Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) EmberXY válasza Depression (#48) üzenetére


EmberXY
addikt

Akik használják/nem használják, azok nyilván valamilyen meggyőződésből teszik, a pro és kontra érvek eredhetnek tudatlanságból/tájékozatlanságból vagy kőkemény elvekből is, viszont az a véleményem, hogy nem kellene a másikat mindenáron meggyőzni, demokrácia van, mindenki eldöntheti, hogy (miért) használja/nem használja.
De szerintem a használók nagy része egyszerűen nem tudja megfelelően használni, túl sokat vár el tőle vagy túl keveset ért meg belőle, esetleg felelőtlenül használja, vagy az ismerősi köre már "túlnő" rajta, és nem tud mit kezdeni a rengeteg (felesleges) infoval, majd ezután problémázik, ha negatív élményei keletkeznek.
Végső soron én is azt mondom, nem kötelező használni, de nem biztos, hogy a facebook a hibás, ezt már én is belátom, mert régebben én is dühből töröltem magam.

Up the Irons!

(#52) szupermacs válasza Apollyon (#40) üzenetére


szupermacs
veterán

Lehet megadni becenevet FB-n, ami a valódi neved után lesz zárójelben feltüntetve szürkével és az alapján is rád tudnak találni. Akik viszont csak becenév alapján ismernek, nem is annyira fontos emberek, hogy miattuk beregelj. Ez az én tapasztalatom.

(#48) Depression: A zaklatók is fent lehetnek álnéven akkor FB-n, ami pedig már nem túl jó. Ez kétoldalú dolog. Ha pedig már petíciót csinálnak, ott a valódi aláírásuk lesz rajta, tehát felvállalják magukat. Ha egy ilyen hivatalos papíron képesek erre, akkor FB-n is megtehetnék. Aláírás alapján is visszakereshetnének rá, hogy megtudják a valódi nevüket. Nekem nagyon sok ismerősöm volt akik álnéven voltak fent és azért, mert nem merték felvállalni magukat ilyen-olyan okokból. Nekem ez nem tetszett, mert megjátszották magukat és számomra ez egy hazugság.

[ Szerkesztve ]

(#53) Polllen válasza Depression (#48) üzenetére


Polllen
nagyúr

Használok fb-t saját névvel, segíts kérlek, a jelenlegi profilom alapján, ahol nincs megadva pontos lakcím, telefonszám, hogyan találsz meg? Ráadásul a várost is csak ismerőseim egy szűk köre láthatja...

A munkahelyemnek valóban nincs köze a magánéletemhez, nem kell ehhez álnév, privacy settings.

Ha a volt hazád üldöz (érted, egy ország kormánya, titkosszolgálattal), akkor biztosan a digitális nyilvánosság elé kell állnom?

Nem kell ezt ennyire túltolni, ahogy más is írta, meg kell tanulni, hogy mire jó és megfelelően használni...

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#54) gabor7th válasza Dezsike (#12) üzenetére


gabor7th
addikt

Be tudják a helyed azonosítani.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#55) gabor7th válasza szupermacs (#18) üzenetére


gabor7th
addikt

"Én sem értem, hogy mit akarnak közösségi oldalakon olyan emberek, akik félnek a társadalomtól, vagy bármi más üldözéstől a személyük miatt." Sok nő szeretné a tíz évvel korábbi énét eltüntetni...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#56) szupermacs válasza gabor7th (#55) üzenetére


szupermacs
veterán

Azt nem így fogja. Ez egy hazugság, hogy álnéven te más ember leszel. A múltad akkor is ott lesz és hazugságban élsz, ha szerepet játszol. Nem értek ezzel egyet, ne haragudjatok.

(#57) gabor7th válasza szupermacs (#56) üzenetére


gabor7th
addikt

Ismerek olyat aki felkereste a korábbi pasijait és kérte, hogy ne akarjanak ismerősök lenni, de ez sem volt elég... A nevén is változtatot pl. vezetéknév csak rövidítve van úgy van fent új profillal meg ilyenek.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#58) MCGaiwer válasza Polllen (#53) üzenetére


MCGaiwer
addikt

kezdjük mondjuk azzal, hogy nem a FB-n kell élni a magánéletet, és akkor senki nem látja. a magánélet azért magán, mert azok tudják, akiket te akarod. ha nem akarod, hogy mások lássák, egyszerűen nem kell kibaszni fbre...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#59) gabor7th válasza MCGaiwer (#58) üzenetére


gabor7th
addikt

Viszont mivel a Facebook amúgy is követi a böngészésed sokmindent mást is tud... "a magánélet azért magán, mert azok tudják, akiket te akarod." Ezt akarják megszüntetni.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#60) MCGaiwer válasza gabor7th (#59) üzenetére


MCGaiwer
addikt

akkor most kitől félnek? transzistáktól? zaklatóktól? exektől? külföldi titkosszolgálattól? vagy attól, hogy FB követve böngészési előzményét az adatokat tart róla? mert ha az utóbbitól, akkor tényleg nem kell használni az oldalt... (5 milliárd ember tökéletesen megvan FB nélkül is.)

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#61) Kékes525 válasza MCGaiwer (#58) üzenetére


Kékes525
félisten

A magánélet ma már közel sem olyan titok mint régebben.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#62) MCGaiwer válasza Kékes525 (#61) üzenetére


MCGaiwer
addikt

fszom, következetesség? most az kell hogy titok legyen, vagy az, hogy nem? rohadtul idő lenne már eldönteni.

#63: az eddigiekre. vki azon panpog, hogy mindenki láthatja FB-n a magánéletét, múltját, más meg azt mondja, hogy már nincs magánélet.

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#63) Kékes525 válasza MCGaiwer (#62) üzenetére


Kékes525
félisten

:U Ezt miért írtad? Mire válasz ez?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64) Polllen válasza MCGaiwer (#58) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezért írtam, hogy nem az álnév a megoldás a felvetett problémákra, hanem az, hogy nem teszed közzé, amit nem akarsz. Ha ez csak úgy megy, hogy nem regelsz fb-re, akkor nem regelsz.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#65) szupermacs válasza gabor7th (#57) üzenetére


szupermacs
veterán

Akivel nem szeretném tartani a kapcsolatot és nem akarom, hogy lássanak azokat letiltom. Nagyon hosszú a tiltottak listája nálam. Be lehet állítani, hogy kik találjanak rám és ezt le lehet szűkíteni úgy, hogy csak az ismerősök lássanak, vagy az ismerősöm ismerősei. Illetve azt is be lehet állítani, hogy ki vehet fel ismerősnek. Akit nem akarok, az nem tud bejelölni. A posztjaimat is beállíthatom, hogy csak én, ismerősök, ismerősök ismerősei vagy minden regisztrált tag lássa. Illetve lehet külön listát is létrehozni, hogy mondjuk a főnököm ne lássa egyedül, hogy miket posztolok ki. Ezt a messengerben is be lehet állítani az üzeneteknél, hogy kik lássák, ha fent vagyok. A nem ismerősöktől kapott üzeneteket pedig külön az "Egyéb" mappákba rakja be ahol nem küld értesítést se az app, se az oldal. Szerintem bizonyos felhasználóktól is le lehet tiltani az üzeneteket. Az üzenőfalra posztolást is az idővonalamra is felül lehet bírálni, vagy beállítani, hogy kik élhetnek ezzel a lehetőséggel. Elég biztonságos szerintem a FB ha az ember átnézi a beállításokat. És amikor új funkció kerül bele, akkor még fel is hívják rá a figyelmet és megmutatja az oldal. Egyébként meg profilképből azt rak ki az ember amit akar. Kovács Jánosból biztosan nagyon sokan vannak, nem kizárt, hogy sosem találnak rá az illetőre, ha nem szeretné (pedig ez a valódi neve). Érdemes megtanulni a használatát a közösségi oldalaknak, ha komolyan akarjuk használni. Nem értem, hogy ezek a lehetőségek miért nem elégítik ki mindenki igényeit. Akit meg kormányok üldöznek és fél, hogy megtalálják, nem fog közösségi oldalakat használni (ahogy a menekültek sem használják az útleveleiket és papírjaikat).

(#66) Béééla


Béééla
őstag

Jajj-jajj A Facebook a mindenható, ahol ha nem vagy fenn, vége az életednek!!!

A francokat...

A fb egy szolgáltatás. Ha feltétele az, hogy valós neved legyen fenn, akkor az. Ha havi 3$-t kell fizetni, akkor az. Nem tetszik a feltétel?
1. keress másikat
2. csinálj jobbat
de NE nyafogj!

Azért kell a valós név, mert valós emberek kapcsolattartására van kitalálva. Ha transzmajonéz foxkin vagy az Endor bolygóról, és ismerősöm vagy, majd minden héten teleszórod az üzenőfalam, hogy éppen milyen identitásod van, akkor nekem is jogom van hozzászólni hogy vagy hagyd már abba, vagy menj orvoshoz, vagy hogy töröljelek a p.... (igaz történet alapján)
Az meg külön vicces, hogy "jajjmegtalálnak" mint érv előkerült, mintha nem büszkén szivárványosította volna a fél FB a profilképét, vagy lenne fenn arcos fotója, esetleg ne lehetne valami egyéb módon megtalálni öt perc alatt.
Ha egy random fórumon beszéled ki ezt, toros hiddenwikin/fórumon kormánydöntögetsz vagy egyéb világmegváltó dolgot művelsz álnéven (akár csak egy könyvet írsz, hogy ne kelljen illegalitásba vonulni), tedd. Szabadon lehet regisztrálni index fórumra és nyithatsz témát, valós név nélkül. Hosztolhatsz saját fórumot ingyen, és ott te szabhatod meg a szabályokat.
Ja hogy azzal munka van és nem csak siránkozni lehet? Sajnálom...

Ha kötelező központi internetes személyiről lenne szó, akkor megérteném a felháborodást.

Bélabá

(#67) gabor7th válasza szupermacs (#65) üzenetére


gabor7th
addikt

Korábban még nem volt ennyi lehetőség, és láthatta a dolgokat aki akarta.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#68) szupermacs válasza gabor7th (#67) üzenetére


szupermacs
veterán

Pedig egy pár éve már vannak ezek a lehetőségek. Ezért sem értem ezt a petíciót. Nincs értelme álnévnek, ha már szinte bármit be lehet állítani. Gondolom sok embert zavart, hogy nem regisztrálhat hetente más névvel, hogy zaklassa az embereket (tapasztalat egyik ismerősömtől). Az, hogy valaki menekül viszont hülyeség ebből a szempontból.

(#69) EmberXY válasza gabor7th (#57) üzenetére


EmberXY
addikt

Hát igen, a digitális világban már nehezebb letagadni a múltat... :D

Up the Irons!

(#70) gabor7th válasza EmberXY (#69) üzenetére


gabor7th
addikt

A Facebook generációnak nehéz dolga lesz... A fél országot ismerő meg kurvás stílus után egy szolid komoly nővé változás harminchoz és az esküvőhöz közeledve. Never happend...

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#71) EmberXY válasza gabor7th (#70) üzenetére


EmberXY
addikt

Bizony van benne valami...
Esetleg az utódok számára is érdekes lehet majd szembesülni a szülők "digitális lábnyomával".

Up the Irons!

(#72) szupermacs válasza EmberXY (#71) üzenetére


szupermacs
veterán

A fiam majd látni fogja, hogy milyen barátnőim voltak mielőtt ő megszületett. :D Apám ezt még papír fényképekkel tette.

(#73) EmberXY válasza szupermacs (#72) üzenetére


EmberXY
addikt

Az még rendben van, de amiről itt szó volt, az az, hogy akik majd megbánnak/szégyellnek valamit és le akarják később tagadni, nem lesz egyszerű.
Vagyis ha nem csak a barátnők/barátok képei maradnak meg, hanem home videók is egy jó buli után, az már lehet, hogy ciki. :D

Up the Irons!

(#74) szupermacs válasza EmberXY (#73) üzenetére


szupermacs
veterán

Gondolkodni kellene és nem lennének kínos helyzetek. :D

(#75) EmberXY válasza szupermacs (#74) üzenetére


EmberXY
addikt

De akkor álnév se kellene... :D

Up the Irons!

(#76) szupermacs válasza EmberXY (#75) üzenetére


szupermacs
veterán

Nem ám, egyébként FB-n is lehet utólag mindent törölni ha az ember ennyire fél. De könnyebb aláírásokat osztogatni meg személyes adatokat, mint egyszer átnézni minden beállítást amit fentebb már írtam.

(#77) EmberXY válasza szupermacs (#76) üzenetére


EmberXY
addikt

Ismét csak arra tudok utalni, mint az előbb, hogy akik (cél)tudatosan használják, azoknak kisebb eséllyel lesz problémájuk, szégyellnivalójuk.
De az egy dolog, hogy törölsz valamit, az meg egy másik dolog, hogy addig hányan mentették le, illetve 10-20 év múlva milyen archív adatbázisból szedi ki egy 5-10 éves, már szinte programozói tudással született gyerek. :D

Up the Irons!

(#78) szupermacs válasza EmberXY (#77) üzenetére


szupermacs
veterán

Akkor majd kicsit elpirulok és csöndbe leszek. Aztán folytatódik tovább az élet.

(#79) EmberXY válasza szupermacs (#78) üzenetére


EmberXY
addikt

Még kiderül, hogy addigra te is álnéven leszel fent. :DDD

Up the Irons!

(#80) szupermacs válasza EmberXY (#79) üzenetére


szupermacs
veterán

Akkor gyorsan kiadom az adataim és az aláírásom a petícióhoz. :DDD Aztán remélem senki nem fog üldözni! (Nagy öngól.)

(#81) Penge_4 válasza szupermacs (#65) üzenetére


Penge_4
veterán

Bármennyire is lekorlátozza valaki a profilját, a közös ismerősök akkor is publikusak sajnos.

Ha valakivel voltatok már ismerősök és letiltottad, illetve gyakran nézed az adatlapját, azokat is felajánlja az algoritmus egymásnak. És a lyuksógorok esetleg beazonosítják egymást.

Olyat pedig nem lehet, hogy csak ismerősök lássanak, csak olyat, hogy csak ismerősök ismerősei. Az meg nagyon tág kör, lévén, elég egy olyan barom ismerős, aki Morzsi Kutyát, Vak Komondort, Vastag Csaba Fanklub-ot és minden ilyesmit bejelöl és máris lyukat üt a résen. És ha az illető történetesen főnököd, rokonod ilyesmi, nem feltétlenül teheted meg (vagy ajánlott megtenni), hogy letiltod. Sokszor még azt is nehéz hárítani, hogy miért nem lájkolod a hülye posztjait.

Akárhogy lehet magyarázni, a legegyszerűbb és legtisztább, ha nem vagy egyáltalán regelve és a hosts fájlban is le van tiltva a domain (mint nálam, droidon és asztalin egyaránt). Az ilyen hülyék ellen meg kifejezetten jó a "nézd csak meg, nekem be se jön a Facebook, hogy lennék fenn rajta?" Szóval ha hülyékkel van körülvéve az ember és az egész tágas rokonság idióta, akkor nem opció az, hogy letiltom a hírfolyamot meg okosan beállítom a privacy-t.

"Egyébként meg profilképből azt rak ki az ember amit akar. Kovács Jánosból biztosan nagyon sokan vannak, nem kizárt, hogy sosem találnak rá az illetőre, ha nem szeretné (pedig ez a valódi neve)."

Ha sem az e-mail, sem a telefonszám nincs meg senki telefonkönyvében, amivel regisztráltál, tehát olyan profilt gyártasz, amit külön e-mail címmel regisztrálsz és nem állítasz be telefonszámot (noha mindig sír miatta az oldal, manapság sajnos már egyre több), és nem telepíted telefonra (vagy csak rootolt és megfelelően védett telefonra, ahol magad állítod be a privacy-t, hogy a google fiókod címét és a telefonkönyvedet is is láthassa az alkalmazás), akkor is elegendő 5-10 real life ismerőst bejelölni és máris fel fog téged ajánlani régi iskolatársaknak, munkatársaknak, azonos szülővárosú/szülőfalujú embereknek és/vagy azonos országban/városban dolgozó magyar társaidnak, akikkel esetleg azonos városból is származtok, ilyesmi. Rendkívül fejlett algoritmusa van. Ez ellen pedig az "ismerős ismerőse" beállítás sem segít, mert pont ismerősök ismerőseinek szokott felajánlani, nem pedig vadidegeneknek.

Ellenségek/haragosok/exek/stb letiltása meg azért kapufa, mert
1. Nem feltétlenül vezetsz listát róluk, ahol senkit nem hagysz ki.
2. Nem feltétlenül találod meg mindet Facebookon.
3. Ha megtalálod, már látja az algoritmus, hogy érdeklődsz irántuk és esetleg az ő közvetlen ismerőseiknek/rokonaiknak fel fog téged ajánlani, mivel velük is lesznek közös ismerőseitek.
4. Akik Facebookon élnek, azok ugyanúgy beszélgetnek és meglepődik, hogy "Jé, miért is nem dobja ki a kereső a profilodat neki, amikor a másiknak igen?" Nem kell nagy ész, hogy rájöjjön, letiltottad (anélkül, hogy valaha is kapcsolatba léptél volna vele) és jobb esetben csak megsértődik és ő sem érdeklődik többé felőled, rosszabb esetben felkelted vele az érdeklődését, hogy "Hm... vajon miért bujkál ennyire előlem? (pl. ex) Á, látom/hallom ismerőstől, akivel esetleg ismerősök éppen xy politikus/közszereplő/celeb unokatestvérével jegyezték el egymást. Mindig is egy számító, pénzéhes ribanc volt, feltételezem valamennyi pénzt megér neki, hogy hallgassak a múltjáról?"

De nem is kell hozzá politikai kapcsolatainak lennie. Az is elég, ha csak középvezető lett valamilyen cégnél, ahonnan nyomban kirúgnák, ha az ex küldene róla pár napiszar-gyanús fotót.

És mindezt esetleg pont az a szikra robbantott ki, hogy letiltotta. Mert amúgy lehet, hogy 2 év múlva kidobta volna az összes múltbéli bizonyítékot a többi régi kacattal együtt, de az, hogy szóba került nosztalgiázás közben az illető és fény derült a letiltásra, az már felhívás keringőre.

És mellékesen nem mindenki "Kovács János". Ritkább neveket még profilkép nélkül is beazonosítanak 0 közös ismerőssel.

Aki ezeket a veszélyeket nem látja át az hihetetlenül naiv. Már az hatalmas probléma, hogy nem tudsz elmenni szinte sehova, kimozdulni úgy a lakásból, hogy évi szinten minimum 5 különböző fotón rajta ne legyen a pofád. Vagy mert a tömegközlekedésen előtted szelfiztek, vagy mert éppen egy fotós készített fotót egy újságnak/blognak a csillió megapixeles, 100x-os zoomos csodagépével, esetleg a Google autója járt arra, vagy valaki a kocsi szélvédője mögül fotózott egy szabálytalankodót és belelógtál a képbe, amint álltál a zebránál. Megjegyzem: ezekhez még csak tömegrendezvényekre és szórakozóhelyekre sem kell járnod.

Ez jelenleg, 2015-ben, önmagában nem probléma. Tudod mikor lesz probléma? 2025-ben, 2035-ben, amikor már olyan szintre növekszik a Big Data és olyan fejlett algoritmusok lesznek, hogy minden-mindennel összeköttetésben lesz és minden, fejlett világban élő emberegyedről több ezer fotó lesz különböző szögekből és kellően nagy felbontással és jó minőségben ahhoz, hogy akár komplett 3D modellt lehessen róla alkotni, amit az időtényező figyelembevételével életkorral is lehet súlyozni, így akár az előrejelezhető, hogy 70 évesen hogyan fog kinézni egy akkor 40 éves ember, akiről 15 éves korától folyamatosan készültek fotók itt-ott. A többi részletet (aktuális geolokáció, útvonal, napi szokások, mikrokifejezések) már nem is említem, amivel még a személyiségébe és életébe is betekintést nyerhetünk. Még az is információ, hogy nincs róla információ (vagyis nem tagja közösségi oldalaknak, nem szelfizi magát és csak nagyon kevés ember feltöltött fotóján szerepel, illetve egyiken sem direkt módon (pl. csoportkép formájában), maximum véletlenül, indirekt. Tehát nem szereti ha fényképezik, valószínűleg félénk, valószínűleg kevés baráttal rendelkezik. De mikrokifejezések alapján az is kielemezhető, hogy szociopata és egy rutin rendőrségi ellenőrzés során 30 lefejezett embert találunk a pincéjében. Máris megvan a politikai és erkölcsi indok arra, hogy miért legalizáljuk (nem mintha illegálisan nem lehetne adatokat gyűjteni és elemezni) ezt a fajta profilozást. Biztosan találunk 4-5 ilyen rejtőzködő gyilkost, miközben megcsináltuk több millió simán csak rejtőzködő ember komplett személyiségrajzát.

(#82) szupermacs válasza Penge_4 (#81) üzenetére


szupermacs
veterán

Még jó, hogy amiket leírtam nekem elég a FB használatához. Igazad van valamilyen szempontból, de ha valaki ezekkel tisztában van akkor miért akar felregisztrálni ha menekül és fél?

(#83) Penge_4 válasza szupermacs (#82) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem akar, csak aggasztja, hogy lassan már olyan alapvető dolognak számít, minthogy valakinek van telefonszáma. Ha nincs, akkor nem vagy ember kezdetben csak a társadalom "haladóbb" felének szemében, utána már a munkáltatók többségének a szemében sem és innentől már nem lehet elmenni egyszerűen egy legyintéssel mellette, hogy "én akkor sem ugrok a kútba a sok hülyével", ugyanis
munka = megélhetés
emberi kapcsolatok = szocializáció, élet és szintén megélhetés

Ezek pedig erősen függenek a Facebooktól és a jövőben egyre erősebben fognak.

(#84) szupermacs válasza Penge_4 (#83) üzenetére


szupermacs
veterán

Ugye érzed, hogy ezt egy kicsit eltúloztad? Még jó, hogy én sosem hallottam ennyire elvetemült munkáltatókról.

(#85) EmberXY válasza Penge_4 (#83) üzenetére


EmberXY
addikt

"Ezek pedig erősen függenek a Facebooktól és a jövőben egyre erősebben fognak."

Szerintem amíg nem hoznak törvényt arról, hogy kötelező mindenkinek regisztrálnia saját névvel és valós adatokkal, addig nem függhet tőle semmi, csak egy időtöltés az egész.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#86) MCGaiwer válasza Penge_4 (#83) üzenetére


MCGaiwer
addikt

mennyi is a FB regisztrált tagjainak a száma? A világ népessége? a kivonást végezd el magad, és ne beszélj ekkora baromságot.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#87) Penge_4 válasza MCGaiwer (#86) üzenetére


Penge_4
veterán

Ha jól tudom, már 2 milliárdnál tart és folyamatosan növekszik. Összesen olyan 3,5 milliárd ember fér hozzá az internethez, de ebbe mindenki beletartozik, aki olyan helyen lakik, hogy potenciálisan hozzáférhet. De nem mindenki tudja megfizetni (itthon is vannak olyan helyek, ahol 10 ezerért kapsz 2 megabit mikrohullámút és az egyetlen munkalehetőség a közmunka. Szerinted?), délebbre és keletebbre még rosszabb a helyzet.

A fejlett világban viszont már bőven 80% körüli a penetráció.

(#88) MCGaiwer válasza Penge_4 (#87) üzenetére


MCGaiwer
addikt

tehát az emberiség fele tud internet nélkül is élni, és az internetezők kb fele tud FB nélkül élni. ez után min felülvizsgálatra szorul a korábbi hszed.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.