Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gdi


Gdi
senior tag

nice

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#2) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez nagyon kemény :D Kajak ki kellett ütni a tok oldalát, és ott van a lítiumcella lába? :D
Ha ezt tudom, nem adom el a bontott Dallas-t, hanem megmoddolom, és használom Arduinoval :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) bacsis


bacsis
Közösségépítő

:C

(#4) snake1977 válasza hcl (#2) üzenetére


snake1977
őstag

'Leradíroztam" a műanyagot egy einhell gravirozóval, találtam fotót egy félig bontott modulról, sanszos hogy oldalt közvetlen a cellára forrasztottam rá nem a lábhoz :DDD összerakás előtt rámértem a foglalaton keresztül és 0.3V feszültség volt még a cellában, végülis ahhoz képest nem rossz hogy vagy 2 évtizedes :DDD

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#5) hcl válasza snake1977 (#4) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LOOOL, és az valami CR... szabványú elem benne :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) Steve_Brown válasza snake1977 (#4) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Azert ez tiszteletremelto. :R

(#7) ivana


ivana
Ármester

Ez komoly, hogy valaki belerakta az elemet az IC-be? Mi a fenét szívtak akik ezt tervezték? :C

[ Szerkesztve ]

(#8) hcl válasza ivana (#7) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A 90-es években ez elég komoly újítás volt. Azért egy alaplapot akkor sem 20 évre terveztek.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) snake1977 válasza hcl (#5) üzenetére


snake1977
őstag

Igen az egy CR elem lesz, talán 1620 vagy 1632 ránézésre :K
Most találtam egy videót ahol a srác megépít egy dallas kompatibilis rtc-t, CR2032 foglalattal, a commodore 286-os dallasának a pótlására.

Most néztem a blogod, a "lítiumot neki" címmel :C kb. bő 2 hete untam meg hogy a régi 3 elemes airwick készülékem zabálja a ceruza elemeket (tartós elemek is nagyon max. 1 hónapot bírtak), kapott egy 18650 akkut elemtartóval, belül nem fért el, nem a legszebb de a készülék hátán nem látszik, cserébe így 17 nap után még 3.84V fesz van benne, el fog menni még 2-3 hetet röhögve, utána meg 2 óra alatt feltöltöm. :)
[kép]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#10) hcl válasza snake1977 (#9) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A Dallas végülis egy valamilyen buszon kommunikál... DS13xx -el gondolom helyettesíthető.

A légfrissítő meg könyörgött egy akkuért :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) snake1977 válasza hcl (#10) üzenetére


snake1977
őstag

Sajnos nem értek ezeknek a lelkivilágához, a tudásom kimerül az alapszintű forrasztásban, meg a sufni tuningos barkácsolásban. :B Amibe lehet abba akut tennék/teszek, van egy "teszkós" elektromos csavarhúzóm, abban is 3db ni-mh elem volt, ő is kapott egy 18650 akkut, eddig 2 év alatt 3x töltöttem fel, igaz ehhez szét kell szedni, de előtte meg 2-3 hetente töltöttem. :DD

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#12) hcl válasza snake1977 (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én sem sokat, bár papíron van végzettségem :) A csavarhúzóból meg vigyél ki valami csatit amin lehet balancerrel tölteni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) snake1977 válasza hcl (#12) üzenetére


snake1977
őstag

A gyári csatlakozóra van kötve, csak még odáig nem jutottam el hogy vegyek hozzá egy balanszert, mikor elkezd erősen merülni mindig akkor jut eszembe hogy megint elfelejtettem megvenni, aztán szétkapom és feltöltöm. :DDD
Én csak autodidakta öntanulós módon berhelek. :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#14) hcl válasza snake1977 (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D :D :D :D

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.