Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dealer95 válasza kovacs65 (#50) üzenetére


Dealer95
őstag

Asus ZenPad 3S most jelenik majd meg, az esetleg?

(#52) #06658560 válasza kovacs65 (#50) üzenetére


#06658560
törölt tag

A Huawei tíz hüvelykes tabja? Azzal én is szemezek. Tollat is kezel, nem is tűnt rossznak ahogy fogtam fél percig zárás előtt MM-ban.

(#53) f(x)=exp(x) válasza Fejvadi (#49) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

De kinek?
Ez még a márkafanoknak is kevés lesz.

(#54) Halkow.


Halkow.
senior tag

Tudnám mire használni, de ez egy értelmetelen méretű eszköz.

Nem csak nehéz és bazi kényelmetlen lehet, de 10/10 szer ha kiesik a kezedből akár 20-30cm-ről garantáltan reccs a kijelzőnek.

Az ár vicces... QHD-vel + 4GB rammal, csúcs procival gondolom 300k lenne

(#55) total90


total90
veterán

Akarok egy verziót amivel lehet telefonálni :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#56) mzso válasza Obyboy (#46) üzenetére


mzso
veterán

Fogalmam sincs. Olyan GPU kell bele ami bírja és kész.

(#57) FreedomHUN válasza kovacs65 (#50) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

S2-t használok munkába, napi 10 órát. Ha nem filmezel, hanem bőngésző/admin munkára kell sokkal jobb a 3:2 mint a 16-9. Egyébként az s2 teljesen rendben van jól összerakott készülék, viszont már abban is egy 2k oled panel van. Tft-vel mellényúltak, a 2 giga ram meg manapság kevés, amikor lassan a 6gigás termékek jönnek ki. Nagyobb akksi, korrekt panel, több ram. Soc még renden is lenne. Az ár meg így 100 alatt reális, bár akkor sem venném meg. Tesztet köszi.

[ Szerkesztve ]

(#58) kovacs65 válasza Dealer95 (#51) üzenetére


kovacs65
senior tag

Nekem nagy: kb 7,5-8,5 kijelző lenne az igazi.

De ez is ígéretes.

hatmagos Qualcomm : 808?
4GB : OK
akku : OK

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#59) pomorski


pomorski
őstag

Úgy látszik van humorérzéke a Samsungnak. :K Egyébként köszi a tesztet!

(#60) Fejvadi válasza f(x)=exp(x) (#53) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Azt mondják "Minden lószarra jön veréb". :)

(#61) TTTotya


TTTotya
senior tag

Nem értem mit háborogtok. Konyhában hasznos lehet, nézed a receptet, közben felaprítod rajta a zöldséget meg a húst.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#62) moleculez


moleculez
veterán

Ez a készülék már elég rég lett bejelentve, (el is felejtettem) most lett kiadva, vagy most kaptatok teszt példányt?
(Alice végre nem csak kínai vackokat kap tesztelésre)

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#63) beyruth82


beyruth82
veterán

Nem értem mi ebben az elképesztő méretű.Szerintem meg a 7-8"-osok az elképesztően kicsi méretűek.

(#64) #06658560 válasza moleculez (#62) üzenetére


#06658560
törölt tag

A piacra kerülése is több mint fél éve volt. Nálunk karácsony előtt már volt kirakva MM-ban.

(#65) f(x)=exp(x) válasza beyruth82 (#63) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Azért elképesztő a mérete, mert ezt nehéz szállítani, hurcolni...

(#66) tevike


tevike
senior tag

Egy piacot teremto meretu tabletet terveznek ilyen kijelzovel es ilyen hardverrel...uramisten

Assak el magukat! Ez a tabot amoledben minimum az S7 hardverevel kellett volna adni de legalabb nem 2gb rammal.

Szegyen..pedig ez csucs "tabkent" lehetett volna akar 200.000,- is.

Megvettek volna.

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#67) kelly416


kelly416
veterán

Egy felhasználói lehetőséget tudok elképzelni, a konyhába egy legalább 90fokban elforgatható (álló - felkvő kép) vagy még flexibilisebb, a fal síkjától is elfordulni képes konzollal a falra helyezni, és receptet, filmet, zenét, kommunikációt nyomatni rajta, miközben az ember két keze el van foglalva, bár ez magával vonja azt is, hogy többé-kevésbé víz és porállóvá kellene tenni a gépet.

(#68) Fejvadi válasza TTTotya (#61) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Jól kitaláltad. :)

(#69) .Szaki. válasza TTTotya (#61) üzenetére


.Szaki.
addikt

Arra a 10" is elég már! :C

(#70) #25954560


#25954560
törölt tag

volt mar ilyesmi az acer-tol is: DA220HQL, azon is gondolkodtam.
szuksegem lenne egyszerre sok informacio grafikus megjelenitesere, ugy, hogy raadasul fel is dolgozom eloben. tehat vagy pl kijelzo+raspi vagy egy ilyesmi. en sem tudnam semmi masra hasznalni, de erre jo lenne. amig az acer vagy a kijelzo+raspberryPI konnyen kotheto halora (pl tobb szerver egyideju monitorozasahoz), ehhez wifi kell vagy valami trukkos usb-s halokartya.

(#71) .Szaki. válasza tevike (#66) üzenetére


.Szaki.
addikt

Egyetértek, ennek kellett volna lennie a Samsung táblagépek flagshipjének, már csak azért is megvette volna a jónép. De én továbbra is tartom, hogy nagy kijelző tervezéskor előny, csak ezzel a tudással így meg nagyon drága.

(#72) tecsu válasza [CsuCsu] (#39) üzenetére


tecsu
addikt

Arra vannak sokkal jobb megoldások. Ez eleve nem "üzleti" vagy "tough" termék, ami legalább bírná a strapát.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#73) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Ekkora mérethez kicsi felbontás, gyenge proci, kevés RAM, túl nagy méret, AMOLED helyett TFT, harmatos akku (tablet szinten), semmi plusz szolgáltatás, harmatos szelfikamera, asztalra síkba fektetni nem lehet, nincs mobilhálózati lehetőség a tesztelt verzióban, csak WiFi, elrugaszkodott az ára is. Tulajdonképpen ki is a célközönség? Egy százassal kevesebbért még talán, mondom talán megérné.

[ Szerkesztve ]

(#74) kenand


kenand
veterán

Teljesen vakvágány. Androidos eszköz ekkorában.....

(#75) Dealer95 válasza kenand (#74) üzenetére


Dealer95
őstag

Sajnos nem ez ennek a tabletnek a legnagyobb problémája :(

(#76) boeing


boeing
senior tag

Nem tudom mi szándéka volt a samsungnak ezzel a eszközzel,de ez halott.

(#77) kenand válasza Dealer95 (#75) üzenetére


kenand
veterán

Olvastam a részleteket, de már az ötlet sem talál nálam. Egyáltalán nincs ez kellene nekem érzésem... nem segítene ezen ha pl. retina IPS panel lenne benne stb.....

(#78) Mr.Silkó válasza kenand (#77) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nyilván eleve rétegigeny az extrém nagy megjelenítő, biztos lenne, akinek hasznos, de itt még ezer más dolog is hibádzik, ahogy fentebb is írtam. Ráadásul vagy 100 ezerrel drágább, mint amennyi kábé reális lenne érte.

(#79) kátú


kátú
őstag

Nagyon bejön, de nem tudnám hová tenni

It still works!

(#80) HaZse


HaZse
őstag

Mikor még ezt csak bejelentették, már akkor is írtam, hogy tök felesleges termék, de mindenki leoltott, hogy jó lesz ez. Erre mit olvasok/látok? Hogy a tesztelő is rendesen lehúzta és a fórumozók is. Bezzek régebben meg én voltam a helikopter. Érdekes egy társaság mit mondjak.

Amúgy aki meg fikázza a 2GB RAM-ot, az meg nem normális. Ugyan miért lenne kevés 2016-ban a 2GB RAM? Nekem Galaxy A5 2016-os van 2GB RAM-al, de én nem érzem, hogy kevés lenne. Persze az is igaz, hogy én nem nézem, hogy hány böngésző lapot tud újratöltés nélkül visszatölteni és mi fér a memóriába. Én csak használom. Sose nézem, hogy mennyi a szabad memória.

A másik a verzió. Nem mindegy, hogy 5.1.1 van rajta, vagy 6.0.1? De persze itt Kocka Pistike arra veri, hogy 6.0.1 legyen rajta. Szánalmas sajnos az itt lévők nagy része.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#81) Dealer95 válasza HaZse (#80) üzenetére


Dealer95
őstag

Nem, nem mindegy, hogy 2, 3 vagy 4, esetleg több GB.
Filléres dolog belepakolni, és most indult meg a "pakoljunk bele minél több RAM-ot", és ez egy jó dolog.
Sokkal hasznosabb, mint a nagy felbontás (2K, 4K) meg a sokmagos CPU (Snapdragon 820 is 4magos lett, pedig a 810 8magos volt, de most lecsengett ez a több mag a jobb dolog)

Olyan, mint a VGA piacon a VRAM.
Inkább legyen több, mint kevesebb, mert ha elfogy, akkor annyi.

Nem szerettem 2GB RAM mellett, hogy mikor egy privát üzenetet írtam, de közben még visszaolvastam pár megnyitott lapot esetleg youtube-on is rákerestem valamire, s ezután folytatni szerettem volna az írást újratöltötte és kezdhettem előre.
Vagy ott van az üzemidő: ha mindig mindent újra kell tölteni, sokkal hamarabb le fog merülni a teló mintha a RAM-ba lenne betöltve és azonnal tudod folytatni ahol abbahagytad.
De ez csak egy 2 példa a sok közül.

Az Android 5 vs 6 mizéria engem sem zavar, elvoltam 4.4-en is.
Most is 5.0-n vagyok, de a 4GB RAM és a gyors rendszer többet ér nekem mint egy újabb verziójú rendszer.

Mondom ezt úgy, hogy régen én is elvoltam 1GB RAM-mal, de ha egyszer kipróbálod milyen a 4GB, nem akarsz visszaváltani :D

[ Szerkesztve ]

(#82) asdf_ válasza HaZse (#80) üzenetére


asdf_
veterán

Amúgy aki meg fikázza a 2GB RAM-ot, az meg nem normális. Ugyan miért lenne kevés 2016-ban a 2GB RAM?

Azert, mert a:
- 3 evvel ezelott
- 45 ezer forintert vasarolt
- kinai tabletemben

volt 2 giga ram. (es halal szanalmas, hogy amikor ezt most le akarom cserelni, akkor a hazai tabletkinalat kb. fele eleve kiesik, mert gyengebbek hw-ben -1 giga ram, szanalomfos felbontasu kijelzo es tsai-, mint az en 3 evvel ezelotti szarom).

[ Szerkesztve ]

(#83) tecsu válasza asdf_ (#82) üzenetére


tecsu
addikt

Na nem, mintha Magyarországon más tableteket lehetne venni, mint mondjuk Angliában... :))
Ráadásul bármely országból megrendelhetsz szinte mindent, amit akarsz, nem vagy "hazánkhoz" kötve.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#84) Dealer95 válasza tecsu (#83) üzenetére


Dealer95
őstag

Na nem mintha ez lett volna a mondandójának lényege :D
Sokan egyébként továbbra is szeretik, ha van 1-2-3 év garanciájuk amit tudnak is érvényesíteni anélkül, hogy ide-oda küldenék külföldre vagy épp Kínába.

[ Szerkesztve ]

(#85) asdf_ válasza tecsu (#83) üzenetére


asdf_
veterán

Az a baj, hogy most a jelenleginel komoloyabb, raadasul 4:3-as tabletet akartam, abbol pedig iszonyat minimalis a kinalat, es ebben az arkategoriaban mar nem kockaztatom meg a kinait. Ha valamire kiadok 70-80 koruli osszeget (afazva), azon ne az legyen az utolso rom, mint amivel megkaptam, ne kinaba kelljen visszakuldeni szervizelni 2-3 honapos atfutassal meg ilyesmik, ennyi zsetonnal en mar nem kiserletezem a noname felnoname kinaiakkal.
A lenyeget pedig -mint megjegyeztek- megfogtad :)

(#86) tecsu válasza asdf_ (#85) üzenetére


tecsu
addikt

Te jöttél a hazai tabletkínálattal, miközben szinte egész Európában ugyanaz a felhozatal.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.