Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) hallador válasza Bundyta (#1) üzenetére


hallador
addikt

A teszt nagyszerű volt, köszönöm.

Az a helyzet, hogy ekkor én pont rengeteget adtam, el foglalkoztam az akkor technológiával, és ugye sajnos a RAMBUS és a QDR eléggé megnyomták a ceruzát.
Ahol igazán jó volt a P4, ott pont nem használták a Userek, akkor mindenki el volt telve az Athlon csodálatával, amiben mindaddig volt is valami, ameddig csak az mmx utasításkészlet kellett, ahova az SSE, vagy netalántán SSE2 (igaz ebből nagyon kevés volt) ott az AMD max 100 %-on forgott, de annyira nem sokat ért. de akkoriban a játékok mentek igazán, ekkor éltül a játékok virágkorát, és bizony, a P4 akkor csöppent be a világba, amikor még nem igazán volt szükség semmilyen SSE2-re a usereknek, de a PIII-ban található SSE sem sok mindenkinek hiányzott.

Ahol viszont ki használták, (videó vágás, rendering, cad, stb.) ott nagyon elverte még a 423-as P4 is a mezőnyt rendesen.

Emlékszem nekem volt 1,7-es Cerkám, szintén willamate, de simán vitte az akkor nagy számban menő 720*576-ot TV tuner kártyával, ahol azért a PIII már sikított, az AMD is. A 2,4-es Northwood-om pedig már real time is tudta a mókát.

De szép idők is voltak.

1800+-os Palominot lehetett vásárolni. Az Athlon XP teljesítményben fej-fej mellett haladt a P4-el, miközben az ár/érték aránya sokkal jobb volt.

A tesztelt játékokban igen, de aki videózott, cadezett ott az AMD nagyon elvérzett.

De abban egyetértek, hogy a P4 nem érte meg az árát csak annak, aki olyan munkára használta, aminél tényleg előjött az SSE2.

Az is igaz ugyan, hogy a PIII még GTL+ bus-al rendelkezett, ami bizony nagyon lelassította a kommunikációt, ez még a 440-es őskövület öröksége volt (256 MB/s), az akkori nagy ellenfél VIA 694/694T egyrészt kétszer annyi ramot kezelt mint a 815 másrészt, 2 GB/S volt, ezen is javított a P4 akkoriban.

Szóval technológiailag a P4 hatalmas ugrás volt. De sebességben csak annak érte meg aki dolgozott vele.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.