Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) bobace válasza tmskvcs (#300) üzenetére


bobace
őstag

Nekem is német van. Itt tudod nézni, hogy hová jött eddig és milyen verziójú frissítés. MM csak UK készülékekre jött még. De fel tudod rakni, ha nem akarsz várni OTA-ra...

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#302) tmskvcs válasza bobace (#301) üzenetére


tmskvcs
tag

Nagyon gyatrán tölti :D

(#303) buborekosviz


buborekosviz
tag

6.0.1 XEH OTA update tegnaptól elindult.

(#304) bobace válasza buborekosviz (#303) üzenetére


bobace
őstag

Éljen! És a DBT is jön végre.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#305) Tibcsi68 válasza bobace (#304) üzenetére


Tibcsi68
tag

Üdv mindenkinek! Most lettem friss Note Edge tulaj, Note 3-ról jöttem. Eddig még tetszik...

Galaxy S22 ultra 512 + Galxy Watch 3 46mm LTE, + 180 piros, 0 feketepont!

(#306) Tibcsi68 válasza bobace (#290) üzenetére


Tibcsi68
tag

Van arról lista, hogy ezzel az alkalmazással mely appokat szabad leállítani?

Galaxy S22 ultra 512 + Galxy Watch 3 46mm LTE, + 180 piros, 0 feketepont!

(#307) bobace válasza Tibcsi68 (#306) üzenetére


bobace
őstag

Üdv a klubban, szerintem jól döntöttél, nagyon király telefon :)

Ott van a lista is a hozzászólásban, abból mazsolázz.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#308) Tibcsi68 válasza bobace (#307) üzenetére


Tibcsi68
tag

Köszi a választ, de hol is az a lista?

Galaxy S22 ultra 512 + Galxy Watch 3 46mm LTE, + 180 piros, 0 feketepont!

(#309) bobace válasza Tibcsi68 (#308) üzenetére


bobace
őstag

Kattints a Click to show content gombokra :)
Mondjuk nem árt az angoltudás, hogy tudd mit is fagyasztasz be, meg esetleg amire szükséged van, azokat ne tiltsd le a lista alapján csak úgy egy klikkre.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#310) Tibcsi68 válasza bobace (#309) üzenetére


Tibcsi68
tag

Lehet, hogy kicsit béna vagyok, de hol van ez a gomb?
Az angol tudásomról meg annyit, hogy én még oroszt tanultam az iskolában :)

Galaxy S22 ultra 512 + Galxy Watch 3 46mm LTE, + 180 piros, 0 feketepont!

(#311) bobace válasza Tibcsi68 (#310) üzenetére


bobace
őstag

Ebben a hozzászólásban van a link a listára, és azon az oldalon, ami bejön, amikor rákattintasz.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#312) Tibcsi68 válasza bobace (#311) üzenetére


Tibcsi68
tag

Köszi, a belinkelt hozzászólásban valami miatt átsiklottam a "fagyasztását ezen lista alapján" linken... De megvan!!! :R

Galaxy S22 ultra 512 + Galxy Watch 3 46mm LTE, + 180 piros, 0 feketepont!

(#313) buborekosviz


buborekosviz
tag

Szép napot!

6.0.1 update után random időközönként magátol rebootol a telo.
Tapasztal valaki hasonlót?

Észre sem venném ha ilyenkor nem kérné a biztonsági kódot ujjlenyomat helyett.
Gyári visszaállítás volt, BTU és XEH rom is ezt csinálja.
Knox 0x0, rootolva soha nem volt.

(#314) bobace válasza buborekosviz (#313) üzenetére


bobace
őstag

Tapasztaltam én is, nekem az üzenetekben jött elő. Írom az SMS-t, és akkor kilép, és kéri a kódot. Rebootnak nem nevezném, mert kb 3 másodperc az egész, csak kiírja, hogy az SD kártya csatlakoztatva meg ujjlenyomat helyett jelszót kér. Bár nekem ezt az 5.1-el is eljátszotta néha, hiába volt FR a 6.0 telepítés után, most is kijött..

[ Szerkesztve ]

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#315) Tibcsi68 válasza bobace (#314) üzenetére


Tibcsi68
tag

Én ezeket az újraindulás- féle hibákat nem tapasztaltam, viszont kérdezném, hogy bekapcsolás után automatikusan megjelenő, sd kártyával kapcsolatos üzenetet nem lehet kikapcsolni ( hogy ne jöjjön elő mindig)?

Galaxy S22 ultra 512 + Galxy Watch 3 46mm LTE, + 180 piros, 0 feketepont!

(#316) bobace válasza Tibcsi68 (#315) üzenetére


bobace
őstag

Amennyire én tudom, csak custom ROM-mal lehet eltüntetni.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#317) bobace válasza buborekosviz (#313) üzenetére


bobace
őstag

Úgy látom general probléma a soft reboot, valamit elkureszoltak samunál: [link]
Valszeg eddig is jelen volt, csak 5.1-ben még se SD kártya üzenet nem volt, sem password kérés, így nem tűnt fel..

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#318) Tibcsi68


Tibcsi68
tag

Az adathasználati beállításoknál hogy kell átállítani a kijelzett intervallumot (hogy mettől meddig mérje a mobil adatforgalmat, a számlazárásomnak megfelelően)?

Galaxy S22 ultra 512 + Galxy Watch 3 46mm LTE, + 180 piros, 0 feketepont!

(#319) bobace válasza Tibcsi68 (#318) üzenetére


bobace
őstag

Csak akkor tudod, ha épp engedélyezve van a mobilnet. Akkor rámész az intervallumra és bejön az opció.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#320) Tibcsi68 válasza bobace (#319) üzenetére


Tibcsi68
tag

Köszi, közben megtaláltam, ahogy írtad. Eddig nem sikerült, lehet, hogy mindig akkor próbáltam, amikor nem volt bekapcsolva a mobilnet, csak a wifi...

Galaxy S22 ultra 512 + Galxy Watch 3 46mm LTE, + 180 piros, 0 feketepont!

(#321) bobace


bobace
őstag

Úgy néz ki a 07.28-án kiadott új frssítés (N915FYXXS1DPG1) az ujjlenyomat olvasós, soft rebootos bugot javította. Ajánlott felrakni, aki még esetleg nem tette..

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#322) sveczo válasza bobace (#321) üzenetére


sveczo
tag

Helló! Az lenne a kérdésem, hogy érdemes befektetni ebbe a telóba? Újba és használtan is gondolkozok. Átlagos használat. Telefonálás, böngészés, youtube és kevés navigáció. Minden benne van amire nekem szükségem van. Kb 2 évre tervezem a használatát. Előre is köszönöm a választ! ;)

(#323) Száguldo válasza sveczo (#322) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Nekem volt én csak ajánlani tudom. Itt az EDGE panel egy valóban használható valami nem úgy mint az S6, S7 esetében.

(#324) bobace


bobace
őstag

Én is ajánlani tudom. Az ujjlenyomatolvasó sajnos csak bugos, nem bírták jól megcsinálni a 6.0ban, de egyébként kiváló telefon. Jó kamera, szép kinézet, hasznos edge panel és a note jóságai. Az akksi a sima Note 4ben elvileg jobb, valamint erre nem nagyon vannak főzött romok és kevebb a tartozék is.
Cserébe valóban egyedi telefon, nem egy tömegtermék. :)

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#325) sveczo


sveczo
tag

Milyen bugot produkál az újjlenyomatolvasó? Romolás nem izgat. Én csak simán használni akarom :)) :)) Tokokat nem szeretem így az sem hátrány.

(#326) bobace válasza sveczo (#325) üzenetére


bobace
őstag

Ha aktiválva van, a készülék előfordul, hogy soft rebootol. Ezt általában onnan lehet észrevenni, hogy egy feloldásnál azzal szembesül az ember, hogy a tartalék jelszót kéri a telefon. Vagy nagyon belaggol és újraindul, de nem teljesen, csak kidob a képernyő lezárásra és kéri a tartalék jelszót, de feloldás után onnan folytatja, ahol voltunk legutóbb. Nem tűnik komolynak, de idegesítő néha. Ha az ujjlenyomatos feloldás nincs bekapcsolva, akkor nincs semmilyen hiba.. Jött már ki pár frissítés, az egyikben úgy tűnt, hogy megcsinálták, de sajnos mégis előjön.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#327) CB


CB
senior tag

Üdv annak, aki ide visszajár.

Túl nagy itt a csend. Ez annak tudható be, hogy kevés edge tulaj van itthon, vagy az edge tulajok is a note 4 topikba járnak?

A sztori az, hogy új telefon után kell néznem. Sajnos nem most, hanem jövő nyár elején lesz aktuális, de az összeget be kell építeni a cég jövő évi költségvetésébe.
Vajon jövő nyár elején kapható lesz még ez a telefon újonnan garanciával?
Nagyon megtetszett, már az ára is jó szinten van.

Néhány kérdés:
Vissza lehet még rakni a 4.4.4-es romot?
Az ujjlenyomat olvasó könnyen felismer, vagy többször kell próbálkozni?
Őszintén! Megérte az edge kivitelt venni, vagy így utólag a sima note4 jobb lett volna?
A lekerekített oldal bosszantott már valakit? Ad annyi plusszt, hogy ezt vegyem?
Telefon fogásával nincs gond?
A toll mennyire stabil a telefonban? Idővel nem kezd el kipotyogni, ugye?

Eléggé beleszerettem a telefonba, nem tudtok lebeszélni róla. Sosem játszom telefonon, de imádom a tollas kütyüket, bár note telefonom még nem volt, csak thinkpad táblagépeim tollal.
Inkább munkához kell, ott kell jobban teljesíteni. WhatsApp, jegyzetelés, fotózás.
Fotózássnál elég sok makrót csinálok műszaki területen apró hibákról.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#328) cryingdr4g0n válasza CB (#327) üzenetére


cryingdr4g0n
aktív tag

Csak a magam nevében tudok válaszolni, lehet hogy más másképp látja. Szóval szubjektív, természetesen.

"Vissza lehet még rakni a 4.4.4-es romot?" Persze, vissza, Odinnal.

"Az ujjlenyomat olvasó könnyen felismer, vagy többször kell próbálkozni?"

Egy reménytelen, háklis szar, egyből hujjog, hogy ne így tartsam az ujjam, ne úgy tartsam, lassabban, gyorsabban, más szögben húzzam - a qva anyád, gondoltam, és nem használtam soha többé. Nem egy iPhone szintű, ami egy álom ehhez képest. Azon használom, a Note Edge-en eszembe se jutott többé.

"Őszintén! Megérte az edge kivitelt venni, vagy így utólag a sima note4 jobb lett volna?"

Nekem megérte, semmiképp nem lett volna jobb a sima, talán annyi, hogy arra több a főzött ROM, de ez nem mindenki számára előny.

"A lekerekített oldal bosszantott már valakit? Ad annyi plusszt, hogy ezt vegyem?"

Dehogy bosszantott, zseniális. Hamar és könnyen elérhető vele egy csomó funkció, shortcutok, jönnek rá a notifikációk, gyorsan előhívható a zseblámpa, és egyebek, szóval praktikus, és jól is néz ki.

"Telefon fogásával nincs gond?" Nincsen. Abszolút semmi.

"A toll mennyire stabil a telefonban? Idővel nem kezd el kipotyogni, ugye?" Atomstabil.

Még egy dolog: gyárilag hihetetlen mértékben teleb.ták bloatware-rel, ami által -ha az ember nem tiltogatja le ezeket (már amit nem lehet uninstallal kivakarni), vagy nem használ valami zabolázó-hibernáló segédprogramot, mint a Greenify, akkor a remek üzemidőnek alapból reszeltek. Alapból egyáltalán nem látszik, hogy 3000 mAh-s az akku benne. A kapacitáshoz méltó üzemidő (2-2,5 nap volt a legtöbb) csak alapos rendrakás után lett elérhető.

• Flies around shit - bees around honey •

(#329) CB válasza cryingdr4g0n (#328) üzenetére


CB
senior tag

Köszi a válaszokat.
Root megegyezik a sima note4 rootolásával?

Utóbbi időben csak nexus telefonjaim voltak. Mi az az odin?
Remélem note4 összefoglalóban megtalálom.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#330) cryingdr4g0n válasza CB (#329) üzenetére


cryingdr4g0n
aktív tag

Szívesen.
A root úgy rémlik, megegyezik a Note 4 procedúrával, de az nekem nem volt, annyira nem nézegettem. Az xda fórumon ott van hozzá minden tudnivaló. Viszont root után (nem pont a root miatt, hanem egyebek következtében) Knox 0x1 lesz, ami garivesztős is lehet. Bár volt aki írt olyat, hogy egy szervizes megnyugtatta, hogy nem. De ugyi nem minden szervizes egyforma. Az Odin csak egy sw win alá, amivel flashelni lehet gyári firmwaret, módosított romot, bootloadert, kernelt/recoveryt. Leírás róla szintén az xda-n van.

Valamint ha speckó romot teszel rá és ahhoz kernelt is cserélsz, akkor egy "szép" piros "hibaüzenettel" (figyelmeztetéssel) jön fel a telefon, ami valójában nem oszt, nem szoroz, mindössze hülyén nézhet ki, ha pl. az ember el akarja adni a telefont, és magyarázkodni kell, hogy mi az... :)

• Flies around shit - bees around honey •

(#331) bobace válasza CB (#329) üzenetére


bobace
őstag

Egyetértek az előttem szólóval, jó telcsi, de szerintem ott megbukik a projekt, hogy jövő nyár elején garival, újonnan. Szerintem 100%, hogy nem lesz már kapható.
És a gari meg felesleges is, ha rootolsz, mert akkor ugye agyő neki.
Én kb akkor fogom eladni az enyém :DDD

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#332) CB válasza bobace (#331) üzenetére


CB
senior tag

Igen, én is ettől tartok. Még sufnigarisat sem fogok kapni újonnan, és a note4 topik is ki fog halni addigra.
Pedig az új note telefonok nem tetszenek annyira.
Nekem jobban bejön az infra, az fm rádió, a cserélhető akksi, a qi töltés, és főleg a note edge ára, ami fele a note7-nek.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#333) cryingdr4g0n válasza CB (#332) üzenetére


cryingdr4g0n
aktív tag

No igen... És nincs is belőlük szerintem túl sok, mármint ha úgy döntenél, hogy használtat veszel, valószínűleg akkor se lesz egyszerű találni. Az infra az tényleg párját ritkítja (mármint hogy egyáltalán van benne), és bár én nem használtam sokat, tök hasznos szerintem. Viszont az enyémben nem volt FM rádió (N915-FY Qualcomm verzió volt), hiányoltam is. De úgy rémlik, a másikakban sincs. Csak azért mondom, nehogy csalódás érjen emiatt.

• Flies around shit - bees around honey •

(#334) bobace válasza cryingdr4g0n (#333) üzenetére


bobace
őstag

Nincs FM rádió benne. Csak az amcsis Sprint verzióban van, ha jól emlékszem. Így adott lenne talán a hardweres környezet, mert az is Qalcommos, de mégsem aktiválható sajnos. (Nem értem az európaiból miért hagyják ki, vagyis értem, de gáz...)

Amúgy a főzött romok mennyisége igaz, hogy kevés, de rárakhatóak a Note 4-es romok is Mickey kernelével. Igaz, akkor bukjuk az Edge funkciókat, amiket a Note Edge ad, de elérhetőek az s7-n7 edge funkciói..

Mivel az enyém garija lejárt, így rootoltam a kicsikét, és ráraktam egy gyári romot, ami deodexelt. A Dancsuri módszerével sikerült működésre bírni az S7 kameráját is így gyári kernellel, manuális módok nagyrésze megy is (záridő állítás és raw nem megy, úgy vettem észre). Plusz felraktam egy Note 7 UI-t.. Egy kis újítás.. :) Viszont mivel gyári rom, így a soft reboot megmaradt, cserébe mondjuk működik minden...

Engem az újraindításkori sárga üzi is idegesít, mivel nincs custom kernel, így nem piros, de amúgy ezt nem lehet eltüntetni?

[ Szerkesztve ]

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#335) cryingdr4g0n válasza bobace (#334) üzenetére


cryingdr4g0n
aktív tag

Ahogy néztem, nem lehet eltüntetni, pontosítok: nem találtam módszert az eltüntetésére...

• Flies around shit - bees around honey •

(#336) CB


CB
senior tag

Köszi, hogy szóltatok az fm rádió miatt. Én sem használom, de pici fekete pont. Én azt hittem, minden samu telefonban van. Az N7 topikban annyira szidják a telcsit, hogy nincs benne, hogy azt hittem, eddig mindegyikban volt.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#337) CB válasza cryingdr4g0n (#333) üzenetére


CB
senior tag

Ebből a telefonból is két fajta létezett, amit nálunk be lehetett szerezni?
Hogy lehet megkülönböztetni őket vásárláskor, és melyik jobb?

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#338) bobace válasza CB (#337) üzenetére


bobace
őstag

Van ebbol is F és FY végű, de semmi különbség nincs köztük.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#339) CB


CB
senior tag

Sziasztok!
Próbált tenni valaki a kijelzőre 3D Tempered Glass Kijelzővédő Üveget?
Nem fog elállni a kijelző széleken?

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#340) bobace válasza CB (#339) üzenetére


bobace
őstag

Szia!

A kérdés jó. Rendeltem egy ilyet, a héten kell megérkeznie, aztán mondok véleményt.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#341) CB válasza bobace (#340) üzenetére


CB
senior tag

Köszönöm, azt még megvárom, mielőtt rendelek.
Én ezt néztem ki ma, de jóval drágább.

Ma megrendeltem a telefont. Szerdára itt lesz. Mivel karácsonyi ajándék lesz, így csak kipróbálás lesz belőle, hogy minden rendben van-e vele.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#342) CB


CB
senior tag

Bocs, hogy az én hozzászólásaimmal van tele a topik, de ha megjön a telefonom még több kérdésem lesz.
Vajon mennyien használnak még ilyen telefont? Még csak nexus telefonjaim voltak, de mindig fájt a fogam egy note-ra. Mivel még sosem volt Samsung telefonom, remélem nem döntöttem rosszul, hogy most veszek ilyen telefont, mikor mindenhol kifutott. Tudom, hogy a sima note4 topik jobban pörög, és nyilván ott is kapok segítséget, de mindig szerettem a saját helyén intézni a dolgokat.

Ti is megkaptátok ezt a frissítést?

Eddig azt terveztem, hogy nem frissítek majd 4.4.4-ről, a Nexus5-ön is az van még xposed+gbox párossal. Tökéletes.

Kicsit írhatna valaki a frissítésről. Javítottak valamit a korábbi hibákon?

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#343) bobace válasza CB (#342) üzenetére


bobace
őstag

Megjött ma a fólia, este felrakom.

Amúgy sosem volt sok embernek ilyen telefonja, abszolút rétegtelefon annak minden előnyével (csodájára járnak még most is, még a samsung szervizesek is) és hátrányával (kevés rom, kevés tartozék) együtt.

Nekem nem jött frissítés, mert nem a gyári rendszer van fent, csak gyári alapú. De XDA-n írták, hogy többeknek megjött, és nem javította a fő hibát, azaz az ujjlenyomat olvasó miatti soft rebootokat. Én is azért tettem fel gyári alapú custom romot, hogy ezt elkerüljem, de nem lehet teljesen. Meg hát a theme store se jött rosszul. Meg az Xposed... S7 kamera fos szerintem.

A 4.4.4 óta annyi frissítés volt, hogy fogalmam sincs, milyen hibák voltak benne :D Az 5 nem volt az igazi az Android hibájából, a 6 meg a Samsung hibájából nem az igazi. Sajnos itt is igaz, hogy minden telefon azzal a rendszerrel a legjobban optimalizált, amivel kijött. Nyilván jók az új főverziók adta biztonsági frissítések illetve új funkciók, de egy kicsit azért lassult a rendszer.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#344) CB válasza bobace (#343) üzenetére


CB
senior tag

Várom a véleményedet a fóliáról. Üveget egyszer próbáltam tenni a nexusra, de elrontottam, onnantól nem próbálkoztam vele, mert ahhoz drága. Viszont a cerka miatt nem szeretnék műanyag fóliát feltenni, mert szerintem karcolja majd.
Nagyon félek az edgétől, vagyis inkább attól, hogy samsung.
Holnap jön meg, de még most is jár az agyam, hogy jól döntöttem-e, hogy kifutott telefont veszek.

A 4.4.4 utáni romok felülete nekem nem tetszik, nem tudom miért erőlteti a google a fehér hátteret, a kontaktok miniatűr fotóit, a vakító keresősávot.

Egy próbát lehet, hogy teszek a frissítéssel, de majd megy vissza a 4.4.4.
Mivel gyári garis edgét nem találtam, így root lesz az xposed miatt.

Ami nekem kellet, az a ceruza a munka miatt, cserélhető akku, bővíthetőség, vezeték nélküli töltés. Az infra, edge kijelző csak hab lesz a tortán. Sajnos ilyen telefont nem samsungba nem találni sehol.

Az edge sávot azért több mindenre lehet már használni, mint a megjelenéskor?

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#345) bobace válasza CB (#344) üzenetére


bobace
őstag

Én úgy tudom, hogy 4.4.4 már nem tud visszamenni 6-ről.

Én sima fóliával használtam eddig, ilyen öngyógyítós fajta (egy két mélyebb karc megmaradt a fólián azért), de a toll nem bántotta, csak furcsa volt rajta húzni.
Magyarföldön a Note 4 széria még mindig az egyetlen elérhető, így bár kifutott széria, de még mindig a legújabb Note, amit vehettél :)

Van pár újabb panel az Edge kijelzőre (főleg fizetősek), de alapvetően a régebbiek vannak. Viszont még így is valóban hab a tortán, nagyon szeretem, nagyon kényelmes. És igen, a ceruza, bővíthetőség, cserélhető akku, infra, ujjlenyomat, vezeték nélküli töltés (én Ebayes olcsó kiegészítővel csináltam meg), edge kijelző - ez nagyon nyerő kombó! Egyedül az FM rádió hiányzik, azt szerettem még a Note 2-ben. (A Sprintes verzióban van, harver ugyanaz, szóval valahogy elő lehetne csalni, de még az XDA-n sincs rá megoldás.)

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#346) CB válasza bobace (#345) üzenetére


CB
senior tag

Köszönöm.
Az edge panelok közül melyiket szereted a legjobban? Vagy melyiknek van a legjobb funkciója?

Még mindig nincs olyan panel, ami felvillan értesítés érkezésekor, megmutatja mi jött?
Segíthetnél abban, melyeket érdemes használni, nem baj, ha fizetős, csak fizetős progikat használok a reklámok miatt.

Az éjszakai óra funkcióját biztosan szeretni fogom, eddig minden nexusommal használtam, főleg a galaxy nexussal, amihez volt gyári dokkoló.

A vezeték nélküli töltő hátlap, és a telefon is elindult felém, holnapra itt lesz mindkettő. Még jó, hogy ma kaptam fizetést 😉

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#347) bobace válasza CB (#346) üzenetére


bobace
őstag

Fólia fent, érdekes, olyan matt hatású.
Alapból mutatja az értesítéseket. Nem kell hozzá külön panel.
Van az Xda-n egy topik, amiben mind fel van sorolva.
Nekem a kedvenc appok, snote, ram manager, mobiladatok, két minijatek van most kint. De van recent apps, volume control, rss, naptár, Facebook, stb..
Éjszakai órát kikapcsoltam, szerintem sokat eszik. Az edge panel dorzsolest szoktam inkább használni.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#348) CB


CB
senior tag

Na, megérkezett a telefon, és a qi hátlap.
Kicsit megijedtem, hogy valami nálunk használhatatlan hulladékot kaptam, mert SM-N915G a szám a telefon dobozán.
Először vacilláltam, hogy egyáltalán kibontsam-e a dobozt, aztán itt a fórumban volt olyan, akinek ilyen volt.

N5-höz képest nagy, de nagyon szép telefon. Gyorsan rápattintottam a qi hátlapot, áll, mint Katiba a gyerek.

Nehéz lesz kibírni karácsonyig...... Ezt kapom a családtól ajándékba. Addig meg kiokosítom magam.

Tervben van még egy eredeti flip tok beszerzése is, de már azt sem igazán találni a neten eredetit.
Na meg üvegfóliát is kell rá vennem.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#349) CB


CB
senior tag

Hú! De kihalt ez a hely.

Nem bírtam ki, tegnap este elővettem a telefont, gondoltam bejelentkezek, és a legszükségesebb beállításokat elvégzem.
Meglepődve tapasztaltam, hogy 5.0.1 rom volt rajta, tehát annak a tervnek, hogy 4.4.4-en maradok, már eleve lőttek.
Mielőtt sim kártyát tettem volna bele, és a wifire kapcsolódtam volna, beléptem, és kikapcsoltam az automatikus szoftver frissítést.
Persze hiába volt kikapcsolva, folyamatosan dobálta az arcomba, hogy töltsem le, töltsem le.
Mivel ezzel nem tudtam mit kezdeni, és a 4.4.4-es álmomnak már úgy is mindegy volt, így hagytam, hogy frissítsen. Négyszer frissített az este. Egy ~1300 MB-os, és három ~360 MB-os frissítést szedett le, mire megnyugodott.
Egyszerűen nem tudok megbarátkozni a névjegyeknél a kontaktok fotóival. Mi a f@szért találták ki et a nagyítóval nézhető kör alakú fotót, én nem tudom.
Miért nem volt jó, hogy a kontaktok fotói négyzetben, normális méretben látszanak.........,!
Éjjel egykor kapcsoltam ki a telefont, utána a nexus5 kijelzője egy gagyi telefonnak látszott. Persze stabilitásban nem tudom veri-e majd a régi telefonomat, de egyelőre tetszik az note edge.

Tegnap előtt az amcsiktól rendeltem egy eredeti flip tokot is, ha megjött, majd lefotózom milyen benne.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#350) bobace válasza CB (#349) üzenetére


bobace
őstag

Mondom, hogy kevés embernek van ilyen telefonja :DDD

5.0.1-ről még vissza lehetett volna rakni a 4.4.4-et :) Na midnegy.
Amiről tudnod kell, hogy 6.0.1-en ha bekapcsolod az ujjlenyomatos zárképernyőt, soft rebootol a teló néha.

Hívóképként én a Facebookosat használom, azok nomrális méretűek. A google-ba csak ilyen bolhatöknyi méretűeket ment le.. Én a Social Contact Photo Sync appot használtam ehhez. Szerintem marha nehéz beállítani, de ha egyszer sikerül... :)

Az automatikus frisístést a package disabler pro-val (szintén play áruház) lehet kikapcsolni teljesen. De ott se mindegy mire kattint az ember, nehogy ne induljon, és akkor mehet a hard reset. Itt a topikban is lett linkelve, mit lehet úgy fagyasztani, hogy ne legyen veszélyes a működésre, persze ez egyéni preferencia. De ha tudod mi micsoda, akkor nincs gond.. Csak egy kis google és leírás értelmezés kérdése.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.