Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

200-ért... Valamit nagyon elmértek a Sonynál.

Nem tudom ,hogy a szolgáltatókra alapoznak-e, de nem gondolom, hogy én adnék ezért a hardverért ennyit.

A kamerát meg tudnák csinálni rendesen, de egyszerűen nem értem mit kínlódnak vele, már évek óta.

Vicces látni, hogy magyar vásárlással, hasonló hardveres termékekből 2-3 is kijön ennek az árán.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) caverinha


caverinha
aktív tag

R.I.P. Sony Mobile :'(

(#3) D4ni


D4ni
őstag

A méret jó lett az X szériánál, főleg 5 colosak de azért ne legyünk már Htc... Ennek az árazásnak nem lesz jó vége. Mi lesz a következő? Ps4 250 ért?..

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#4) janeszgol


janeszgol
félisten

Az állóképek minősége még oké, van javulás. De a videó még harmad ennyiért is kritikán aluli lenne. Ezt hogyan is gondolta a Sony? Persze majd biztosan fogják javítani, de könyörgöm.

Amúgy szép telefon, a hardver is okés (ahogy nézem az s808-nál erősebb).

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#5) matehajagos


matehajagos
tag

Nekem az erződött végig a tesztben, mintha a Sony már csak muszájból adna ki telefont. Hihetetlen hogy 2016-ban ilyen problémákról kell olvasni egy 200e forintos mobilnál, hogy nem folyamatos a videófelvétel. Az IP elhagyasat szintén nem értem, főleg ugy hogy az egyik konkurens épp most hozta vissza. Teljesen szembemennek a józan ésszel, igy bukasra vannak itelve.

(#6) darvinya


darvinya
titán

Hát mit is írjak erre nagy buktára, csakhogy bukta.
Ezen az áron eladhatatlan.

Duliee

Kameráik miatt nem csinálják meg normálisan, mert hogyan adnák el a kamerát, ha már ez tudja ugyanazt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7) AS


AS
félisten

Sony Wtf..... Jó ez a 650 es snapi nagyon de nem 200 ért. 130 még ok lenne.
Alca Idol 4s csúnyán alázni fogja , még az is lehet hogy kamerában is. (Anyaghasználat, hangszóró , kijelző , Snapi 652 , mind mind jobb lesz és várhatóan 125 ért..

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#8) Graphics válasza darvinya (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Más telefonokban ugyanaz a Sony modul jobban teljesít. Tehát nem értem akkor a Sony miért húzza le magát ezzel...

Egy mobil kamera sose fogja ugyanazt tudni, mint egy rendes fényképezőgép. Ezt tudjuk jól.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) Legendd válasza Graphics (#8) üzenetére


Legendd
senior tag

Nem véletlen, hogy a CMOS szenzor piacának 40%-a az övék. Lehet, hogy inkább beáldozzák ezt, és a kameramodulok eladásaiból több lesz a bevétel.

Alea iacta est!

(#10) Richie86


Richie86
senior tag

Jó teló, de egy 100-110-nél többet nem ér szvsz.

(#11) eclipse006


eclipse006
őstag

"Az a hihetetlen, hogy a Sony még mindig nem tud akar normális szenzor rakni a telefonjaiba, mert más gyártók készülékeiben sokkal jobban szerepelnek a gyártó moduljai, mint például az, ami tesztalanyunkban is van."

Ez a mondat elég fura így. Inkább azt kellene írni, hogy nem akar normális kamera szoftverrel elõaállni a Sony.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#12) Graphics válasza Legendd (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, sajnos lassan dönteniük kell, mert a jelenlegi álláspont sem kedvező, hogy szórják ki a pénzt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) zola96 válasza Graphics (#12) üzenetére


zola96
senior tag

Lehet, hogy már eldöntötték csak nem tudjuk. WP is behal, nem csodálkoznék ha az évek óta alig termelő SM is beadána a kulcsot. Vaiot is eladták... Ráadásul ez a dizájn.. Szó se róla tök szép meg minden, de ekkora kávával még mindig a Z család megjelenése óta 3 évig ezt nyúzzák... Ahogy az előttem szóló mondta, RIP.

(#14) laci1892


laci1892
senior tag

Nem világos számomra, hogy egy olyan gyártó aki ha akarna tudna nagyon fasza kamerát pakolni a telefonjaiba miért nem teszi? A note 4-em ( amibe mellesleg Sony kamera van) sokkal szebb képeket lő mint ez....

(#15) Obyboy


Obyboy
addikt

"nincs IP-védettség, pedig pont ez volt a felső kategóriás Sony készülékek egyik nagy vonzereje" - a Z széria tapasztalatai alapján inkább csak azt mondanám, hogy eddig is csak a szerencsén múlt az IP védettség. Korrekt készüléket tettek össze azt meg kell hagyni viszont az árazás azt mutatja, hogy még mindig nem érzik eléggé a vesztüket. Talán a Sony fanok az aktuális Z modelljüket majd lecserélik erre de kizártnak tartom, hogy a Huawei, Lg vagy Samsung tulajdonosok Xperia X-re váltanának.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#16) danee91


danee91
senior tag

"A Snapdragon 650 lapka tökéletes párja a panelnek, a nyolcmagos processzornak bőven marad erőtartaléka, nem véletlen, hogy a rendszer pörgős, akadozásmentesen fut minden, gyorsan megnyílnak a programok, nem melegszik a telefon még komoly terhelés esetén sem (kivéve a korábban említett navigálást)."

Ha lesz időtök, javítsátok 6 magosra

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#17) Wesder


Wesder
félisten

Aki nem képes a piacot követni, annak nincs is helye a piacon.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#18) janeszgol válasza Legendd (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

De megéri nekik? A többiek akkor is megvennék a szenzorokat a telefonjaikhoz, ha a Sonyk is normálisan teljesítnének ezen a téren. Így mit mond a teljesen hétköznapi vásárló?
Hétköznapi ember: "Fú ez szar, másik készüléket választok."
Nem hétköznapi ember: "De vannak ám frankó Sony fényképezőgépek 20-50 ezer között is."
Hétköznapi ember: "Kell a halálnak, elég egy készüléket cipelnem."

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#19) Richie86 válasza janeszgol (#18) üzenetére


Richie86
senior tag

Mondasz valamit...

(#20) Samott


Samott
addikt

Szerintem dizajnban egyertelmuen visszalepes a Z5-tol, az elolapja inkabb az Z3-ra hasonlit: [link] - Z5-on az elolapi hangszorokat sokkal izelsesebben oldottak meg.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#21) pit stop


pit stop
addikt

Jó kis készülék lett, de 150 körüli nyitóárral lenne életképes.
Aki 100 alá álmodná kezdőt annak nem tudom melyik bilibe lóg a keze
Akkor inkább Performance 220-ért, bár abból meg a rádiót felejtették ki.

Köszönjük a tesztet!

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#22) szupermacs


szupermacs
veterán

Ennyiért nem kérem. És sokan lesznek így vele. Viszont gyönyörű darab, de a kijelzője sem tűnik a képek alapján egy díjnyertes darabnak a színek miatt.

(#23) Csapoati


Csapoati
nagyúr

A kamera szerintem jobb képeket lő nappal, mint a Huawei P9 Ultra (utóbbi förtelmesen részletszegény), viszont ezen az áron teljesen életképtelen szegény Xperia X. Nagyon max. 150 ezerért lehetne megfontoltandó ajánlat.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#25) nightmanager válasza janeszgol (#18) üzenetére


nightmanager
tag

Hétköznapi embernek egy 5/8 megapixeles telefon is elég. Ha meg drága akkor iphone vagy galaxy s, mert az menő.

(#26) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Árban mennyi egy ilyen?

Live poor, die ritch.

(#27) Graphics válasza gyáliSanyi (#26) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Olvasd el figyelmesen a cikket :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) Obyboy válasza gyáliSanyi (#26) üzenetére


Obyboy
addikt

Olvass fentebb két hozzászólással...

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#29) davidsone válasza caverinha (#2) üzenetére


davidsone
addikt

sosem élt igazán... ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#30) papi77 válasza pit stop (#21) üzenetére


papi77
addikt

Pont erre gondoltam én is. 200 at teljesen egyértelmű,hogy nem ér,de azért egy felső-közép kategóriás soc-al szerelt telért nehogy már 100 at akarjanak adni egyesek!
Szerintem olyan 150-160 körüli nyitóár korrekt lenne...de ősszre majd lemegy az ára!

Az első: NOKIA 1611

(#31) Hallosz


Hallosz
senior tag

Jó a cikk, köszönjük!

Sokat javít a telefon kinézetén, hogy azt a nagy kerek krómozott varacskos gombot eltüntették az oldaláról.
És itt KB vége is az előnyöknek. Mitől 200 a nyitó ára? Maximum 130!
Ez a vonal, valószínűleg a Lumia sorsát fogja követni. Kihal.

Mert lakni, muszáj.

(#32) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Kíváncsi vagyok az XP tesztre.
Ez az X jó telefon, de az ára botrány.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#33) TTommi válasza Legendd (#9) üzenetére


TTommi
aktív tag

En is ezen agyalok mar egy ideje, mert nincs ra ertelmes magyarazat, miert nem hasznalnak OPS- t, es miert butitjak le a kamera mogotti SW-t. Tapasztalatom szerint a Sony nappali fenyviszonyok mellett nem rosszabb, mint a konkurencia, vagy legalabbis nem szignifikansan. A gondok szurkuletkor kezdodnek, amin a manual mod sem tud segiteni. Ehhez kellene az OPS es a manualis zarido allitas. Az automata mod nagyon megnoveli az ISO erteket, amitol meg olyan lesz a kep, amit csak utalni lehet. Ezt a ket aprosagot nem hiszem, hogy nem tudjak 3 eve beletenni a keszulekekbe. Ennek valamilyen mas oka lehet, peldaul az, hogy szandekosan nem csinaljak meg, peldaul a kameraszenzor reszleg jolteljesitese miatt. Es ha oszintek vagyunk, a Sony Z szeriaval mindig csak a kamera korul ment a duma. Minden mas tekintetben nagyon jo es bizonyos tekintetben meg jobb is a konkurenciaknal. A masik dolog az arazas, de en meg egyszer sem vettem Sony- t azon a listaaron, amit az MA kozol. Inkabb annak a feleert szolgaltatoi kinalatban, es ugy siman megeri.
Az Xperia X meg a rajongok taboraban is rossz konstrukcio ezen az arszinten. Teljesen erthetetlen, miert ennyi. Megjegyzem, a ket szelso darab, az XA es az XP jobban erdekel mindannyiunkat, mint ez a kozepso erdekesseg. Mindenesetre legalabb latszik, hogy az XP mit tud kijelzo, kamera es akku tekinteteben, mert ebben mindket keszulek megegyezik tudomasom szerint. Lehet, ilyen szempontbol erdemesebb lett volna azt elore venni a tesztekben.
Szerintem lesz hozza fules, kerdes, hogy melyik. Ha csak MH-410, akkor az tenyleg olyan, mintha semmit nem tettek volna a csomagba.

[ Szerkesztve ]

SXZ2 és SXZ5c

(#34) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A Sony az új HTC?
Pedig elég korrekt masina lenne.

<< Heimdal >>

(#35) Dominó85 válasza Graphics (#1) üzenetére


Dominó85
veterán

Nem beszélve a rém ronda és vastag alsó káváról. Na meg megint ez a kijelzőből vegyünk el területet a gomboknak... A kettő együtt duplán gagyi hatást kelt. És az egész telefon olyan semmilyen. Mintha vettek volna egy tégla darabot és lecsiszolták volna a sarkait, éleit. A kameraképek hemzsegnek a hibáktól. Digitális túlélesítés szerintem a 0-100 közötti értékből 100-on van. Pedig ha abból visszavennének, teljesen jók lennének a képek. A beégés viszont igen erősen jelen van és nem csak az égen, hanem a tükröződő felületeken (motor benzinblokkján, krómozott részeken, villanyoszlop fém tetején...). 200.000-ért ez egyenesen nem ajánlott vétel. Még 820-as SoC-val sem érné meg.

* Péter - 06302461862 *

(#36) prolad


prolad
őstag

Jó lenne ez, kisebb kávákkal, nagyobb akksival 120-ért.Snapi 650 meg terjedjen, mert nagyon jó.

(#37) igori válasza Dominó85 (#35) üzenetére


igori
tag

Csak halkan megjegyezném, hogy azok az "ocsmány kávák" ritka jól jönnek egy 2-3 óra WOT-ozásnál!
Pedig nekem egy még ocsmányabb kávás Z Ultrám van...

(#38) TTommi válasza igori (#37) üzenetére


TTommi
aktív tag

Plusz van mogottuk valami "gyenge" hangszoro is, aminek szinte nincs is hely igenye:-)
Mellesleg a virtualis gombok nem allandoan vannak jelen a kijelzon, es nem is veszik el a helyet. Ha nincs rajuk szukseg, eltunnek.

[ Szerkesztve ]

SXZ2 és SXZ5c

(#39) Dominó85 válasza igori (#37) üzenetére


Dominó85
veterán

:DDD Az biztos. Én is örülök a kávák meglétének, csak nem ilyen mértékben. Én meg Ravensword-ozok, ott MIUI alatt kikapcsolom a fizikális gombokat az értesítősávos ikonnal. Problem solved. :DDD

* Péter - 06302461862 *

(#40) eclipse006 válasza TTommi (#38) üzenetére


eclipse006
őstag

+1

A Z3-am hangszórói elég kellemes sztereó! hangzást produkálnak. Persze ne gondoljon senki extrém mélyekre, a fizikai méret határokat/korlátokat nem lehet átlépni.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#41) etohun


etohun
aktív tag

Valamelyik sonys hírnél hogy áradozott mindenki, hogy a sony 2napig simán húzza a kis aksival is. Ja, 4óra képernyőidővel... vicc... főleg ennyiért..

(#42) RaveForce válasza TTommi (#33) üzenetére


RaveForce
veterán

"Es ha oszintek vagyunk, a Sony Z szeriaval mindig csak a kamera korul ment a duma. "
Hat ha oszintek vagyunk, akkor eleg sok minden miatt "ment a duma" 😄

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#43) Dominó85 válasza etohun (#41) üzenetére


Dominó85
veterán

Az átlag aksis telefonok nem tudnak ma már sokkal jobbat produkálni. 3-5 óra az átlag, ami eléggé silány. Betudható ez annak, hogy a hardver túl gyors ütemben fejlődik és mellette direkt nem fejlesztik az aksikat. Ugyanis a technológiák már meg vannak hozzá. A trendek sem teszik lehetővé, mert elfogadtatták az emberrel azt a médián keresztül, hogy egy csúcs teló 1cm vastagság alatt létezhet csak. És hogy a benne lévő hardver a belépőszintű PC-ket megszégyenítő teljesítmény mellett mennyire energiatakarékos. Csak a buta embernek nem tűnik fel miért erőltetik ezt a gyors töltést. Mivel 5-7 óra alatt csontra lemeríthető úgy hogy kis túlzással "csak ránézel". No meg sokan "sírnak" hogy 170+ gram milyen "nehéz". Aham, akkor tegyenek a zsebükbe egy Oukitel K10000-et. Na annak már van súlya. Alapvetően az itt a gond, hogy hiába hangoztatja több száz millió potenciális vevő, hogy mire lenne igénye (nagyobb aksi, jobb üzemidő stb, stb), a gyártók nagy ívben xarnak a fejükre. Azt nézik, nekik mi a legjobb, nem azt hogy neked vagy nekem. Apám Jiayu G3S-e MT6589 procival 3000mAh aksi mellett tud 6-7,5 óra kijelzőidőt. Az én telóm MT6752-vel, szintén névleges 3000mAh-val tud 4-4,5-et a legjobb esetben. Na ez a szánalmas... Talán az androidot kéne kicsit foltozgatni és nem hardveres erővel "megoldottnak nyilvánítani" azt, ami szoftveres gond. Tényleg nagy kérdés, hogy miért van szükség ilyen fejlett hardverre egy "jó nagy" maroknyi készülékben. Nem hinném, hogy aki PC-n játszott az valaha is áttérne telós nyomkodásra 23-27"-ról 5-6"-ra...

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#44) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Korrekt cikk, reális értékeléssel!

Lehet, hogy úgy gondolkodtak, hogy az ár csak kisebb piacokon marginális izé kardinális (bocs :DDD ) kérdés és nyugatabbra ezt meg fogják venni csak azért, mert Sony és jó a mérete (szerintem még mindig nagy piaca van, vagy lenne a 4.5-5" körüli telóknak).
Ha ez nem jön be akkor viszont számíthatunk gyors árcsökkenésre, vagy nagyon sok telefon fog a nyakukon maradni. Lehet, hogy 2-3 hónap múlva már 120 körül lesz, ami mondjuk nem megszokott a Sonynál de ebben az esetben előfordulhat.

Remélem lesz az X szériából is Compact készülék IP védettséggel és akkor majd 1-2 év múlva elgondolkodom a Z3C lecserélésén. :DDD

(#45) Tikakukac


Tikakukac
titán

Ugyanazok a szoftveres szopórollerek, mint a Z csúcsokban is. Sony tényleg nagyon meg akar dögleni telefon fronton.

Árban mint karácsonyi akciókban, fele ennyiért, na annyiért talán még el is megy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46) Crafter32


Crafter32
őstag

Nem akar a Sony lerakni az asztalra egy minden tekintetben tökéletes telefont? Inkább szándékosan elrontják 1-2 dologgal. Érthetetlen, miért teszi ezt. Anyaghasználata visszafelé fejlődik, kamerának a legjobbak között kellene lennie, procit inkább a gyengébbet rakja majd közli a legmagasabb árat.

(#47) ToniSoprano


ToniSoprano
addikt

Legalább az undorító kerek és kiálló oldalsó bekapcs gombot elhagyták.

(#48) motoflug


motoflug
őstag

Szvsz. az IP hiánya és az árazás önmagáért beszél, és nagyon nem pozitív értelemben.

stopmakingphotoshuman ;] :DDD

(#49) #39469312


#39469312
törölt tag

A telefont használó/vásárló emberek 99%-a nem olvas sem Mobilarenát, sem bármi egyéb hasonszőrű oldalt. Nem tudják mi az a processzor, vagy RAM. Ők bemennek a boltba és közlik az eladóval, hogy havi 10.000-et akarnak költeni az előfizetésre mindennel együtt. Az eladó ajánl nekik ebben az árkategóriában 2-3 telefont, a vásárló pedig megveszi azt, ami kinézet alapján a legjobban megtetszik neki. Ízlések és pofonok alapon lesznek, akik megveszik a Sony-t és örülni fognak neki, hogy ennyiért biztosan nagyon remek telefont kaptak. Valóban remek, az pedig nem szempont, hogy ennyiért 2 hasonló tudású/minőségű telefont is vehettek volna, mert ezt ők nem is tudják. Az övék az egyik legjobb, mert az volt az egyik legdrágább és ami olcsóbb, azt bizonyosan hitványabb is. Egyszerű...

[ Szerkesztve ]

(#50) Lupous


Lupous
csendes tag

Hmm.

Szerintem messze a legszebb design a sony berkeiből kerül ki, legalábbis a telefonok frontján. Kellemes, esztétikus küllem, praktikus megoldások. (Nem lóg ki a kamera, van normális fotógomb, jobbkezeseknek pedig tökéletes helyen van az ujjlenyomat érzékelő.) Remek anyaghasználat, illetve összeszerelés. Ez a készülék is szép lett. (Talán a hátlap lehetett volna üveg, vagy olyan matt - azt hiszem az is üveg - mint a Z5c-nél. )
Sajnálom, hogy a kamera nem a legjobb, pedig elvileg minden adott lenne hozzá... Gyors is a masina. Szuper cucc ez, csak az árazás van egy cseppet elnagyolva. Ezen bukik el a sony szerintem legtöbbször. Viszont nem értem, miért hagyták el a víz (csepp) és porállóságot, még ha nem is használná az ember a víz mélyén, akkor is egy pozitív dolog, mondjuk esőben, vagy neagyjisten' egy táskába boruló vizespalack esetén.

Mindezzel együtt, mióta az eszemet tudom, csak sony(ericson) telóm volt. (T100 majd X8 és kb. 3 éve Z (C6602) ) S aktuálisan mikor birtokomba kerültek, mindig maximálisan elégedett voltam velük, remekül szolgáltak és még menők is voltak. Egy szóval elégedett voltam az eddigi sony telefonjaimmal.

A jelenleg is használt Z-met, lassan szeretném lecserélni. Sajnos néha rakoncátlankodik az utóbbi időben a fülnél lévő hangszóró (ez egy telefonnál nem kellemes :S ) s talán már lassú is szegény, illetve nincs rá új droid se már. Szeretnék továbbra is sony telefont vásárolni (nyilván a pozitív tapasztalatok miatt), viszont nem tudom, meddig várjak, érdemes-e. Nagyon szemezek a kompaktokkal Z3c vagy Z5c mivel sokszor túl nagynak bizonyult a Z, s egy hangyányival kisebb külső praktikusabb is lenne. Illetve az áruk is emberbarátabb lett. (pl Z5c már van 110k Ft-ért is.) Viszont mindegyikről olvastam a tesztek/fórumok böngészése során hideget-meleget. S nem tudom a frissített droidok mennyire orvosolják/javítják/csökkentik a készülékek teljesítményét. Érdemes lehet-e megvárni a Z5C utódját, nyilván egy valagnyi pénzért ha megjelenik (HA megjelenik, és egyáltalán lesz.), vagy válogatni a jelenleg piacon lévő régebbi típusok közül?

Köszön szépen a sok sok tes

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.