Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #41133696


#41133696
törölt tag

Köszi a cikket, nagyon jó lett :R

(#2) CS_D


CS_D
senior tag

Jó cikk lett.

Nem ismertem eddig ezt a programot, de azt hiszem, hogy ki fogom próbálni. :R

(#3) Syl


Syl
nagyúr

Kötekednék egy kicsit. :B
Ez egy jó program-bemutató, de nulla használati-bemutató. Például mi van ha a windowsupdate frissíti a rendszert, ha könyvjelzőt szeretnék elmenteni, háttérképet cserélni, programot telepíteni stb.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4) simon7012


simon7012
aktív tag

Nagyon köszönöm, hogy leírtad!
Kipróbálom! :R

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#5) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Windows SteadyState-tel csináltam régen hasonlót, mint itt a virtual mode, szóval nem egy hatalmas újdonság, de célszoftverként talán ez szofisztikáltabb.

Saját gépemen nem látom értelmét. Azért használom, hogy módosítsam rajta az adatokat. Persze egy böngészgetéshez elég. Esetleg anyám gépére fel lehetne tenni. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#6) fateless


fateless
veterán

Saját gépemre értelmetlennek látom, ugyanakkor a közösségi terünkben használt géphez nagyon jó ötletnek tartom mindezt. Persze ott meg már nem ingyenes a felhasználhatósága.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#7) L3zl13 válasza fateless (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ott nézzétek meg a SteadyState-et. Kivéve, ha Win7 van, mert sajnos a MS leállt a fejlesztéssel, és csak Vistáig támogatott.

[link]

Aki hülye, haljon meg!

(#8) Misály válasza L3zl13 (#7) üzenetére


Misály
addikt

Mivel a 7-ben van egy ilyen funkcio amit ugy hivnak hogy guest-mode, pontosan az a haszna hogy a gepet megvedje a felhasznalotol. Domain kornyezetbe idealis egy roaming profile-al. Szoval a fent emlitett programnak sok letjogosultsaga nincs.

(#9) Geller72


Geller72
veterán

Pendrivera telepített linux disztro..és/vagy LIVE CD...szerintem..

(#10) L3zl13 válasza Misály (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Igen, rémlik is, hogy Win7 Béta korszakban olvastam is erről a feature-ről...

Aki hülye, haljon meg!

(#11) L3zl13 válasza Geller72 (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem meg attól függ, mire kell. Van ahol jó az általad említett megoldás, van ahol nem.

Aki hülye, haljon meg!

(#12) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Nagyon jó cikk lett, köszi! :R

(#13) Greenebola


Greenebola
senior tag

:C Jó lett az ismertető! Köszi!

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#14) #41133696 válasza Misály (#8) üzenetére


#41133696
törölt tag

A bétában és az RC-ben volt. A Final-ban meg nem került bele : [link]

http://www.microsoft.com/hun/technet/article/?id=fcb0009d-ca60-45c9-89c3-7f3dfd7b9e71

(#15) tyan


tyan
senior tag

Korrekt cikk. Köszi! :R

(#16) Korcsii


Korcsii
őstag

szép és jó, csak szerintem szerencsétlen névválasztás...

(#17) PH-User


PH-User
addikt

Biztos le fogtok oltani, de nekem jó ideje Avast+Defender kombó van felesleges sallangok nélkül és nincs problémám vírusokkal (ez lehet annak is köszönhető, hogy nem járkálok mindenféle xxx oldalra, mert ott igencsak össze lehet szedni bacikat).
Egyébként érdekességképp szeretem olvasgatni az ilyen cikkeket. :K

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#18) Polllen válasza PH-User (#17) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az ilyen szoftvereknél nem feltétlenül csak a kártevő védelem a cél.

Vagy jó 9-10 éve dolgoztam egy cégnél, ahol minden gépen valami hasonló megoldás élt...A munkatársak dolgoztak, miegymás, de bármit buheráltak a gépen, töröltek, stb, a módosítások elvesztek újraindítás után.

Így is meg lehet oldani,h user ne tudjon kárt tenni windows alatt... :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#19) Jeanne d'Arc

MAjd kipróbálom a progit jó lett a cikk:D!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#20) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Mindig érdekesek GoodSpeed és mások biztonságról szóló cikkei, ezt is nagyvonalakban átnéztem. Érdekes megoldás :) Amúgy otthoni használatra valahogy egyre kevésbé érzem szükségesnek az ilyeneket. Vista megjelenése óta nem használok semmilyen vírusírtót, vagy egyéb third party megoldást, nekem elég a windows update.Fél-egy évente felrakok valamit és végigscannelem a gépet, aztán nyugtázom hogy "csak" 5-6 cookie fájlt vagy mifenét talál amit minden sarkon össze lehet szedni.... de mivel a teljesítményt és a működést egyáltalán nem befojásolja nekem elfér az a 10 kb a böngésző cache-ben. Mondjuk, ha fontos adatokkal dolgoznék otthon akkor erősen védekeznék ezek ellen, de nem ez van.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#21) JanFe


JanFe
aktív tag

Erdekes cikk. Koszi a bemutatot. :)

"There is nothing permanent except change"

(#22) sh4d0w válasza fateless (#6) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Erre Ubuntu LiveCD guest session és kész.

https://www.coreinfinity.tech

(#23) zoltanz válasza sh4d0w (#22) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az kicsit lassú sztem, VMware és Ubuntu párosítás, de ez biztonságosabb mint az Returnil System Safe 2011 Free. Igaz én a személyes dolgaimat külön meghatón és külön gépen kezelem internet nélkűl és magam titkosítom ha küldök valamit (persze azt is meg lehet fejteni csak addigra már mindegy).

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#24) sh4d0w válasza zoltanz (#23) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mehet pendrive-ról is ;)

https://www.coreinfinity.tech

(#25) zoltanz válasza sh4d0w (#24) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Persze, de nem mindenkinek van pendrive-ol bootolni képes gépe.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#26) dim dim


dim dim
tag

Jó cikk!

Egy kérdés merül fel bennem: vajon a beépített virus guard jó annyira, hogy lapátra tegyem miatta a jelenlegi AV-t, és ezt használjam végleges rezidens pajzsnak?
Akkor nem lenne kérdés, együttműködik-e az AV-vel, és ha ennek is jó a pajzsa...
Az F-Prot egy jó AV.

(#27) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Először is köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!

Syl
"Például mi van ha a windowsupdate frissíti a rendszert, ha könyvjelzőt szeretnék elmenteni, háttérképet cserélni, programot telepíteni stb."
Az időre nem kapcsolod be a Virtual Mode-ot, de erről a 2. fejezet végén lehetett olvasni is. ;]

PH-User | bitblueduck
Van olyan ismerősöm, akinek AVG Free és XP tűzfal páros mellett is tiszta a rendszere, de van olyan "páciens", akinek meg a legerősebb védelem (meg számos kiegészítő) mellett is 2 hetente állítja vissza a partíciót. Szóval nagyon sok múlik a felhasználón. Ha valaki pl warezbubus, akkor az nem kérdés, hogy megfertőződik-e, hanem az, hogy mennyire gyorsan...

fateless | Polllen
Igen, nem csak az a fontos, hogy tiszta rendszer legyen, hanem az, hogy a rendszert se lehessen leamortizálni. Az igaz, hogy nem magán célra már fizetni kell érte, de ezt bizonyos esetekben megéri mérlegelni. Például iskolák, vagy olyan cégek, akik számítógépes oktatást/tanfolyamokat szerveznek és külsősöket alkalmaznak a számítógéppark karbantartásához, nos itt elég tekintélyes költségek merülhetnek fel csupán abból, hogy az új tanév vagy tanfolyam kezdetére, az év közben a "nebulók" által leharcolt gépeket újra "működőképessé" tegyék. Ilyenkor érdemes lehet mérlegelni, hogy mennyibe kerül egy pl 30 gépes liszensz és mennyibe a külsősöknek kifizettet munkadíj...

Misály
Valóban volt Guest Mode a W7 bétákban, de azt (ahogy már írták előttem) a végleges RTM változatok nem tartalmazzák sajnos...

Korcsii
A névválasztás címén a Returnil-re gondolsz? Ha igen, akkor tényleg érdekes, mert ha ez egy "szójáték", akkor valóban furcsa jelentést közvetít, hisz a NIL az pl Pascal-ban egy olyan mutató, ami nem mutat semmire...Ebből a logikából kiindulva a Returnil, az ezek szerint "visszatérés a semmihez"... :DDD
Persze lehet, hogy a nil valami teljesen mást takar...

dim dim
Sajnos napjainkban az F-Prot motor már nem tartozik az élmezőnyhöz, nem ragyog régi fényében. Éppen ezért én nem bízom rá az AV védelmet. Az RSS ereje elsősorban a virtualizációban van.

Linuxos hozzászólók
Mivel az RSS egy Windows alkalmazás, ezért a cikk Windows felhasználóknak szól elsősorban, így aztán azt javasolni egy windows user-nek, hogy használj Linux-ot (vagy azok Live CD-it), az szvsz teljesen felesleges. Itt leszögezném, hogy egyáltalán nem vagyok "Linux ellenes", nem erről van szó, csupán arról (és ezt tapasztalatból mondom), hogy egy "törzsgyökeres" windows usert Linux-ra "áttéríteni" az egy kisebb fajta csoda... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28) zoltanz válasza Fire/SOUL/CD (#27) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Na azért nem kell "megtérnie" senkinek ahhoz, hogy egy Linux böngészőt használjon az internetezéshez. :U Beírja az url címet vagy használja a keresőt és esetleg felveszi a kedvenceket, kilépni meg csak kitud mindenki. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#29) dim dim válasza Fire/SOUL/CD (#27) üzenetére


dim dim
tag

Teljesen megváltozott az AV programokhoz való hozzáállásom. Régebben véresen komolyan vettem milyen AV van fenn, néztem a teszteket (VBulletin), és ha az AV nem hozta a 100-as pecsétet, már cseréltem is le.
De most már az a hozzállásom, hogy mindegy mi, csak vmi legyen fenn aztán jó napot. Akár az MS Sec. Essentials is. Úgyis tökmindegy, egy igazán trükkös vírus/malware röhögve átveri akár az ingyenes ClamAV-t, akár a fizetős nagyágyú KIS-t.

[ Szerkesztve ]

(#30) Korcsii válasza Fire/SOUL/CD (#27) üzenetére


Korcsii
őstag

egyszerűen arra, hogy RSS a rövidítése, ami szép és jó, meg vicces, de ha valaki pl azt mondja, hogy az RSS a legjobb, most raktam fel én is, akkor max nézel nagyot, hogy mit csinált a hírcsatornákkal (RSS).... gondolom utóbbi volt előbb, meg az szabvány, stb...

de ez már csak ilyen szőrszálhasogatás, én valami más nevet találtam volna ki neki, ennyi... a program értékéből ez nem sokat von le...

(#31) Fire/SOUL/CD válasza Korcsii (#30) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ja értelek. Végül is Returnil néven ismert, az RSS rövidítést csak én használtam a cikkben, hogy ne kelljen a teljes nevét kiírni annyiszor, plusz hogy ne legyen keverendő a 2010-es változattal, mert az még Returnil Virtual System 2010 néven futott...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32) KTU


KTU
addikt

Aki használja a progit,
vett észre olyat hogy,
a Chrome, és Chromium motoros böngészők nem működnek.
Gecko motorosak szerencsére normálisan működnek.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#33) MrCsiT válasza Fire/SOUL/CD (#31) üzenetére


MrCsiT
addikt

Először is, köszi a részletes leírást, és a kezdő howto-t. :R

Amit nem találtam meg, hogy
- az alkalmazás első indításakor, időben mennyit dolgozik, mire mondjuk egy 100GB adattal töltött C: -ról elkészíti a virtuális másolatot?
- jól értettem a cikk elején, hogy valami tömörítési % adható meg valahol? (Ezt nem találtam meg a cikkben, vagy elkerülte a figyelmem, hol írtál erről részletesebben. )
-mennyi processzort vesz el - azaz mennyi lesz az "idle" cpu használat az alkalmazás futtatásával? (elvileg ugye több kell legyen, mintha csak az alap windows futna, mert a ennek a "shell-nek" is kell, hogy legyen erőforrásigénye.)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#34) KTU válasza MrCsiT (#33) üzenetére


KTU
addikt

Opr. telepítés dátuma 2014.03.15.

Több mint 1 éve telepített HP DC7800-as irodai brand gép,

CPU típusa
Intel Core 2 Duo E8400, 3000 MHz (9 x 333), L2 gyorsítótár 6 MB (On-Die, ECC, ASC, Full-Speed),
4GB ram DDR2,
Videokártya nVIDIA Quadro FX 580 (p788)

Telepítés és beállítások után aktiváltam a Returnil System Safe 2011-et,
Csak a rendszerpartíciót védi, adatok a másik partíción.
50 órát megy hetente, munkagép 5x9+5.

majdnem hibátlan, minden reggel bekapcsolva ugyanolyan gyors, mint telepítés után.

Hiba, mint már írtam:
a Chrome, és Chromium motoros böngészők nem működnek.
Gecko motorosak szerencsére normálisan működnek.

De csak a google elérés (szerverei) nem megy,
de más közvetlen weboldalelérés OK.

Nem veszek észre gyorsabb működést mikor kikapcsolom a Retunil-t,
azért néha frissítek pár alkalmazást.

Szerintem az adatokat rakd máshova, ne a védett rendszerpartíción legyenek.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.