (jó)pár éve még majdhogynem sci-fi kategória volt, most meg akár egy komolyabb okostelefon árából bárki vehet ilyet otthonra.
Mondjuk nekem még sima nyomtatóm sincs, nemhogy 3D:DDD

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#6) BandiHUN


BandiHUN
veterán

Szép és jó dolgok ezek,de én inkább megvárom a replikátort :DDD
Azt persze tudom,hogy prototipusgyártásra az iparban jó,de elképzelésem sincs,otthon mit kéne ezzel csinálni,ami nincs a teszkóban vagy a 100ft-os boltban?
A legnagyobb igényt ezekre a cuccokra majd a lustaság fogja generálni.Mert az emberek még megkeresni és megrendelni is lusták,amit kigondoltak maguknak.Vagy elballagni egy boltba,hátha van...
Azért elég drága dolog.Mint a fotónyomtatás.Csinálhatod otthon,vehetsz nyomtatót,patront,ami persze be is szárad,ha neked csak 2hetente kell pár kép,vagy bemehetsz a fotóshoz,aki elédtolja.Csak hát oda el kell sétálni :DDD még a nyomatonkénti költség is alacsonyabb,de hát ez itthon van :DDD

Arról nem is beszélve,hogy ha 3D gép van is,drága az alapanyag,és csak egyféle anyagból lehet mindent,adott esetben csak adott gyártó termékét használva.
De hát ez új divat,ahol van erre pénz,menőzik az emberke,hogy a budiban a retyipapírtartót is nyomtatta...

Viszont ha elég finom lesz a technológia,és jó az anyag,teljesen jó lenne,ha a fotóbolthoz hasonlóan megjelennének a 3D shopok,letölti az ember a szoftvert,kreál valamit,és beviszi pendriveon,lásd fényképeknél,vagy leadja online,és pl.csináltat egyedi számitógépházat vagy telefonházat,ajándéktárgyat,ilyesmit...
Színt keverni tuti nem igazán lehet,vagy csak sok veszteséggel...
Itt a "fúvóka" jóval nagyobb,mint egy nyomtatóban,és a megolvasztott bekevert anyagnak készen kell állnia,amiből mondjuk 1-2 köbcenti kárba is megy,ha az adott szinből ennyi,átállás van másikra.Mert egyszerűen a fűtőtér akkora.

[ Szerkesztve ]

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#7) #81187072 válasza BandiHUN (#6) üzenetére


#81187072
törölt tag

"Azt persze tudom,hogy prototipusgyártásra az iparban jó"

Éppen ez az érdekes benne, hogy számunkra elég láthatatlan, de már tavaly vagy előtte is volt egy statisztika, hogy a 3D nyomtatóval készített termékek mekkora nagy része felhasználónak szánt késztermék, és milyen sok van belőlük, tehát szó sincs csupán prototípusgyártásról.

(#8) Komplikato válasza lako05 (#3) üzenetére


Komplikato
veterán

Most is lehet kapni olyat ami színesben nyomtat, csak pár nagyságrenddel drágább, meg bele a nyomtató anyag is. Egy csomó helyen lehet ilyeneket kérni, hogy kinyomtassák teszem azt a kedvenc MMO karakteredet felszereléssel együtt színesben, vagy téged beszkennelve ... ez a projekt az "olcsó" hobbi 3D nyomtatókról szól, amik annyira még nem olcsóak.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#9) lako05 válasza Komplikato (#8) üzenetére


lako05
tag

Pont azért várok, hogy jóárasítsák picit. :K Mondjuk egy belépőszintű lézernyomtató árárét már hoznám is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10) Vesa


Vesa
veterán

Na kérem, végre egy innovatív és reálisan beárazott project! Sőt, szerintem még alul is árazták. Ha belegondolok, hogy a másik lapon épp most olvashattunk egy 120ezer fontos ágyneműről, vagy legutóbb egy szintén közel ennyibe fájó notebook-ra szerelhető Lego plate-ről, akkor itt azt hiszem elég világosan látszik, hogy ez utóbbi kettő micsoda nagy lehúzás!

Nagyon ötletes a megoldás, különösen, mert ilyen szinten külső modulként illeszthető szinte bármilyen készülékhez...Zseniális!

A tudomány a valóság költészete!

(#11) Vesa válasza BandiHUN (#6) üzenetére


Vesa
veterán

"Vagy elballagni egy boltba,hátha van..."

Vasárnap mindenki nyomtatni fog! Legalább is itt, ostobasztánban...

A tudomány a valóság költészete!

(#12) #16939776


#16939776
törölt tag

Kevés az én képzelő erőm, de minek kell a műanyag alkatrészeknek -alkatrészen belül- színesnek lenni?

Ezen kívűl

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.