Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

most sem kell valódi név használatával facebookozni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) oriic válasza bambano (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pedig elvileg de.

Live-Die-Respawn

(#3) nullzero


nullzero
tag

Nem muszáj ám Facebook-ot használni, akinek nem tetszik, elmehet máshova.

(#4) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Szerencsétlen agyhalottak...
Na és mi van akkor ha az Almighty Fészbuk nem engedelmeskedik? Törlik magukat az oldalról? Muhaha ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5) #06658560


#06658560
törölt tag

Morzsi kutya lájkolja ezt.

[ Szerkesztve ]

(#6) bambano válasza oriic (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

pedig gyakorlatilag sem. nem vagy köteles facebookozni, következésképp nem vagy köteles valód neveden facebookozni se.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) Syl


Syl
nagyúr

Megoldás: [link] :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8) aprokaroka87 válasza bambano (#1) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem vagy köteles...de ha valami miatt kérik a fényképes igazolványod másolatát...akkor kiderülhet hogy "csalsz"
Pont így járt nemrég egy ismerösöm....nem tudott belépni a régi facebookjába,csinált egy újat...azonos adatokkal és fotokkal szinte.
3 nap múlva kapott egy levelet hogy küldjön fényképes igazolványról másolatot.
Természetesen átengedték....viszont a régi profilját törölték.

(#9) Stauffenberg válasza bambano (#6) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Apppám, ez komoly meglátás. A KRESZ-t sem kell betartanod, egyszerűen mentesülhetsz a szabályok alól ha nem lépsz ki a lakásból.

(#10) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

most akkor büszkék a másságukra, vagy nem? ha hirdetik, hogy ők mások, akkor hirdessék saját néven. ha meg nem hirdetik, akkor az ég világon senkit sem fog érdekelni...

neten keresztül még nem erőszakoltak / bántalmaztak senkit, tehát nincs veszélyben. (és az irl zaklatástól eltérően a netesből bármikor ki lehet lépni, ha vki nem akarja)

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#11) fordfairlane válasza oriic (#2) üzenetére


fordfairlane
veterán

"The name you use should be your authentic identity; as your friends call you in real life ..."

Ez azért eléggé gumiszabály.

x gon' give it to ya

(#12) Dezsike


Dezsike
tag

Én se valódi néven vagyok fent, nem is nagyon használom, csak pár elvetemült miatt akiket máshogy nem lehet elérni (még telefonon se, pedig az van mindenkinek és ha én hívom egy centbe se kerül se neki, se nekem). Kitiltanak? No problem, lehet csinálni másikat más névvel.

(#13) Apollyon válasza Stauffenberg (#9) üzenetére


Apollyon
Korrektor

KRESZ betartására törvény kötelez, fb használatra nem.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14) nullzero válasza MCGaiwer (#10) üzenetére


nullzero
tag

"és az irl zaklatástól eltérően a netesből bármikor ki lehet lépni, ha vki nem akarja"

Ez nem igaz. Például ártó szándékkal terjeszthetnek rólad valamit a neten, ismerőseid előtt, akár a nevedben regisztrálva. Vagy fotókat töltenek fel rólad a beleegyezésed nélkül (akár pucérat is).

(#15) Stauffenberg válasza Apollyon (#13) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

És mond, ha nem hagyod el a lakást, akkor a KRESZ mely rendelkezéseit vagy köteles betartani? Látom fogtad az adást.

(#16) -Skylake- válasza bambano (#6) üzenetére


-Skylake-
addikt

amindenit.

#13 : ha nem lepek ki a lakasbol , nem kell betartanom a kreszt.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#17) MCGaiwer válasza nullzero (#14) üzenetére


MCGaiwer
addikt

és logikailag hol kapcsolódik ezekbe az érvekbe, hogy hamis fb profilja lehessen?

-ha tudja az igazi neved, akkor is terjeszthet rólad vmit, ha hamis fb profilod van

-a kép meg úgy is kép, ha hamis fb profilod van (egyébként akkor meg valószínűleg a neved is tudja, ha -akár pucér- képet csinált rólad)

(egyébként ezek az esetek FB-vel vagy a nélkül is megeshetnek, szóval eléggé irreleváns. egyébként ez nem zaklatás, hanem rágalmazás vagy személyi jogok megsértése. Ha zaklatna, akkor egyszerűen tilthatnád, vagy kikapcsolnád a gépet.)

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#18) szupermacs válasza nullzero (#3) üzenetére


szupermacs
veterán

Én sem értem, hogy mit akarnak közösségi oldalakon olyan emberek, akik félnek a társadalomtól, vagy bármi más üldözéstől a személyük miatt.
Újra tele lesz a FB "Wiki Vok Oszt Cshő"-vel, meg Pók Emberrel.

(#19) #06658560 válasza szupermacs (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Újra tele lesz a FB "Wiki Vok Oszt Cshő"-vel, meg Pók Emberrel."

Mikor söpörték ki őket?

(#20) MCGaiwer válasza -Skylake- (#16) üzenetére


MCGaiwer
addikt

ezt ki mondta? maximum a lakásban tartózkodásod idejéig nem esel a kresz törvény hatálya alá, de attól még ugyan úgy be kell tartanod minden törvényt, még a kreszt is. minden törvényt be kell tartani, bárhol és bármikor. ez alól kivétel lehet életveszély vagy önvédelem, amikor indokolt esetben bármelyik megszeghető.

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#21) Rive


Rive
veterán

Fölöslegesen szűkítik a dolgot egyes csoportokra. Mostanra több példa is mutatja: nem kell ahhoz ezen csoportokba tartozni, hogy gond legyen a privát (??) tevékenységek (azonosítható) netes megjelenéséből. Akár csak pl. a munkáltatóval szemben.

Szóval, bár teljes mértékben méltányolható az üzemeltető azon szándéka, hogy egy fiók egy pontosan meghatározott (jogi vagy valós) személyhez tartozzon, a másik oldalról viszont teljesen méltányolható az a kívánság, hogy ezt a többi felhasználó csak a fiók tulajdonosának kifejezett szándékával köthesse egy bizonyos IRL személyhez.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#22) -szp- válasza #06658560 (#19) üzenetére


-szp-
aktív tag

Nagyjából két éve lett kötelező.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#23) nullzero válasza MCGaiwer (#17) üzenetére


nullzero
tag

Nem akarom, hogy hamis profilja lehessen. Csak a hibás érvbe kötöttem bele.

(#24) Apollyon válasza Stauffenberg (#15) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az nem életszerű hogy nem hagyom el a lakást. De igen, időnként elhagyom.

Az sem életszerű, hogy frászbukot kell használnom. Mert nem kell, csak lehetőségem van rá, úgy ahogy én akarom. Persze ha nem tetszik nekik valami, akkor kizárhatnak, viszont ha az adott ország törvényi kötelezettségeit betartottam a használat közben, akkor azon kívül hogy kizárnak a fb használatból, nem pampoghatnak.
Mivel a törvény nem írja elő hogy használnom kell fb-ot, így azt sem írja elő hogy hogy (nem) szabad használnom.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#25) szupermacs válasza #06658560 (#19) üzenetére


szupermacs
veterán

Egy ideje nem találkoztam ilyenekkel, de lehet, hogy csak mindenki felnőtt és észhez tért, vagy tiltottam már az összeset. :D

(#26) Cathfaern válasza Rive (#21) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"hogy ezt a többi felhasználó csak a fiók tulajdonosának kifejezett szándékával köthesse egy bizonyos IRL személyhez."
De ez a FB lényegét veszi el. Voltak az FB előtt is "közösségi hálók", úgy hívták Skype meg MSN meg társai... ott is voltak "barátaid", és ott igaz hogy csak az tudja ki vagy IRL, akinek megmondtad. De a FB épp ettől más, hogy itt úgy is rátalálhatsz emberekre, hogy nincs amúgy közvetlen kapcsolat (régi osztálytársak, haveri körök, stb.). Igen, azért manapság ennél már picit több a FB, de valahol mégis ez az alapja.

(#27) br.rak


br.rak
őstag

Előbb-utóbb úgyis az lesz, hogy lesz egy darab univerzális azonosító ( legyen ez a SZIG) és csak azzal lehet majd netezni, FB-ozni, stb. Ehhez jobb ha az emberek hozzászoknak és megtanulják kezleni akár a böngészőt, akár a levelezőt, hogy pl ne privát képeket küldjenek egy xls helyett, vagy ne posztoljanak ki mindent a FB-re.
Ez mondjuk a trollok és zaklatók ellen ideális lenne. Van bizonyíték és elég egyszer kitiltani, többet már nem mászik vissza.

(#28) szupermacs válasza br.rak (#27) üzenetére


szupermacs
veterán

Aki hülyeséget csinál az interneten, az meg is érdemli a következményeit.

(#29) Rive válasza Cathfaern (#26) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem méltányolható igény, hogy korlátozhasd, kinek legyen esélye (könnyen) rád találni.

Bár be kell vallanom, ami a fészbúkot illeti, kibic vagyok. Engem a másik vége érint jobban - nagyon tetszene, ha pl. itt (PH) is lenne egy olyan felhasználóosztály, akiknél garantált, hogy kifejezetten és pontosan egy bizonyos személyhez tartozik - és nem érdekel, hogy IRL pontosan kihez, csak azt lenne jó tudni, hogy valakihez...

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#30) Sanchez638 válasza szupermacs (#28) üzenetére


Sanchez638
addikt

+1 nem kell fent élni az életet és nem lesz gond...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#31) Stauffenberg válasza Apollyon (#24) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Az sem életszerű, hogy frászbukot kell használnom."

Senki nem mondott olyat, hogy kell. Viszont ha használod ("elhagyod a lakást"), akkor vonatkoznak rád a szabályai ("KRESZ"). Na most erre bedobni azt az érvet, hogy nem kell betartanod a szabályait, csak annyi a dolgod, hogy nem használod a szolgáltatást, nagyjából pont ugyanolyan, minthogy a KRESZ-t sem kell betartanod ha nem lépsz olyan helyre, ahol be kell tartanod. Ráadásul arra sem kötelez senki, hogy elhagyd a lakásod, így a KRESZ betartása sem kötelező. Ezen az alapon.

Persze ez a lényeg melletti elbeszélés. Gondolom humorból, vagy olyasmi.

(#32) EmberXY


EmberXY
addikt

"...a politikai üldözöttek, a transzneműek és a bántalmazottak is hátrányos helyzetbe kerülhetnek a közösségi oldal hiteles személyazonosság irányelve miatt."

Lehet, hogy csak én nem értem a logikát, de

- ha valaki valótlan névvel használja az oldalt, de ugyanúgy a saját képeit osztja meg, ugyanúgy vannak ismerősei, akik ugyanahhoz a "veszélyeztetett" csoporthoz tartoz(hat)nak, és ugyanúgy közösségi kommunikációt folytat, akkor nem lesz ugyanúgy felismerhető? :F

- ha valaki zaklatási szándékkal készít profilt valaki lejáratására vagy poénból, akkor mi alapján döntik el, hogy melyik az igazi, hiszen nem kéne igazolni semmit? :F

Nem lenne célszerűbb mégis a saját nevet használni?

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#33) Apollyon válasza Stauffenberg (#31) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Akkor mégegyszer.
Fb használatára lehetőségem van. Ha álnéven használom (chatelek a barátaimmal, kockulok rajta, megosztok) arra is lehetőségem van, normális etikai keretek között, nem sértek vele törvényt, viszont a fb kizárhat az álnév használata miatt, megteheti, élhet vele, viszont itt kimerült az egész.

KRESZ betartására viszont nem lehetőségem van, hanem köteles vagyok. Így ez a KRESZ példád inkább csak egy szalmabáb, mintsem valós érv.

Abban igazat adok a fb-nak, hogy hiába pampognak a userek, ha álnevet használtak és kizárták őket. Viszont nem voltak kötelesek sehogy sem használni, így igazából ők sem pampoghatnak.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#34) fordfairlane válasza Stauffenberg (#31) üzenetére


fordfairlane
veterán

Azért annyi különbség van, hogy a KRESZ törvény, a valódi név használatának a kötelezettsége az fb-n pedig csak egy szerződési feltétel. Így az áthágása is más kategória.

x gon' give it to ya

(#35) Stauffenberg válasza fordfairlane (#34) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Így az áthágása is más kategória."

A fórumtárs érve szempontjából lényeges, hogy mi a megszegés retorziója?

(#33) Iscariah: "Így ez a KRESZ példád inkább csak egy szalmabáb, mintsem valós érv."

Baszki, nem megy a magyar nyelv, vagy mi? Egészen konkrétan arról volt szó, hogy nem kell betartanod a Facebook szabályait akkor ha nem használod a Facebookot. Ez az elmés megjegyzés, meg az arra adott válaszom komolysága köszönőviszonyban sincs azzal, mint amennyit itt erőlködsz rajta.

[ Szerkesztve ]

(#36) Polllen


Polllen
nagyúr

Érdekes kezdeményezés bár kicsit értelmetlennek látom. Aki a felsoroltaktól fél, az ne használjon fb-t.
Vagy az túl egyszerű probléma megoldás?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#37) fordfairlane válasza Stauffenberg (#35) üzenetére


fordfairlane
veterán

Attól függ, milyen tekintetben akarjuk összevetni a dolgot. A közút közmű, kvázi megkerülhetetlen, a Facebook nem az. Az más kérdés, hogy a social médiában lassan olyan fokú a felhasználói koncentráció, mit mondjuk a netes keresők piacán.

x gon' give it to ya

(#38) Stauffenberg válasza fordfairlane (#37) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem összevetés, csak egy párhuzamos példa. Mindkét esetben egy előfeltételhez van kötve, hogy él-e rád vonatkozva az adott szabályzat. Ha kikerülöd az előfeltételt, azzal nem a szabály alól mentesülsz, hanem kikerülted az előfeltételt. Harmadik példa lehetne mondjuk akár az is, hogy nem köt a monogámia szabályzata, ha nem élsz párkapcsolatban.

Tovább már nem magyarázom.

(#39) WhiteWalker válasza Stauffenberg (#38) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Feleslegesen erőlködsz, nem értik... vagy épp a kákán is a csomót keresik...

[ Szerkesztve ]

(#40) Apollyon válasza Stauffenberg (#35) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Akkor közelítsük meg másik oldalról a témát.
Regelek fb-ra és mondjuk a nicknevemmel teszem ezt, mert mondjuk így ismernek, a polgári nevemen viszont nem, vagy sokkal kevésbé, amitől egyébként elüt ez a nick. Így működök ott évekig aztán egyszercsak bekér a fb tőlem egy személyit, és a polgári nevem használatára kötelez.
Ergo fb szerint megszegtem a fb szabályzatát, de mennyire vehető ez komolyan, mivel honnan tudhatná, és honnan érdekli egyáltalán hogy én milyen nevet használok magamnak IRL, és hogy a barátaim hogyan ismernek meg?

Nyilván nem tudhatja.

A másik pedig: miért probléma az, hogy én nem akarom kiadni a személyes adataimat (igazolvány) egy nem hatósági szervnek?

Utolsónak az ultimét kérdés: mennyire vehető a fb bármilyen szabályzata komolyan, a korábban kirobbant adatkezelési botrány fényében?

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#41) fordfairlane válasza WhiteWalker (#39) üzenetére


fordfairlane
veterán

Feleslegesen erőlködök, nem értitek.

x gon' give it to ya

(#42) Stauffenberg válasza Apollyon (#40) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én értem, hogy miről magyarázol, de teljesen elbeszélsz mellettem már a legelejétől.

(#43) localhost


localhost
Közösségépítő

Simán csak Szandikaaaaa :-)
Rajos Csávó

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#44) #81556480 válasza EmberXY (#32) üzenetére


#81556480
törölt tag

nem! mert a névtelenek majd jól osztják a névvel rendelkezőket. kommentelnek, beszólnak. De senki nem fogja tudni kik ők. most is van egy csomó ilyen. aki arc nélkül arcoskodik

(#40) Iscariah sokan vannak úgy hogy rendes név + a végén a becenév. vagy közte zárójelben.

[ Szerkesztve ]

(#45) EmberXY válasza #81556480 (#44) üzenetére


EmberXY
addikt

"most is van egy csomó ilyen. aki arc nélkül arcoskodik"

Tőlük nem kérnek személyit? :D

Up the Irons!

(#46) Kékes525


Kékes525
félisten

Teljesen mindegy, hogy mit választanak (valódi vagy álnév), valakinek úgy is rossz lesz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47) gabor7th


gabor7th
addikt

Ez a kérés jogos. A Google is megpróbálta az igazi neves dolgot és megbukott vele... Az a baj, hogy nagyon szereték azonosítani, a netezőket és a Facebook erre van, és itt a ravasz transzneműekre hivatkozás sem fog működni. Az embereknek le kéne jönni a Facebookról. http://pcforum.hu/hirek/12193/a-google-szerint-jobb-lesz-ha-mindenki-megvaltoztatja-a-nevet

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#48) Depression


Depression
veterán

Bírom az olyanokat, akik foggal-körömmel harcolnak a facebook ellen, és mindig az a végső szavuk, hogy nem kell facebookot használni.
Álnevet akarok használni, mert üldöz az ex-férjem -> ne használj facebookot
Álnevet akarok használni, mert a munkahelyemnek semmi köze a nem identitásomhoz -> ne használj facebookot
Álnevet akarok használni, mert a volt hazám üldöz -> ne használj facebookot

Facebook jelenleg A közösségi háló. Arra pedig szükség/igény van. Akik nem használnak facebookot, azok sokkal inkább dacból, lázadónak titulálva magukat nem regisztrálnak, és terjesztik az igét.

Nem muszáj keresőt sem használni, meg lehet szerezni az internetcímeket reklámújságokból is!
Nem muszáj emailezni, chatelni, létezik még a posta!
Nem kell tv-t nézni, vannak könyvek, napilapok.

Nem kell facebookozni, mert:
A chat részét letudod telefonon.
Ha érdekeset talált, és meg akarja osztani, küld köremailt.
Ha a kisbabáiról csinál képet, akkor azt személyesen elviszi mindenkihez megmutatni.
Ha talált lopott, elhagyott dolgot, leadja valahol, hátha ott keresik.
Születésnapokat bejelöli a naptárába.
Ismerőst keres, végig kérdez mindenkit, hátha valaki tudja hol lehet megtalálni.

:W

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#49) gabor7th válasza Depression (#48) üzenetére


gabor7th
addikt

Sajnos társadalmi kényszer, hogy kelljen használni... Akik nem használják azoknak egy csomó oka lehet rá hogy ne használják:
- Történelmi tanulságok arra vezettek, hogy nem jó ötlet
- Olyan a vérméréklete, hogy nem szeretné az életét folyamatosan vetíteni, nem akarja az idejét ilyesmire pazarólni
- Szereti az anonim internetet. Különböző forumokon névtelenül sokkal inkább önmaga lehet az ember
- Tudja, hogy egy rossz megnyilvánulás az állásába kerülhet.
- Fontos ember akinek fontos, hogy ne kémkedjenek utánna.
- Tudja, ha változik a rendszer az ott levő dolgokat felhasználhatják ellene
- Idegesíti a sok hülyeség az oldalon

Például ezekért.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#50) gabor7th válasza Depression (#48) üzenetére


gabor7th
addikt

Az a helyzet, hogy a Facebook nem csak azt tudja rólad amit kiposztolsz, meg beírsz az oldalra, hanem tovább követ az interneten. Ha csak azt tudná kik az ismerőseink az is gond lehet, bizonyos emberek esetében, de neki sokkal több minden kell.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.