Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bbazs96


bbazs96
csendes tag

Én nem komázom ezeket, csak a baj van velük... Origin, steam, mind a fenébe velük, miért tegyen föl az ember 20 programot, ha egy játékkal szeretne játszani.

(#2) Thunderzolee

Sajnos nagyon sok visszaélés történt az accountok kereskedelmével, ezért lett letiltva az acc kereskedés.

Itt ha lejjebb görgetsz, lesz néhány esetet:
itcafe.hu/tema/jelentsd_a_csalokat_es_az_uzletrontokat/keres.php?stext=account

A túl sok negatív tapasztalat lehúzza egy oldal népszerűségét, illetve a moderátoroknak azért más dolguk is lenne, mint a csaló acc kereskedők adatait bányászgatni.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#3) sketchifun válasza Thunderzolee (#2) üzenetére


sketchifun
senior tag

Ezt én értem.

Tudom, az isten nem bizonyítja be, hogy becsületes vagyok.
És meg is értem, hogy inkább nem engedik, minthogy rontsák az oldal hírét.
De kérdem én, miért nem tettünk ezen átverések ellen?

Tudtommal a RIOS rendszerben minden meg van, (utolsó belépés, és ahhoz tartozó IP cím) ami szükséges egy rendőrségi eljárás kezdeményezéséhez, és hamar le is zárható az ügy, hamar kézrekerülnek embereink.

Pár ilyen elrettentő példával is ki lehetne szerintem az ilyeneket szűrni.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#4) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Pedig ez nagyon egyszerű.
Steam Subscriber Agreement:
E. Restrictions
"You are entitled to use the Software for your own use, but you are not entitled to: (i) sell, ..." ennyi. nem adhatod el, ezt te fogadtad el, kész, kár ezen rágódni.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#5) Chosen válasza sketchifun (#3) üzenetére


Chosen
addikt

Könnyebb volt egyszerűen a normális acc eladókat is szankcionálni, mint a probléma megoldását kitalálni. Megfutottam már ezeket a köröket én is...

Annak idején maguk a modik is elismerték, hogy ez tök legális, csak túl sok a csaló, ezért van tiltva.

[ Szerkesztve ]

(#6) Psychonaut válasza Chosen (#5) üzenetére


Psychonaut
addikt

Meg csak nem is legalis, ez a lenyeg.

Subscriber agreement:
When you complete Steam's registration process, you create a Steam account (...) You may not sell or charge others for the right to use your Account, or otherwise transfer your Account.

SZERK: sketchifun: egyertelmu a rendelkezes, az hogy penzt kapsz erte vagy mast, teljesen irrelevans. "Otherwise transfer" kizarja az osszes letezo opciot. Semmifelekeppen nem adhatod at.

[ Szerkesztve ]

(#7) sketchifun válasza Chosen (#5) üzenetére


sketchifun
senior tag

Igen-igen, de az előtted szóló okosat mondott.
Elgondolkodtató..

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#8) sketchifun válasza Blindmouse (#4) üzenetére


sketchifun
senior tag

Nem eladni, cserélni szeretném főleg. Erre esetleg valami tiltása a Steam-nek?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#9) Blindmouse válasza sketchifun (#8) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Sosem volt a tied a játék, használati jogod van hozzá, ami nem átruházható. De ha betű szerint szeretnéd:
"Valve hereby grants, and you accept, a limited, terminable, non-exclusive license and right to use the Software for your personal use in accordance with this Agreement and the Subscription Terms. The Software is licensed, not sold. Your license confers no title or ownership in the Software."
Kár ezen rágódni, mondtam.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#10) albert8


albert8
addikt

Ha nem úgy hirdeted meg, hogy account, akkor talán el lehet adni ;)

Föccer: ha mondjuk beirom, hogy pl mw2 eladó, vagy tf2
akkor azt miért nem lehet?

én is csak kérdezem

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#11) föccer válasza albert8 (#10) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem, akkor sem lehet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12) Chosen válasza Psychonaut (#6) üzenetére


Chosen
addikt

Amíg nem szaporodtak el a csalók, addig nem nagyon haraptak ezért.

[ Szerkesztve ]

(#13) föccer válasza albert8 (#10) üzenetére


föccer
nagyúr

Így persze a hirdetésből nem derül ki, hogy steam acc-ról van szó. De ha a bkv ellenőr nem tudja, hogy nincs bérleted, vagy jegyed, attól még ugyanúgy bliccelsz...

A lényeg az, hogy regisztrált accot nem lehet árulni, a már részletezett okok miatt. Ha te a játék kulcsát felhasználatlanként hirdeted, akkor viszont félrevezető a hirdetésed és azért kaphatsz figyelmeztetést.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14) Psychonaut válasza albert8 (#10) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem erted? Mert megszeged vele azt a szabalyzatot, aminek ertelmeben egyaltalan megvehetted a jatekot, ezaltal ervenytelenne teve azt.

TheChos3nOne: Irrelevans, mert attol ez: Annak idején maguk a modik is elismerték, hogy ez tök legális meg nem valik igazza. Felesleges a kerdesen ragodni, mert ha a Prohardver! szabalyzata nem is tiltana konkretan, akkor sem lehetne Steam accountot eladni az ott elfogadott feltetelek miatt.

[ Szerkesztve ]

(#15) po1son


po1son
addikt

Ne vedd zokkon, de az accod max 1000 Ft-ot ér...
Ezért kár felháborodnod, hogy nem tudod eladni. :DDD
Inkább tartsad meg. ;)

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#16) D1Rect


D1Rect
félisten

Ha egyszer valamiért fizettem, azt miért nem adhatom el?

Mert a szerződés(tudod, amire rákattintottál elolvasás nélkül) azt tartalmazza, hogy a használati jog nem átruházható.
Egyébként rengeteg visszaélés is volt a dologgal kapcsolatban.

Illegális+csak a baj van vele. Szerintem érthető, hogy miért tiltják.

(#17) Chosen válasza Psychonaut (#14) üzenetére


Chosen
addikt

Nem válik igazz, mert az. Az egyik acc-omat is PH-n vettem. :U

(#18) TazLeacher válasza Chosen (#17) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Attól még nem lett törtvényes. Attól, hogy a moderátorok megengedik, hogy lopj, attól az törvényes? Vagy ők megengedték, neked összejött, akkor ez így jó? Nem. De igazából nem értem a probléma okát továbbra sem:
1. Elfogadta a felhasználási feltételeket, amiben benne van, hogy TILOS.
2. Elfogadta az itteni alapelveket, amiben benne van, hogy TILOS.

Akkor mi a felháborodás ok? Véleménye lehet, attól az nem lesz legális.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#19) Chosen válasza TazLeacher (#18) üzenetére


Chosen
addikt

Olvass már légyszíves a kötekedő mód ON helyett.

Lehet, hogy ma már nincs megengedve, de régen legálisnak számított PH-n, így vettem meg a saját accomat is. Ezen nincs mit vitatni, ez tény. Az, hogy később rájöttek PH-n is, hogy maga a steam is tiltja az egy dolog, de először a csalók miatt lett lelőve az egész acc-árusítás, csak aztán jött a képbe, hogy hoppá, ezt maga a steam is tiltja.

(#20) Psychonaut válasza Chosen (#19) üzenetére


Psychonaut
addikt

Te meg ertelmezz mar legkozelebb ahelyett hogy folytatod ennek a butasagnak a hangoztatasat. Attol, hogy valamit a PH! nem tilt, meg NEM LESZ LEGALIS. Csak egy egyszeru pelda: ha a PH! szabalyzata peldaul nem tiltana tegyuk fel a drogok arusitasat, akkor az legalissa valna? Na ugye...

(#21) TazLeacher válasza Chosen (#19) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Akkor leírom még egyszer, hogy nálad meg az olvasás mód OFF helyett:

ATTÓL AZ MÉG AKKOR SEM VOLT LEGÁLIS. SEM MOST NEM AZ, SEM AKKOR NEM VOLT AZ.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#22) Chosen


Chosen
addikt

Kár, hogy egy szóval se írtam azt, hogy még ma is legális lenne.

(#23) albert8 válasza Psychonaut (#14) üzenetére


albert8
addikt

ÉRtem már :K
azt tudtam, hogy PH-n nem lehet, de azt nem hogy a steam is tiltja

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#24) Psychonaut válasza Chosen (#22) üzenetére


Psychonaut
addikt

Senki nem is mondta ezt. Csupan arra probaljuk (sikertelenul) rairanyitani a figyelmedet, hogy attol, hogy a PH! regebben nem tiltotta, meg NEM VOLT LEGALIS (a Steam szabalyzata miatt). Ennel erthetobben mar tenyleg nem tudom megfogalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#25) Chosen válasza Psychonaut (#24) üzenetére


Chosen
addikt

Én meg arra próbáltam ráirányítani a figyelmedet, hogy ETTŐL MÉG LEHETETT árulni. Ennél érthetőbben én sem tudom megfogalmazni.

Ez egy infó volt, semmi több, csak ti gondoltátok tovább, hogy én ma is törvényesnek gondolom meg stb.

[ Szerkesztve ]

(#26) Psychonaut válasza Chosen (#25) üzenetére


Psychonaut
addikt

Senki nem gondolta tovabb. Es nem, nem arra probaltad rairanyitani a figyelmet, hogy lehetett, hanem arra, hogy legalis volt. Lasd:

En: Irrelevans, mert attol ez: Annak idején maguk a modik is elismerték, hogy ez tök legális meg nem valik igazza.
Te: Nem válik igazz, mert az.

Ergo: szerinted igaz az, hogy legalis volt accountokat arulni. NEM, NEM IGAZ. Az, hogy a PH!-n lehetett arulni, meg nem teszi legalissa. Es ezt nem vagy kepes megerteni.

[ Szerkesztve ]

(#27) Chosen válasza Psychonaut (#26) üzenetére


Chosen
addikt

Tehát ha szerinted lehetett accountokat árulni az nem egyenlő azzal, hogy legális volt árulni? Hát grat.

[ Szerkesztve ]

(#28) Psychonaut válasza Chosen (#27) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ne haragudj, de ezen mar csak nevetni tudok. :D :DDD

Egy utolso hozzaszolast meg engedj meg nekem. Bar korabban mar irtam egy kezenfekvo peldat, ugy latszik, ez elkerulte a figyelmedet. Tehat meg egyszer:
Csak egy egyszeru pelda: ha a PH! szabalyzata peldaul nem tiltana tegyuk fel a drogok arusitasat, akkor az legalissa valna?

Ha ez alapjan sem erted meg, akkor kar minden szoert.

(#29) veector válasza Chosen (#27) üzenetére


veector
senior tag

A hardverapró hiába engedte, ha a Steam nem. Illegális volt mindig is. A hardverapró nem legalizálhatja a marijuana/Steam accok árusítását.

Psychonaut 3 mp és nem is egymástól loptuk a drogos hasonlatot :D

[ Szerkesztve ]

(#30) xdx@ válasza veector (#29) üzenetére


xdx@
aktív tag

[link]
Psychonaut előbb használta a drogos hasonlatot. :P

(#31) veector válasza xdx@ (#30) üzenetére


veector
senior tag

Ófene. Egy világ dőlt össze bennem :DDD

(#32) D1Rect válasza Chosen (#27) üzenetére


D1Rect
félisten

Amikor te vetted akkor is tiltott volt a STEAM szerint.
Ha az eredeti tulaj úgy gondolja, bármikor visszaveheti az egész accountodat...
Minden amit azóta vettél ôt illeti...

MOD: a ph! nem vállal felelôsséget az apróhirdetésekért! ;)

[ Szerkesztve ]

(#33) xdx@ válasza veector (#31) üzenetére


xdx@
aktív tag

Ezért linkeltem. :D

(#34) TazLeacher válasza Chosen (#27) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Tehát ha szerinted lehetett accountokat árulni az nem egyenlő azzal, hogy legális volt árulni? Hát grat.

Nagyon sok helyen most is lehet. Sőt, nagyon sok helyen lehet vásárolni másolt játékokat, sőt nagyon sok helyen lehet vásárolni drogot, nagyon sok helyen lehet vásárolni engedély nélkül fegyvert is. Ettől egyik sem lesz legális.

Ha nem vagy képes felfogni a között a különbséget, hogy valamire lehetőséged van, és a között, hogy valami törvényes-e, akkor komoly gondok elé nézel az életben.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#35) Chosen válasza Psychonaut (#28) üzenetére


Chosen
addikt

Omg... Arra írtam a legalitást, hogy PH-n volt legális az eladása. Nem amerikában, nem a világon, hanem PH-n belül.

jer1cho: Neked már most komoly gondjaid lehetnek, ha nem értetted meg, hogy csak a PH-n való eladásról beszélek és nem máshol.

(#36) zH. válasza TazLeacher (#34) üzenetére


zH.
senior tag

most komolyan, gyakorlatban hány embert érdekel, hogy tiltja -e a steam, vagy sem..

just be

(#37) Psychonaut válasza Chosen (#35) üzenetére


Psychonaut
addikt

OMG...akkor tanuld meg a sajat anyanyelvedet hasznalni...ugyanis a hozzaszolasod nem ezt jelentette. Szerintem nem artana azon elgondolkodni, hogy talan megis te hibaztal, mert lathatolag mindenki "felreertett".

(#38) veector válasza Chosen (#35) üzenetére


veector
senior tag

Inkább úgy mondjad, hogy nem tiltotta a szabályzat.

(#39) TazLeacher válasza Chosen (#35) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Sajnos akkor komoly gondjaid vannak a magyarral. A "legális" szó, az nem szubjektív, és nem értelmezés kérdése, meg, hogy Te mire gondoltál.
Nem kell új értelmet adni a magyar szavaknak, ennek a szónak már van egyértelmű jelentése: törvényes. A törvényeket meg egyelőre még nem a PH hozza.

És nem nekem van gondom az értelmezéssel, ha azt kiabálod, hogy asztal, és közben a székre mutogatsz, akár hányszor kiabálhatod, akkor sem lesz igazad. Tehát nyugodtan le is hülyézhetsz engem, vagy még leírhatod százszor, akkor sem lesz igazad.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#40) hoffman_ válasza Blindmouse (#9) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Sosem volt a tied a játék, használati jogod van hozzá, ami nem átruházható.

wtf?

Akkor ha egyszer aszondja a steam, hogy figyejj kisk*cs*g, 25 euróért eddig játszhattál ezzel a játékkal, mostantól szevasz, akkor el kell fogadjam? Remélem nem idéztél valami "szerződésből" vagy FAQ-ból, mert akkor be fogok pöcceni(na nem rád).

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#41) albert8 válasza hoffman_ (#40) üzenetére


albert8
addikt

Szerintem ami digitális, tehát nem kézzel fogható azt bármikor el tudják venni sajna :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#42) Chosen válasza Psychonaut (#37) üzenetére


Chosen
addikt

Úgy értettem, ahogy veector írja.

jer1cho: Én másképp értelmeztem a szót, ma is tanultam valamit, de ettől még nem kellett volna "Ha nem vagy képes felfogni" és hasonlókat beszólogatni, mert ez már a vita témájától abszolút független személyeskedés, amire ne csodálkozz ha agresszív a reakció.

(#43) TazLeacher válasza hoffman_ (#40) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Lényegében igen. Ha holnap bedöglik a STEAM, akkor szia!

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#44) hoffman_ válasza TazLeacher (#43) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hm, ezt nem is tudtam. Ez böki a csőröm. Nyilván ez a holnap leáll a steam nem egy túl valós dolog, de akkor is. Ennek fényében a Crysis Maximum Edition karácsony tájékán lehet, hogy nem a steamen veszem meg, hanem dobozban. Materiális vagyok. Pedig szeretem a steamet, kényelmes, gyors, alapvetően nincs sok hiba, de ez akkor is bosszant. Bár ha bedől az MKB, akkor is elúszott a pénzem, de az kicsit más talán.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45) Psychonaut válasza hoffman_ (#44) üzenetére


Psychonaut
addikt

Bár ha bedől az MKB, akkor is elúszott a pénzem, de az kicsit más talán.
Ja, ez - a Steam bedolesevel ellentetben - realis veszely. ;]

(#46) hoffman_ válasza Psychonaut (#45) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Na igen :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#47) TazLeacher válasza hoffman_ (#44) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Pont ezt akartam írni, mint előttem. Ha holnap kölcsön adsz valakinek pénzt és meghal, akkor annak is annyi. Ilyenkor viszont nem biztos, hogy a pénz a legnagyobb gondod. Szerintem, ha oda jut a világ, hogy bedől a STEAM, akkor nem a játék lesz a legnagyobb gondunk. Ha meg ugye tudatos döntés (mondjuk 10 év múlva úgy döntenek, hogy itt a vége), akkor valószínűleg lesz backup után offline tudsz majd játszani, aztán kész.

Az mondjuk meg sem fordult a fejedben, hogy mi lesz akkor, ha már nem lesznek optiakai olvasók a gépekben? Tönkre megy az olvasód, és nem tudsz másikat venni. Mert szerintem erre is előbb lesz példa, mint a STEAM bedőlésére.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#48) hoffman_ válasza TazLeacher (#47) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igen, én is csak a gondolattal játszottam el, bár az ODD-k meghalását még nem mostanra tenném. Jelenleg nem tudok olyan megoldást, ami pótolni tudná őket ~25-50 gigás kapacitás esetén - nyilván nem játék, hanem filmezés terén, habár ha minden jól megy, akkor egyszer egy játéknak is szükséges lesz 25 giga textúrára. A pendriveos terjesztés mókás ötlet, de sajna nem kivitelezhető. Nem vitatom a digitális terjesztés jogosultásgát.

Amennyiban valóban találnak megoldást egy összeomlás utáni backup lehetőségére, úgy egy szavam sincs, megnyugodott a háborgó lelkem :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.