Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Alien! válasza #65577472 (#397) üzenetére


Alien!
senior tag

megnyugtattál.:) nekem wifi only van, és ha a júliusi frissítést máig nem kaptam meg, akkor az újban se bízom. aztán lehet, hogy van benne valami logika, csak nekünk túl japán.

btw köszi a tippet, nemrég nekem is megérkezett ez a vékony tok és valóban nagyon jófajta. 10 nap alatt itt volt a rizsföldekről és még az ára is parádé. ajánlom mindenkinek!

(#402) nismoka válasza krx21 (#400) üzenetére


nismoka
addikt

Screen mirroring egész jó. :)

(#403) szzoo válasza krx21 (#398) üzenetére


szzoo
tag

Nekem a kanapé előtt az asztalon ugyan úgy néz ki a Z2 Tablet, mint a Tap 11. Dokkolóban van, előtte egy bluetooth billentyűzet ;)

A hétköznapokban teljesen kiváltotta a laptopomat, igazából pont azért vettem meg, mert a laptopom megöregedett (fityegő kijelző, érintkezési hibák, lassúság, stb.). Amire én használom: napi információforrás,
egyéb netezés, kapcsolattartás, zenehallgatás, képnézegetés, alapszintű munka és hetente max. egy rövid játék... Ekkora kijelzőn nekem ezekre a feladatokra az android rendszer kényelmesebb is lett, mit egy Windows/Linux. Ma már csak akkor kell a laptopom, ha itthon pl. androidra fejlesztek.
Ha teljesen ki akartam volna váltani a laptopot, akkor nekem is ilyesmi gépet kellett volna vennem, mint a Tap 11, de ez nem volt cél, egy ilyen androidos tabletre meg szükségem volt.

(#400) krx21
Asztali felhasználásra, Windowshoz kevésnek tűnik a 2GB RAM. Ezzel a hardverrel sem kapnál teljes értékű PC szerűséget.

Screen mirroring egész jó, csak az eszközök közötti távolság nagyon számít.
Játékhoz vagy azonnal reagáló képhez MHL kábel kell.

[ Szerkesztve ]

(#404) krx21 válasza szzoo (#403) üzenetére


krx21
nagyúr

Értem... én még dilemmában vagyok... Pláne, hogy ez a LENOVO IdeaTab Miix 2 10" 64GB Wi-Fi 95.000Ft bruttó... Ha megfordítom a dolgot, akkor ez miben lehet rosszabb mint a Z2? És ugyanakkor teljes értékű PC... Most nehogy lehurrogjatok itt a Z2 fórumon, csak vacillálok... :K

Amúgy milyen bill van hozzá? És egér?

[ Szerkesztve ]

(#405) Alien! válasza krx21 (#404) üzenetére


Alien!
senior tag

anno én is agyaskodtam, hogy z2 vagy miix2, aztán a Sony-t választottam. Egyrészt komoly minőségbeli és súlybeli különbség van, másrészt mivel főleg tartalomfogyasztásra vettem, ezért az androidot jóval kiforrottabbnak gondoltam. Sokkal több rá az app, ráadásul ha valami jópofa dologgal jönnek ki, az tuti először ios/android vonalon jelenik meg, és aztán talán wp/w8-ra (ha megjelenik egyáltalán).

(#406) szzoo válasza krx21 (#404) üzenetére


szzoo
tag

Szerintem ez sem lenne teljes értékű PC, de annyira nem értek ehhez a hardverhez, hogy az én szavamra hallgass. Ha teljes értékű PC-re van szükséged, akkor lehet olyat kellene venned amit annak is neveznek. Saját laptopomban a 3GB memóriát is szerénynek érzem, 1.33GHz-es proci meg nagyon kevésnek hangzik bármilyen fejlett is. Ez is csak egy tablet, ha meg így nézzük - és nem ragaszkodsz a Windowshoz - akkor a Z2 nyer.

Ja és a dokkolós klaviatúra nincs benne az árban.

#251 hozzászólásomban leírtam a billentyűzet típusát. Egeret majd később lehet veszek, még nem néztem ki.

(#407) krx21 válasza Alien! (#405) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát hogy az android kiforrtabb legyen a win-nél, evvel nem feltétlenül értek egyet, pláne a több app.-al...
Hisz én azért gondolkodok a win-be, mert ha esetleg dolgozni kell, akkor egy win-es office elengedhetetlen...
Súlyban 150gramm a különbség, ez nem döntő... Meg kéne tapasztalni mind a kettőt...

(#406) szzoo: Tesztelgetni kéne... :K Tényleg külön van a bill...

[ Szerkesztve ]

(#408) Alien! válasza krx21 (#407) üzenetére


Alien!
senior tag

nézőpont kérdése, a winre tonnányi komolyabb szoftver van, de nincs érintésre optimalizálva, a miix 2 tesztjeiben azért többször megemlítették, hogy a win8 asztali formája elég gyötrelmesen kezelhető fullhd-n/10colon.

ráadásul amikor én néztem konkrétan 1 videólejátszó app sem támogatta natívan az mkv-t . persze ott van az asztali lejátszó programok tömkelege, de vonaton bogarászni vagy ölben egerezni az eléggé érdekes lenne.

szvsz neked kell eldöntened, hogy melyik utat választod. mindkettő jó gép egyébként.

(#409) szzoo válasza krx21 (#407) üzenetére


szzoo
tag

Alien! azt írta, hogy tartalomfogyasztásra kiforrottabb. Teljesen egyetértek vele, én is erre gondoltam amikor azt írtam, hogy a mindennapi használatra jobb az android. Nem kell ablakokat húzogatni, mégis mindig minden kéznél van. Sok internetes dolgot meg nem is böngészőből nézel meg, amivel megint csak használhatóbb felületet kapsz...

(#410) szzoo válasza 485 (#392) üzenetére


szzoo
tag

(#392) 485
A helyszolgáltatásokat tapasztalatom szerint felesleges kikapcsolni. Nem megy a GPS, csak ha egy app kéri, akkor is rövid időre. Nekem így, hogy mindig be van kapcsolva, napi vagy 10 darab néhány pillanatig tartó aktivitást jelez a háttérből. Nem fogyaszt semmit.

(#397) skyline_r33
Mire gondolsz, mit kaphatunk a Z3-ból? Nem igazán ismerem mit újított most a Sony.
A Lifelog-ról hallottam, azt a telefonomra már fel is raktam kipróbálni. Hülyeség, de jópofa.

(#411) #65577472 válasza szzoo (#410) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nem tudom milyen újítások lesznek, de az új firmware szám 23....... lesz, mint a Z3-nak. Nagy változásra azért nem kell számítani, de egyre jobb lesz a Z2T.
A helyszolgáltatások nálam is be van kapcsolva Now miatt, nem rontja az üzemidőt.

(#401) Alien! Az érdekes, hogy még nem kaptad meg. Mondjuk sok mindenről nem maradtál le.
A tok nekem nagyon bevált.

(#412) 485 válasza #65577472 (#393) üzenetére


485
aktív tag

Én úgy látom itt minden rendben van, nincs beragadt program, egyszerűen a kijelzőnek ennyi a fagyasztása, a telefon és az akksiprogram is úgyanúgy számol kb:

[L:/dl/upc/2014-10/08/474720_uzbxl9befaeczcwb_screenshot_2014-10-07-21-46-52.png](IMG:/dl/upc/2014-10/08/474720_uzbxl9befaeczcwb_screenshot_2014-10-07-21-46-52.thumb.png)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#413) 485 válasza 485 (#412) üzenetére


485
aktív tag

(#414) #65577472 válasza 485 (#412) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ha lesz rá alkalmam, lenyomok én is majd 3 órát RR3-mal, kíváncsi lettem. Mondjuk kizárt, hogy ennyivel többet fogyasztana, mint mondjuk NFS MW. De a screenshot-ok alapján tényleg nincs rendellenesség. Nekem 7 óránál még nem volt kevesebb kijelzőidőm, sőt ha nem játszom, megvan a 9 óra is mindig. Ráadásul a fényerő sincs automatára állítva, hanem fix 60%-on van.

(#415) krx21


krx21
nagyúr

Na, végül beneveztem egy tablet z2 re én is... Megy az ismerkedés... :))

[ Szerkesztve ]

(#416) Alien! válasza krx21 (#415) üzenetére


Alien!
senior tag

Jól tetted!

btw valaki tud ajánlani valami jó ár/érték arányú bt hangszórót? Az arctic s113bt-t hallottam, az aránylag baró, de hátha van egyéb őtlet...

(#417) szzoo válasza krx21 (#415) üzenetére


szzoo
tag

Gratulálunk hozzá, írj majd pár sort a tapasztalataidról. :)

(#416) Alien!
Nem tudok ajánlani semmit, én házimozi rendszert szeretnék majd venni és NFC-set keresek majd a tablet miatt. Ha jól emlékszem pl. a Sonynak 60e-től van ilyen 5.1-es eszköze. Valószínűleg jövőre beruházok egyre, mert most egy egyszerű 2.1-est használok kihangosításra, ami az évek alatt kicsit ki lett már lőve házimozizás közben. Ennyit nekem megér, ha több évig élvezhetem vele a filmeket/zenét.

(#414) skyline_r33
Hétvégén játszottam az Asphalt 8-cal 2 órát. Automatikus fényerőn ezalatt 100%-ról 73%-ra merült a tablet. Közben zenét szoktam hallgatni, két mix ment le, így pontos az idő. A 7 óra kijelzőidő játék alatt reális.

...
A hétvégén vettem észre, hogy a friss YouTube alkalmazásban nem érhető el a 1080p. Nálatok sem? Francért kell korlátozni, remélem hamarosan ismét elérhető lesz...

[ Szerkesztve ]

(#418) krx21 válasza szzoo (#417) üzenetére


krx21
nagyúr

Nagyon tetszik, igazi prémium termék. Majd egeret szeretnék hozzá, mit ajánlotok, milyen szoftver kell külön? Fóliát tegyek rá?

(#419) Alien! válasza krx21 (#418) üzenetére


Alien!
senior tag

ha szoftver gyanánt appokra gondolsz, akkor én ezeket tudom javasolni:

[Baidu Browser HD] - a leghasználhatóbb böngésző
Pocket Book - pdf újságokhoz, ebookhoz tökéletes
Viral Popup - alternatív youtube kliens, jóval több funkcióval
Archos video player - átlátható, nagyszerűen katalogizálja a filmeket, sajnos a Sony X-reality képjavítóját nem támogatja, viszont külsős lejátszót is kezel, (én az MX playerrel futattom alóla a filmeket, így már megy).

(#420) szzoo válasza krx21 (#418) üzenetére


szzoo
tag

Vettem rá gyári fóliát a tablet vásárlásával egy időben. Szerencsém volt, mert hibátlanul sikerült felraknom, de vagy négyszer lefőttem mire fent volt. Igazából észrevehetetlen és megnyugtató hogy fent van. Szerintem enélkül sem karcolódnia, de ez majd más tapasztalata alapján kiderül.

Normális bluetooth egeret még én sem találtam. Vagy túl drága volt, vagy ronda. Azóta lehet vannak új típusok, mostanában nem néztem.

(#421) krx21 válasza Alien! (#419) üzenetére


krx21
nagyúr

Köszi!

Ez a [Baidu Browser HD] miben jobb mint mondjuk a crome?

Pár észrevétel:
Dokklóval töltöttem és először PIROS volt a led, hogy tölt, aztán ZÖLD, hogy jó lett, Eddig ok.
Aztán reggel már FEHÉREN villogott, na az mit jelent????

Ez a STAMINA mód oké, de ha bekapcsolom, akkor olvasni lehetetlen egy oldalt, mert 3-4 másodperc múlva lejjebb veszi a fényerőt, ha éppen nem érek a kijelzőhöz... Állítani kell valamit?

MINDEN BEVÁLT TIPPET SZÍVESEN FOGADOK! :R

[ Szerkesztve ]

(#422) #65577472 válasza krx21 (#421) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ha fehéren villog, értesítésed jött. Onnantól már nem a töltést jelzi

(#423) krx21 válasza #65577472 (#422) üzenetére


krx21
nagyúr

Aha... Köszi...
Hát még biztos lesz kérdésem... :K

(#424) szzoo válasza krx21 (#421) üzenetére


szzoo
tag

Állítsd be az intelligens fényerő szabályzást. A lényege, hogy ha kezedben tartod a tabletet, akkor sosem kapcsol ki a képernyő/nem veszi le a fényerőt. Most nem tudom leírni, hogy a beállításokban pontosan hol van, de szerintem megtalálod. A fényerő halványítás idejét is konkrétan meg lehet adni valahol.

A stamina módot érdemes beállítgatni, az engedélyezett programokat is hozzáadni. Szerintem nem kell túlságosan takarékoskodni az akksival, mert egyébként is jól bírja. Nálam is be van kapcsolva a stamina, de csak arra használom hogy a tudtom nélkül programok ne futhassanak a háttérben. Engedélyeztem mindent amire szükségem van, nem érdekel hogy folyton a neten lóg, stb. Van azért néha hogy megviccel, de nem kell kétségbe esni, csak gondolni kell arra hogy a stamina mód miatt lehet. Multkor pl. videót/youtube videót castoltam a tévére, ami mindig megszakadt rövid idő után mikor leraktam a tabletet, hát hozzá kellett adni az engedélyezett programok közé és azóta minden OK.
Amikor kipróbáltam az Xperia Link-et, akkor az is mindig lecsatlakozott a telefontról, mint kiderült annak a helyes működéséhez kézzel engedélyezni kell a bluetooth-ot a stamina módban. (Az Xperia Link-el megjelennek a mobil hívások a tableten, meg lehet sms-t írni.)

Ja és a led kéken is villoghat, akkor meg üzeneted jött.

[ Szerkesztve ]

(#425) 485


485
aktív tag

Sziasztok. Beakartam kapcsolni a tabot, de se kép se hang. Van valami trükkös életrekeltési kombináció? Este még jó volt, töltőre tettem, reggelre meghalt.

(#426) szzoo válasza 485 (#425) üzenetére


szzoo
tag

Lehet mégis csak gond van az akksiddal, az utolsó töltés közben pedig teljesen megadta magát. Hálózatra dugva sem kapcsol be? Próbáltad megnyomni a resetet?

Más ötletem nincs, nem jártam még így.

(#427) 485 válasza szzoo (#426) üzenetére


485
aktív tag

Igen, furcsa is volt, hogy feleannyit bír, mint kellene. 3 töltővel kipróbáltam, dokkolóval, semmi. Egy dologra reagál, ha egyszerre nyomom a power és felgombot, ekkor hármat rezeg. Mi a reset? Hosszan nyomva semmit nem csinál.

(#428) szzoo válasza 485 (#427) üzenetére


szzoo
tag

Apró gomb a MicroSD és a Sim rekeszében. Sosem próbáltam ki, a kinézete sem dereng. Most a telefonomnál tudtam csak megnézni, ennél kell tű a megnyomásához, OFF van feléírva.

(#429) krx21 válasza szzoo (#428) üzenetére


krx21
nagyúr

Tényleg! Sima SIM nem megy bele? Vagy micro???

(#430) szzoo válasza krx21 (#429) üzenetére


szzoo
tag

Ha az LTE verziót vetted, akkor Micro-SIM megy bele. Ha neked is WIFI only model van mint nekem, akkor egyik sem, csak a helye látszik a SIM foglalatnak.

(#431) krx21 válasza szzoo (#430) üzenetére


krx21
nagyúr

SIM azért megy bele... Csak tudom miért vettem jóval drágábban! ;] Csak sajnos nagy méretű a SIM amit bele akartam tenni...

(#432) #65577472 válasza krx21 (#431) üzenetére


#65577472
törölt tag

Akkor hajrá :) [link]

(#433) szzoo válasza krx21 (#431) üzenetére


szzoo
tag

Sorry, félreértettem a kérdést.

Én végül a WIFI only mellett döntöttem, mert otthoni használatra kellett és keveset van úton a tablet. Negyedévente ha utazok vele, akkor meg tudom osztani a netet a telefonomról. Ennyiért nincs értelme fenntartani egy második net előfizetést, SIM-et.

Ha jól tudom a szolgáltatóknál néhány előfizetés mellé lehet kérni második SIM kártyát, így lehet egy előfizetéssel több eszközön netezni és kérhetsz Micro-SIM-et. Ha meg a meglévő SIM-et használnád, akkor pl. a Vodafone ingyen vágja/cseréli le neked Micro-SIM-re (gondolom más szolgáltatók is). Inkább az üzletben rontsák el a kártyát, mert ha otthon rongálod meg, akkor szerintem már fizetni kell :)

(#434) #65577472 válasza szzoo (#433) üzenetére


#65577472
törölt tag

Telekom pl csak készülékvásárlással együtt cseréli ingyen a SIM-et. De GSM boltok is megoldják, ha valaki nem akar otthon próbálkozni

(#435) krx21 válasza #65577472 (#434) üzenetére


krx21
nagyúr

Ja, valakinek csak van egy ilyen vágója...

Az egér kérdés még nyitott, tippet várok ha van... :R

(#436) krx21


krx21
nagyúr

Akkumulátort lehet, kell formázni?

(#437) Silent77 válasza krx21 (#436) üzenetére


Silent77
veterán

Nem kell.
Kell neki 1-2 hét mire beáll rendesen.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#438) 485 válasza Silent77 (#437) üzenetére


485
aktív tag

Nekem beállt rendesen 3 hét alatt :K szó szerint.

(#439) krx21 válasza Silent77 (#437) üzenetére


krx21
nagyúr

Beáll? Ez alatt mit is értesz? Javulni fog?

(#440) Silent77 válasza krx21 (#439) üzenetére


Silent77
veterán

Igen. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#441) krx21


krx21
nagyúr

Azt hogy lehet beállítani, hogy böngészés közben eltűnjenek az alsó 3 androidos gombok?

(#442) szzoo válasza krx21 (#441) üzenetére


szzoo
tag

Alapból nincs ilyen beállítás, az alkalmazások vagy támogatják vagy nem.
Külön programmal megoldható, de nem használok ilyet, nem tudok nevet mondani.

(#443) szzoo válasza 485 (#438) üzenetére


szzoo
tag

@485: Továbbra sem jó a tablet? Szervízbe adtad?

[ Szerkesztve ]

(#444) 485 válasza szzoo (#443) üzenetére


485
aktív tag

sajnos nem tudtam életre kelteni, újpestre vittem be a cordon-hoz, ez áll a garijegyen, mint hivatalos szerviz. 15 napot mondtak. addig megáll az élet. :)

(#445) szzoo válasza 485 (#444) üzenetére


szzoo
tag

Várom majd a tapasztalataidat a szerviz hozzáállásáról/minőségéről. Olvasni itt a fórumon olyanokat, hogy valaki ismert valakit, aki hallotta valakitől, hogy látott már olyat, hogy... szar a Sony szerviz.

A 15 nap nem olyan rossz ha be is tartják. Én most egy olcsó Samsung telefont adtam be egy másik szervizbe, amit ideiglenes telefonként vettem/használtam. Azt mondták kb. 3 hetet ülnek rajta, összesen ennyit bírt a telefon is.

(#446) krx21


krx21
nagyúr

Az normális, hogy 11gb az elérhető a gép szerint??

(#447) szzoo válasza krx21 (#446) üzenetére


szzoo
tag

Igen normális, nekem 11,2 Gb.
A többit a rendszer foglalja el.

(#448) krx21 válasza szzoo (#447) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát akkor érkezni kell egy sdkártyát... ÉRDEMES A GYORSABBAT venni?

(#449) szzoo válasza krx21 (#448) üzenetére


szzoo
tag

Persze, hogy érdemes, de főleg azért, mert az árukban nem is igazán van különbség. Class 6-os kártyával nincs tapasztalatom, hogy észrevehető-e a lassabb működés.
Én ezt néztem ki:
http://www.arukereso.hu/memoriakartya-c3157/samsung/microsdxc-evo-64gb-class-10-mb-mp64du2-eu-p227605706/
Most még bőven elférek, később fogom megvenni. Valószínűleg veszek egyúttal két 32Gb-os microSDt is a párom telefonjába és a sajátomba. Már nem tudom melyik boltban néztem, de ezeket együtt, igyenes kiszállással Pick pack pontba, utánvéttel, gyári garanciával néztem.

[ Szerkesztve ]

(#450) szzoo


szzoo
tag

Nektek milyen a hátlap? Tegnap sikerült nekem egy kicsit megkarcolni. Ma már alig látszik.
Eddig nem is figyeltem, lehet eddig is jöttek-mentek a karcok...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.