Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) attila9988


attila9988
őstag

Az ebook reader -ek alapjában véve azért nagyon nagyon jó eszközök, mert a kijelzőjükről legalább olyan kényelmes olvasni, mint a papírlapról. Egy tft monitorról ezt már koránt sem lehet elmondani, és a tablet -ek is kiégetik az ember szemét... (számomra ráadásul használhatatlan, felesleges eszközök)

A könyvkiadókat meg ne sajnáljuk már megint annyira. Amikor gyerek voltam, még arra is kuporgatnom kellett a pénzt, hogy egy darab 90 perces üres kazettát megvehessek egy hónapban.... Egy csomó könyv járt nálam úgy, hogy csak kölcsönbe kaptam - ugye e-book esetében akár ebbe is bele lehetne kötni - és megint sok olyan, ami csak ki volt nyomtatva. Sokat tanultam ezekből a könyvekből.
Akkor én most egy szemétláda bűnöző vagyok? Nem hinném... Amit tanultam, az segített később a munkában is. Igaz, közvetlenül nem kerestem pénzt senkinek azzal hogy elolvastam őket, de ez nem jelenti azt, hogy bűnöző lennék. Akkoriban pl egy kölcsönadott könyv még nem jelentett egyenértékű bűntényt egy kettős gyilkossággal, ma meg már lassan ott tartunk, hogy szerintetek a tek -nek kellene rám törnie az ajtót, ha elolvasok egy dokumentációt az interneten....

Arról nem is beszélve, hogy számos, egyébként hasznos könyv már rég nem kapható semmilyen formában.

A zenékről, és a programokról is beszélhetnénk, mert hasonló téma az is.... Láttam rengeteg olyan filmet, és sorozatot, aminek még csak fordítása sem készült. És szerintetek, ha senki nem épített üzletet arra, hogy ezeket a műveket elhozza ide, akkor mindenki bűnöző aki mégis kíváncsi rájuk?

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.