Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nonsen5e


nonsen5e
addikt

VESZEM MEGFELE!!!NÉGYNÉ!GY44!!!!
:) :) :) :) :C :Y :Y :C ;) ;) :)) :DD :DDD

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#2) ldave válasza nonsen5e (#1) üzenetére


ldave
félisten

Nekem elég volt egyszer pénzt adni érte, ráadásul Limited kiadás :)

Inkább a X/X-2 HD-t adnák ki PC-re, az jobb FF rész, mint a XIII.

A Slime draws near! Command?

(#3) AndrewBR


AndrewBR
senior tag

Mi a manó? ;]

A.

(#4) nonsen5e válasza ldave (#2) üzenetére


nonsen5e
addikt

Én bőven nem kiadáskor csatlakoztam be az egészbe, így a limitáltakról lemaradtam, és sokszoros áron ebayen meg semmit.

Szerintem előbb-utóbb azt is kiadják - bár az olyan, hogy ha van PS2-m és megvan hozzá a cd is, akkor a nemHD verziót bármikor játszogathatom PC-n is.
I-VI.-ig megvannak droidra, VII-VIII. PC-re, a kettő közötti részek is jöhetnének HD-sítve.
Amúgy kíváncsi vagyok a grafika fog-e változni. :)

Lehet jobb, sőt az is, de ez az én kis "betegségem", hogy minden hibája ellenére... :)

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#5) janos68


janos68
aktív tag

Videojátékos pályafutásom egyik legnagyobb csalódása volt. A 7.rész óta mindegyik FF-et premierkor vettem meg (kivéve a 11. mert nem kedvelem az mmo-kat), de sikerült a square-nak elérnie nálam, hogy még a két kiegészítő történet közelébe sem mentem.
Ha nem akarták volna mindenáron kiadni 360-ra is az erre alkalmatlan dvd-n, akkor lehet egy jobb játék lett volna belőle. FF rajongók messzire kerüljék!

(#6) alevan válasza janos68 (#5) üzenetére


alevan
őstag

Ööö miért is?

Messze jobb játék, mint a VII vagy a VIII

(mondom úgy, hogy az X-en kívül mindet játszottam (igen, a Type-0t is))

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#7) nonsen5e válasza janos68 (#5) üzenetére


nonsen5e
addikt

Erre csak azt tudom mondani, mint minden más hasonló helyzetre...

Nem vagyunk egyformák. Vannak akik évente megveszik a FIFÁT, a Call of Dutyt és társaikat... ÉN ezt nem értem, mivel azok a játékok nem az ÉN világom, nekem nem jönnek be - másnak attól még lehetnek a világ legjobb játékai is. Ettől még nem mondom, hogy szar játék, mivel ha tényszerűen szar lenne akkor nem venné meg senki.
Aki megveszi és tetszik neki, az élvezze csak - és döntse el mindenki maga mi a jó. :)

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#8) D1Rect


D1Rect
félisten

Majd akkor örülök, ha hivatalosan is megerősítették.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#9) ldave válasza alevan (#6) üzenetére


ldave
félisten

Ok, szerintem meg nem, de ahogy Gertrius is írta, nem vagyunk egyformák :) A XIII nem kifejezetten mint játék rossz, hanem szerintem egy gyenge FF rész és ennyi. Valami hiányzik belőle nekem, ami korábbi részekben megvan, nehéz ezt leírni, ez egy érzés.

A Slime draws near! Command?

(#10) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Amúgy ha tényleg kijön nagyon kíváncsi vagyok a PC-s billentyűzet + egér irányítás kivitelezésére. Avagy marad ott is kontroller only? Abban az esetben ha nincs se bill+egér irányítás nem lesz se egy jó kis HD-sítés (TR) akkor majd csak ha elromlik a PS3-am. :)
Mert mondjuk itt jobban időre megy az egész harcrendszer mint a PC-n eddig kiadott 7-8-ba. Vagy kap valami jó kis átalakított felületet mint a XIV mikor átkapcsolom bill+egér és kontroller között.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#11) nonsen5e válasza nonsen5e (#10) üzenetére


nonsen5e
addikt

LR mondjuk elég jó lenne a szokásos (MMO)RPG irányítással. WASD irányítás, balklikk interact, 1-2-3-4 képességek és akár lehetne Q v. E majd gördítés és katt a Recovery Items / Eradia képességek menüjéhez.

Mondjuk az első kettőnél is lehetne valami mittudomén olyasmi, hogy egérgörgő + WASD körülötti gombok (harc alatt ugye mozogni nem lehet - szóval akár azok is) az utasítások végrehajtásainak módjára.

Megmozgatta a fantáziámat. :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#12) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Azért azt remélem mindenki észrevette hogy Square-nél nem tudják leírni PlayStation nevét. :DDD :C

Live-Die-Respawn

(#13) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Holnap lesz amúgy Tokyo Game Show - majd akkor okosabbak leszünk. Ha a TR Definitive Editiont vesszük alapul akkor még idén kijöhet (1 hónap bejelentés és release között). :C

orichalcos: Azt náluk már náluk számtalanszor észrevettem. :D

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#14) janos68 válasza alevan (#6) üzenetére


janos68
aktív tag

Azért mert ez nem egy Final Fantasy. Ha önmagában nézném, mint ahogy előttem írták, még talán visítva elmenne mint egy átlagos jrpg (persze szigorúan az előző generációban, mert PS1-2-n még a közepes szintet sem ütné meg), de a neve alapján totál nem ezt várja egy ilyen címtől az ember.
Nincs világtérkép. Nem lehet oda-vissza mászkálgatnod (otthagyott ládákért, küldetésekért, jelenetekért), csak arra a szerencsétlen Gran Pulse-ra. Nincsennek városok, melléktevékenységek, csak abszolút jelegtelen helyszínek amik egy csőben szaladva pár perc múlva már el is felejtődnek. Az Aeonok/guardianok... megtalálása semmiféle agymunkát és ügyességet nem igényelnek, ugyanis automatikusan megkapod. Gyenge zenék és karakterek. És még lehetne sorolnom.
Azt montad játszottál a 12. résszel. Na én olyasmit vártam mint az, csak még durvábbat hiszen ez már a következő generáció vagy mi a faszom, blu-ray-jel, meg cell-lel. Micsoda gigászi helyszínek, és tartalom volt abban, te jó ég. A történet és a szereplők sajnos ott sem voltak a toppon, de az a monumentalitás bőven feledtette, ami a 13. részből teljesen hiányzik.
Persze ez csak az én véleményem (no meg a többi hozzán hasonló FF kedvelőé, akik a mellékágakra szinén magasról tojtak, ami meg is látszott az eladásokon), és elhiszem, hogy neked és még sokan másnak ez tetszik a legjobban, bár akkor nem értem miért vettétek az eddigi részeket, hiszen az nektek egy kínszenvedés lehetett.

(#15) ldave válasza janos68 (#14) üzenetére


ldave
félisten

Hát igen, az FF 12 lefektette a modern jRPG alapját, nagy kár, hogy szinte senki sem volt képes (főleg maga a Square nem) arra építkezni az elmúlt jópár évben, egyedül a Xenoblade folytatta és emelte magasabb szintre azt, amit az FF 12 otthagyott.

A Slime draws near! Command?

(#16) Liquid Snake


Liquid Snake
aktív tag

Oh ez jó!!!! :)

Kíváncsi leszek ezeknek a Final Fantasy-nak milyen gépigény kell majd hozzá!!! :C

A Hideo Kojima Game

(#17) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Érdekes amúgy a belinkelt amerikai SQEX-es accountos kép, nekem Európai belépett acounttal nem mutatja. Aztán lehet ugyan azért, mert a Steam logó is még csak a Japán oldalon bukkant elő.

Remélem nem FAKE, de ez reményre ad azért okot: [link]

A zene szintén szubjektív dolog, minden mást benyelek mert mind igaz, de szerintem az egyik legjobb OST.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18) oriic válasza nonsen5e (#17) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mivel a Steam logo a hivatalos oldalon van kizárt hogy fake.

Live-Die-Respawn

(#19) nonsen5e válasza oriic (#18) üzenetére


nonsen5e
addikt

Fake alatt nem azt ertettem, hogy az amerikai kepet valaki osszephotoshopolta volna vagy egy ugyanugy kinezo weboldalt elkeszitett volna, hanem anno egy Lightning Returns hirdeto poszterre is kikerult a "PC" felirat. Vagy az vegul Photoshop volt?

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#20) alevan válasza janos68 (#14) üzenetére


alevan
őstag

Nem azt írtam, hogy a legjobb FF amit kiadtak (azt a titulust a VI birtokolja). Csak hogy messze jobb, mint a VII és a VIII.

Ám sokat érsz a világtérképpel, mellék küldetésekkel, az ide oda mászkálással (az ide oda mászkálás ládákért és összegyűjthető faszságokért aminek a történethez nincs köze a legnagyobb kínszenvedés számomra minden játékban (legyen az RPG vagy kaland). Ezért szarom le őket).

Az eddigi részekben is oda mentél ahova a készitők akarták, punktum. Gyengébb területekre nem mentél vissza, mert nem volt miért, túlzottan nem mentél felfedezetlen területekre, mivel elgyalultak téged, mint egy hangyát. Mindig oda menté, ahova a feladat szólt.

Az RPGket a történet és történetvezetésért szeretem. Nem azért, mert oda mehetek ahova azt hiszem, hogy akarok. Igaz, egy-két karakter nem olyan acélos, és azzal sem lett volna gond, ha a 3 játékot a XIII szériából egy nagyobb "giga" játékba kombinálták volna alapból. De messze egy jó FF játéknak nevezhető.

Persze ez csak az én véleményem (no meg a többi hozzán hasonló FF kedvelőé, akik a mellékágakra szinén magasról tojtak

A Crysis Core: FF VII-et és a Dissidia sorozatot peddig kár kihagyni, remekművek. Iletve a most érkező Type-0 HD kiadást is valszeg ajánlom mindenkinek majd.

De teljesen mind1, teljesen másak vagyunk (ahogy írták fennebb). Lényeg a lényeg, minnél többen vegyék meg a PC-s kiadását a XIII-nek, hogy minnél több pénze legyen a SquareEnix-nek, hogy minnél hamarabb készen legyenek a Final Fantasy XIV-el. :K

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#21) nonsen5e válasza alevan (#20) üzenetére


nonsen5e
addikt

Készen legyenek a XIV-vel? :U
http://eu.finalfantasyxiv.com/lodestone/ -köszöni szépen él és virít (2.5M előfizető)

Gondolom a XV-re gondoltál, na az váróóós mááááárr cssaaaak jöööjjöööööön....

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#22) etohun


etohun
aktív tag

Soha nem final fantasyztem de ki fogom próbálni mert tréjler alapján tetszik l.

(#23) nonsen5e


nonsen5e
addikt

UPDATE no. 549687:
[link]
Streamelős mobil applikáció iOS/Android eszközökre (WP megint nem kap a jóból...), az eddigi lista: VII + XIII. Akár ez úgy kötődhet a Steamhez, hogy PC-ről sugrározhatjuk az okos eszközeinkre? Remélem a Steames PC játék lehetőség mindenképpen lesz.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#24) oriic válasza nonsen5e (#23) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez elvileg külön téma lesz, és nem csak az FF játékok lesznek elérhetőek.

Live-Die-Respawn

(#25) nonsen5e válasza oriic (#24) üzenetére


nonsen5e
addikt

Láttam utána,
+= Last Remnant, Murdered: Soul suspect, Season of Mystery: The Cherry Blossom Murders
de ez már offffff... :D
Viszont amit szintén írnak, hogy van ami átcsúszik 2015-re... Remélem nem. :(

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#26) alevan válasza nonsen5e (#21) üzenetére


alevan
őstag

Igen, már a végén csak becsusszant egy i betü :D

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#27) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Most láttam a FFXV trailert. Na az is jöhetne PC-re. Instatntget. Pedig én csak kicsit játszottam FF-el eddig :) Mondjuk a XIII-vel pont nyomtam.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#28) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Tonnányi XV és type-0 hír - félreértés ne essék, azokat legalább ennyire várom, de egy olyan beböfögésnek is örültem volna, hogy "Jön, hogy rohadnátok meg, JÖN!"

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#29) oriic válasza nonsen5e (#28) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezt most csak én nem értem? :D

Live-Die-Respawn

(#30) nonsen5e válasza oriic (#29) üzenetére


nonsen5e
addikt

TGS van éppen, éjjel a Square szellőztetett ezernyi dolgot, ugye a XV trailer, Type-0, Bravely, mutogatták a KH remixet is de az XIII-ről nem mondtak egy szót sem.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#31) oriic válasza nonsen5e (#30) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jahogy ja. :D Hát nem tudom, a Steam-es szivárgásnak jó lenne pontot tenni a végére.

Live-Die-Respawn

(#32) ldave válasza oriic (#31) üzenetére


ldave
félisten

Az most nem csak annyi lesz, hogy jön a Square-nek a PS Now-hoz hasonló streamelős megoldása mellyel játszató lesz PC-n is a játék?

A Slime draws near! Command?

(#33) nonsen5e válasza ldave (#32) üzenetére


nonsen5e
addikt

És az miért lenne a Steamen keresztül - semmi értelme nem lenne. Na meg már, hogy már 2 napja kint van a Steam logó maga, és a weboldalon meg ugye az áll szépen egymás mellett, hogy
PS3, X360, Steam, DiveIn - e szerint két külön dologról lehet szó,

I want to believe...

Amúgy ez a világ többi részén, hogy megy? Létezik olyan, hogy korlátlan mobilnet? Nekem az amúgy elég hatalmas mennyiségű 12gigás mobilnetemet szerintem pár óra játék eléggé megfogyasztaná. Mert elég valószínűtlen, hogy valaki mobilról akarna egész nap FF-ezni OTTHON, mert ha pl. ez az egész DiveIn és Steam egy kalap alatt lesz egy PC-re is streamelős szolgáltatásnál, akkor nem tudom, elég valószínűtlen, hogy nincs az illetőnek se PC, se a két konzol egyike...

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#34) ldave válasza nonsen5e (#33) üzenetére


ldave
félisten

Nemtom, a Square PC-s játékai mind Steam-en keresztül vannak, simán lehet hogy ez a streamelős dolog is azon keresztül megy majd.

A Slime draws near! Command?

(#35) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Azt lehet tudni, hogy ezt is a Nixxes csinálja, mint minden más Square PC-s portot? Mert akkor még érdemes is lehet majd megvenni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36) nonsen5e válasza Bad Pritt (#35) üzenetére


nonsen5e
addikt

Az a baj, hogy SEMMIT NEM LEHET TUDNI.

ldave: Ez igaz (mondjuk az ARR nem Steam exkluzív, a XI meg egyáltalán nem Steames) - de egy kész játék és streamelős szolgáltatás között elég nagy a különbség.
Nem tudom: Steamen van más hasonló próbálkozás is? Én úgy tudom, csak játék.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#37) oriic válasza ldave (#34) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Bejelentésre várunk,de ez külön téma lesz szerintem.

Live-Die-Respawn

(#38) oriic válasza oriic (#37) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Bejelentés nem volt, csak simán megjelent Steam-en.

13 euró, október 9-én jön, gépigény nem vészes.

Live-Die-Respawn

(#39) ldave válasza oriic (#37) üzenetére


ldave
félisten

Na, most már hivatalos: október 9-én jön, Steamre, 13 euróért. Jövőre pedig jön a két XIII folytatás is.

A Slime draws near! Command?

(#40) oriic válasza ldave (#39) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Gyorsabb voltam: :D

Live-Die-Respawn

(#41) nonsen5e válasza oriic (#40) üzenetére


nonsen5e
addikt

Elővásárolva! :)
KÍváncsi vagyok majd az Atom Z3740-es táblámon mit fog produkálni. :DDD

Viszont kár, hogy a második kettő csak tavasszal jön, semmi időm nem lesz. :(

S bár user által, de a számomra legidegesítőbb problémája a konzoloknak is meg lesz oldva:
Ráeresztem a 32xCSAA-t meg amit csak találok és akkor nem fog a fél képernyő villódzani.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#42) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Amúgy hol írták, hogy a másik kettő jövőre jön?
Steamen azokról semmi hír, az SE honalpján, facebookján, twitterén szintén semmi.
Square portál írja azt, hogy jövő tavasz - de erről forrás van esetleg valahol?

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#43) Memora


Memora
senior tag

Hát nem kapkodták el, az biztos! :DDD
De ha a teljes trilógia érkezik, annak csak örülni tudok, mert PS3-on még csak az "első" résszel játszottam. Ha PC-n megy majd 1080p-ben, jobb élsimítással, esetleg HQ textúrákkal (hibatalos, vagy házikészítésű), akkor bevárom a PC verziót a 2-3 résszel. Úgy is ugyanazon a TV-n és ugyanazzal a PS3 controllerrel játszok mindkét gépen. A PC legalább halkabb, mint a PS3 :D

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#44) Memora válasza janos68 (#5) üzenetére


Memora
senior tag

Én FF rajongó vagyok, és nagyon örülök, hogy meg sem fordult a fejemben "elkerülni" a XIII részt :P

Fancy quote placeholder

(#45) Memora válasza nonsen5e (#4) üzenetére


Memora
senior tag

PC-n emulátorral játszva minőségben agyonveri a PS3-as "HDremastered" szériákat. Szerencsére a gyári lemezek is működnek, így bármikor "házi" HD remaster gyártható a gyűjteményünkből ;)

Fancy quote placeholder

(#46) D1Rect válasza oriic (#38) üzenetére


D1Rect
félisten

13€? Ez biztos? :F

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#47) Bad Pritt válasza D1Rect (#46) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Elővételben 10% kedvezmény van rá.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48) nonsen5e válasza D1Rect (#46) üzenetére


nonsen5e
addikt

Csak nem sokallod? ;]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#49) oriic válasza D1Rect (#46) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen, miért? :D 60 eurót vártál? :D

Live-Die-Respawn

(#50) D1Rect válasza oriic (#49) üzenetére


D1Rect
félisten

Kb.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.