Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valóban kőkorszak ez a menj oda a bódéhoz és ragaszd fel, nevetséges... Azt meg kétlem, hogy osztrák munkabérek mellett olcsóbb lenne a bódés megoldás.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) Lauda


Lauda
félisten

Ezek nem normálisak. Nem értem mire jó ez. Itthon ugye beüti a kutas a rendszámot, a vásárlónak le kell okézni, hogy jó-e. Ha igen, akkor megvette. Ennél tovább bonyolítani már semmi más, csak kibaxás a vásárlókkal. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#3) t72killer válasza Lauda (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A horvát és olasz dugulj be a sztrádán, mert a bódéban rohadó agytrösztnek le kell jattolni x kunát/EUR-t még ennél is rosszabb.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) bambano válasza Lauda (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

gyengébbek kedvéért: amikor a kúton veszel matricát, akkor jelen levők közötti üzletről van szó.
amikor weben e-matricát, akkor távollevők közötti üzletről. ez utóbbinál a magyar jog is kötelezi az eladót a 14 napos elállás lehetőségének biztosítására.

nem tudom, hogy nálunk az interneten vett e-matricánál van-e elállási jog, de ha nincs, akkor nem törvényes. tehát azon fennakadni, hogy a sógorok törvényesen járnak el, bezzeg mi nem, elég nagy ökörség.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) Lortech válasza bambano (#4) üzenetére


Lortech
addikt

Távollevők között kötött szerződésről, és az elállás jogáról
A szolgáltatás nyújtását a Szolgáltató a Vásárlás létrejöttét követően azonnal megkezdi. Ezért a Vásárlót, a távollévők között kötött szerződéstől való elállás joga a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet szerint nem illeti meg.

Thank you to god for making me an atheist

(#6) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Azt hittem, hogy a német az egyik legnyakatekertebben a jogszabályokhoz ragaszkodó életképtelen nép, de erre is próbál az osztrák rátenni egy lapáttal."

Osztrák == Német
Az Osztrákoknak vannak némi előjogaik, A németeknek csak lejárt szavatosságú csúcs politikusaik vannak.. Ausztria az egyetlen állam, amelyiknek jogában áll világháborút kirobbantani helyben vagy más országba exporttált állampolgárral. A nemzeti jövedelmüket Red Bullban mérik. És kitalálták az anonim közlekedési bírságot. (Gyorshajtás ügyben.)

(#1) t72killer: "Azt meg kétlem, hogy osztrák munkabérek mellett olcsóbb lenne a bódés megoldás."

Lényegtelen. Az ilyen munkahelyeken nem dolgozik osztrák. Az ott dolgozók csak részmunkaidősek. 24 órából csak 20-at kell ledolgozniuk, pár eurós órabérben.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7) Stanlee válasza Lauda (#2) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha a kuton veszed az e-matricat az osztrak is rogton hasznalhato, csak a netes vasarlaskor van a 18 napos megkotes.

Ha ceg veszi, annak rogton indul az ervenyesseg, neten is.

Amugy ez a netes vasarlas pont arra lenne jo, hogy nyaron, nagy unnepek alkalmaval ne alljanak az emberek akar tobb szaz meteres sorban a bode elott, hogy megvegyek a matricat. Most karacsonykor is amikor jottem haza, az utolso kuton a nemet oldalon az A3-as autopalyan mar az autopalyan alltak a nepek, ugyanez Subenben, akkora sort a matricaarusito bode elott meg nem lattam, mint akkor. En az elso lehajtonal lementem a masik oldalon levo benzinkutakhoz (ha jol emlekszem 3 fele kut van egy helyen), es nulla perc varakozassal megvettem a matricat. Magyarorszagon ugyanez. Nekem pl. ha nem tudom, hogy ott az ematrica.autopalya.hu, akkor is megerne a magyar matricat neten venni 100 Ft-os kenyelmi dijert cserebe is, hogy ne kelljen akar fel orat is varnom a kuton, bodeban...

Az osztrak elallasos rendszer miatt az e-matrica gagyi, nem kell szepiteni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#8) sagit


sagit
addikt

Én örülök neki hogy van, és nem kell jövőre matricázzak. Az idei éves matricámat a kocsimhoz kaptam ajándékba, nem volt opció a digitális változat de jövőre tuti olyan lesz.

A legtöbb embernek amúgy itt éves matricája van. Még vidéken is, mert annyi a pálya, plusz olyan sok a lehajtó hogy rengeteg embernek megéri. (nem mint otthon, ott vidéken felejtsd el, baranyai példából indulok ki ahol él a családom, ott is megérné a kis falukból Pécsre-Mohácsra ingázni ha lenne lehajtó)

A lényeg amit akarok mondani hogy mivel kb a legtöbb itt élőnek aki ingázik kicsit is éves van, ami az előző év decemberében is érvényes már és még a következő év januárjában is az. Ez a 18 nap ha online veszed semmit nem jelent, még ha január elsején is rendeli akkor is érvényes lesz bőven mire a másik lejár.

És ami a hab a tortán hogy az éves matrica 87,3 euró, ami 27k. Ezért wiki szerint : "1703 km autópálya és 477 km gyorsforgalmi út van"

Vs otthon 42980 ha jól gugliztam és szintén wiki szerint: 1490 KM gyorsforgalmi utakkal.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#9) Lauda válasza bambano (#4) üzenetére


Lauda
félisten

A magyarok is törvényesen járnak el, mivel ebben az esetben nem illeti meg az elállás joga. [link]

Távollevők között kötött szerződésről, és az elállás jogáról

A szolgáltatás nyújtását a Szolgáltató a Vásárlás létrejöttét követően azonnal megkezdi. Ezért a Vásárlót, a távollévők között kötött szerződéstől való elállás joga a 17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet szerint nem illeti meg.

Legközelebb mielőtt baromságnak nevezed más gondolatait, előbb nézz utána a dolgoknak.

(#10) Lauda válasza Stanlee (#7) üzenetére


Lauda
félisten

:R

(#11) bayay


bayay
csendes tag

Céges autóra a cég nevében vedd és akkor mindjárt rögtön érvényes, a vételkor az elején be kell pipálni, hogy cég vagy. Cégekre, vagy magánvállalkozókra nem vonatkozik a Fogyasztóvédelmi törvény ezen része.

Amúgy főleg azoknak nagy könnyebbség ez akik éves matricát vesznek és/vagy csererendszámmal használnak több autót, mivel az e-matrica rendszámhoz kötött így elég ezután egyet venni, míg eddig minden autóra fel kellett ragasztani.

(#12) sagit válasza t72killer (#1) üzenetére


sagit
addikt

Sose vettem még bódéba, mindig benzinkúton tankolás közben. Van direkt vignette bódé? :D Igaz még csak 4 éve élek itt de eskü még nem láttam ilyet.

(#11) bayay: pontosan, jövőre én imádni fogom hogy nem rohad a matrica 1 évig ott a bal felső sarokban

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#13) Stanlee válasza sagit (#8) üzenetére


Stanlee
őstag

En is orulok neki es nagyon vartam, de nekem mint kulfoldinek, aki havonta egyszer-ketszer nem sajat autoval, hanem mindig masikkal utazik at Ausztrian ez az elektronikus rendszer nem konnyiti meg az eletem.

Nem fog csokkenni a nagy atutazasi rohamok alkalmaval az elso belepeskor a vasarlok szama azon a par db benzinkuton es bodeban a hataron az e-matrica ellenere. Aki eves matricat vesz, az eddig sem akkor vette meg, amig ot alltak a sorban a nepek, hanem idoben, november-december honapban, vagy januarban, mielott lejar az elozo eves.

A teljes nyugat-europai nagy vonulasok osszesen 2 hataratkelore zudulnak ra (Salzburg meg Suben), ott akinek nincs eves matricaja vagy nem vette meg valahol meg utkozben, az beall a sorba es var, aztan faradtan es idegesen tolja tovabb.

Ha nem lenne a 18 napos elovasarlas fasza lenne, igy az eves matricat vasarlok kivetelevel a tobbsegen ez a rendszer nem segit.

Biztos lattal bodet, csak nem tudtad: Hegyeshalomnal amikor belepsz ott az elso Shell kuton a parkoloban a bode, nem lehet nem elteveszteni.

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#14) sagit válasza Stanlee (#13) üzenetére


sagit
addikt

jogos amúgy, én itteni szemmel néztem :DDD

Salzburg alatt lakom, konkrétan napi szinten Gollingtól járok a pályán Halleinig. Na az nyáron, a határtól lefelé inkább parkoló, mindenki megy le a tengerre :D Tényleg durva tud lenni.

bódé+1
tényleg ott van hátul a parkolóban, de sose figyeltem, valahogy az agyam ignorálta mert mindig kúton vettem ameddig nem évest használtam

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#15) Stanlee válasza sagit (#14) üzenetére


Stanlee
őstag

Abban a bodeban egyszer vettem matricat, amikor a csehektol kellett hazamennem, mert anyukam korhazba kerult es utana vissza Bajororszagba mar Ausztrian keresztul utaztam. Csak harman voltak elottem, de szetuntam magam. Megfogadtam, hogy ott soha tobbet nem veszek matricat.

Salzburg jo kornyek, szeretem!!!

ps.: a cseh rendszer is megerne par szot. Engem ugy lehuztak a hataron, hogy azota is emlegetem.

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#16) Areturus


Areturus
tag

Ez a 18 nap csak és kizárólag munkanapot takar, vagy beleszámít a szombat és vasárnap is? Következő hónap 16-án vezetnék haza, örülnék ha beleszámítana mert akkor beleférnék még az időbe.

(#17) Stanlee válasza Areturus (#16) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha jol ertelmeztem akkor sima nap, nem munkanap. De ne vedd 100%-nak amit irok, mert nem probaltam meg venni :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#18) Lauda válasza Areturus (#16) üzenetére


Lauda
félisten

Munkanap nem lehet, mivel a munkanapok eltérőek lehetnek a különböző országokban és neked nem kell tudni, hogy ausztriában melyik munkanap és melyik nem az.

(#19) t72killer válasza bambano (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most hogy mondod, a neten rendelt pizzától is elállok majd, miután megettem:DDD.

Rendkívül egyszerű a helyzet: a vásárló saját maga adja be a kezdődátumot (mint a pizzánál a kiszállítás kívánt időpontját). Elállni meg csak a nem értékcsökkent áru visszaadásával lehet, azaz értelemszerűen sem a pizzát sem egy nyomorult 8EUR-s matricát nem lehet visszaküldeni.

Kiváló példa, amikor a társadalom "védelme" a vásárlót szivatja. Kb mint amikor személyiségi jogokra hivatkozva öngyilkos vadbarom állatot engednek pilótaként dolgozni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) Areturus válasza Stanlee (#17) üzenetére


Areturus
tag

&Lauda

Köszi urak, beleszámít. Az oldal egy praktikus naptár segítségével szépen mutatja mettől meddig érvényes, így gyorsan meg is rendeltem :)

(#21) Stanlee válasza Areturus (#20) üzenetére


Stanlee
őstag

Kosz a visszajelzest. A rendeles menete legalabb egyszeru volt?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#22) Viszlát válasza Stanlee (#7) üzenetére


Viszlát
addikt

Az A3-on nagyjából félúton Regensburg és Passau között van egy benzinkút, ha jól emlékszem Bayerischer Wald-nak hívják, én ott szoktam megvenni az osztrák matricát, nincs tömeg gázos időszakokban sem.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#23) Areturus válasza Stanlee (#21) üzenetére


Areturus
tag

Ennél egyszerűbb már nem is lehetne, efelől jár a piros pont. Pár adatot kell megadni például járműtípus, az autót forgalomba helyező ország, e-mail cím, érvényesség kezdete, s fizetési mód. Három fizetési módra emlékszem, én PayPalen keresztül intéztem. Viszont sajnálom, hogy az egy hónapos lehetőség eltűnt, tavaly novemberben volt, most már nincs. Így kénytelen voltam a két hónapossal megbarátkozni.

(#24) bambano válasza Lauda (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

és (#5) Lortech:

"A magyarok is törvényesen járnak el": ez maximum annyit jelent, hogy még nem mondta ki senki, hogy az a kormányrendelet törvénysértő. Normális világban törvényt nem helyez hatályon kívül kormányrendelet meg fórumhozzászólás.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) Lauda válasza bambano (#24) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD

(#26) t72killer válasza bambano (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezekszerint neten pizzát se lehet rendelni az osztrákoknál? Gratulálok a törvényhozásukhoz akkor...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) bambano válasza t72killer (#26) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de, csak két hét múlva hozzák ki :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) t72killer válasza bambano (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Már értem, miért nem probléma náluk az elhízás:Y

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) D1Rect


D1Rect
félisten

Győzike show feeling, az ő nyomoruk miatt kicsit jobban érzem magam.

De sebaj, nekünk mindjárt országos VV és szavazhatunk, hogy melyik papucsállatka vezesse a műsort 4 évig. Yey!

(#30) t72killer válasza D1Rect (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"szavazhatunk, hogy melyik papucsállatka vezesse a műsort 4 évig." <- :C :R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) Szada85 válasza Stanlee (#7) üzenetére


Szada85
aktív tag

A fent már említett Bayerischer Wald kutat én is tudom javasolni.
Mi utoljára Decemberben mentünk haza, és legnagyobb meglepetésre már a magyar e-matricát is meg lehetett ott venni. :)
Így egyszerre megvettük mindkettöt, és le volt tudva a gond.
Elképzelhetö persze, hogy ahogy ennek is híre megy, úgy itt is nagyobb lesz a tömeg, de opciónak mindenképp jó.

(#32) t72killer válasza Szada85 (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Magyart ugyebár Új Zélandon is vehetsz neten vagy SMS-ben... Tudod, XXI.szd:DDD

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) Stanlee válasza Szada85 (#31) üzenetére


Stanlee
őstag

Ertelek, de ti nem ertitek, hogy fogom magam, nyugalomban otthon lehuppadok a gep ele es megveszem neten a magyart es osztrakot a nelkul, hogy meg kellene allnom es varnom kellene a benzinkuton. En ezt varom el igy 2018-ban.

Dec 23-an delelott az a benzinkut is tokig televolt, nem opcio. En is sokszor alltam mar meg Suben-ben ugy, hogy egy ember sem volt elottem, de ugy is, hogy az ajtoban allt a sor vege. Ha lenne normalis netes vasarlas, akkor meg se kellene allni. Amugy mire odaerek a bajor erdokhoz, meg be se melegedett alattam az ules. :D

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#34) Bird válasza Lauda (#9) üzenetére


Bird
addikt

Legközelebb érdemes megnézni a konkrét jogszabályi helyet, hogy még hatályban van-e. ;) Kicsiny országunkban reális az esély rá, hogy nem. :)

Nem mellesleg egy állami cég honlapján hatályon kívül helyezett jogszabályra hivatkozni se semmi.... :W Jogász vajon nem látta? Egy vicc...

Peace. :R

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#35) DanielLong


DanielLong
senior tag

Bár szerintem te is hallottad azóta, de van már lehetőség megvenni úgy a matricát, hogy nem élsz az elállási jogoddal. Legutóbb én is így vettem éves matricát, már aznap tudtam használni, jól működött.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.