Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Komcsi


Komcsi
tag

Belehúzott rendesen az AMD! :R

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#2) Kendek válasza Komcsi (#1) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ideje volt már, és egész tetszetős a kínálat is. :)
Remélhetőleg most, hogy jobban ismert lesz, ez a vízió majd fellendíti kicsit a forgalmat is.
Habár, jellemzően aki nem ért hozzá, az inkább Intelt vesz, azok a fránya beidegződések... ;]

<-ƘƘ->

(#3) Rayyy válasza Kendek (#2) üzenetére


Rayyy
senior tag

Nem hiszem, hogy Inteles gép vásárlása hozzá nem értést feltételez, az AMD egyelőre (processzorokban) csak az árával érvelhet az Intel ellen. Ezt az ezen a portálon olvasott cikkekből szűrtem le, nem vagyok intelektronikus :)

Minden a legnagyobb render!

(#4) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

mobil és asztali megoldás starttól a napokban.

egy asztali alap vision pont kapóra jönne :) :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5) joi29


joi29
őstag

Végülis ha megnézzük akkor jelenleg egyetlen egy gyártó van amely
képes teljesen saját maga által tervezett és gyártott főbb alkatrészekből
( cpu, lap, vga ) össze állítani egy csúcs játék gépet. :)

Ja nem a VIA-ra gondolok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6) Kendek válasza Rayyy (#3) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem azt mondtam, hogy minden Intel tulajdonos hozzá nemértő, hanem, mint ahogy azt az eladási statisztikák és mutatók is igazolják, a hozzá nemértők többsége Intel tulajdonos. Most nem feltétlenül Magyarországra kell csak gondolni, hanem világviszonylatban. Azt persze a hozzáértők sem tagadhatják, hogy processzorban az Intel dominál jelenleg.

<-ƘƘ->

(#7) bartucc


bartucc
addikt

Ideje volt, de kezdik összeszedni magukat!

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#8) #25954560


#25954560
törölt tag

nekem is a 25W-os negymagos tetszik a legjobban, megertem a gyartokat :)

(#9) z00li


z00li
senior tag

Tetszik ez a vision féle elképzelés. Csak így tovább.

(#10) hibavissza


hibavissza
veterán

lám, az amd is elkezdte a platformok felé terelést, és még ködösítenek is hozzá. mondjuk nincs más választása, mivel csak platform szinten rúghat labdába. jó lenne, ha az arm és az nvidia kitalálnának valamit, mert nemsokára mindenki úgy fog táncolni, ahogy aaz ati és az intel marketingesei fütyülnek....és ez a tánc mindenkinek drága lesz

(#11) Angel1981


Angel1981
veterán

Intel tulajként drukkolok az AMD-nek! :)

(#12) Eddie141 válasza Angel1981 (#11) üzenetére


Eddie141
senior tag

Én meg AMD tulajként :DDD
Különben meg rohadt jól hangzik az a phenom x4 amelynek csak 35W a TDP-je :) Le a kalappal az AMD előtt!

(#13) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Már csak egy igazi netbookplatform kellene, 2-3W-os CPU+GPU fogyasztással, és teljes lenne a kép.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#14) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

van itt minden mi szem szájnak ingere ! még soha nem volt AMD-m , szerintem nem is lesz ! de azért titokba drukkolok neki mindig ! 1részt mert nem jó az ha 1 cég/gyártó monopol helyzetbe kerül , másrészt meg imádom a választékot ;] !

nemsoká csinálnom kell egy nagyon kis fogyasztású gépet tesómnak amivel netezhet !
Phenom II N620 (2 mag) 2,8 GHz
2 x 1 MB 35 W ez a proci elég gyors , modern és keveset fogyaszt , lehet befizetem majd 1 re :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#15) atti_2010 válasza t72killer (#13) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Már van, a Llano, mintapéldányok készen vannak.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#16) vgergo


vgergo
aktív tag

Phenom II P920 (4 mag) elég szimpatikus. Jó lenne, ha lenne belőle asztali gépbe szerelhető változata, mert akkor jó kis home server-t csinálnék belőle.

Elírás:
Athlon II P320 (3 mag) 2,1 GHz 2 x 512 kB 25 W
[link] Itt az olvastam, hogy
"Champlain" (45 nm, Dual-core)
Athlon II P320 2.1 GHz 2x 512 KB 1.8 GHz 10.5x 35 W S1g4 May 12, 2010

[ Szerkesztve ]

(#17) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Remélem, hogy mobil fronton sikerül valamit letenni az asztalra végre valahára!

(#18) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

Jézusom, Abu! nem tudtál aludni? :)

Szép kis kínálat. A kategóriák is szépen át vannak gondola, még a hülye is tud választani, ha , ha tudja mit akar.
Mobil szegmensben BE proci elég merész. Pistike hány notit fog megsütni vele? :DDD

Üdv, Balázs

(#19) gfefe válasza Antibazsi (#18) üzenetére


gfefe
őstag

NEm olyan merész az.... bár eddig is volt gyártó aki megcsinálta. (és itt nem az intelre és AMD re gondolok) Az én kis msi windem is tud gyári tuningot :) És ki is használom mert jól jön időnként.... Az amd meg így szinte kötelezi majd a gyártókat, hogy tuningoljanak vagy adjanak rá lehetőséget. hajrá!

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#20) oliba


oliba
őstag

Nekem meg a szépen, érthetően, tömören megírt hír tetszik a legjobban, grat :R

(#21) luw2win


luw2win
őstag

Egy ilyen komplett AMD konfigot akarok az új notimba :K
Köszi a cikket már vártam valami infot a Danube-ról :R

mod: Atyám 6:01kor lett kész a cikk, mikor keltél Abu? :D

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#22) TESCO-Zsömle válasza luw2win (#21) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az az időpont az oldalrakerülés ideje, nem a befejezésé. Lehet, már tegnap kész volt. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23) Joachim21


Joachim21
senior tag

A táblázat alapján nem eljesen volt világos, hogy a mobil Phenom II X920BE az tulajdonképpen egy Athlon2 X4 alacsony órajelen, vagy csak lemaradt az L3 cache feltüntetése?

Az IGP-ik szimpatikusak továbbra is, sőt ez a 4 féle vision osztály sem egy elvetélt ötlet, ha az AMD maga osztja ki a matricákat. Bár van egy gyanúm, hogy a gyártók majd maguk kavarnak össze vissza, és mindenre a Vision Ultimate kerül ami 800*600-ban már elviszi a cod2-t, én ettől tartok.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#24) @aMoRF válasza Joachim21 (#23) üzenetére


@aMoRF
tag

Hát igen.. a gyakorlatban az elképzelések nem mindig úgy alakulnak ahogy azt tervezték.
Ügyeskedők mindig voltak vannak és lesznek. Nehogy egy nagy káosz legyen a vége az egyszerű áttekinthetőségnek amit sokan egyedi módon értelmeznek majd.... ;] Bizakodok :D

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#25) dízelracer válasza vgergo (#16) üzenetére


dízelracer
senior tag

Athlon II X4 600e (45w tdp) alulfeszelve? 17.5k -ért is volt itt az aprón nemrég 1év kisker garival. (az orrom elől vitték el :O )

#2: tőlünk például azért rendelnek inteles irodai gépeket mert keveset fogyaszt és olcsóbb mint az amd (összességében 1ezer forinton belüli különbség!). Vannak ilyen forintb@xó cégek. Egyébként ebben a beidegződésben tényleg van valami.

[ Szerkesztve ]

(#26) TESCO-Zsömle válasza Joachim21 (#23) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Annál többet AMD se tehet, hogy megmondja, melyik matricának mik a követelményei... A saját felügyeletü matricázás sem megoldás, mert ahogy sok más helyen is, az átmatricázás itt is megoldható lenne...

Továbbra is az utánanézés csökkenti legjobban az átbaszás lehetőségét.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#27) psylocke


psylocke
tag

A cikk nem említi azt az asztali frontot, amiről cikkeztetek már egyet, a beágyazott rendszerekhez való alapokat. ASB2 BGA és AM3 alapú miniitx rendszerek. Azokból asztali nettopok mikor jelentkeznek? Pl. ilyen asrock féle mindenes nettop és hasonlók...

(#28) Abu85 válasza Joachim21 (#23) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Elég egyszerű a matricázás. Láttam a gyártói doksit. Ha egymagos a gépben a proci, akkor az alap Vision megy rá. Ha kétmagos a gép, és mellé van egy DX11-es GPU, akkor megy a Premium. Ha minimum hárommagos a gép, és a Redwood vagy annál jobb GPU van benne, akkor Ultimate matrica kell. A Black egyértelmű, a szegmensben elérhető legjobb CPU és GPU.

psylocke: Azok a platformok konkrétan nem a consumer piacra érkeznek. Az árukon is meglátszik. Ez a cikk a consumer réteg gépeiről szól.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) Thom! válasza Abu85 (#28) üzenetére


Thom!
veterán

üzleti? :D

(#30) Thom!


Thom!
veterán

(#31) nandon


nandon
tag

Akkor kb. egy év múlva várható a Llano, majd az Ontario?

RISC86 Power

(#32) #16939776


#16939776
törölt tag

Akkor még várni kell a 6xxx-es szériára :(

(#33) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

Én már nagyon várom a netbook-okat. Atomosat akartam venni de inkább várok. AMD4ever :D

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#34) Thom! válasza nandon (#31) üzenetére


Thom!
veterán

igen

(#35) sirzollee


sirzollee
tag

Lehet,hogy lassan AMDre jobb lesz váltani,mint maradni az intelnél?Meglátjuk.

(#36) Ste


Ste
addikt

Biztos, hogy nincs Nv-s beépített mérnök az Amd-nél? Fusion, Vision, sőt gyanítom az Eyefinity is Eyefinion-nak indult :)

A mobil procik még mindig sokat fogyasztanak :(

(#37) benedekco válasza Ste (#36) üzenetére


benedekco
addikt

Nekem is úgy tűnik, hogy sokat zabálnak. Valamiért az I5-ös procik jobbnak tűnnek. Szerintem most az AMD kizárólag az árával és az időtállósággal tud hódítani. Persze ez se rossz, de annak idején voltak más előnyeik is. Lehet ha láptopot vennék intel procisat választanék. :(

Mellesleg, ezeket a láptop procikat lehet több magosítani mint az asztali táraikat? Vagy nem divat még mindig a laptop tuningolása?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#38) Thom!


Thom!
veterán

Mainstream osztály szinte egy kutya, habár ott is Intel bácsinak is vannak jó megoldásai lásd core i3. 2-3 év alatt kikopnak piacról lehet venni másikat...a gyártók évről-évre fejlesztenek msi,asus,acer és társai
Üzleti osztályban most arathatna az AMD, jók árai, a technológiája is elég jó, de sztem ezt elrontják. :(

(#39) Giot


Giot
addikt

Ez a platformosítás tetszik :D Honnan szerezhetnék ilyen Vision Black matricát? Szépen mutatna a házikón.
A lemaradás még mindig látható az AMD-nél de azért a Phenom2-k jól sikerült, kellemes kis procik.

[ Szerkesztve ]

(#40) JanR


JanR
addikt

Tetszik nagyon a felhozatal. Egy ilyen kis keveset fogyaszto internetezos gepbe tokeletes valasztes, akar meg a 4 magos is. Hihhetetlen :U

(#41) Solten


Solten
addikt

Nyomul rendesen az AMD... :) Hm, furcsa, miota "kiegyeztek" az Intellel, egyre tobb gyarto "meri" alkalmazni a CPU-it... :D (rengeteg AMD-s noti, desktop es "all in one" masina kerul piacra iden).

Saor Alba

(#42) D1Rect


D1Rect
félisten

Mennyivel jobb módszer, mint a procik csillagozása.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#43) Metalfan


Metalfan
senior tag

Na végre, már úgyis nagyon hiányoltam a normális, AMD alapú notikról szóló híreket :U

(#44) AMD Power


AMD Power
titán

Én jó ötletnek tartom ezt platformosítást. Az átlag felhasználóak könnyebbé - átláthatóvá teszi az úgymond választást ha gép vásárlásra teszi a fejét.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.