Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-04-25 12:14:54

LOGOUT.hu

Mi is ez a Pebble? Röviden: a mai összes okosóra úttörője. ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) fery02 válasza tothferenc (#2350) üzenetére


fery02
addikt

Az a leggyakoribb hiba igen és ha jól veszem ki a korábbi hozzászólásokból, akkor meg tudják mondani, hogy garis-e még vagy nem (hogy az S/N kódból-e vagy pedig másból, azt nem tudom).

(#2352) body007 válasza tothferenc (#2350) üzenetére


body007
addikt

Ha megvetted nyomsz a supportnak egy ticketet és megmondják szerintem.

Az enyém - a követés szerint - 30.án itt van :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#2353) axioma


axioma
veterán

Gondolkozom, hogy csak belevagnek egy ilyenbe. Majd probalok visszaolvasni is, most egy gyors kerdes: ha van aki onnan rendelte, a getpebble.com -rol rendeles az hozzank az EU-bol van feladva, vagy jon hozza az AFA? Nagyon nem mindegy...
(Sima time erdekelne, ha afa nelkul 130dolcsi, az me'g megerheti, hogy uj legyen. Ha nem, akkor hol erdemes nezegetni - akar nem leharcolt hasznaltat - ennyiert?)

(#2354) mukibuci válasza axioma (#2353) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

199 euró lesz az

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2355) axioma válasza mukibuci (#2354) üzenetére


axioma
veterán

Hat annal a 130$+afa is jobb lenne... en nem latok euros arakat, pedig sztem nem hazutam magam usa-inak...
Mind1, akkor nem lesz.

(#2356) axioma válasza axioma (#2355) üzenetére


axioma
veterán

Na ez igy szemet dolog, beteszem a kosarba 130$-ert, beirom hogy hungary, es erre 199 eur... irtam is nekik egy szepet. Kevesbe odafigyelos embert siman megszivatnak (megrendelesnel siman ramegy, fizetesnel azert csak feltunik).

(#2357) tothferenc válasza mukibuci (#2354) üzenetére


tothferenc
senior tag

Most akcios a steel. Akkor a 130 euros arra meg rajon az afa?!

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#2358) tothferenc


tothferenc
senior tag

úgy emlékszem, 22 euró felett 150 euró értékig vámmentes a küldemény, de 27 % ÁFA terheli. javítson ki valaki ha tévednék... :U

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#2359) Chal válasza tothferenc (#2358) üzenetére


Chal
addikt

EU-ból jön, tehát amit látsz, az bruttó ár, nem jön rá semmi (a posta is ingyenes most). Szóval a Steel esetén 130 vagy 150 EUR (bőr/acélszíj).

Nálam egyébként dobál fel most egy további -10%-os ajánlatot is a getpebble store, szóval ha minden igaz, akkor lejön még 13/15 EUR a végén, de nem próbáltam, így nem tudom hogy a black friday-es akcióval összevonható e ez.

[ Szerkesztve ]

(#2360) body007 válasza body007 (#2352) üzenetére


body007
addikt

Meg hozták az új steel-em :C
Otthon feltöltöm és használatba veszem. Kíváncsi leszek, h elő jön-e rajta (majd) ez a screen tearing bug...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#2361) Chal válasza body007 (#2360) üzenetére


Chal
addikt

Nem fog, az újakban már javították ezt. Bár már a sokadik körön vannak túl, elvileg az utolsó gyártási széria már TÉNYLEG jó :D

[ Szerkesztve ]

(#2362) tothferenc válasza Chal (#2359) üzenetére


tothferenc
senior tag

Erdemes az acel szijasat venni?! A femszinu nagyon bejon, az anyagaban szines, vagy festett, mint a fekete?!

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#2363) tothferenc válasza Chal (#2359) üzenetére


tothferenc
senior tag

megrendelve... :) :)) viszont a BF-es árból nem jön már le 10 %, de így is korrekt az ár... :D

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#2364) BalanceR


BalanceR
addikt

Sziasztok, Pebble Classicot érdemes venni?
Mennyire jellemző rá a meghibásodás? :R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#2365) imrus72 válasza BalanceR (#2364) üzenetére


imrus72
tag

Nyugodtan lehet venni,ha meghibásodik csont nélkül cserélik,és megmarad a régid is,ami könnyen javítható.
Én most kaptam egy új classicot,és egy steelt is( illetve a steel még most jön ). :K

[ Szerkesztve ]

(#2366) BalanceR válasza imrus72 (#2365) üzenetére


BalanceR
addikt

:R Akkor úgy kérdezem, használtan, gari nélkül megéri venni?

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#2367) imrus72 válasza BalanceR (#2366) üzenetére


imrus72
tag

Persze. Az ártól is függ .
Írtam privátot.

[ Szerkesztve ]

(#2368) BalanceR válasza imrus72 (#2367) üzenetére


BalanceR
addikt

Köszi, megnyugtató, csak átpörgettem a fórumot és sok kijelzőproblémás hozzászólásba futottam, ettől megijedtem kicsit...
Ajándékba vennék patika állapotú használtat, vagy újat 20-25 Kig...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#2369) Laca1212 válasza BalanceR (#2368) üzenetére


Laca1212
őstag

"vagy újat 20-25 Kig..."

Karcsú lesz az egy újért szvsz. :Y

(#2370) BalanceR válasza Laca1212 (#2369) üzenetére


BalanceR
addikt

Csak egy példa: Pebble Classic

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#2371) Chal válasza Laca1212 (#2369) üzenetére


Chal
addikt

Pont annyi (80 EUR) most egy új a hivatalos store-ban, ingyen postával.

[ Szerkesztve ]

(#2372) Chal válasza BalanceR (#2370) üzenetére


Chal
addikt

Nem akarom más üzletét rontani, de azon kívül hogy 2-5 napot kell rá várni, csak jobb a gyártó boltja, nem? :)
Írországból küldik DHL-el, ma megrendeled, jövő hét péntekig nagy eséllyel a kezedben lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2373) BalanceR válasza Chal (#2372) üzenetére


BalanceR
addikt

Még erősen gondolkodom még a pebble sem biztos... ajándékba venném, én SmartWatch2-t használok...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#2374) imrus72 válasza BalanceR (#2373) üzenetére


imrus72
tag

Fú az is volt,vagy 2 napig ..De utáltam. Pöcögtesd a világításért,lassan jöttek az értesítések,és az óráról nem is lehetett se törölni,se dismisselni..

(#2375) Laca1212 válasza BalanceR (#2370) üzenetére


Laca1212
őstag

Jogos! Bocs! Valamiért a Steel volt a fejemben!

[ Szerkesztve ]

(#2376) BalanceR válasza imrus72 (#2374) üzenetére


BalanceR
addikt

:DDD Én imádom, nem kell pöcögtetni az új SWben van csoklómozdulat, van dismiss al...de ízlések, és pofonok

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#2377) imrus72 válasza BalanceR (#2376) üzenetére


imrus72
tag

Akkor már van amit fejlesztettek rajta. :)

(#2378) body007 válasza Chal (#2361) üzenetére


body007
addikt

Még nem tudtam nyomkodni, csak töltőre raktam meg összekapcsoltam a telómmal (sok volt a meló), de az egyből feltűnt, h ennek már igazi értesítési (töltési) led-je van. Meg ahogy felismeri őket a teló: 3d82 és az új: 1871
Na kíváncsi leszek mit bír, köszi a helpet :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#2381) tothferenc


tothferenc
senior tag

Elvileg 3-an itt a Steelem. 😎 Viszont azt hittem, az elmilre gyorsabban reagalnak. Penteken BF alkalmaval este megrendeltem a szalcsiszoltat, szombat reggel irtam egy mailt a supportnak, megoldhato lenne-e, hogy a matt feketere csereljuk feladas elott. Most meg jott a tracking mail, hogy tegnap delutan megkapta a UPS Hollandiaban. Ezt most a UPS futar hozza, vagy a postas?!

[ Szerkesztve ]

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#2382) BalanceR


BalanceR
addikt

Honnan a legérdemesebb Classicot venni? Ahogy nézem, a Gyártó oldalán, nem szállítanak magyarországra, az amazon.com sem... Tudna valaki egy megbízható oldalt, ahonnan karácsony elöttig boztos, hogy megjön, nem drága, és biztos eredet? :R

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#2383) imrus72 válasza BalanceR (#2382) üzenetére


imrus72
tag

Honnan veszed hogy nem szállít a pebble Magyarországra? Simán szállít.

(#2384) Chal válasza BalanceR (#2382) üzenetére


Chal
addikt

Így van, a gyártó oldala a legjobb forrás, és EU-ból jön, tehát nincs se vám se áfa, illetve amit ott látsz árat, az már a bruttó. Ráadásul most akciós, 80 EUR a classic, ha minden igaz akkor ma éjfélig, bár nem vagyok benne 100%-ig biztos, csak az imént jött egy levél hogy már nincs sok idő, én meg jól letöröltem :)

[ Szerkesztve ]

(#2385) tothferenc válasza Chal (#2384) üzenetére


tothferenc
senior tag

Mar vissza is araztak oket. A Steel is 150 € lett. Egyebkent a Steelbol hany fele van szin szerint? Eloszor azt hittem, csak ketto... Szalcsiszolt bor szijjal, meg femmel, illetbe a matt fekete borrel, meg matt fem szijjal. De most, hogy tobbet nezegetem a kepeket, ugy tunik, 4 kulonbozo van: szurke borrel, szalcsiszolt fem szijjal, sotetszurke borrel es matt fekete fem szijjal. Vagy csak kaprazik a szemem?! 😆😎

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#2386) Chal válasza tothferenc (#2385) üzenetére


Chal
addikt

Kétféle steel van, fekete, meg szálcsiszolt. Mindegyik kapható a saját színében fémszíjjal, illetve fekete szíjjal (ez mindegyiknél fekete). Így jön ki négyféle kombináció összesen.

(#2387) BalanceR válasza Chal (#2384) üzenetére


BalanceR
addikt

Hát én nem találom sehol, a 80as árat, meg a magyarországi szállítást, de ha valaki rendel mostanában, szóljon :DDD

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#2388) Jimmy66 válasza tothferenc (#2385) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Pebble

Én is komolyan szemezek egy ilyen órával. (Time Steel és Time között hezitálok) A kérdésem az lenne, hogy 50 euro felárat ér-e a Steel?

[ Szerkesztve ]

(#2389) Chal válasza BalanceR (#2387) üzenetére


Chal
addikt

"Ráadásul most akciós, 80 EUR a classic, ha minden igaz akkor ma éjfélig"

Szóval ezt lekésted, tegnap éjfélig volt az akció. Jelenleg 100 EUR.

Hol sikerült nézni a http://www.getpebble.com helyett? :)

(#2390) tothferenc válasza Chal (#2386) üzenetére


tothferenc
senior tag

Merget vettem volna ra, hogy van fekete, meg szurke. Kicsit kezdem banni, hogy nem a feketet rendeltem. :W

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#2391) tothferenc


tothferenc
senior tag

Viszont miota figyelem a Pebble oldalat, a fekete nincs is nekik raktaron....

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#2392) doongoo válasza Jimmy66 (#2388) üzenetére


doongoo
addikt

Kinek mi éri meg. Nekem simán megéri a felárat, mert nem műanyag a cucc, hanem acél.

(#2393) Jimmy66 válasza doongoo (#2392) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Írnál pár észrevételt, pro és kontra az óráról. Köszi.

[ Nincs Szerkesztve ]

(#2394) tothferenc


tothferenc
senior tag

:)) a Steel megjött, rajtam, imádom... :D :))

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#2395) doongoo válasza Jimmy66 (#2393) üzenetére


doongoo
addikt

pro:
színes kijelző
7 nap akksiidő 1 töltéssel (nálam ez a gyakorlat)
vízálló
acél
válasz szöveggel SMS-ekre
a gyári fém szíjjal nagyon jól néz ki

kontra:
színek miatt kissé rosszabb olvashatóság (a fekete-fehérekkel összevetve)
szövegfelismerés magyarul nincsen (én angolul és németül használom)
a mattos fém felület karcolódva fényes csíkokat ad

(#2396) Bathalsar válasza tothferenc (#2394) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Nálam is pontosan így indult a tegnap este, de azóta 0xfe504504 hibával küzdök. Nem bootol be az óra. Pedig semmi extrát nem követtem el. 3 egyedi watch face és két program. Mindegyik a gyári Pebble alkalmazással került az órára. Egyszer csak újraindult, aztán bootolás helyett ez a hibaüzenet fogadott.

Némi fórumozás után megismerkedtem a Recovery móddal, aminek segítségével sikerült újra életre kelteni az órát. Néhány órát rendben is volt, aztán megint újraindult, és csak a hibaüzenetet mutatta.

Nemrég írtam a Pebble-nek, hogy miket tapasztalok, és kértem a segítségüket. Hamar jött az (automata) e-mail, a következőket írták benne:

"The best way to remedy this error is to begin with your watch in Recovery Mode. If it is not already, please simultaneously hold your Back, Up, and Select buttons for 40 seconds. The screen will change to let you know when you have entered Recovery Mode. Exit your Pebble app.

Next, you will need to forget the pairing on your mobile phone: go to Settings > Bluetooth > locate and the connection, then tap forget or unpair. Relaunch your Pebble app. From here you will need to set up (re-pair) your watch using the Pebble app walkthrough. Once you are re-paired and connected, you will be prompted to update to the latest software." - Ez nem működik, hiába nyomom 40 másodpercig (vagy tovább) a gombokat, egyszerűen nem jön elő a Recovery mód.

Második megoldásnak ezt írták:

"If you are unable to complete these steps then please try a full battery discharge:
1) Completely discharge the watch until the battery runs out.
2) Try turning on the watch by pressing the select (right-middle) button. You should see the Pebble logo briefly, then black. Continue to do this until you no longer see the Pebble logo and the watch is unresponsive. (This will clear out any residual power left in the battery)
3) After verifying that the watch is completely discharged, plug the USB end of your charging cable into a power source, then connect the watch. Allow it to charge for at least an hour then turn on the device by holding the select button with the device on charge.
" - Érthető, csak éppen ott akadtam el, hogy az órát le kell meríteni? De hogy? Amikor folyamatosan egy hibaüzenetet jelenít meg? Mivel nem nagyon van mit frissíteni, gondolom kb. semennyit sem fogyaszt a kijelző. Így talán napokig is eltarthat...

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#2397) koncsik válasza Bathalsar (#2396) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Küldd rá a "Rutin" app értesítéseit, az gyorsan lemeríti :K igaz nálam túl sok jött, attól is kiakadt a vekker...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2398) Bathalsar válasza koncsik (#2397) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Nem indul el rajta a rendszer. Ez az alap probléma, ami miatt most nagyon vakarózom :K

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#2399) koncsik válasza Bathalsar (#2398) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ja azt hittem, hogy újra recovery újraélesztés volt... Sajnos más ötletem nincs gyors lemrítésre... :(

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2400) Bathalsar válasza koncsik (#2399) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Hibaüzenet kiírása után, ha megnyomom bármelyik gombot, újraindítja magát. Ezzel biztosan jobban merül, mintha csak a hibaüzenetet mutatná.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.