Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gdi


Gdi
senior tag

Én is így vagyok vele. Filózok mivel lehetne vállalkozni, de kb mindent elvetek, mert "már van" kismilliomodikként meg minek, vagy épp komoly átképzés kellene hozzá, na meg tapasztalat, stb...

Egyébként a "több lábon kell állni" elvet követve ne egy dologba kezdjetek bele.
Én a felsorolt lehetőségek közül a forrásvíz+webshop hozzá turizmus kombóval próbálnék elsőnek valamit, az egyiket hozzáépítve a másikhoz. Turizmushoz meg lehet még a házi kert (mármint ha veteményesre gondoltatok :D), úgyis most akad piaca az egészséges, GMO nélküli kajáltatásnak.
(első gondolatra, de lehet alaposan átgondolva nem lenne ennyire egyszerű:) )

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#2) petipetya


petipetya
nagyúr

Ezek szerint ott sincs kolbászból a kerítés.

"nincs rá lezsóidő"

(#3) Stanlee válasza Gdi (#1) üzenetére


Stanlee
őstag

Mi is a több lábon állásban gondolkozunk, tehát mondjuk a falusi turizmus-biozöldség-???

Nem azzal van a gond, hogy nem akarunk dolgozni, hanem azzal, hogy kiégtünk. Mindketten a diploma után olyan munkahelyekre kerültünk, ahol heti 50-60 órát dolgoztunk és nem látjuk annak értelmét, hogy megint valahol nekilássunk egy hasonló életnek. Az utólsó 2-3 évet mindketten az állami szférában toltuk le, nyugalom az van ezerrel, de kb. csak azért járunk be dolgozni, mert hónap végén megjön a fizetés, nem kell semmit csinálni, a munka unalmas, idegesít, hogy a kollégák a munkaidő felét panaszkodással töltik, stb.

Akkor inkább beletolnánk az időt és energiát egy saját vállalkozásba, még fiatalok vagyunk, valami értelmeset akarunk csinálni. Persze mindig jön a kijózanodás, mivel a korábbi munkánkból adódóan összerakjuk az üzleti tervet és azt látjuk, hogy sehogy nem jön ki a plusz bevétel, amiért értelme lenne dolgozni. Szóval itt abba is marad minden terv.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#4) e=mc²


e=mc²
őstag

Nyissatok magan ovodat. Arra mindig lesz kereslet.

Ambulimax Provider

(#5) koxx válasza e=mc² (#4) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem túl olcsó beindítani. Mondjuk ha Mo-ról importál németül beszélő munkaerőt akkor még jó is lehet.

(#6) Stanlee válasza e=mc² (#4) üzenetére


Stanlee
őstag

Sajnos pont a gyerekek az a terület, amin egyáltalán nem vagyunk otthon. Barátnőm nővére gondolkozott egy ideig ilyesmiben (amíg a gyerekei óvodások voltak) aztán lemondott róla. München-ben élnek, ott a normális óvodáknak nagy keletje van, lenne is fizetőképes kereslet, de mivel ehhez nem értünk, nem is akarunk hozzáfogni.

Ugyanez a helyzet mondjuk az autókereskedéssel. Lenne pénzünk, lenne rá lehetőség, hogy minimális önerővel relatíve nagy mennyiségű autót átpörgessünk, de ha megnézed a magyar piacot, akkor rájössz, hogy az import-export nem éri meg, csak ha trükközök az áfával, azt meg azért nem akarom csinálni. Nem vagyok autószerelő - mondjuk egy 1-2 éves használt autónál azért nem is kell nagy szerelőnek lenni -, de egy teljesen ismeretlen szegmensbe nem mernék belevágni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#7) kopi120 válasza Stanlee (#6) üzenetére


kopi120
tag

Rendezvényház? Ha kívüleső helyen van nem gond, csak szálláslehetőség legyen. Nyáron esküvők, télen céges rendezvények. Tőkeigényes ez tény, de ha szép a hely és befut horror árakat lehet elkérni

(#8) Gdi válasza kopi120 (#7) üzenetére


Gdi
senior tag

Ezt is hozzá lehet csapni :)
Tényleg kérdés a táj. Kérünk googlemaps linket ;)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#9) Stanlee válasza kopi120 (#7) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem rossz ötlet, 5 km-es körzetben kapásból össze tudok számolni 6 helyet, ezek között van olcsó és drága, tényleg minőségi, nagyon szép környezetben lévő helyek is. Majd egy évig dolgoztam hasonló helyen. Valami olyasmi lenne jó, amit először ketten is tudunk csinálni. A ház és a birtok ehhez sajnos kicsi, másra meg bazinagy. A szülők is ott laknak, nem lehet túl hangos dolgot csinálni...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#10) Stanlee válasza Gdi (#8) üzenetére


Stanlee
őstag

Anyira nem szép a környék. A közvetlen közelben van számos olyan hely, ahol vizimalom van, patakkal. Sajnos nálunk ilyesmi nincs.

Ha mondjuk Münchentől délre lenne, akkor nem lenne gond, mert ott a turizmus is jobban működik. Itt nincs semmi. Úgy kell elképzelni mintha Mo-n Budapestről akarnánk elmenni mondjuk BAZ- egyik eldugott kis településére és ott restartolni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#11) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Azt ugye tudod hogy az ötletek nem érnek semmit? Van aki dollármilliárdokat keres azzal, hogy cukrozott vizet ad el, mások meg a világraszóló ötleteikkel földönfutók. Az egész arról szól hogy hogy valósítod meg.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#12) Csupingo


Csupingo
veterán

Ismerősöm nemrég bonsai boltot nyitott. Szerintem nem rossz ötlet, mert nem igazán találkozni hasonló boltokkal a környéken.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#13) Gdi válasza Csupingo (#12) üzenetére


Gdi
senior tag

És van rá kereslet?

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#14) Csupingo válasza Gdi (#13) üzenetére


Csupingo
veterán

Az igazat megvallva fél év után feladta. :) Nem az a türelmes típus, pedig többen is mondták neki, hogy sajnos ezen a területen 1-2 évig szenvedni kell nulla haszonnal, tolni be a pénzt, hirdetni stb. Csak azért említettem meg, mert maga az ötlet szerintem nem volt rossz. :D Ráadásul a határ mellett lakunk, ha 1-2 osztrák hölgyemény felfedezi a boltot, akkor lehet, hogy a fél falut ideküldik vásárolni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#15) Stanlee


Stanlee
őstag

Gondolkoztam 3D nyomtató business-ben is. Nézegettem, hogy mennyire drágák a nyomtatott dolgok, de aztán számolgattam, hogy a jó gépek és hozzá a jó alapanyag drága. Az egy dolog, hogy a gép elszüttyög, lenne hely is, a melléképületben meg nem zavar, ha éjszaka is hangoskodik. A baj a jó kihasználtsággal van, ill. azzal, hogy az sem olyasmi, ami napi 8 órában ki tudná tölteni az időnket. A technológia gyoes fejlődése miatt meg a gép, amit jó drágán megveszek, egy év múlva feleannyiért gyorsabban és olcsóbban fog dolgozni...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#16) Stanlee


Stanlee
őstag

Még írok pár dolgot, amire gondoltunk (mondjuk ezt itt a mostani lakhelyünkön):
- parkoló szolgáltatás (van vagy 20 másik cég, de a mi városunkban még nem volt semmi, pár hónapja lett is egy, állandóan tele van, a reptér közelsége miatt)
- boarding house: elég közel van a müncheni reptér, van pár ilyen olcsó szállás lehetőség (40 euro/szoba/éj), ezek is elég jól tele vannak, de már ott megakadtunk, hogy nincs annyi cash, hogy építsünk/béreljünk egy bazinagy házat direkt erre a célra
- konteneres raktárhelyiség bérbeadás (ez se rossz ötlet, mivel egy konténer nem kerül sokba, de ahhoz, hogy megérje túl sokat kellene bérbeadni, meg valami nagyvároshoz közel sokba kerül egy erre alkalmas placc)
- lakókocsi/autó tárolás: ezek a németek nagyon szeretik a lakókocsikat, közterületen nem szabad tárolni őket, szóval jó pénzért lehetne ezeket is tárolni, ha lenne rá terület
- analóg módon kempingplatz: munka miatt sokat jártam-keltem, mindig meglepett, hogy még télen is kempingeztek, a főbérlőnk még most télen is hétvégén elmegy kempingezni, ugyanez a szembeszomszéd esetén.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#17) Blindmouse válasza Stanlee (#15) üzenetére


Blindmouse
senior tag

És a kijött cuccok több mint fele megy egyből a kukába.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#18) Stanlee válasza Blindmouse (#17) üzenetére


Stanlee
őstag

Igen, arrol nem is beszelve. Nyomtattak nekem is itt a hozzaertok, aztan harmadikra lett csak hasznalhato.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#19) 66zio


66zio
aktív tag

Ez a parkolós dolog nem rossz ötlet, szinte csak hely kell hozzá.

(#20) total90


total90
veterán

Másik helyre, városba, faluba költözni, ahol több lehetőség van?

milyen szakterületen mozogsz/mozogtok?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#21) xxmen


xxmen
tag

Krumpli termesztés azon a pár ha területen.

(#22) pit stop


pit stop
addikt

Nehéz lesz olyan dolgot találni, amit nem csinál már valaki más...
Nem az a lényeg, hogy van-e már olyan; hanem az, hogy Te/Ti tudnád-e jobban/minőségibben/olcsóbban csinálni (attól függ ki a célközönség)?
Ha megvan a fix helyetek, akkor a mellett érdemes egy vagy akár több valamibe beszállni; és ha beindul a szekér, akkor azt továbbépíteni. Otthagyni és csak az új dologra koncentrálni túl nagy rizikó szerintem.
Magyarországon érdemes körbenézni, hogy mi olyan van ami ott nincs de itt van, és esetleg érdekelné embereket. Vagy ha nagyon biztosra akartok menni - írásodból legalább is én ezt veszem le - akkor először vevőt keress, és utána foglalkozz bármivel.

Még egy fontos: Webshopot sokan nem ismerik, még többen pedig nem szeretik/akarják használni. Attól, hogy neten lehet kapni, nem biztos hogy venné onnan (szállítási idő/rossz tapasztalat/régimódis stb.)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#23) Stanlee


Stanlee
őstag

@total90: Jelen pillanatban Freising-ben lakunk, München nincs messze, alkalmazotti létre a lehetőségek tárháza van itt, de ahogyan azt már írtam, meguntuk, hogy sokat dolgozzunk más üzletének a felvirágoztatásán. Ha már szét akarjuk magunkat dolgozni, akkor azt a sajátunkért akarjuk tenni.

Nekem 3-6 hónapon belül el kell döntenem, hogy mit kezdek a munka területén. Az az iparág amiben eddig dolgoztam, megszűnt létezni. Hiába dolgoztam az elmúlt 10 évben Mo-n, Szerbiában, Csehországban, Németországban és Angliában, van tapasztalatom és ismeretségi köröm, mindenkinek hasonlóan megy. A többség már rég elveszítette a munkahelyét és elkezdett valahol máshol dolgozni (én pl. iparból az állami szférába kerültem), vagy mivel a mezőgazdaság mellett csinálta, így most őrlángon elvan a gazdaságában és az elmúlt években felhalmozott nyereségéből éldegél. Mivel én mindig is alkalmazott voltam, nem tudtam túl sokat összegyűjteni. Szóval váltanom kell. Jobban örülnék neki, ha a saját kezembe vehetném a dolgaim, minthogy megint alkalmazott legyek.

@xxmen: Nem vicc, ahol a földek vannak az tényleg nagy krumplitermelő övezet. Ekkora területen, mégha valami mást is csinálnánk mellette, nem éri meg vele foglalkozni :-)

@pit stop: mi is így gondoljuk ahogy írod, a nagy kérdés még mindig a mit? :-) Most pl. K+F-ben dolgozom. Volt egy oldalhajtás, amit pátyolgattam a szabadidőmben, lett is belőle termék, jó pár hét aktív piacfelmérés után viszont rá kellett jönnünk, hogy hiába jó, valószínűleg olcsóbb is, mint a jelenleg használatos technológiák, az előnyei miatt ennek az értékesítéséből nem lehet megélnie 2 embernek. A lehetséges felhasználók száma kb. 50. A termékkel az éves kiadásuk kb. 5000 euróval csökkenthető, ami valljuk be nem sok pénz, főleg, hogy jelenleg jól bejáratott beszerzési rendszerük és üzemvitelük van. Ezzel szemben áll nekem üzemenként valahol 4000 euró hasznom, ha minden jól megy. Ahhoz, hogy nullszaldós legyek, kb. 25 üzemet kellene felhajtanom és folyamatosan ellátnom, ami kb. mission impossible. A piacfelmérés során végigkérdeztem a lehetséges 50 felvevőből 10-et, aminek nagyobb része a korábbi munkám miatt ismer. Ők is azt mondták, hogy hiába a jó kapcsolat, nem váltanának 5000 euró miatt, mivel szinte mindegy, hogy a kiadási oldalon 2 000 000 € vagy 1 995 000 € áll :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#24) pit stop válasza Stanlee (#23) üzenetére


pit stop
addikt

Igazából te tudod, hogy mihez értetek annyira, miben tudtok pluszt adni esetleg máshoz képest, így kívülről nehéz mondani :U
Járj nyitott szemmel :)
De egy mondaton megakadt a szemem: mindíg alkalmazott voltál, és még nem vállalkoztál. Itthon az új vállalkozásba belevágókat támogatják. Lehet ott is van valami vállalkozásindítási támgogatás..

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#25) expander


expander
senior tag

valami kocsma, palinkak + magyar sorok ? esetleg egy kisebb etterem akar az is a magyar dolgokra specializalodva ?

(#26) Stanlee válasza pit stop (#24) üzenetére


Stanlee
őstag

Igen, tudom, hogy kivulrol nagyon nehez barmit is mondani. A vallalkozas inditasa maga nem okoz gondot, mivel Mo-n van egy cegem, amit egy ismerosommel inditottam es mar csak tulajdonosa vagyok, a napi mukodesbe nem folyok bele, ill. 4 evig voltam ugyvezeto igazgato egy kisebb cegnel, igy van ralatasom a mindennapi dolgokra is, talan ezert sem rozsaszin szemuvegen keresztul nezunk a jovobe ami a cegalapitast illeti.

Ahogy irtam, sajnos az iparag amiben eddig dolgoztam megszunt letezni, tehat meg csak tanacsadonak sem tudnek elmenni, mert a regi kollegak, ismerosok is mar vagy tanacsadok vagy total mashol dolgoznak...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27) totron válasza pit stop (#24) üzenetére


totron
addikt

Mivel, adókkal? Nem (csak) elindulni kell, hanem fenntartani tudni is, nem ellehetetlenülni.

(#28) pit stop válasza totron (#27) üzenetére


pit stop
addikt

Első egy vagy két évben folyamatosan összesen 5 millió forinttal. Annyira én nem vagyok benne, pályázatokat író ismerősöm mesélte... Ez valami úniós, de németek állnak úgy, hogy saját államkassza terhére támogassák mikro-kisvállalatokat ésszel

(#26) Stanlee: Ha az alap megvan az jó, de ha van támogatás azt használjátok ki :)
Barátnőd szakmája esetleg, vagy ugyanez a helyzet?

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#29) Stanlee válasza pit stop (#28) üzenetére


Stanlee
őstag

Marketing :-) de mar nagyon nem szereti csinalni.

A tamogatasrol Nemetorszagban. Mivel a K+F projektem kifut marciusban, igy aprilistol munkanelkuli vagyok. Ha csinalok ceget, akkor 6 honapig fizetik a munkanelkuli segelyem berkent (most 12 honapra vagyok jogosult), ill. mivel privat egeszsegbiztositast kell kotnom, 12 honapig 300 eurot az EP-re, ami most ugy nez ki, hogy a legnagyobb onresszel kb. 350 eurot kellene havonta fizetnem. Mas biztositast nem kotottem meg. Szoval a nemet allamnak megeri, nekem nem az onallosodas. Ha mar csinalom, akkor ugy, hogy ertelme legyen.

Egyebkent meg herevere, probalok valami allast talalni, aztan ha 9 honapig keresek munkat akkor is kapom a penzt, van biztositasom, nem kell a mindennapi betevo miatt aggodnom. A munkaugyi hivatalban meg nem tud akkora PITA lenni az ugyintezo, amit eddigi palyafutasom soran nem kellett elviselnem egyik masik projektnel heti par napban, szoval azt a havi egy kinos beszelgetest fellabon allva is kibirom :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.