Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35) Dany007 válasza polonic (#32) üzenetére


Dany007
veterán

Ahj nem bírom megállni hogy ne folyjak bele... :) Pedig igyekeztem...

No, de azt meg szerintem ti felejtitek el, hogy van olyan, akinek nem szempont a mobilitás! Akkor mi van?
Nyilvánvaló, hogy az ember akkor vesz lakást - főleg hitelre - ha már kész úgymond letelepedni, megvetni a lábát.
Amúgy csak "kalandozó" életet él, nyilvánvalóan az albérlet a jobb...

No de ezen kívül olyan hihetetlen az, hogy van akiknek nem szempont a mobilitás? Én pl meg is őrülnék ha 2 évig ebben a városban laknék... majd mikor már kezdek megszokni mindent költözhetek egy tök másik városba... Aztán egy harmadikba és így tovább... De ugyanez elmondható akkor is ha egyik városrészből a másikba kell költöznie az embernek... Érted az ember megszokja az ismerősöket, barátokat, szomszédokat, megszokja a közlekedést, a boltokat a szórakozóhelyeket stb... aztán hopp mehet egy másik városba és kezdődhet mindez elölről...
Szóval na, én biztos nem bírnám ezt a "cigány életet". Nekem a mobilitás abszolút nem szempont. Sőt.

Németországgal meg kár hasonlítani. Teljesen más világ. Ahogy az egész Nyugat is. Ott lehet nem zsebbe fizetés megy, hanem normális, hivatalos szerződés és adózás útján. Ott lehet nem b...nak át minden sarkon. És ott lehet, hogy nem csak lehúzni akar a főbérlő...
Plusz valószínűleg ott van egyfajta stabilitás a munkaerőpiacon hogyha netán felmondják az albérletet akkor akár egy másik városban is talál munkát és albérletet. Illetve rendelkezik annyi tartalékkal ha kirúgják vagy valami történik akkor nem dobják ki egyből az utcára.
Sok egyéb oka is van ennek, de szvsz akkor sem egy Németországhoz vagy Angliához kellene hasonlítani az itthoni helyzetet.

A másik meg, hogy érdekes módon nem esett még szó az albérlet hátrányairól... Mert amióta kedves sógorom Pesten lakik sokat tudnék mesélni, de gondolom más is. Hát nincs az a pénz, amiért én olyan kiszolgáltatott lennék, mint valaki egy ilyen albérletes helyzetben. Ő már 3 éve van fent, de legalább(!) 5-6x költözött. És egyszer sem azért, mert ő akart és nem is munka miatt.

Szóval egy kicsit szélesebb perspektívát kérnék. :) Nem minden lakás / ház vásárló veszi meg az ingatlant csak pusztán népies hagyományból....
Ahogy korábban is írtam, nekem pl havi szinten 6-8 ezer forinttal többe került volna egy hasonló, de használt lakást bérelni(!) mint amennyit most fizetek hitelre egy új lakásért. Plusz nálam a mobilitás nem szempont. Na akkor inkább béreltem volna lakást? És akkor még az egyedi élettér kialakítását, berendezési igényeket nem is írtam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.