Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arty


arty
veterán

ráadásul az nvidiás lapokon a HDMI kimeneten a PCM 7.1 is távozhat, AMD-s oldalon csak tömöritett formátumok és PCM 2.0 megy

amugy jó írás :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2) Móci


Móci
addikt

Érdekes... de a CUDA-t egyelőre csak a CoreAVC-n keresztül lehet elérni, nem?
Később bele fog ez kerülni a mezei MPC-HC-be?

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#3) arty


arty
veterán

szvsz ezt az nv driver oldja meg, mert a kiterjesztett dekodolási képességek mennek win MPCHC (DXVA) és linux alatt XBMC alól is (ott VDPAU a "dxva" neve)

coreavc meg nem DXVA-s, hanem direktben CUDA-s tudtommal

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#4) stevve válasza arty (#3) üzenetére


stevve
nagyúr

A CoreAVC szoftveres kodek, amit hozzálőttek a CUDA API-hoz, nem pont DXVA, csak az MPC-HC azt írja ki, mert a saját függvényeiben gondolom így van az ellenőrzés - tippre.

[ Szerkesztve ]

(#5) Dyno válasza stevve (#4) üzenetére


Dyno
veterán

Értékes írás, köszönjük. :R

(#6) stevve válasza Dyno (#5) üzenetére


stevve
nagyúr

Csak a szemléltetés végett tettem fel, jól jön HTPC témában. :)

(#7) adalbert1


adalbert1
veterán

Esetleg ugyanerre a sample-re nem próbálna rá az akinek van megfelelő Nvidia-s kártyája egy linuxos Xbox media centerrel, ami alatt megy a VDPAU is?

(#8) stevve válasza adalbert1 (#7) üzenetére


stevve
nagyúr

dabadab kolléga írt egy tesztet és több helyen is írta (bár nem a cikkében), hogy ment vele simán neki is a kila sample. Ő eddig nem talált olyat, amit nem tudott volna lejátszani, saját elmondása szerint.

(#9) stevve válasza stevve (#8) üzenetére


stevve
nagyúr

Update-elve linux-os képpel.

(#10) adalbert1 válasza stevve (#9) üzenetére


adalbert1
veterán

Hmmm, mindjárt átolvasom akkor a tesztet és a hozzá kapcsolódó fórum topicot.
Kösz az update-et!

(#11) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Jó dolog ez a CUDA, de az ATI amúgy is 1 lépéssel hátrébb jár ebben azóta, hogy először megjelentek a GPU-ba integrált videólejátszást segítő elemek.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12) Salinas válasza Móci (#2) üzenetére


Salinas
csendes tag

Nem értem minek erőltetnéd a beépített codecet?! A CoreAVC teljesítményben is a legjobb eddig, amivel találkoztam és nekem mind1, hogy most fent van még 1 apró progi a HD-hez, a Haali-t úgyis érdemes feltenni, aki meg a hangra is igényes, az AC3Filtert is feltesz, szóval lesz fent dögivel külső támogatás!
Egyébként pont most tapasztaltam, hogy az MPC HC belső codeckel egy két újabb kódolású filmél szétesik a kép! (pl: This.Is.It.720p.BluRay.x264-CROSSBOW vagy Harry.Potter.And.The.Half.Blood.Prince.2009.720p.Bluray.x264.HuN-TRiNiTY) CoreAVC 2.0 meg viszi szépen!
Részemről HD-ben CUDA győzött, de a multimédia kihasználás is hamarosan teret fog nyerni...

(#13) stevve válasza Salinas (#12) üzenetére


stevve
nagyúr

Újabb verzióktól már az MPC-HC-ben is benne van a CUDA támogatása. Összevethető teljesítményt nyújt, mint a CoreAVC és tudtommal már nincs baja, nem esik szét a kép, nem bugos. Érdemes lehet kipróbálni. :K

(#14) Móci válasza stevve (#13) üzenetére


Móci
addikt

Ez engem is érdekel, remélem valaki ki fogja próbálni. A végén még nvidia kártya lesz a 4670 helyett. :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#15) stevve válasza Móci (#14) üzenetére


stevve
nagyúr

Hátha band1103 kolléga erre jár és rá lehet venni erre. :)

(#16) versionen válasza Móci (#14) üzenetére


versionen
csendes tag

Az ATI semmivel sem rosszabb választás mint az Nvidia DXVA szempontból.
Már a CCC10.3 és néhány verzióval korábbi drájver is kiválóan támogatja a HD tartalom lejátszását GPU támogatással DXVA módban.
Van 2db ATI kártyám, 2600xt és 4770, mindkettő kiválóan működik GPU gyorsítással HD tartalom nézése közben. 1080p esetén 5-10% CPU használat, egyéb HD tartalom mellett 1-3% a CPU használat, nem akad nincs hangcsúszás.
W7 x86 ultimate és EVRenderer, a proc. C2D E8400
A lejátszó pedig a nálunk ismeretlen Daum Potplayer, a KMplayer utódja.
Nem túlzok ha azt mondom hogy a jelenlegi legjobb ingyenes lejátszó program.
Képminőség és gyorsaság szempontjából is elmarad mögötte a MPC-HC de nagyon.
A belső beépített kódekek nagyon jók, csak a haali media splitter és a real alternative 2.02-ből a kódek kell, ezzel mindent lejátszik.
Külső kódek a cyberlink és az arcsoft valamint a divx pro 6.9.2 vagy a 7.x verzió a nyerő.
A CoreAVC csak SW módban használható ATI kártyával.
Diohéjban ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#17) robyeger válasza stevve (#4) üzenetére


robyeger
addikt

Hallottál már róla? nekem is nemrég szólt siriq haverom, hogy az ATI 10.4 driver képes bármilyen mkv konténeres filmet GPU gyorsítással azaz dxva alatt lejátszani HD4xxx és HD5xxx kártyákon. Kipróbáltam, láss csodát tényleg igaz A 16 reframes számú x264 killa sample-vel is simán megbírkózott. Én MediaPlayer Classic Home Cinema x64 v1.3.1856.0 tudtam így működésre bírni, érdekes mód az újabb 1875 bétával már nem ment. Részedről tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#18) WonderCSabo válasza robyeger (#17) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez nem igaz. Képes bmilyen h.264-el tömörített streamet dekódolni. Az MKV konténerbe bármilyen streamet belerakhatsz, szép is lenne, ha bmilyen streamet tudna dekódolni a DXVA...

Próbáld ki a legújabb verzióval, nekem tökéletesen megy vele a killa is.

(#19) robyeger válasza WonderCSabo (#18) üzenetére


robyeger
addikt

persze az mkv egy konténerfájl mást is lehet bele pakolni kétségtelen igazad van :) Amiről most szó van, nevezhetjük x264-nek is ki hogy szereti.
viszont nálam a legújabb 1875 verziónál nem kapcsol be a dxva támogatás a killa alatt, az 1856-nál igen

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#20) WonderCSabo válasza robyeger (#19) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, nem nem x264, H.264.

Az x264 egy tömörítő program, ami szabványos H.264 streamet állít elő. Amiről most beszélünk, az H.264.

Az mkv -be nem csak mást lehet bekapolni, az mkv-ba bármit - télleg bármit - be lehet rakni.

1883-ban már jó.

(#21) robyeger válasza WonderCSabo (#20) üzenetére


robyeger
addikt

Igen a 1883-ban ismételten tökéletes, közben oroszul is megtanultam mire sikerült letöltenem, igencsak friss verzió.
Közben érdeklődtem x264 ügyben és jól tudom ez a Fraunhofer intézet MPEG4-AVC (H.264) szabványának 5.1 szintje?, amit eddig a pillanatig nem tudtunk dxva gyorsításra bírni.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#22) WonderCSabo válasza robyeger (#21) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Atyaég, ki mondta ezt Neked?

Na még egyszer: az H.264 egy szabvány, amely leírja, hogyan nézzen ki az előállított H.264 stream. Az x264 egy tömörítőprogram, mely szabványos H.264 streamet állít elő. Az L5.1 a H.264-ben meghatározott szint, jelenleg számszerint ez a legnagyobb, és ez engedélyezi a legnagyobb makroblokkokat is. De a jelenlegi felbontásokhoz nem a 5.1 a legjobb, sőt, sokkal jobban passzol hozzá a 4.1. Az 5.1 majd a QuadHD-hoz, meg miegymáshoz kellhet, de ez még odébb van.

Az L5.1-es H.264 streameket az Nvidia DXVA chipje már ezer éve gyorsítja, az Atié nemrég a 10.4-es driver bevezetése óta.

(#23) robyeger válasza WonderCSabo (#22) üzenetére


robyeger
addikt

ígyvan, ahogy mondod, meggyőztél :B :R

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#24) WonderCSabo válasza robyeger (#23) üzenetére


WonderCSabo
félisten

jah, akkor már te is tájékozódtál. Ki mondta ezt? Javítsd ki, hogy ne terjessze a hülyeséget..

(#25) robyeger válasza WonderCSabo (#24) üzenetére


robyeger
addikt

nem nyilvánosan beszéltünk, szóval magunk közt maradt a hülyeség :B Közben kijött az 1896-os béta verzió is. a A kevésbé profik kedvéért azt azért tegyük hozzá, hogy bármilyen kódolású pl. killa lejátszásához DXVA 2.0 szükséges, azaz EVR renderen kersztül is csak Vista és Win7 oprendszereken működik. XP/2003 alatt be kell érnünk a DXVA 1.0-val és a VMR renderrel, ahol maradtak a régi reframes megkötések. Tudomásom szerint XP alatt a CUDA-n keresztül továbbra sincs semmi megkötés NVidia-nál.

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#26) robyeger


robyeger
addikt

szerintem jó lenne egy helyen összegyűjteni a főbb tapasztalatokat a GPU-val gyorsított H.264 film lejátszással kapcsolatban, így akár a főcímet kiegészíthetnék "vagy Intel-GMA HD vagy VIA-S3 vagy Broadcom HD" és ami a Microsoft Windowsnál DXVA az a linuxnál VDPAU vagy VA-API. Személy szerint Intel Clarkdale rendszert volt alkalmam tesztelni és Vista/Win7 alatt felveszi a versenyt videó gyorsításban a nagyokkal(ATI/NV), de XP/2003 alatt H264-nél meg se mukkan. A lusta Intel vga driver írók nyitva hagyták a támogatás kérdését, például PowerDVD lejtászó programnál be lehet pipálni XPn a Clearvideo tulajdonságot, de elindítva a filmet a pipa magától eltűnik :) Az XP/2003 oprendszerek véges életciklusát nézve kicsi az esély, de végül is a remény hal meg utoljára. Linux vonalon viszont most van a dolog felfutóban a v2.6.35 kernelnél már támogatott a hardveres gyorsítás a VA-APIn. Mivel egyenlőre teszt fázisban vannak az ilyen kernel szintű linux rendszerek, szívesen olvasnám mások tapasztalatait, nem beszélve a VIA vagy Broadcom rendszerek használhatóságáról e témában. Ki mit tud, nyilatkozzon?, please

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#27) WonderCSabo válasza robyeger (#26) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Itt a cikk, amiben össze van gyűjtve.

(#28) robyeger válasza WonderCSabo (#27) üzenetére


robyeger
addikt

Elismerésem hogy megírtátok ezen cikkeket :R Van munka benne rendesen. Vannak ugyan részek amik a múlt béli állapotokat idézik, meg hát ahogy az előző hsz-ben is pedzegettem: Win alatt nem ismerjük még a VIA és Boardcom lapkák képességeit, linux alatt ezeken felül még az AMD és az Intel működésére sincs útmútató. Ugyan fő erősségem a lustaság, de ha valamit hozzá tudok tenni, majd megírom.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.