Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ic3man


Ic3man
tag

Gigabyte GTX980 G1 Gaming 4GB GDDR5 pár hete cseréltem le a jó kis Gigabyte GTX680 OC 2GB GDDR5-t. Most kolléga nyúzza. :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#2) Yutani


Yutani
nagyúr

Szépen alakul, ebben a pillanatban az egyharmada Rx 200-as Radeonnal rendelkezik.

#tarcsad

(#3) Menthirist válasza Yutani (#2) üzenetére


Menthirist
veterán

öt perc után azért ez nem sokat jelent :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#4) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Intel HD Graphics miért nincs, mint opció?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5) Oliverda válasza z0d1AK (#4) üzenetére


Oliverda
félisten

Mert az nem grafikus kártya, hanem IGP. Ezért nincs külön APU sem.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) ldave válasza z0d1AK (#4) üzenetére


ldave
félisten

Mert nem az a kérdés, hogy milyened van.

A Slime draws near! Command?

(#7) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A jelenlegi munkaerő a családban+melóhelyen:

Radeon HD4650
Quadro K3000M
Geforce GTX 970
Geforce GT 840M + Intel HD 5500
Intel HD 3150

#5: Ok, hogy nem túl sokaknak van, de a profi kártyákat (Quadro, Firepro) is bele lehetne venni. Elég sok üzleti notiban van ilyen.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#8) Fiery


Fiery
veterán

Jo otlet a szavazas, de arra fel kene hivni a figyelmet (vastag betuvel vagy dobozban vagy egyeb modon egyertelmuen kiemelve), hogy az semmit ne nyomjon meg, akinek iGPU-ja van. Nincs ugyanis olyan opcio, hogy "nincs videokartyam", viszont ha mondjuk AMD APU-ja van az embernek, nem lenne celszeru kivalasztania a HD7000-et :)

Ja, es en GT520-at hasznalok, OpenCL fejlesztes okan :)

[ Szerkesztve ]

(#9) velizare válasza Menthirist (#3) üzenetére


velizare
nagyúr

most már azért vannak 1%os eltérések is, szóval már kezd elég sok szavazat összegyűlni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#10) arn


arn
félisten

abu sokeves teritomunkajanak van eredmenye :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11) Fiery válasza arn (#10) üzenetére


Fiery
veterán

Es velhetoen ugyanugy nem gazdagodott meg belole, mint az AMD :DDD

(#12) z0d1AK válasza Oliverda (#5) üzenetére


z0d1AK
veterán

Látom, tényleg kártya van.
Akkor meg hiányolom a "nincs grafikus kártyám" opciót.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#13) Oliverda válasza Fiery (#8) üzenetére


Oliverda
félisten

Megoldottam a problémát. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14) Fiery válasza Oliverda (#13) üzenetére


Fiery
veterán

:R

(#15) LordX válasza Fiery (#8) üzenetére


LordX
veterán

Érdekes választás OpenCL-re :) Nem támogat semmit ami számít, de legalább lassú :)

(#16) draco31


draco31
veterán

HD4850, mert az volt olcsó használtan 2 éve :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#17) v_peter2012 válasza arn (#10) üzenetére


v_peter2012
csendes tag

Egyébként itt Magyarországon több az ár érzékeny user a "nyugathoz" viszonyítva, természetes hogy a radeonok lesznek előnyben.

Abu "ténykedése" is biztos benne van és sajnos ez nem vicc.

A GCN processzor, mégsem professzor? Várja a kisegítő iskola padja, a Maxwell pedig röhög rajta.

(#18) anulu


anulu
félisten

most 6790, de ha összejön a pénz, akkor nV. és megpróbálom örökre elfelejteni az ATi/AMD kártyákat. főleg a driverek miatt.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#19) Fiery válasza LordX (#15) üzenetére


Fiery
veterán

Mit kellene, hogy tamogasson? FP64-et tamogat, az SVM meg az en munkamhoz nem kell, felesleges. Es Abu minden igyekezete ellenere, az SVM egyelore sehova sem jut(ott), ergo az "ami szamit" kerdes nem ervenyes az SVM-re :) A teljesitmenye pedig sokkal konzisztensebb, mint a boostos kartyake. A lassusag teljesen lenyegtelen, nem az oprendszert futtatom a GPU-n :)

[ Szerkesztve ]

(#20) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Most épp GTX 960, saját használatra szinte kizárólag NV, de a cikkeimhez járt már a kezeim között párszáz Radeon is :)

(#21) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Gf 7600GT után csak piros kártyáim voltak, kezdve 4670-el. Most 270 csapat a gépben.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22) shteer


shteer
titán

akinek több van az miért nem szavazhat többször? :]

..szerintem jónak tűnik

(#23) direwolf válasza v_peter2012 (#17) üzenetére


direwolf
őstag

Nem biztos, hogy árérzékenységről van szó. Van aki úgy gondolja, hogy az innováció és a technológiai színvonal többet ér annál a pár % plusz teljesítménynél, és/vagy épp az intel/nvidia visszataszító üzleti magatartásáért "cserébe" bevállal egy kis plusz fogyasztást csak azért, hogy legyen ellensúly a piacon.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#24) Cifu


Cifu
nagyúr

Érdekes, hogy mennyien fújnak a Radeonokra, én a Radeon sort a legelsővel (Radeon 32MB DDR, később ez volt az "első" Radeon 7200) kezdtem, aztán a 8500LE-n keresztül a 9800Pro-ig tartottam is. Na akkor voltak tényleg szörnyűek a driverek, mindenféle segédprogramok kellettek, hogy ne villogjanak a textúrák, és normálisak legyenek az árnyékok a játékok egy nem kis hányadában.

Aztán átáltam az nV-hez, mert az X sorozat szerintem nem sok előrelépést hozott. Azóta vegyesen voltak Radeon és nV kártyáim (Gf7800, Gf8800, HD4870X2, GT460, most pedig HD7950), és azt kell mondjam, hogy legalábbis én az utóbbi években zéró driver problémával találkoztam AMD/ATi kártyáknál, a teljesítményükkel meg elégedett vagyok, szóval...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#25) EnterR


EnterR
veterán

R9 270X van most, előtte is csak AMD volt. HD7770, ATI X Series.

PSN ID: marquuard

(#26) #85552128 válasza Cifu (#24) üzenetére


#85552128
törölt tag

"és azt kell mondjam, hogy legalábbis én az utóbbi években zéró driver problémával találkoztam AMD/ATi kártyáknál, a teljesítményükkel meg elégedett vagyok, szóval..."

Driver szinten én is csak ZéróCore problémával találkoztam... De a többi dolgogal épp elég volt, hogy tartózkodjak egy újabb vételtől. :))

[ Szerkesztve ]

(#27) PistiSan


PistiSan
addikt

Upp!

(#28) nonsen5e válasza #85552128 (#26) üzenetére


nonsen5e
addikt

Csak pluszegyelni tudom én is. Elmúlt pár évben nem szarakodott nálam sem egy driver sem.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#29) Cifu válasza #85552128 (#26) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor biztos én vagyok bitang szerencsés. De ezt kizártnak tartom, mert az nem én vagyok. :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#30) direwolf


direwolf
őstag

Hmm, 5x kéne megnyomnom a nincs VGAm, 1x a R 7000, és 1x a R Rx 200 :C

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#31) Medocsabi


Medocsabi
addikt

öregszem,már elég a hd 7770 is sc 2-höz... :)

(#32) Menthirist válasza Cifu (#24) üzenetére


Menthirist
veterán

Nálam sem volt semmi probléma a radeon drivereimmel, pedig minden bétát felteszek (ráadásul rá az előzőre, bár szerintem leszedi előtte automatikusan).
A cégnél az nvidia-kkal sincs túl nagy gond, bár ott csak a kiadás után késleltetve frissítünk drivert, nem azonnal a legfrissebbet. Viszont nem lehetett nem észrevenni hogy sok "kijött az új nvidia driver" cikkben azért voltak nem kevesen akiknél valami problémát okozott és visszatették. Szóval szerintem egyik kutya másik eb, el tudom fogadni hogy egyik oldal drivereivel sincs mindig minden rendben windowson. Lehet linuxon más a helyzet, de windowson nem jobbak az nv driverek stabilitásügyileg.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#33) Medocsabi válasza Medocsabi (#31) üzenetére


Medocsabi
addikt

De azért néha hiányzik a régi gépem a 760 sli-vel :O :O

(#34) nonsen5e válasza Menthirist (#32) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ennyire összeszedte volna magát linux fronton az nvidia? :D [link]

<Nem tudom, épp ezért kérdezem.>

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#35) v_peter2012 válasza direwolf (#23) üzenetére


v_peter2012
csendes tag

Aki úgy gondolja, hogy azért vett radeon az elmúlt években mert innovatívabb vagy magasabb technológiai színvonalat képvisel mint az nvidia kártyái, mind bedőlt Abunak, és tájékozatlan volt. Többek között Te is.

Minden nvidia kártya "tudta azt" amit az adott időszakban tudnia kellett. Itt volt a dx10-11 váltás, akkor jöttek a dx 11-es radeonok. Mire elterjedt valamennyire is a dx11 addigra tudta az nvidia is.

Mire lesz dx12-es játék (nem 1-2) addigra lesz teljes dx12 támogatást nyújtó nvidia kari is.
A GCN-es radeonok semmivel sem gyorsabbak mint az nvidia kártyái, csak fűtenek és zabálnak.

Mondj valamit amiből profitáltál hogy radeont vettél. Esetlegesen az időd ment el a driverekkel.

Az üzleti magatartást meg hagyjuk, félre vagy tájékoztatva, a "csúnya, rossz fejlődést gátló nvidia" Abu lejárató kampányának a része.

[ Szerkesztve ]

A GCN processzor, mégsem professzor? Várja a kisegítő iskola padja, a Maxwell pedig röhög rajta.

(#36) z0d1AK válasza Oliverda (#13) üzenetére


z0d1AK
veterán

Köszi.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#37) djculture


djculture
félisten

MSI GeForce GTX 960 az egyik gépbe másikba hd5850 ph-s nyeremény kártya... De a 960 év végén váltódni fog valami újabb radeonra mert szerintem nem egy nagy szám, GTAV-ben pl a populációt fél se lehet húzni már össze szrja magát.. Szerintem ez a 960-as fosadék izé még a héten eltakarodik a gépemböl amíg még ér valamit 75 ezer volt de 30 -at ér kb,

[ Szerkesztve ]

(#38) caprine


caprine
aktív tag

Mi van akkor ha több gépem is van, mindegyikbe más VGA, a laptopomban meg 2 is!? Azért jó lett volna ezt figyelembe venni. Na mindegy bepipáltam a legdrágább (970GTX) példánynak megfelelőt.

Szerintem a végeredmény közel se lesz az emlitett cikkben lévő grafikonhoz. Nálunk tuti hogy 40-50% környékén lesz az ATI.

[ Szerkesztve ]

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#39) MongolZ


MongolZ
addikt

Mi van azzal, akinek 2 kártyás rendszere van?
Mi van azzal, akinek nem csak 1 gépe van?

Ez így ici picit karcsú, pedig az ötlet jó!

(#40) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Szavazat leadva: HD7850
Még van egy P1 konfig a pincében abban, Matrox Mystique 4MB, de rég kapcsoltam be.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#41) #85552128 válasza MongolZ (#39) üzenetére


#85552128
törölt tag

Bejelölöd amelyiket a legjobban "szereted" :DDD

(#42) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Egy régi GTX 460 768MB. A mai játékokhoz már nagyon kevés, mondjuk nem is erőltetem a dolgot :DDD Egyébként kiszolgált majdnem 5 évet és semmi bajom nincs vele. A szívem legmélyén Radeonos vagyok :B így a következő kártyám vörös lesz. :K

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#43) Oliverda válasza MongolZ (#39) üzenetére


Oliverda
félisten

A végtelenségig lehetne kombinálni. Jelöld be az asztali főgépedben lévőt, azt amit a leginkább használsz.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) #41133696


#41133696
törölt tag

Asztali gépen a Radeon-t, így arra szavaztam :)

(#45) direwolf válasza v_peter2012 (#35) üzenetére


direwolf
őstag

Jjjja, ha Te mondod, akkor elhiszem ;)
Egyébként az, hogy valaki a piac előtt fejleszt, nem önmagában definiálja az innováció fogalmát? :U
Üzleti magatartásról pedig szélesebb képem van, mint ahogy sejted :)
A driveres megjegyzést nem tudom hova tenni :F

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#46) jozsef8 válasza v_peter2012 (#35) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Te ugyanaz a peter vagy aki iponon is írogat? Miért kell állandóan fikázni az AMD-t? Ezt sose értettem. Végig váltogatok NV és AMD között. Jelenleg 970 strix-em van. Ha kijön a 390X valószínűleg váltok. Az NV 900-as szériája jól sikerült. Azt senki ne felejtse el, hogy az AMD még nem is válaszolt a GTX 900-as szériára. Az r9 200-as széria a 700-as széria ellenfele. Majd ha megjelenik a 300-as széria azt lehet hasonlítgatni. Tény hogy az AMD lemaradt, én sem értem sokszor, hogy mit csinálnak, hova késlekednek ennyit. Abu meg sok okosságot is írt a témával kapcsolatban, nem csak butaságokat. De majd most kiderül a szavazásból ki mit használ(t). Én a 900-as szériára szavaztam mert még az van, de mindegy mert váltok majd.

(#47) Polllen válasza jozsef8 (#46) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nekem most csak azért van LP GTX 750, mert amd-nek nincs értelmes alternatívája. Amúgy maradt volna 6850.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#48) Pöttön válasza draco31 (#16) üzenetére


Pöttön
őstag

Dettó. :DDD

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#49) jozsef8 válasza Polllen (#47) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Milyen alternatívára gondolsz? :D Az alsóbb kategóriát nem nagyon követem.

(#50) Levwi válasza direwolf (#45) üzenetére


Levwi
aktív tag

Hagyd rá csak nv amd harcot akar csinálni ebből is pedig semmi értelme, mert azt ő is elfelejti, hogy nem lenne dx12 ha amd nem csinálja meg a mantle-t a vulcan api-ról meg ne is beszéljünk. Mondjuk szeretném ha amd kiadna egy erős keveset fogyasztó vga-t mire váltani akarok, mert ha nem akkor én is áttérek a zöldekhez. Pedig amd-t jobban szeretem. És hiába kicsi a részesedésük a technikai fejlődést mégis ők irányítják és remélem ez így is marad. nv a physx-en kívűl nem sok innovációt tudott felmutatni.

Huawei P20 Pro Black

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.