Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38) Cifu válasza #82729984 (#37) üzenetére


Cifu
nagyúr

Kivettem a követett topicok közül, mert értelmetlen volt bármit is írnom. Látom itt is feltűntél, itt is folytatod a sötétséget.

Kezdve ott, hogy nem azt állítottam, hogy nem lehetett csapást mérni, hanem azt írtam, hogy az USAF és az US NAVY nem akart a civil áldozatok lehetősége miatt csapást mérni, és erre még forrást is hoztam fel, amit viszont már senki sem olvasott el.

De ferdíts csak nyugodtan tovább amit leírtam. Ehhez értesz a jelek szerint, semmi máshoz... :U

Remélem fegyver témában járatosabb vagy...

Mint minél? Látod ez a bajod, hogy ott sem azt fogtad fel, amit leírtam, hanem nekiállsz ferdíteni, és olyasmit adni a számba, amit soha nem írtam le.

Azért csak félve jegyezném meg, hogy lehet ám erősebb, jobb 3d fegyvert is nyomtatni és lőszerből is lehet ám komolyabbat is vinni, ennyire nem lehetsz csőlátású.

Gratulálok, hogy csőlátásnak nevezed azt, hogy valaki szakmai tényeket hoz fel egy vitában. Visszavonom. Ez vita? Látványos tudatlanságot próbálok eloszlatni, mert nem csak videón és fotón láttam lőfegyvert, így talán némi rálátásom is lehet a témára. De ahelyett, hogy tanulna vagy legalább utánanézne a másik a témábank, nekiáll a tényszerű információkat csőlátásnak titulálni.

Mielőtt még egyszer hozzászólnál, esetleg nézz utána, miről írtam. Miért robban kvázi szét a .380 ACP kaliberű Liberator?

A Liberator pont azért egylövetű, mert a 3D nyomtatókban használt műanyag egyszerűen nem képes a lövéskor fellépő erőknek ellenállni. A .380 ACP sem egy komoly kaliber, kis tokú önvédelmi pisztolyokban használják általában. A Liberator esetében a lőszert egy műanyag persely ("cső") tartja a helyén, amíg az ütőszeg rácsap a csappantyúra. A legjobb esetben a Liberator tokja talán kibír 2-3 lövést, természetesen mindegyiknél cserélve a perselyt, de legtöbbször az első lövés után annyira deformálódik vagy szétesik a tok is, hogy nem lehet tovább használni.

A cikkben szereplő fegyver azért lett komolyabb hír, mert az első, valóban többlövetű, és működőképes 3D nyomtatott fegyver. Ehhez .22LR kaliberre kellett lemennie, ahogy tették a legtöbb hasonló 3D többlövetű fegyver esetén.

Jelenleg tisztán műanyag nyomtatású 3D fegyver ilyen szinten mozog. Csináltak .38 Special kaliberre is, de csak vaktölténnyel merte a tulaja kipróbálni. Ami reálisabb, az a 3D fémnyomtatás (fémvágás) által gyártott fegyverek esete. Persze ez drágább játékszer.

Ami miatt ezek a hírekbe kerültek, az az a tény, hogy a műanyag nyomtatott fegyverekre mindenki ráfogja, hogy ezeket így-meg-úgy felcsempészik majd a repülőgépekre. Erről már írtam, fals dolog, és ezzel az erővel bármit fel lehet csempészni a repülőgépekre, akár műanyag tokos (de fém csövű) lőfegyvert is.

A legszebb az egészben persze az, hogy ha valaki otthon akart eddig házi gyártású fegyvert készíteni, megtehette eddig is, 3D nyomtató nélkül. A neten kismillió ilyet találsz. Már csak ezért sem értem mi ez a nagy hajcihő itt emiatt, hogy aztán most majd a terroristák ilyenekkel állnak neki terrorizálni itten mindenkit... :U

De én hibázom, amikor a tévhiteket akarom eloszlatni. Jobb, ha a kis korlátozott kis világában él tovább, aki abban akar... :(((

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.