Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Általában 5-ös voltam külalakból, és helyesírásból is. Mindíg.
Sokszor olvasok itt a Logouton mások különféle címlapos írásait, személyes bejegyzéseit. Az, h felcserélik az ly-és a j betüket, néha nem zavar. az ékezetek lefelejtése is hamar javítható, az i-re végződő natívan nagybetűs szavakat is elnézem, ha nem kisbetűvel írják, de az írások tagolása, az néha borzalmas, ráadásul emiatt követhetetlen is sokszor az írás, mert elfárad a szemünk mire végeznénk a cikkel.
Nehéz lenyomni az entert egy-egy gondolatsor végén?

És akkor jönnek akik a témához képtelenek hozzászólni, de ott akarnak lenni a kommentelők közt, legalább a helyesírásra tett pársoros megjegyzésükkel.. Holott ezt megtehetnék priviben is ugyebár. Meg aztán az újoncok ( a hozzá nem értők) szoktak a helyesírással foglalkozni a fórumokban. A ph-n ez mondjuk nem igaz, de itt néha meglepődök mikor egy-egy komoly ember (őstagtól felfelé) helyesírási megjegyzéseket tesz.

Azt meg külön utálom, ha nagybetűvel írok egy kisbetűs szót, valószínűleg azért, mert nyomatékosítani akarom a szócskát, erre valaki kioktat.

A muszáj szó helyes írássát is ismerem. ;)

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) Wolverine válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


Wolverine
félisten

Ha nagyon szúrja a szemem a hiba, akkor eljátszom a grammarnácit. Mindenkinek van a gépén heylesírás-ellenőrzővel ellátott szövegszerkesztő (illetve a böngészőkhöz is van ilyen plugin általában); használja már az illető... :U
A flood/postfarm meg szimplán irritáló.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#3) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Az ilyen üresen hozzászólók hamar eltűnnek. Valamelyik modi megtalálja, aztán annyi. De egyébként is, elúnja a dolgot, hiszen három nap alatt semmiképp nem válhat senki még őstaggá sem.

Ne duzzogj, Pukkancs, mindenki elnyeri méltó jutalmát, vagy büntetését. Seráfütty, oszt annyi.

Thunderzolee és Wolverine: Bizony én is szóvá teszem, ha ordító helyesírási merénylet történik valaki írásában. Nem saját tudásom fitogtatásaként, távol álljon tőlem. Azonban kismillióan olvasgatják az itt megjelent írásokat, és talán itt szedik fel mindazon hibákat, amelyeket elkövetnek. Ez bizony a szerzők, megszólalók felelőssége.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) Pukkancs


Pukkancs
tag

Örülök, hogy mások is egyetértenek velem.
A következő írásom már valami derűsebb témárol fog szólni. kár, hogy ilyen duzzogósra sikerült a bemutatkozásom.
mod: ja és az írás felett van egy olyan rész a törlés mellett, hogy xy megjelenés, ez mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#5) cizoe válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


cizoe
őstag

"Általában 5-ös voltam külalakból, és helyesírásból is. Mindíg. A muszáj szó helyes írássát is ismerem. ;)"

:U :K

ui.: "És szerintem az is posthunterkedés, ha valaki például azért olt le, mert valamit helytelenül írtam le a mondatot." ;]

[ Szerkesztve ]

(#6) Mcray válasza Wolverine (#2) üzenetére


Mcray
senior tag

Igen bevallom csak játszok és néha írok a gépemen ezért sík hülye vagyok mert nem tudom hogyan üzemeljem be a helyesírás ellenőrzést. Angol MS Word tud magyart javítani egyáltalán?

Csak mert engem az oltogatás irritál rohadt módon, miután közlöm hogy ANGOL word van, nincs szükségem másikra köszönöm. Csak munkában tudok netezni de itt még fingani sem tudok, hát még plugint feltenni.

És hiába kaptam 5öst helyesírásból, ide sokszor 6szor annyit írok...

Tanácstalanság :K :K :K

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#7) VladimirR válasza Mcray (#6) üzenetére


VladimirR
nagyúr

"Angol MS Word tud magyart javítani egyáltalán?"
tud

(#8) Mcray válasza VladimirR (#7) üzenetére


Mcray
senior tag

Megkérdezhetem, hol találom az erre vonatkozó opciót?

Most már komolyan beállítom :)

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#9) VladimirR válasza Mcray (#8) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ahhoz mondjuk jo lenne tudni, hogy milyen word-ot hasznalsz

(#10) cizoe válasza Mcray (#8) üzenetére


cizoe
őstag

firefoxban beépített helyesírás ellenőrző van ha textboxba írsz...

(#11) Thunderzolee válasza cizoe (#5) üzenetére

Na wazz... :(((

Töröltetem magam. :O

ps:
Mentségemre legyen mondva, nem néztem át amit írtam. De akkor iss.. :O

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12) 7 válasza Thunderzolee (#11) üzenetére


7
addikt

Pedig még megemlíthetném a különböző egyeztetési, illetve vesszőhibáidat is, csakúgy, mint az imént nem felhozott, de attól még jelen lévő egyéb nyalánkságokat a szavakban. ;]

De ez most nem erről szól, jó, hogy vannak, akik figyelnek másokéra is, mi több, szóváteszik, ha valamit helytelennek vélnek. :K

(#13) #51736960 válasza Vakegérke (#3) üzenetére


#51736960
törölt tag

az elúnja nem rövid u-val írandó?

(#14) Thunderzolee válasza 7 (#12) üzenetére

wazz tényleg... tele van hibával... :(((

Át kellett volna néznem, mielőtt elküldöm. :((( :O
Pont egy ilyen cikknél, ráadásul nyitó hsz. :(((

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15) Thunderzolee válasza #51736960 (#13) üzenetére

De.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16) Pukkancs válasza cizoe (#5) üzenetére


Pukkancs
tag

Posthunter!!! :DDD
Köszi, javítottam.
Igazábol engem az zavar baromira, amikor a mod idő után szólnak, tök fölöslegesen.

(#17) 7 válasza Thunderzolee (#15) üzenetére


7
addikt

Lehetőleg használd a szerkesztés funkciót, köszi. :P

@Pukkancs: Így gondoltad? ;]

(#18) Pukkancs válasza 7 (#17) üzenetére


Pukkancs
tag

Leírtam, hogy posthunterkedés az, ha a hibák miatt szóltok, erre televan vele a topik ;] De itt legalább tudom, hogy csak hülyültök vele :DD
Ja tényleg, mod idő után szóltál :O :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19) #51736960 válasza Pukkancs (#18) üzenetére


#51736960
törölt tag

- a "televan" külön írandó
- mondatok végére pontot rakunk...

:))

(#20) cizoe válasza #51736960 (#19) üzenetére


cizoe
őstag

25 nanométeres garzon??? :Y Abban még a procim se fér el, nemhogy egy ágy.. :DDD

(#21) #51736960 válasza cizoe (#20) üzenetére


#51736960
törölt tag

jogos, javítom máris :)

(#22) Szabesz válasza cizoe (#20) üzenetére


Szabesz
őstag

Pláne, hogy az hossz, és nem területmérték ;]

¯\_(ツ)_/¯

(#23) Pukkancs válasza #51736960 (#19) üzenetére


Pukkancs
tag

Hát persze, hogy mod idő után :DDD

(#24) Vakegérke válasza #51736960 (#13) üzenetére


Vakegérke
veterán

Valóban, csak későn vettem észre, lejárt a "mod" idő.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25) peterszky


peterszky
őstag

Hogy is van az az angol mondat?
"More posts you have, bigger your penis is" talán.

What else you gonna do on a Saturday?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.