Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-04-25 12:14:54

LOGOUT.hu

Mi is ez a Pebble? Röviden: a mai összes okosóra úttörője. ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) Laca1212 válasza zezoka (#2600) üzenetére


Laca1212
őstag

Nekem is szimpatikusabb HK. :)

(#2602) Chal válasza zezoka (#2598) üzenetére


Chal
addikt

És minden oké vele? A képeken elég rosszul fest, mintha kopott lenne helyenként és réz kandikálna ki alóla. Vagy csak rossz a fotó?

Erre gondolok:

http://i.ebayimg.com/images/g/7wAAAOSwT6pVqHto/s-l1600.jpg

(#2603) tothferenc válasza body007 (#2588) üzenetére


tothferenc
senior tag

Koszi. Kozben rataltaltam en is erre az oldalra, de a 49 dodot kicsit soknak talalom.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#2604) body007 válasza cibere11 (#2581) üzenetére


body007
addikt

mi a neve a skinnek?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#2605) Jimmy66 válasza body007 (#2604) üzenetére


Jimmy66
senior tag

(#2606) Bathalsar válasza DonDragonka (#2593) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Igen, pontosan ezt tapasztalom én is. És közben lett még egy bug: a zenelejátszót a lista végére tettem, de rendszeresen felugrik a tetejére. Fogalmam sincs, hogy minek hatására történik, és azt sem tudom, hogy mitől kerül vissza a lista végére.. :U

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#2607) zezoka válasza Chal (#2602) üzenetére


zezoka
őstag

Nemtom, csak tegnap rendeltem! Ezért kérdeztem, h milyenek ezek minőségre, mert képek alapján nekem is kopottnak tűnt. Azt írja rozsdamentes acél, az meg nem rézszínű, ha elkopik! :) Na meg Gabócza azt írta, h ő is ilyen olcsót használ, és minőségre nincs velük baj.

(#2608) Chal válasza zezoka (#2607) üzenetére


Chal
addikt

Én is megrendeltem amúgy, meglátjuk. Legrosszabb esetben refundolom a fenébe :)

(#2609) zezoka válasza Chal (#2608) üzenetére


zezoka
őstag

Olyant még nem csináltam! :) Úgy is lehet, h megjön , nem tetszik, és visszakéred az árát? Mármint elvileg lehet, de meg is csinálják? Gondolom előtte vissza kell küldeni, nem? Nem tagadják le, h visszaérkezett?

(#2610) Hedgehog9780


Hedgehog9780
tag

Csend és hullaszag van most a Pebble-nél? Dec.30-án rendeltem egy Time Steelt és még a mai napig nem kaptam mailt a tracking számról. :F

(#2611) zezoka válasza Hedgehog9780 (#2610) üzenetére


zezoka
őstag

Én 31.-én rendeltem, emilt azóta én sem kaptam, de ha az eredeti emailben a rendelés státuszára megyek, akkor ott szerepel tracking number, az emailben meg az, h UPS küldi 3-5 nap alatt, tehát a hét második felében esélyes.

Enyém pl így áll:
Koeln, Germany 2016/01/05 10:31 Kiindulási állomás beolvasás 2016/01/05 0:40 Érkezés beolvasás
Tilburg, Netherlands 2016/01/04 22:15 Kiindulási állomás beolvasás 2016/01/04 19:20 Származás beolvasás
Netherlands 2016/01/04 5:07 Megbízás feldolgozva: UPS átveheti

[ Szerkesztve ]

(#2612) DonDragonka válasza Bathalsar (#2606) üzenetére


DonDragonka
őstag

Én ilyet nem tapasztalok, bár én a Music Boss-t használom nem a gyárit... Utóbbi egy cseppet jobban testre szabható... :)

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#2613) zezoka válasza zezoka (#2611) üzenetére


zezoka
őstag

Na, most viszont én is hozzáadtam a mail címemet a magyar UPS oldalon, h kapjam az értesítőket! :)

Azt írja, h előjegyzett kézbesítési dátum péntek!

[ Szerkesztve ]

(#2614) Hedgehog9780 válasza zezoka (#2611) üzenetére


Hedgehog9780
tag

Az "Order status" linkje csak azt mutatja, hogy a rendelésem feldolgozás alatt van. Az e-mail pedig azt írja, hogy kapni fogok majd egy másik mailt, amiben a tracking szám lesz. Na ez még nem jött meg. Van egy sanszom, hogy kifogytak belőle. (Vagy megfogadták Tibi Atya jótanácsait szilveszterre.... :D )

A sima ezüst steel (csere) óráról kaptam tracking számot. Az elvileg ma jön, majd pedig megy fel hardverapróra.

[ Szerkesztve ]

(#2615) zezoka válasza Hedgehog9780 (#2614) üzenetére


zezoka
őstag

Kizárt! Én később rendeltem egy nappal, és már Kölnben van az óra. Hétfőn indult Hollandiából. Péntekre érkezik.

Naszóval: Emailben jött meg 1db levél a rendelésről (nekem sem jött több). Abban van egy Chek my order status.
Arra rányomva bejön a Pebble oldala, ahol a megoszthatod tweetelheted a rendelésed alatt a Your Shipment Information alatt ott a tracking number, amit a (mailből kiderült, h UPS küldi) a UPS (magyar is van) oldalon a nyomon követéshez be tudod írni.

Amúgy nekem is van egy ilyen, h Shipping Details
Your order has shipped
You should receive a confirmation email at: xxxxxx@gmail.com. (De ez csak az az email, amit meg is kaptál) Görgess lejjebb! Ez alá!

Szerk.: Bár nekem az írja felül is a státusz, h Shipped. Ezüst, bőr szíjjal ezek szerint volt nekik.

[ Szerkesztve ]

(#2616) Hedgehog9780 válasza zezoka (#2615) üzenetére


Hedgehog9780
tag

Na ott nekem nincs semmilyen szám. :(
Your order is currently processing.

(#2617) zezoka válasza Hedgehog9780 (#2616) üzenetére


zezoka
őstag

Akkor Time Steeljük nincs, csak sima Steel! :( Az enyém mindenesetre jön! :)

[ Szerkesztve ]

(#2618) Chal válasza zezoka (#2609) üzenetére


Chal
addikt

Olyat csináltam már hogy nem jött meg valami, és buyer proteciton keretében visszakértem az árat. Tudtommal simán megy más esetekben is, persze az Ebay/Paypal lehet hogy kér be tőled fotókat, meg ilyesmit.

Viszont ha ilyen kopott rézből készített vacakot küld, akkor az elég egyértelmű félrevezetés, mert a termék leírásában rozsdamentes acélról van szó. Szóval nem gondolom hogy itt a refund kapcsán nagy szívások lehetnek, nyitsz egy ticketet ebayen, lehet hogy visszakérdeznek egyet, válaszolsz, és ennyi. Szerintem ez esetben irreleváns lesz hogy visszaérkezett e az eladónak a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#2619) body007


body007
addikt

Valami gond van az órámmal. Este töltöttem és 70%-on van :U Estére közel 50%-on lesz. Így 2 napos az üzemideje. Kicsit távol van a 7-10 naptól... Egyébként mintha a frissítés óta csinálná ezt... Valami ötlet?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#2620) Bathalsar válasza body007 (#2619) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Milyen számlapot használsz? Amin sok az animáció és/vagy mutatja a másodperceket is, azok jobban húzzák az akkumulátort. A percenkét frissülők között is akad olyan, ami rosszul van megírva, és jobban szívja a naftát, de azoknál lényegesen ritkább.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#2621) RealZuperman válasza zezoka (#2615) üzenetére


RealZuperman
tag

Nálam ez sehova nem mutat (illetve üres oldal, az api.keen.io-t tölti be).

(#2622) body007 válasza Bathalsar (#2620) üzenetére


body007
addikt

YWeather
Nincs ezen semmi anim...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#2623) Bathalsar válasza body007 (#2622) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Igen, óra percenként, időjárás 30 percenként frissül. Próbálj meg egy másik számlapot, hátha. Esetleg factory reset, ha nem javul a helyzet. Aztán írj a supportnak, hátha segítenek vagy cserélik.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#2624) Jimmy66


Jimmy66
senior tag

11 nap használat után, most kell töltőre tennem. :Y PTS

(#2625) body007 válasza Bathalsar (#2623) üzenetére


body007
addikt

Háde ha ez tetszik :D
Amúgy még van rajta pár progi is: morpheuz, pixel miner, compass, misfit...
És már csak 60% az aksi... :W

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#2626) Hedgehog9780 válasza Jimmy66 (#2624) üzenetére


Hedgehog9780
tag

Na ezért várom már én is a PTS-t. Melyik WF és appokat használod, hogy ilyen hosszú üzemidőt értél el? Gyári fitness tracking és időjárás be van kapcsolva?

Időközben meg is hozta a futár a csere Steel-t, már csak a PTS kell, hogy megérkezzen.

[ Szerkesztve ]

(#2627) Jimmy66 válasza Hedgehog9780 (#2626) üzenetére


Jimmy66
senior tag

TIMESTYLE Írtam a fejlesztőnek, pár órán belül tett rá magyar nyelvet...

Igen, be van kapcsolva. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy az ünnepek között volt pár nap mikor nem használtam. De 6-7 napot simán bír!

[ Szerkesztve ]

(#2628) RealZuperman


RealZuperman
tag

Mérgemben vettem egy Pebble Time-ot. Bontatlanul volt 30e Ft. Még a hülyének is megérte, nemhogy nekem :)

(#2629) Hedgehog9780 válasza Jimmy66 (#2627) üzenetére


Hedgehog9780
tag

Igen. Ez Steel-en is jól néz ki.

(#2630) Bathalsar válasza body007 (#2625) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Misfit tuti dolgozik a háttérben (illetve az alkalmazás elvileg "alszik", és azért indul el magától 12 óránként, mert akkor gyűjti be az adatokat az órától), ám annak ennyire nem szabadna szívnia az akkumulátort. Nálam kb. 5 napig bírja, folyamatosan a kezemen van (éjszaka is), használom rendesen (nem kímélem, és nincs standby mód bekapcsolva, világítás is max. fényerőn, 8 másodperccel).

Amúgy ezeket a számlapokat és programokat használom, hátha valakinek tetszik majd belőle valamelyik:

Upsidedown (aktuális kedvenc, digitális)
Timeline (sajnos fizetős)
Big Shadow
Modern Lite
Thin (kedvenc analóg)
Bold hour
Just Big
Slider Time
TimeStyle
Pixwag
Hungarian Time
Circle-5-Mod

Misfit
Samsung TV Remote
UptimeRobot
Swarm
Netatmo

Még jó, hogy el lett törölve a 8 slotos korlátozás.. :D

[ Szerkesztve ]

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#2631) body007 válasza Bathalsar (#2630) üzenetére


body007
addikt

Ebből factory reset lesz, már csak 50%
Kipróbálom minden + progi nélkül mit mutat.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#2632) RealZuperman


RealZuperman
tag

4-én feladott csere csomag 8-án érkezik. Megjött az értesítés.

(#2633) Benoe77 válasza Bathalsar (#2630) üzenetére


Benoe77
őstag

A Hungarian Time nekem is tetszene, de sajnos nem működik Pebble Time-on.
Már kétszer is írtam a fejlesztőjének, de nem reagált.

(#2634) Jimmy66 válasza Benoe77 (#2633) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Az nekem sem működött.

(#2635) Bathalsar válasza Benoe77 (#2633) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Én az Upsidedown fejlesztőinek írtam, hátha bővítik magyar nyelvvel :K

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#2636) body007 válasza body007 (#2631) üzenetére


body007
addikt

Az órának semmi baja - tegnap fél 4 körül nyomtam factory-t, estére még a bluetooth se kapcsoltam ki és ugyanúgy 50%-on van most. Szal vmelyik app eszi...
A misfit-ről hallottam, h eszi az aksit de nekem kellene lépésszámláló. Tudtok másikat?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#2637) oris válasza body007 (#2636) üzenetére


oris
aktív tag

Az új Health menüben van natív lépésszámlálás is.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#2638) Bathalsar válasza oris (#2637) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

A Classic-on és a Steel-en sajnos nincs. Csak Pebble Time-tól felfelé.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#2639) oris válasza Bathalsar (#2638) üzenetére


oris
aktív tag

Azt hittem a Timeline frissítéssel együtt a Health is megjelent az előző modelleken. Sajnálom, hogy téves információt adtam.

body007: UpTempo ?

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#2640) Bathalsar válasza oris (#2639) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

A frissítés után kerestem pár percig, aztán gyanút fogtam, majd elolvastam a Pebble blogján az erről szóló "apróbetűs" részt ;)

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#2641) Hedgehog9780 válasza body007 (#2636) üzenetére


Hedgehog9780
tag

Próbáld ki a PlexFit alkalmazást. Kevesebb energiát fogyaszt szerintem mint a Misfit. Szvsz az összes fintess tracker program folyamatosan terheli az óra akkuját, hiszen folyamatosan fut a háttérben így a 7 napos akkuidő így nem játszik

(#2642) RealZuperman válasza body007 (#2636) üzenetére


RealZuperman
tag

A Misfit nekem is folyamatosan ment, ennek ellenére 5-6 napig bírta 1 töltéssel.

(#2643) body007 válasza RealZuperman (#2642) üzenetére


body007
addikt

Nem tudom mi eszi, lehet nem is a misfit...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#2644) Hedgehog9780 válasza body007 (#2643) üzenetére


Hedgehog9780
tag

Ami még nagyon tudja szedni az akksit, az az időjárást figyelő watchface-ek. Sajnos ezek is folyamatos, háttérben futók. Ezek közül is azok merítik a legjobban, amik még az adott tartózkodási helyet is figyelik, azaz nem előre beállított település időjárását kérdezik le.

(#2645) body007 válasza Hedgehog9780 (#2644) üzenetére


body007
addikt

Most találtam egy szimpi face-t: timedock. Időjárásos, de még meg se mozdult a töltésjelző pedig telepítgettem már mindenféle fit-trackeret. Lehet visszateszem a misfit-et is tesztelésre.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#2646) Chal


Chal
addikt

Na ez tök jó, új firmware feature lehet: csutkáig merült a Pebble, és valami félholt állapotba rakta magát, csak az időt mutatja a képernyő közepén (fehér háttér, fekete karakterek), meg hogy 0% az akku, menü nincs, világítás nincs, semmi más nincs, de az óra működik :) Ilyen régen nem volt, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#2647) Benoe77


Benoe77
őstag

A Time-okon volt már a kezdetek óta. Legalább az órát mutatja a következő töltésig

(#2648) Chal válasza Benoe77 (#2647) üzenetére


Chal
addikt

Ja, igen, az lemaradt hogy ez sima Pebble Steel.

(#2649) ergepard


ergepard
tag

Sziasztok!

Pebble Steel vagy Time?
Honnan lehet legolcsóbban megvenni őket?
Előre is köszönöm! :)

(#2650) zezoka válasza ergepard (#2649) üzenetére


zezoka
őstag

Amelyik szimpatikusabb. A Time színes, de műanyag, a Steel nem színes, de fém. Ezenkívül nekem a Time modellekben nem tetszik a nagy keret, és úgy általában a forma sem, színes kijelző sem motivál, ezért vettem sima Steelt. Nemekem az sokkal jobban tetszik, szerintem sokkal elegánsabb. Sőt, nekem a Time-ban konkrétan nem tetszenek a színek, akkor inkább legyen jó fekete-fehér (szürkeárnyalatos?).

Pebble.com oldalról, ha újat akarsz. M.o.-ról rendelve Eu-ból fog jönni, Euróban fizeted, és egy év helyett két év gari van rá. Nekem hétfőn indították Hollandiából, most épp Vecsésen csücsül.

HA meg használtat akarsz, akkor ebay, vatera, jofogas, hardverapró, stb. Néha itt is ki lehet fogni újakat: képp csak kibontották, v ki sem bontották, ajándék volt, de nem kellett, gariztatták, de megcsinálták a régit, stb.

Ha használtat veszel, akkor filyeni kell, mert lehet, h ha nem becsületes az eladó, akkor gariban cserélt kijelző hibásat árul, amit ő megcsinált (de ezt nem közli). De ez csak átmeneti megoldás (alátámasztják papírral kiijelző átvezetést).

Kb ennyi, amit a vásárlásról tudni kell.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.