Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor85


gabor85
őstag

Ha minden szabályt betartanánk, soha nem készülne el semmi, főleg nem határidőre. Tudni kell melyiket kell megszegni.

Amúgy a gyerek csak a dolgát tette, ha nem szólt volna akkor minek is tartanák?

Jut eszembe a 40 fokban történő munkavégzés nagy szívás, megértelek.

[ Szerkesztve ]

(#2) Pitterix válasza gabor85 (#1) üzenetére


Pitterix
őstag

Szóljon is, de ha kicsit normálisabb lenne, mondhatná, hogy csináljam, ahogy nekem jó, de figyeljek oda...

40°C már hála égnek nincs, max 30.....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#3) Mr X válasza Pitterix (#2) üzenetére


Mr X
veterán

Egyet értek veled valahol, de őt is értsd meg. Ha baleset történik veled, mert nem kaptad mag a megfelelő oktatást, az a cég felelőssége lesz. Ha valami történik veled, és az ügy kivizsgálásakor kiderül, hogy a munkavédelmi felelős látta a szabálytalanságot, de nem szólt érte, nagyon megütheti a bokáját.

(#4) gabor85 válasza Pitterix (#2) üzenetére


gabor85
őstag

Ha meg tuskó, akkor mondd meg neki hogy a stílusával magát minősíti.

(#5) Pitterix válasza Mr X (#3) üzenetére


Pitterix
őstag

Az oktatás megvolt, mindenki kapott egy piros karikát a sisakjára.

Rengeteg építkezésen dolgoztam már, ahol a szabályok 1%-át nem tartották be, itt be kell tartani mindent, de ha jól tudom két ember meghalt eddig....
Most akkor mi van?!
Lehet még sem olyan jók ezek a szabályok???
Mikor ott van, nem nagyon van szabálytalanság, tehát ő nem láthatja, ha nincs...hála égnek napi egyszer jön....

(#4) gabor85 reggel még köszönni sem tud....

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#6) Mr X válasza Pitterix (#5) üzenetére


Mr X
veterán

Az a 2 ember a szabályok betartása közben halt meg? Nem hinném. Az, hogy rengeteg építkezésen dolgoztál, nem jelent ebből a szempontból semmit, mindenhol vannak szabályok, az más kérdés, hogy mennyire szarják telibe őket.

Ne érts félre, én megértem a problémád, nekem is nyűg lenne, de ezek a szabályok nem véletlenül születnek.

(#7) Armahun


Armahun
addikt

Mond meg neki, hogy a sisak nem megfelelő ezért balesetveszélyes.

Rajta volt sisak egyáltalán?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#8) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Láthatósági mellényt helyettesítheti a munkaruházaton a láhatósági csík. Mondjuk ahol nincs áru-, vagy járműforgalom, ott nem feltétlen szükséges. Sisak építési területen mindenképpen kötelező, megfelelő sisakról, ami munka közben nem akadályoz, nem esik le, a vállalkozónak kell gondoskodnia. Munkavédelmi cipő, hosszú ruházat alapvető, sajnos ez nyáron nem szerencsés, viszont szükséges. Illetve a cipő sajnos a védőbetétek miatt mindig nehéz, és sokszor kényelmetlen, viszont lábat menthet...

A létrázáshoz nem tudok hozzászólni, gondolom munkavédelmi szempontból egy rémálom, szerencsére ezzel még nem találkoztunk - nálunk általában önjáró emelőt használtak a szerződéses partnerek. A magasban végzett munkának mindneképpen speciális szabályai vannak, a létrák, hevederek, illetve az emelőkosárban dolgozók rögzítése szintén szabvány. Nemrég egy somogyi kisvárosban zuhantak ki ketten egy megbillenő emelőkosárból. Az egyik szörnyethalt, a másik súlyosan sérült.

Baleset sajnos mindenhol van, és akármennyire is faszságnak tűnik, és utálja őket mindenki, a munkavédelmi szabályok életet mentenek. lehet lazázni persze, meg sietni is, de ha baj történik, akkor nem egy felelős lesz, hanem mindenkit elmeszelnek, akinek kicsit is köze volt hozzá - nem mintha ez vigasztalná az özvegyeket, vagy segítene a maradandó sérülteken...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#9) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

A fickó csak arra gondolt, hogyha jön külső munkavédelmi ellenőrzés, ő nem akar megbukni miattad. Szerintem azt kellett volna csinálnia, hogyha másodikra sincs rajtad sisak, kizavar a gyár területéről.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Valamilyen szinten igaza van, mert ha jön egy ellenőrzés, őt is beleveszik a büntibe. Ennek ellenére biztos, hogy tarkónrúgnám a gyereket hazafelé menet, hogy akkor miért nem ad olyan sisakot amin van pánt?! Általában az ilyen huszonéves "kisfőnökök" ilyen 60-70kg-s mitugrász kölkök, akik úgy kerülnek oda, hogy apuci a nagyfőnök.

[ Szerkesztve ]

(#11) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Az én főnököm a munkavédelmis (ha minden jól megy én meg egy másik baszogató leszek idővel). Vannak erős dolgai, legyintek. Ha mindent úgy teszek ahogy kellene soha nem lennék kész. Szoktam mondani dolgozzon ő a magasban csarnokban melegben a tetejében sisakban. Felveszem nem arról van szó, fel is megyek benne oda, de 10 perc után annyira beleizzadok, hogy tojást lehet benne főzni.
Újabban divat lett és lehet is fényképezni a szabálytalan dolgokat. Én már láttam ilyet....

(#12) Undoroid válasza Pitterix (#5) üzenetére


Undoroid
őstag

Időnként előfordulok Én is ilyen helyeken...

A bukó, mellény, hosszú gatya és a 40fok is megvolt! Kellett, mert többen / több szinten is dolgoztunk, targoncák és daruk mozogtak folyamatosan. Ha valaki fentről leejt egy nehezebb szerszámot a fejedre, akkor már baj van.

Vannak bizonyos esetek, amikor a bukó piszkosul zavaró (nemrég egy olyan helyen voltam, ahol még két embernek is nehéz volt egyszerre menni, csövek között egy szűk helyen) ahol a bukó kifejezetten akadályozott! Annyira alacsony volt a terep, hogy nem lehetett felegyenesedni sem. A bukó simlijétől nem lehetett látni, hogy a fejem feletti résznél merre vannak a csövek! Nem egyet fejeltem meg úgy, hogy majdnem s¤ggreültem...mindkét kezemben a cuccaimmal! ;]

Másrészt munkagépek, targoncák járkálnak az ilyen helyeken...jó, ha látszol! :K

Volt már teljesen értelmetlen indokkal is ugyanez a kombó (bukó, mellény, hosszúgatya) Szereltem egy csarnokban egy leállított gépsoron egy új kiegészítőt és ebben a maskarában kellett csinálni. Mellettem pedig ott mászkáltak a másik gépsor kezelői, Supervisorai normál munkaruhában! :D Se bukó - se mellény. Nekem már 20perc után tocsogott a hátamon a mellény, szakadt rólam a víz. Órákig csináltam, de ki lehetett bírni.

* * *

Évekkel ezelőtt a főnökömmel elmentünk felmérni egy hibás alu-öntő gép hidraulikus vezértömbjénél pár dolgot. Ez az egész egy nagyobb belmagasságú csarnokban volt...Ez a gép régen nem ment már, de ezt is hadrendbe akarták állítani. 50Méteres körzetben nem ment másik gép, így nyugodtan dolgozhattunk....ám egyszer hatalmas csattanás a csarnok másik végéből és kis idő után jött a meglepi! A csarnok másik végében levő gépbe túl sok olvadt alu került (vagy légzárványos volt valami) és a "medve" becsapódásakor kifröccsent a felesleges anyag. Ebből a meglepiből kaptunk a hátunkra nyakunkra mindketten! Meglepődtünk mindketten! A főnököm inge úgy nézett ki, mintha messziről rálőttek volna egy sörétes puskával! Nem volt vészes, mert nagyon apró golyócskák jöttek és már csak 'alig' voltak forrók, de ha lehet, ezt legközelebb inkább kihagynám! Szerencsére nagyobb baj nem lett! A gépkezelőt pedig megvédte a védőruhája.

A szabályok azért vannak, hogy megvédjék az embert. Mindenkit hazavárnak... :K

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#13) Pitterix válasza Mr X (#6) üzenetére


Pitterix
őstag

Nem tudom, hogyan történt az a két eset.

(#7) Arni: igen van. A sisakot a munkáltató adja, de ezen a téren mindenki mindig a legolcsóbb megoldást keresi.....

(#8) peterkeT: lehet, hogy kötelező, de ha csak te vagy ott és te is fenn dolgozol, ráadásul még akadályoz is, akkor talán el lehetne tekinteni ettől.....

(#9) bambano. ez a bünti, azaz eltiltás egy napig.

(#10) KaiotEch: talán nincs is 70 kiló :N

(#11) SymbianOS:nekem a fejem viszket tőle mocskosul, no meg pattanásos lesz a homlokom. Nem igazán segít az alatta lévő baseball sapi sem.

a szabályokat valószínű olyanok alkották, akik csak íróasztal mögött voltak, vannak és csak ellenőrzéskor vesznek fel pl sisakot. Addig meg ugye elviselhető....
De, ha egy ilyen illetőnek fel kéne másznia a létra tetejére, bedugni a fejét szellőző, kábelvezető sín, meg ki tudja mi közé, lehet ő is földhöz vágná a sisakját....

(#12) Undoroid: pro és kontra....

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#14) bambano válasza Pitterix (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Addig meg ugye elviselhető....": oké, tehát a fejed csak a munkaidő első 10 percében van veszélyben?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) Pitterix válasza bambano (#14) üzenetére


Pitterix
őstag

Mivel fölöttem senki sem dolgozik, max alattam.
Ha lemegyek, vagy budira indulok, alap, hogy felveszem, de létra tetején, mikor úgyis kosztat a fejem a menyón,(Ilyenkor kéne egy kis emberség, vagy megértés) na meg, ha a fejemre esik valami, akkor az max az egész épület lehet....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#16) bambano válasza Pitterix (#15) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nem szakadhat le a menyezet, nem ejtheted a saját fejedre a saját szerszámodat, anyagotad, stb. ne már, még el találom hinni. Ha rajtam múlna, fej fölött végzett munkához még védőszemüveget is kötelezővé tennék...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) Pitterix válasza bambano (#16) üzenetére


Pitterix
őstag

Csináltál te valaha álmennyezetet?
Fúrtál már szemüvegbe?
Kuszpitúltál be szűk helyre védőruhában?
Ha nem, könnyen vagdalkozol ilyenekkel, hogy mi legyen még kötelező! :K
Amúgy az a mennyezet, ha leszakad, akkor jön a felső szint is....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#18) Mr X válasza Pitterix (#17) üzenetére


Mr X
veterán

Fordítsuk meg:

Ment már a szemedbe por, fémforgács flexeléskor?
Fejelted már le a csövet egy rossz fordulás során?
Mentél már neki éles fém saroknak rövidgatyában?

Na ezért nem hülyeségek ezek.

(#19) Pitterix válasza Mr X (#18) üzenetére


Pitterix
őstag

A por folyamatosan megy a szemembe, főleg, ha söpörnek.
12 év alatt nem fejeltem le csövet, de mióta rajtam van a sisak, állandóan koccolok, ezzel sok munkatársam így van.
Éles fém saroknak sem, mert max a menyón van olyan, vagy a lábfejemnél, de azt védi a bakancsom.....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#20) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Nah én hegesztő vagyok, műhelyben 40 fok alapjáraton és a következőket viselem: bakancs, kantáros nadrág, hosszú ujjú munkás felső, hasított bőr lábszárvédők, bőr kötény ami térd alá ér és szintén hasított bőr karvédő, rohadt vastag és hosszú több réteges kesztyűk, pajzs
Gyűlöletes érzés amikor olyan meleged van, hogy az izzadtság folyamatosan csöpög rólad és az egész tested nedves, de ezek kellenek, mert mindenhol összeégnék, vagy akármi más.
Plusz nem is használnám őket, akkor is csak magammal tosznék ki leginkább.

when the sun shines, we'll shine together

(#21) Mr X válasza mexicanraven (#20) üzenetére


Mr X
veterán

Hasonló öltözékben voltam, mikor szemcseszóróként dolgoztam, csak a fejemen egy komplett búvársisak volt.

(#22) Pitterix válasza mexicanraven (#20) üzenetére


Pitterix
őstag

Lehet, hogy kategorizálni kéne ezt a munkavédelmet is.
Teszem azt egy festőnek más legyen előírva, mint egy magasban dolgozónak.
Hogy mindenkinek ugyanaz, ez hülyeség.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#23) mexicanraven válasza Pitterix (#22) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Megvan szabva tudtommal, vagyis az én szakmámban meghatározott szabályok vannak ami a munkavédelmet illeti, 96-ban módosították utoljára és elég részletesen kitér mindenre. (magasban hegesztés, vagy ha többen hegesztenek akár állványon, etc etc.)
Az talán a másik, hogy a munkáltatónak mi éri meg jobban és milyen egyéni védőfelszerelést ad. Ott a sima köszörűszemüveg, ami folyamatos munkavégzés mellett NEM ÉR SEMMIT és aki ennek az ellentétét mondja az HAZUDIK, mert előbb vagy utóbb alulról úgy is bepattan egy szikra vagy forgács. Én könyörögtem a munkahelyen, hogy hozzanak olyan pajzsokat amikben lehet csiszolni, vágni rendesen anélkül, hogy a szemészetre kelljen menni (néhanapján én is részt vettem ilyen melókban), de áááh nem. Valós ok, hogy míg a szemüveg pár száz forint, addig a pajzs, ezren felül van vagy több is. Én nem vicc, de ha mostanság nagy ritkán köszörülnöm kell kisebb dolgokat amik nem igényelnek különösebb pontosságot akkor azt hegesztő pajzsban teszem! :DDD

Mr X: Akkor átérzed némileg.

when the sun shines, we'll shine together

(#24) Pitterix válasza mexicanraven (#23) üzenetére


Pitterix
őstag

Nálunk nincs, mindenki ugyanazt, aztán csók.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#25) parandroid válasza Pitterix (#22) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kategorizálva van. Ami rátok vonatkozott akkor és ott, az még mindig az egyik enyhébb fokozat. Tetszik, nem tetszik, ez van. A munkavállaló pedig csak addig fog lázadozni, amíg nem lát a saját szemével valami csúnyát. Anno az ékszerviselésnél mi is csak megmutattunk pár netről összevadászott gyűrűbeakadásos balesetről készült képet, onnét kezdve soha nem kellett szólnunk senkinek miatta. A biztonsági kések (visszaugró pengével) is csak addig okoztak gondot, amíg valaki meg nem vágta magát csontig a kint felejtett pengével, hogy érsebész rakta össze a karját - "szerencsére" külsős alkalmazott volt, nem saját. Volt, akinek ketten szedték le a lábáról a bakancsot, miután kiszabadította a felakadt raklapot - zúzódással megúszta a dolgot. A targoncaközlekedést nem is említem, szerencsére mindenkinek a fejébe tudtuk verni, hogy a targoncavezetőnek minden segítséget meg kell adni, hogy észrevegyen, mert ő lát nehezebben és korlátozottabban. Így is voltak belőle kisebb balesetek.

Mondhatsz akármit, szabályos védőfelszerelés viseletbe, és a szabályok betartásába még senki nem halt bele, az ellenkező eset viszont gyakori. Olyan parttalan ez az egész, mint amikor azt bizonygatja valaki, hogy a biztonsági öv nem ér semmit, mekkora hülyeség, hogy kötelező...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#26) Pitterix válasza parandroid (#25) üzenetére


Pitterix
őstag

Érdekes, mikor az Algidában dolgoztunk, ott mondta a munkavédelmis, hogy ha csak mi leszünk, nem kell viselnünk a sisakot, nem is lett baj. Itt csak én voltam, mégis kellett.
Na mind1 végül is már csak egy napot leszünk ott, muszáj lesz kibírni...
De akkor is kitalálhatnának valami enyhítést.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#27) parandroid válasza Pitterix (#26) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Attól, hogy ott elnézték, ha nem tartjátok be a szabályokat, a szabályok nem változnak.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#28) bambano válasza Pitterix (#17) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

minden olyan érvet elfogadok, amit egy munkavédelmi ellenőrzésen a felügyelő elfogad.
ezt az állítást nyugodtan önállóan fordítsd meg.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) Eastman


Eastman
őstag

Kaptunk munkavédelmi oktatást, ahol kihangsúlyozták, hogy kötelező:

1.sisak...

Mi a kérdés?

Anno én is dolgoztam szűk helyeken sisakban. Amikor koppant mindig arra gondoltam, hogy milyen jó, hogy rajtam van. Nem fizet a cég normális védősisakot? Keress egy kisebb, pont a fejedre illő kényelmes neked tetsző áll alatt összecsatolható darabot és vedd meg saját zsebből*. Egyszer kell kifizetned és évekre megoldod a kérdést. Barlangász sisakról hallottál már? Kisebb és kenyelmesebb, pont a szűk helyek miatt.

*...a flexelős, védőmaszkos kollégának is azt ajánlom, hogy ha nem vesz a főnöke normális látásvédőt, ő maga nyúljon zsebbe. A leírtak szerint mást nem tehet a szeme világának érdekében. Lehet partizánkodni úgy, hogy számlát kér a cég nevére és a főnök még dönthet úgy - ha elé kerül az asztalra -, hogy kifizeti. Én mindig így tettem; szívták a fogukat, de általában ment a dolog.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#30) Pitterix válasza Eastman (#29) üzenetére


Pitterix
őstag

Az a helyzet így is épp eleget vásárolunk magunknak....
pl akcióban 2000Ft-os vágásbiztos kesztyűt, amit a cégtől kapok, jó, ha egy hetet kibír....
Sajna nekem állandóan hordanom kell, mert fémallergiám van.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#31) Eastman válasza Pitterix (#30) üzenetére


Eastman
őstag

...de nyugtass meg, hogy nem írtam irreális dolgokat. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#32) mexicanraven válasza Eastman (#29) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Igen, eléjük kell vágni a számlát, általában működik.
Kolléga üzeni, hogy nem kell már a zsebébe nyúlnia, más helyet és országot választ, ezek miatt is! :))

when the sun shines, we'll shine together

(#34) Eastman válasza mexicanraven (#32) üzenetére


Eastman
őstag

Sajnálom. Akkor ki marad itthon? Honfoglalásról hallottam már, de hon-átadásról... Elszomorít. :(((

Egy krva szót nem szólhat majd a magyarság, ha önként kivonul a Kárpát-medencéből és azután más népek elterpeszkednek itt.

Bocs, hogy itt és most Te kapod, hónapok óta kikívánkozik belőlem ez a mondat.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35) Pitterix válasza Eastman (#31) üzenetére


Pitterix
őstag

Megnyugtatlak nem! :N

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#36) mexicanraven válasza Eastman (#34) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Semmi baj, elfogadom a véleményed és meg is értem. :)
Nekem erről az a véleményem, hogy túl fiatal vagyok ahhoz, hogy itt dögöljek meg havi 90-100k-ért, mert annál viszont több tervem van, hogy egyik hónapról a másikra megéljek/ellegyek.
Jah és abba sem akarok beledögleni, hogy a magyar munkaadókat nem érdekli a munkavállaló egészsége.
Mondjuk a véleményünk valamelyest egyezik, az én jóslatom az, hogy majd bekebelezik az országot.

when the sun shines, we'll shine together

(#37) Kassadin válasza Eastman (#34) üzenetére


Kassadin
addikt

Ki marad itthon? Aki nem tud és/vagy nem akar elmenni innen. Meg a sok hiéna. :)

(#38) Eastman válasza mexicanraven (#36) üzenetére


Eastman
őstag

Nyilván nem olyan egyszerű a dolog, mint az itt következő példám, de kicsit olyan, mint ha valaki a kocsija tetejére teszi a forgalmit, rá a sluszkulcsot és felszáll a buszra. Az ország minden kis darab földjén egy magyarnak...

...ok, befejeztem.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39) mexicanraven válasza Eastman (#38) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Igen, de lehet az a kocsi már gurulni is alig tud! :))

when the sun shines, we'll shine together

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.