Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) thesound


thesound
őstag

Sóhaj. Nagyon életszagú sztori.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#2) totron


totron
addikt

Össze tudott akkor gyűlni egy minimál(?) nyugdíjra elegendő szolgálati idő. Az elmaradt TB-t bekérik/behajtják visszamenőlegesen is.

Jó volt most is a mese. Ami a való.

(#3) potyautas válasza thesound (#1) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog (1)

Igen, ez a valóság. Alkalomadtán megpróbálom megtudni. Nem biztos, hogy az igazat fogja mondani. (Visszamenőlegesen 5 évet hajtanak be ha be tudják, a többi elévült. ..60X 8000 kb. Állítólag méltányosságból akár el is engedhetik)

[ Szerkesztve ]

(#4) buherton


buherton
őstag

A feleségem oldaláról kapok betekintést a magyar valóság másik oldaláról.

Ott van apósom, akinek sok fekete munkája volt. Most nyugdíjkor körül az anyja házában lakik és semmit nem tud felmutatni. Semmije nincs.

A feleségem barátnőjének a húga elmondhatatlan nő. Összejött egy sráccal csináltak két gyereket a semmire. A kisebbik súlyosan autista. A húg lelépett egy idősebb faszival. A srác rákos lett, ahogy az apja is és 1 hónapon belül ment el mindkettő. Közben a húg ot hagyta az idősebb faszit és összejött egy másik sráccal, aki az ex srác - aki a gyerekek apja - halála után félévvel elvette feleségül és a mentálisan ép gyereket magukhoz vették. Aztán kiderült hogy a srác veri az asszonyt, meg tán a gyereket is és most válás van a levegőben.

A mentálisan ép gyerek - aki egy lány - megszívta. Az apa és apai nagyapa halott. Az anyjának van papírja arról, hogy mentálisan nem beszámítható, ezért egyedül nem lehet gyám. Mielőtt magukhoz vette volna, kb le se tojta. Az anyai vagy apai mama, vagy a feleségem barátnője hozták/vitték a bölcsiből. Szellemileg teljesen lemaradt, a feleségem barátnőjét nevezi anyának, stb.

A feleségem barátnőjének az anyja se kutya. Szintén nyugdíjkor körül van, sok fekete munkával a háta mögött és semmije nincs. Jelenleg ő intézi az autista gyerek sorát, mert azért jó pénzt kap az önkormányzattól.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#5) potyautas válasza buherton (#4) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog (1)

Hajlok afelé, hogy amit normális kapcsolatnak gondolunk, az a ritkaság. Az olyanokat mint mi - akik 45 éve élünk együtt a legelső házasságunkban - mutogatni fogják hamarosan.

(#6) Somatom válasza totron (#2) üzenetére


Somatom
veterán

Nem minden elmaradt TB -t hajtanak be. Én cirka húsz évig nem fizettem, majd lett hivatalos munkahelyem. Vártam több, mint öt évet, aztán bementem hozzájuk, hogy rendezzük a dolgokat. Mivel visszamenőleg öt évet vizsgálnak, ezért mindent rendben találtak, doki ződnek lát. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7) Hintalow


Hintalow
senior tag

Kis magyar valóság.
Én is láttam pár ilyet, szerencsére csak távolabbról.
De igen, alapvetően elmondható, hogy szüleink generációjának, akik felnőttként élték át a rendszerváltást, sokuk nem tudott alkalmazkodni az új világhoz.
Ha még ráadásul falun éltek (life hard level :K ) akkor nagyobb eséllyel jött az ilyen szellemi nyomor, mint sem.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#8) Egon válasza Hintalow (#7) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez pontosan így van.
Ha ráadásul még súlyosbítva van a helyzete némi egészségügyi problémával a családban, és/vagy egy deklaráltan rossz kapcsolatban él a delikvens (mert pl. menekült otthonról, a bántalmazó családi közegből, és az első szembejövő emberrel házasságot kötött, aki hajlandó volt elvenni/hozzámenni - de számtalan variáció képzelhető el), akkor nagyon nehéz nem lecsúszni.
Észnél kell lenni nagyon, és tanulni mások hibájából.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) joghurt válasza Somatom (#6) üzenetére


joghurt
addikt

Én köszönöm, hogy eltarthattalak. :(

A tej élet, erő, egészség.

(#10) potyautas válasza Hintalow (#7) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog (1)

Nem sok köze van ehhez a rendszerváltásnak. Talán annyi, hogy haza költöztek azok a lump elemek, akik addig munkásszállón éltek. Nekem pl. 1982-ben volt a rendszerváltás, a következő pedig 2008-ban.

(#11) Somatom válasza joghurt (#9) üzenetére


Somatom
veterán

Engem biztosan nem. 17 és 52 éves korom között csak fizetős orvosnál voltam. Most pedig Németországban fizetnek utánam TB -t, tehát ha otthon ellátásra szorulnék, azt kiszámlázzák a német biztosítónak. Nyugdíjat is tőlük fogok kapni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12) buherton válasza potyautas (#5) üzenetére


buherton
őstag

A környezetemben szinte csak rossz kapcsolatok vannak. Legalábbis az én értékrendem* szerint. Kapásból ott vannak a szüleink, akik elváltak így a mozaik családok "boldog" életét éljük. A feleségemmel már 13 éve együtt vagyok, amiből 12 év együttélés. 20 éves voltam akkor. A saját szüleinket ezzel már leköröztük mind mennyiségben, mind minőségben. Egyedül a keresztanyámék, akiket nem lesz könnyű egyáltalán elérni, mert magas tették a lécet - szerencsére.

Azért az, hogy valaki x évet leél a másikkal még nem jelenti azt, hogy minőségben is jó. Kiváló példa a tatámék, akik folyamatosan marják egymást.

* Az értékrendem az egyenrangúságon, közösségben való lét és a személyi szabadságon alapul. Egyenrangúság alatt értem azt, hogy egyikünk sem nyomja el a másikat kb semmilyen formában. A közösségben való lét alatt azt értem, hogy a legszemélyesebb tárgyakat leszámítva minden közös, még a pénz is egy közösen tulajdonolt számlára érkezik. A személyi szabadság alatt pedig azt értem, hogy a másikra bízzuk azt, hogy mit tehet meg és mit nem. Maximum csak ajánlunk valamit a másiknak, amiből nincs sértődés, ha mégsem úgy lesz. Nyilván az ajánlatok jó szándékúak ezért elszoktuk fogadni. Illetve ez a szabadság, azért nem teljes szabadság, hiszen ott vagyunk egymásnak, visszük közösen a háztartást, ott vannak a gyerekek is, stb.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.