Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Infinight


Infinight
csendes tag

Nagyon tetszik a munkád! Mint laikus, lenne egy kérdésem. A vizet a telepítés előtt kell "állva hagyni"? Más akvások elbeszéléséből nekem eddig úgy jött le, hogy a köveket, növényeket lehet telepíteni, csak a halakkal kell várni. :)

Impossible is just a big word thrown around by small men...Impossible is nothing.

(#2) sellerbuyer válasza Infinight (#1) üzenetére


sellerbuyer
őstag

A víz állása a benne lévő klór távozása miatt fontos, ami ilyenkor gázzá alakul, illetve a szoba hőmérsékletét is fel kell vegye a víz. Tehát ilyen szempontból tökmindegy, hogy mikor hagyod állva a vizet, valóban az a lényeg, hogy a halak betelepítése előtt mindenképpen álljon.

A sorrend teljesen egyéni döntés kérdése. Van, aki előbb berakja a talajt, köveket, növényeket és az után tölti fel az akit, van aki előbb a vizet teszi be és utána mennek bele a cuccok.

Gyakorlatilag teljesen lényegtelen. A lényeges pont, amikor az indító lötyit beleteszed, akkor már legyen benne minden az akiban, hogy a baktérium telepek meg tudjanak tapadni a berendezésen, talajban, szűrőben, stb.

Ja, és köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#3) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Update:

A hidegfényű 5630-as ledcsíkot lecserélem egy spéci fehér-kékes-lilás árnyalatúra, ami jobbat tesz elvileg a növényeknek és szebbek lesznek tőle a halak is.

(#4) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag



Az egyik képen látható a brutál fényerő sötét szobában. Ez már az új csíkkal.

Az 5630-as belső (IP20) csíkot lecseréltem egy IP60-as külső csíkra. Ezen van egy teljesen átlátszó bevonat, ez ad a kékes fénynek egy kis lilás beütést. Ettől gyönyörű lesz az aki, nagyon jó kis színezetet kapnak a halak is.

Sajnos a fotók messze, de messze nem adják vissza azt a látványt, amit élőben nyújt az akvárium ilyen megvilágításban.

A ledekkel kapcsolatosan azt az infót kaptam, hogy 60 celsius fokig üzemelnek, tehát mindenképpen érdemes szellőzést biztosítani nekik, ha esetleg tetőbe vannak beépítve. Én semmilyen extra hőt nem érzek egész napos világítás után sem a ledeken, de jobb félni, mint megijedni ugye. Mivel az én akim nyitott, ezért itt egyértelműen szellőzik a világítás, nem kell bűvölni rajta semmit.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.