Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) engusz


engusz
veterán

Köszi, érdekes írás volt. BE proci dorombol a gépben, de még nem volt érkezésem megnézni, hogy mennyire tuningolható. Egyszer lőttem feljebb a szorzót, de a Windows belefagyott...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#2) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Hát azért ez így egy kicsit szegényeske kalauz volt, de egynek elmegy azért.
Nekem nincsen sajnos BE procim, ezért az "FSB"-vel kell játszadoznom az utolsó MHz kifacsarásához is. Azt figyeltem meg, mivel már több lapban is próbáltam a procimat, hogy nem feltétlen a lapn múlik, hogy meddig tudom feljebb tornászni ezt az értéket, hanem inkább magán a procin. Legalábbis nálam tök ugyanúgy ment egyik lapban mint a másikban, 1 árva MHz-el sem tudott többet egyikben sem a másikhoz képest.
A hűtő típusa meg tényleg nem számít mindaddig amíg elfogadható hőmérsékleten maradnak a magok. Persze komolyabb túlhajtáshoz komolyabb hűtő egység is kellhet. De nem melegszenek ezek a csodák már annyira mint a régi szép időkben az elődeik. Mindehez persze hozzá tartozik az is, hogy előbb érik el az elhalálozási hőmérsékletet.

<-ƘƘ->

(#3) Duree


Duree
veterán

Jó lett és hiánypótló is

duree54

(#4) norbx


norbx
aktív tag

nalam 3.4 en jar a proci 1.4v al. az nb 2600 on 1.12v-al a ht pedig 2 ghz

phenom II 940 x4a lap. asus m4a79 deluxe

[ Szerkesztve ]

(#5) Pero válasza Kendek (#2) üzenetére


Pero
senior tag

a célom ezzel az írással a "kezdők" segítése volt és nem egy részletes mindenre kitérő írás készítése, azt meghagyom valamelyik nagyobb tuning csapatnak, ez meg inkább vegyétek iránymutatásnak.
Kendek nem tudom te milyen lapokban próbálgattad azt a procit de ha a teljes skálát lefedően nézzük akkor azért lesznek különbségek;) belépőtől, csúcslapokig.

(#6) Egzee


Egzee
őstag

Jól vettem észre, hogy nincs beleírva, hogy egyáltalán milyen procit is hajtottál? :D Ha igen akkor sry de 2x is átnéztem lehet elsiklottam felette...

(#7) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Jobban tetszett volna teszt, ha képekkel illusztrálod és jobban tagolod. Azért így is jó, thy :R

(#8) Pero válasza Egzee (#6) üzenetére


Pero
senior tag

nem írtam bele, h nekem mim van, 1, mert adatlapomon fent van, 2 mert a cél nem az én eredményeim mutogatása, hanem az h aki tuningolni szeretne el tudjon indulni vhonnan.

Vasinger: milyen képekre gondolsz? minden BIOS más, CPU-Z validoknak meg nem sok értelme lenne, legalábbis sztem

[ Szerkesztve ]

(#9) Vasinger! válasza Pero (#8) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nézzél meg rengeteg hasonló tesztet. Mindenhol képekkel illusztrálják, hogy ez valóban stabil és pontosan milyen értékek vannak beállítva, mert a CPU-Z sok mindent megmutat.

(#10) Pero válasza Vasinger! (#9) üzenetére


Pero
senior tag

akkor ismét leírom az írás célja nem az h bemutassam h az enyém, egyedi esetben mit és hogyan ment, hanem az h a kezdő tuningosok, eltudjanak indulni, nekik meg nemsokat mond egy screenshot, vagy ilyesmi. a cikkben csak az alapkérdésekre akartam válaszolni.
aki pedig részletesebben akar foglalkozni a kérdéssel az úgyis megtalálja a "szakosított" topikot ahol még sokan mások is tudnak segíteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.