Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Open.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#2) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

"Gamer PC kategóriába soroltakat"

90%-ban a user nem tudja mit jelent. Megy rajta egy 5 éves játék médiumon és már gémer. :DDDD

De amúgy nincs igazad, benned van a hiba. :P

Live-Die-Respawn

(#3) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Azt a dolgot én sem értem, mikor egy 64GB-os RivaTNT2 van a gépben, meg egy HKC 5700 wattos táp, és ez ultrabrutálkegyetlen gamer gép. Ha lenne benne normális táp, meg mondjuk egy HD4850, azt mondom oké, legyen egykori gamer gép. Bár nekem egy Mobility Radeon 3650 is a brutális kategória, és többnyire elégnek érzem a közepes beállításokat 1280x800-on. :P

A hang dolgot átlag gépeknél megértem, de egy gamernél már kevésbé. Ott elvégre az a lényeg, hogy halld ha mondjuk mögötted valaki mozog egy lopakodós résznél, hogy ez rosszabb minőségű, vagy kifejezetten jó, játéknál szerintem mindegy. De itt megint cáfolom saját magam, mivel egy Sound Blaster kártyát használok, egy jobb 5.1-es szettel. Mondjuk ennek is megvan az átka, tegnap például majdnem magam alá csináltam, mikor a Crysisban nem vettem észre, hogy mögöttem van egy tank, ami tüzel. :DDD

Nyugodj békében Integra!

(#4) westcoastog


westcoastog
veterán

Különálló normális hangkártya nélkül el sem tudnám képzelni hogy legyen gépem. :)

(#5) oriic válasza westcoastog (#4) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na ez meg a másik, bár sokak szerint az integrált cuccok is bőven jók. ( tapasztalatom szerint ez alaplapfüggő)

Live-Die-Respawn

(#6) marositech


marositech
senior tag

Szerintem, mint "gamer" pc kategóriát azonnal megszüntetném...
Fapados toyota yarisra se mondunk "verseny" autót.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#7) oriic válasza marositech (#6) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Létezik a kifejezés, csak rosszra használják. Nálam a gamer gép azt jelenti, hogy képes a MAXIMUM egy két éves játékokat HD, fullHD felbontás mellett 30-60 fps sebességgel lejátszani.

Live-Die-Respawn

(#8) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Abszolút egyetértek! Én is mindig úgy definiáltam a "Gamer PC" fogalmat, hogy a mindenkori legújabb játékok fussanak min. Full HD/High beállításokkal.

Hangkártya meg mindig volt a gépemben (sokszor vetekedett a VGA árával, de legalább ritkábban kellett cserélni).

#4 westcoasthog: Az Audigy SE az normális hangkártya? :D Még egy nyomorult DSP sincs rajta, szoftveresen keveri a hangot.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#9) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nálam a gamer kifejezés annyit jelent, hogy piros.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10) oriic válasza lezso6 (#9) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Aha, szóval gamer=ROG. :DDD

Live-Die-Respawn

(#11) Petyyyyy válasza lezso6 (#9) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Akkor mondhatjuk, hogy nálad egy piros MTZ 82 a non plus ultra?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12) Mr X válasza Lord Myn (#8) üzenetére


Mr X
veterán

Azért itt sem nagyon mindegy, hogy melyik játékok, mert baromi nagy a szórás. Én inkább valami szintetikus teszt eredményéhez viszonyítanám. Tudom, hogy az nem valós képet ad, de legalább összemérhető.

(#13) Cyberneko


Cyberneko
tag

Hangkartya dologhoz.
Talan mert nem tudjak ,hogy milyen hangkartyat is kellene venni, mit erdemes, es mi az, ami mar overkill.
Es az integralt vaczak is ad annyi hangot, ami kell neki.

Hogy egy ismerosomet idezzem:
- Egeszen jo fulhallgato, es csak 3e forint volt.
- Haromezer, es egeszen jo? azthogy?
- Hat, nem recseg...
*Facepaws*

Az emberek jelentos reszenek a fule tenyleg csak azert van, hogy tartsa a szemuveget, egyre inkabb igy latom -_-

(Logitech g35-om van. Jatekhoz jo. Zenehez nem pc-t hasznalok. (Es youtube/mp3-hoz ez is jol szol.) )

[ Szerkesztve ]

(#14) lezso6 válasza Cyberneko (#13) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ennél már csak "nagyon aggya a mélyet" válasz jobb. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) Cyberneko válasza Lord Myn (#8) üzenetére


Cyberneko
tag

Xonar Essence STX-n kivul letezik barmi mas, ami megerdemli a hangkartya nevet? :P

De amugy, erdekes kerdes, hogy kell-e egy gamer, vagyis jatekra valo gepbe olyan hangkartya, amit van dsp?
Marmint, pont ilyesmire gondolok, hogy mi az ami overkill, es mi az, ami elvarhato minimum, vagy optimum.
Mert amig a videokartyanal vannak fps meg minden osszehasonlito tablazatok, hangkartya dologban nincs.

(#16) lezso6 válasza Cyberneko (#15) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Xonar Essence STX-n kivul letezik barmi mas, ami megerdemli a hangkartya nevet? :P"

Az csak egy gamer kártya, nem hangkártya. :P

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17) Cyberneko válasza lezso6 (#16) üzenetére


Cyberneko
tag

Dehat nem lehet gamer! Hiszen nem piros! :P

(#18) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

lezso: "Ennél már csak "nagyon aggya a mélyet" válasz jobb."
Visszamennyé'! :DDD Tegnap pont ezt hallgattam egy ismerősömtől. Nem is értem miért van tönkre 1 hónap után a mély "láda" az új szerzeményében, ami szerinte a csúcs...

Cyberneko: Ismerősödnek akkor sokat számíthat a minőség. De egyébként tényleg lehet kapni fillérekért jó dolgokat. Én páldául 1.600 Ft-ért vettem egy Panasonic fejhallgatót, és nagyon szépen szól mégis. Oké, nem veri a 10x ennyibe kerülő Beyerem, de ennyiért szerintem ez nem elvárható.

Nyugodj békében Integra!

(#19) Petyyyyy válasza Cyberneko (#15) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A hangkártya itt nem is a játékok miatt vagy a gamer jelző szempontjából fontos, de személy szerint azért elvárom, hogy lehessen kihallani a különbséget egy középkategóriás hangszettel (mint pl az enyém) is a különbséget egy 320kbps mp3 meg egy ~3000kbps FLAC vagy egy 1500kbps DTS közt is. Nyilván egy Realtek vagy egy Beats audio segítségével ez nem lehetséges.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#20) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Huhhh, nem számolom, de talán 4 éve vettem meg a mostani hangkártyám, a Xonar U1-et, és egyik legidőtállóbb vétel volt. Meg mellé a Superlux HD660. Ezzel már lehet értelmesen játszani. Nem tudom, hogy miért spórolják le sokan, sokat dob a játékélményen.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#21) lezso6 válasza Petyyyyy (#19) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez a legnagyobb hülyeség, hogy ilyen PC-s sokpontegy alá vesznek egyesek méregdrága hangkártyát. Persze hallani a különbséget, ahogy egy teszkó szettel is észrevehető az mp3 vs flac, de ennek kb annyi értelme van, mint papírsuzukira 100ezres gumikat venni. Észreveszed a különbséget, de az árból vehettél volna egy valódi autót is. :D

(#17) Cyberneko: az is gamer, aminek rossz ár / érték aránya van, de a gamerek istenítik. ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#22) Petyyyyy válasza lezso6 (#21) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Részben jó a meglátás, hisz egész egyszerűen igazad van. :D Másrészt meg egy igazán jó hangrendszer ára amivel zenét hallgathatsz/filmet nézhetsz, vetekszik a komplett számítógép konfiguráció árával. A mérgesdrága hangkártyák általában hasonló árú fülessel találkoznak. Ez meg kizárt dolog, mer' nem tudom. PC-s sokpontegy alá teljesen megfelel egy 6-10 ezres kártya. Bár most leírva ez is soknak tűnik. :DDD

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#23) lezso6 válasza Petyyyyy (#22) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem kell elszállni, csak szimplán nincs értelmük a tipikusan PC-s "hang"-rendszereknek, mivel ár / érték arányuk finoman szólva is borzasztó. Leginkább az a probléma, hogy pár Vér István kikiáltja ezeket etalonnak, s emiatt olyan népszerűek, lásd pl Z-5500. Ugyanilyen árban mindig kapni normálisabb 2.0-t, ami kenterbever bármilyen azonos árú sokpontegyet, melyekben annyira silány hangszórók vannak, hogy nem nehéz azt a teret egy sztereóval felülmúlni. Normálisabb fejhallgatót is lehet kapni akár már 5k-ért (Maxel Retro DJ), ami kenterbever mindent 20k-ig a szintén ár / érték bajnok Superluxok illetve Takstar HD2000 kivételével. Létezik minőségi alacsony áron is, csak utána kell nézni, nem pedig vérpistik önfaszverő véleménye alapján dönteni. ;)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#24) _ak_ válasza Lord Myn (#8) üzenetére


_ak_
addikt

Itt a lényeg, anno a ezt is jelentette, Gamer PC -> az aktuális játékokat mind, nagy felbontáson, magas részletességi beállítással viszi és ez az esetek többségében fél, ritka esetben max 1 éves highend gép.

Ez most már annyiban nem állja meg a helyét, hogy a legtöbb játék konzolátirat, butított és/vagy optimalizálatlan grafikus motorral érkezik PC-re, így sok esetben egy gyengébb, mondjuk 2 éves gép is is elvisz egy pár mai játékot fullHD-ban, high-on vagy épp ellenkezőleg, egy top gépnek is baja van egy friss játékkal a motorja vagy a félkész driverek miatt.

Lassan, de biztosan elveszíti az értelmét a kifejezés.

Let's begin, de gozaimasu!

(#25) Cyberneko válasza lezso6 (#23) üzenetére


Cyberneko
tag

Thx a tippet. :) (Komolyan)

(#26) #68216320


#68216320
törölt tag

Hangkártya dologhoz.
Számomra a "nem éri meg" kategória az alaplapi hangkeltő használata, de az is, hogy egy méregdrága hangkarcsit pakoljak a gépbe/géphez saját, minőségi tápellátás nélkül. El kell fogadni végre, hogy a PC táp bármilyent trükkel sem alkalmas arra, hogy minőségi analóg kimenetet hajtson. Az időzítések pontosságával is vannak gondok, de azt reclock-al a profibb eszközök megoldják. Sokszor olcsóbb, mégis klasszisokkal jobb minőséget lehet elérni egy külső DAC+Coax kapcsolattal. A minőséget itt a rögzített/generált hang <-> visszahallott hang közötti legkisebb eltérésre értem.

(#27) Petyyyyy válasza #68216320 (#26) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez igen pontos indoklásnak tűnik. Erről eddig sehol senki nem beszélt.
Köszönet, felírtam. Megy is a PH!eti féle tudásbázisba.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.