Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) petipetya


petipetya
nagyúr

Nyílj ki.

"nincs rá lezsóidő"

(#2) #97623552 válasza petipetya (#1) üzenetére


#97623552
törölt tag

Mázlista... én sose tudom elektromossal lenyírni a nyakamról, mindig otthagyja. Van hasonló Philipsem, meg volt Braun vonalban nyíró is. (nem tudom mi pontos neve)

(#3) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Én hajvágóval toltam egy darabig, mivel nekem eléggé sűrű és durva, plusz lusta is vagyok, így rosszabb esetben 2 hétig is marad az arcszőrzet. Kezdetektől Gillette borotvát használtam, nem volt semmi kifogásom vele. Egyszer vettem egy 200ft/2DB eldobhatót mert nem volt más, akkor megfogadtam hogy soha többet.
Most Wilkinsont használok nagy megelégedettséggel.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#4) Simi87 válasza petipetya (#1) üzenetére


Simi87
senior tag

ugyan ilyenem van, nekem nem jött be. Maradtam a Mach 3-nál. Nagyon ritkán használom. Nem nő gyorsan az arcszőröm, de elég erős, és ha csak minden másnap használom, már akkor olyan érzés, mintha letépné az arcomat.

(#5) Met


Met
nagyúr

Pá éve rám is rám jött, hogy egyszerűbb és olcsóbb a villanyos, vettem is egy Braun nem körkéseset.
Egy darabig használtam is de visszatértem a pengéshez.
Este szoktam én is, 2-3 naponta, annyit ki lehet bírni:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6) MMIX


MMIX
addikt

Csere kőrkés 12 ezer Ft. (nagy átlagnak, szerintem többet bírnak 2 évnél).
10 ezer alatt is van új Philips borotva 3 késes. Akkumulátoros üzemmód nekem nem kell. (persze másnak kellhet)

Tisztításkor ha szétszeded, a szita és kés párokat ne keverd ősze!
Bár gondolom a használati utasítást biztos olvastad, de azért megemlítettem. :)

. Automatikus feszültségválasztás: 100-240 V, nem kell, csak világjáróknak.

. Jelzések a kijelzőn: Feltöltött akkumulátor, Alacsony akkumulátorfeszültség, Töltés, Gyorstöltés, Körkések cseréje <-- ezeket a saját bőrödön is érzed. Ha elkopik a szita, vagy a kés, ha merül az aksi, akkor az elég kellemetlen. :) A többit meg látod.

Automatikus feszültségválasztás: 100-240 V
Ez is csak drágítja, ha nem utazó borotvának lesz.

Mindegy, csak a cikkbeli drágább borotván elmélkedtem (16500 Ft. ), mint 10+ éve vellany beretvás. :) (volt Philipsem, igaz csak egy soros, két körkéses) A csere kés többe került volna hozzá, mint egy új borotva.

[ Szerkesztve ]

(#7) petipetya válasza MMIX (#6) üzenetére


petipetya
nagyúr

:R

"nincs rá lezsóidő"

(#8) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Én tavasz óta nyúzok egy braun cruzer face 6-ost, nekem bevált. 2-3 naponta kell használni és nincs vele gond. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#9) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Nekem is van egy Philips beépített szakállvagoval. Sajnos nekem a korkesek semmit nem visznek le, ezert a szakallvagoval letolom. Esetleg valamilyen ötlet, hogyan tudom a keseket "megjavítani"?

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#10) petipetya válasza alkatraz3000 (#9) üzenetére


petipetya
nagyúr

Miért is kellene megjavítani a késeket? Korábban jók voltak és levitték amit kellett?

"nincs rá lezsóidő"

(#11) alkatraz3000 válasza petipetya (#10) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Faterome volt, de ő nem igen használta, mert nagy a szakálla, szóval én használtam mindig, és igen csak macerás leszedni. Nincsen erős szőr a fejemen, és túl sok sem, mégsem akarja a tutit.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#12) petipetya válasza alkatraz3000 (#11) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ez esetben józan paraszti ésszel én is azt mondom, hogy cserélni kell a pengéket. De hogy miként, az jó kérdés.

"nincs rá lezsóidő"

(#13) MMIX válasza alkatraz3000 (#11) üzenetére


MMIX
addikt

A havi kis takarítások után, kb. fél évente zsírtalanítani kell a kést és a szitát. (túl sok lesz a "bio" kenés) :)
Maximalisták egy csepp olló olajat cseppenthetnek rá, hogy ne a fém a fémen működjön a kezdetekkor. Az önélezés beletelhet egy kis időbe (ezért nem cserélgetjük a kés és szita párokat össze-vissza, két hétre elintézi a borotvát, mire újra a régi lesz az "élmény index" ). A szita és kés párban marad. (össze vannak csiszolódva)
A túl gyakori zsírtalanítás is árt "neki".

Persze, mivel ez csak távgyógyítás, lehet más a baja.

[ Szerkesztve ]

(#14) MMIX válasza MMIX (#13) üzenetére


MMIX
addikt

A nagytakarításos zsír eltávolítás után, a dobozból kivéve újkorában nem kell olajozni. Itt még szerintem fontosabb az össze csiszolódása a késnek a szitával.

Ez mondjuk az én borotvám használati utasításában volt, lehet, hogy más modellekhez mást ajánl a gyártó.

(#15) Met


Met
nagyúr

Tegnap este lemértem, 5 perc volt eszközök előszedése és elpakolása nélkül.
Nem is értem miért kell annyira szenvedni tőle:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16) petipetya válasza Met (#15) üzenetére


petipetya
nagyúr

5 perc? Az sok. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#17) Met válasza petipetya (#16) üzenetére


Met
nagyúr

Jólvanna ,kicsit életlen már a penge :B

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18) nubreed válasza petipetya (#1) üzenetére


nubreed
veterán

Szia!

Én is vettem egy ilyen borotvát. Tegnap próbáltam ki előszőr, ilyen kb. másfél napos borostával. Szerinted normális az, hogy nem vágta le teljesen simára? Úgy étem, hogy a hagyományos borotvával mindig le tudtam szedni teljesen simára csak nekem nagyon érzékeny a bőröm és nehezen birja a hagyományos borotvát, ezért csak 4-5 naponta szoktam borotválkozni. A Pt727 kímélezes, semmi bajom nem volt, csak nem éreztem elég hatékonynak. Ha hagynám jobban megnőlni a szőrt az arcomon akkor esetleg jobban le tudná szedni? Azért kérdezem ezeket, mert ezelőtt soha nem volt még villanyborotvám. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#19) petipetya válasza nubreed (#18) üzenetére


petipetya
nagyúr

A kérdés remek.

Nekem is ritka a pofaszőröm és simán leviszi a Philips. Igaz, hogy minden felületen kétszer szoktam átmenni: egyszer vízszintesen, utána pedig függőlegesen. A nyakamnál nekem is érzékenyebb a bőr és ott megérzem (máshol nem), ezért ott az after shave után pár perccel Nivea krémmel is bekenem vékonyan a bőrt. Ez a krém van otthon, ezért külön pacsilut nem veszek rá.

Visszatérve hozzád, lehet neked egy rezgőkéses Braun válna be inkább, mivel sűrű arcszőrzetű cimborámnak simán leviszi a borostát. Neki valami harmincvalahány ezres gépe van, ami képes arra hogy habbal együtt használja. Elő is keresem az erről szóló blogját, amint tudom.

Nem tudom ezt mikor vetted, de érdemes lehet kicseréltetni, ha valóban ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#20) nubreed válasza petipetya (#19) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi, valamikor múlt héten vettem edigitálnál. Nem tudom mennyi idő alatt cserélik vissza de utána nézek.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#21) petipetya válasza nubreed (#20) üzenetére


petipetya
nagyúr

Itt van a cimborám és sörözőtársam blogja, erről a bejegyzésről beszéltem: link

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.