Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rudi


rudi
nagyúr

OK, ezek mind nagyszerű játékok, de PS2-esek! Miért nem Ninja Gaiden Sigma?

Egy érekes infó a Gameseekről:
Today, we sat in on a presentation hosted by Gran Turismo series creator Kazunori Yamauchi as he demonstrated some of the new features that will be present in Gran Turismo 5 Prologue. The game is due for release on the PlayStation Network as a free download later this year.

És még egy game.uk-ről:
Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots - preorder
Released: PREORDER - Jan-2008
Availability: Jan

[link] - még nem láttam januári preordert

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2) Keitaro válasza rudi (#1) üzenetére


Keitaro
addikt

Hja, de még nekem is bevásárlólistán vannak a fent említett játékok PS2-re. Hiába van meg a 3, ezek must have játékok.

(#3) Parci válasza rudi (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mert arról még nem tudok semmit, ezek pedig mind 9-10 pontos játékok, klasszikusok, bármilyen platformon. ez a jó a ps3-ban, h ad teret játszani, amíg kijönnek a ps3 klasszikusok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

okami, ico, shadow of the colossus, mgs2, mgs3, god of war, god of war 2, stb. ezek mind must have játékok. többek között ettől hasmenéses kaki a szexbox, h ezek bizony playstation játékok. szar ügy :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5) Renwick


Renwick
őstag

Micsoda fanboi gyülekezet van itt kérem. :P

Én fLeSstől szereztem be PS2-es GT4-et, ezzel elvagyok addig, amíg megjön a Formula One Championship Edition a skótoktól. Ha meg idétlenkedni akarok, akkor MotorStorm elővesz, aztán jöhetnek a százméteres ugratások... :DDD

Egyébként hogy kicsit én is adjak a boxnak: júliusban már majdnem annyi PS3 fogyott az USA-ban (tehát az MS saját térfelén), mint xbox, ráadásul augusztusban árcsökkentések voltak mindkét oldalon, szal fog ez menni kérem. Kíváncsi vagyok az ünnepi szezonból ki fog kijönni jobban (egyelőre a boxra fogadnék a húzósabb címek miatt, de majd látjuk)...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#6) rudi válasza Renwick (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Rúgok én is Wii oldalró: már most 9 hónapos pályafutása alatt több Wii-t adtak el mint Xbox 360-at.

Az F1-es mókát gamepaddal akarod tolni? :DDD Egyébként honnan szerzel be? Lehet hogy páran összeállva mindenféle konzolokkal össze tudunk hozni olyan vásárlási volumeneket, amire már kijön valami tisztességes kedvezmény. Én game.uk-ből rendeltem 3 fontos postaköltséggel (Bp-ről is ennyi lett volna veszprémbe, talán kicsit több), és 3-4 munkanap alatt megkaptam.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) Renwick válasza rudi (#6) üzenetére


Renwick
őstag

F1: naná, hogy gamepaddal, teljesen jó lesz az sztem. :P

A játék innen jön: [link]
Viszonylag kicsi a választék ahogy nézem, a posta náluk hat GBP, viszont a game maga olcsó volt. De jó ez a game.uk is, jövő hónapban lesz is egy tuti boltolásom náluk (CMR: DIRT), ha gondolod hangoljuk össze, majd megbeszéljük...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#8) rudi válasza Parci (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Oblivion szintű pontozást szokott kapni, és eléggé klasszikus széria a Ninja Gaiden [link].

Egyébként az imádattal utált xbox 360 most tette fel a lécet BioShock néven, amit majd a PS3-nak át kell tudnia ugroni, ami nem lesz egyszerű [link]. Most jött a Two Worlds is, ami olyam mint az Oblivion csak megy multiban, 8 játékosig [link], és korábban lesz nívós autós game (civilizált forgalmazási stratégiával) [link] is rajta.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) rudi válasza Renwick (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Logitech Driving Force Pro meg G25 a jó ;) Egyébként ha nagy autós vagy, akkor a DFP a maga 25 000 Ft körüli árával egész érdekes jószág, bár nem tudom, mennyire csinálják ezeket a konzolos autósokat komolyra, lehet, hogy fölösleges hozzá, de a tisztességes PC-s szimulátorokon rengeteget dob.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) Renwick válasza rudi (#9) üzenetére


Renwick
őstag

Biztos jók ezek, de marhára nem tudom hová tenni a kormányt, hacsak nem rakok ki magam elé egy kempingasztalt a játék kedvéért... :))

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#11) rudi válasza Renwick (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Jaj, ne viccelj már, innen meríts ötletet [link] :DDD

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) Parci válasza rudi (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

klassz. mgs4-ről tudod, h nálam ténykérdés, innentől kezdve max arról lehetne meggyőzni, hogy kekszbokszot IS szerezzek a ps3 mellé, azt pedig lehetetlen lesz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13) Keitaro válasza rudi (#9) üzenetére


Keitaro
addikt

Tisztességes autós szimulátor PC-re? Hirtelen _egy_ jut eszembe, a legtöbb minkább sima Arcade és még abból sincs sok.

Egyébként BioSchock most tényleg nagy süti a Boxnak (bár tartom, hogy Konzol és FPS nem a legjobb párosítás, Boxnál meg 10 húzónévből 9 FPS :DDDD), viszont végre beindul a PS3 game áradat is. Ha csak a szeptembert nézzük akkor pl. Lair és Heavenly Sword. Gaident megvárom míg occsobb lesz és betárazom XD

(#14) Parci válasza rudi (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

no, elolvastam a ninja gaiden review-t, engem nem érdekel ez a game. komoly, az láccik, de az is, h ''sima'' akciógém. most olvasd el te az ico-t vagy a shadow of the colossus-t... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15) Keitaro válasza Parci (#14) üzenetére


Keitaro
addikt

Kicsit off, de ICO-t lehet még valahol kapni, mert én nem találtam :(

(#16) tbs


tbs
addikt

Okami nagyon finom, szép, ötletes, nem szokásos.

Ja, ''stratégia'' -> Grim Grimoire. Cuki manga-iskolás grafika, kicsit lassúcska az elején (tanulófázis), de ha beindul kiváló RTS... ;)

[Szerkesztve]

(#17) rudi válasza Parci (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

Gods of Warra tökéletes alternatíva a Ninja Gaiden.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) rudi válasza Parci (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Egy dolog megvenni és egy másik folyamatosan fikázni valamit. Nem akarok Xboxot vetetni velem, de szerintem távolról sem kellene annyira nagyon leírni. Vagy legalábbis nem most. Várjuk meg ezt a karácsonyi szezont, és utána temessük el az egyik izmos konzolt, ha megérdemli, (a Wii-t nehéz lesz, mert másról szól).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) rudi válasza Keitaro (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem 9 FPS a tízből, hanem 3 sport (aktuális NFL, NBA, baseball), 1 autós (aktuális PGR), 1 verekedős (mindig más), 1 akció (Ninja Gaiden sítlus), 1 RPG (Oblivion stílus), 4 FPS :DDD Szerintem azért PS3-on sem lesz nagyon más az összeállítás.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) Parci válasza rudi (#18) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jajj, pedig legalább 4 írásban is ott volt a fika előtt-mögött, h természetesen tudom, h jó gép az, nem is objektív ítélként gondolom a dolgaim. a canon fotómasinák qrva jók. az xbox is tök okés konzol. te is tudod, h kicsit szofisztikáltabb vagyok annál, mint ahogy jópofaságból és érzelemből írok egyet a blogomba.

most már leírhatom, hogy az ikszboksz (számomra) nem létezik? :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21) Keitaro válasza rudi (#19) üzenetére


Keitaro
addikt

Jajj a sport játékok a másik nagy ''kedvenceim''...
Nem akarok megsérteni egy nagy rajongót se, de khmm... és viszik őket mint a cukrot :DDD

Most sok keresztplatformos játék van bejelentve amiben igen nagy az FPS felhozatal, úgyhogy a PS-re is lesz egy tonna, de kevés közöttük a húzónév. A Resistance is csak azért volt az valsz, mert egyszerűen nem volt semmi amit fel lehetett volna mutatni. X-boxról meg mindenkinek a HALO vagy GoW jut eszébe. Nem akarom minősíteni, sosem játszottam vele, csak furcsának tartom :)
És azt is viszik mint a cukrot.

(#22) Dare2Live válasza rudi (#18) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

föleg miután a legutolsó honapban is messze több X360 fogyott mint PS3. Egyelőre még mindig úgy néz ki, hogy nem az X360at hanem a PS3at kell temetni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#23) Parci válasza Dare2Live (#22) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

We'll see...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24) Dare2Live válasza Parci (#23) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ezmár egy jó féléves rigmusod...

egyébként is X360 elönye PS3al szemben amiota mgejelent PS3 azota is csak nő és nő minden honapban több X360kel el mint PS3, folyamat jol meglátjuk, hogy egyre csak nyilik az ollo. :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#25) Parci válasza Dare2Live (#24) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hihetetlen mód nem akarok ám se meggyőzni senkit, se úgy csinálni, mintha érdemben vitatkoznék a kérdésről - nincs mit rajta. az dönt, h ki és mire használja a konzolt, és annak megfelelően azt veszi, ami neki tetszik.

nekem a ps3 kell, azért vettem azt. egy másik dolog, h lelkendezek érte a blogomban, és h hagyom magam imádni. úgy amúgy a ph-s fórumozók nagy százalékával ellentétben semmiféle ''fan'' nem vagyok, nincs és nem is lesz kötődésem egy márkához, akkor veszek meg egy terméket, ha azt jónak tartom. és ha már megvettem, mert jó, akkor hagyom magam beleszeretni, örülni neki. de lehet, h két év múlva épp egy canon slr lesz az, vagy mittomén.

és mint ezerötszázszor leírtam, valszeg jobban képben vagyok a tényleges piaci helyzettel és a melyik-konzol-hol-és-mit kérdéssel, mint sokan mások. akik vmiért nem bírják elviselni, h a saját blogomban úgy vagyok jópofa, ahogy nem szégyellem.

tehát, utoljára: ps3 powwwaaaaaaaa!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26) eddie303


eddie303
őstag

Ugy latom, Parci, talal az izlesunk :)
Mondjuk Okami-t nem neztem meg, de a ket God of War-t vegigvittem mar, ICO es SotC is folyamatban :) Igaz, csak ps2-n. God of War-ok vegen szamitsal az ideges gombnyomogatasra, nekem eleg nehezen sikerult megcsinalni. Es a GoW1-ben csinald meg a Harpy Fountain nevezetu glitchet, fel ora vonyitas, de utana mindent fel lehet fejleszteni :) (Az a lenyege, hogy Pandora templomaban meg elegge az elejen a resznek lesz egy letra fel a hegyoldalra, es egy harpia azon a helyen. A harpiat meg kell bokni R1-gyel, hogy szeduljon el, majd fel kell taszitani a letran, ott elkezd paradesan meghalni egymasutan vegtelenszer, es ontja a red orbokat. 30-40 perc alatt kigyul a 60000 es akkor adjad neki, Ilus :D meg 10 perc, amig mindenbe belenyomod a red orb-okat, utana mar szinte god of warnak szamitasz :D)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#27) Dare2Live válasza Parci (#25) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ja értem jobban tisztába vagy a piaci helyzettel mint én....

Nemadok neked linkeket eladási számokrol.
Fölösleges.
Ordítsd csak:
ps3 powwwaaaaaaaa!

és közbe mondogasd: nem vgyok fan, nem vagyok fan. (De azért ''hagyod magad beleszeretni''.)


részemröl kiszáltam ez egy FAN blog, semmi baj nincs vele, de egy csöppet se több ennél.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#28) anaqer


anaqer
veterán

Azért csak így teljesen a partvonalról, de ez a

''kb minden boksz parás'' dolog

nem tudom, mennyire állja meg még a helyét [link] után... kérdés ugye, hogy az új verzióból mennyi került már hungarisztánba. És valahol sufniszagú is, persze, de tekintve hogy ősszel úgyis jön a Falcon, butus dolognak tűnik ez a hw fikázás.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29) Renwick válasza Dare2Live (#24) üzenetére


Renwick
őstag

Hm, az USA-ban mintha most épp ennek az ellenkezője zajlana (lásd itt: [link]), bár augusztusban mindkét cég árat csökkentett, ami kicsit megkavarja a paklit... ;)

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#30) Thrawn válasza Renwick (#29) üzenetére


Thrawn
félisten

Milyen szépen fogy a Wii :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#31) Renwick válasza Thrawn (#30) üzenetére


Renwick
őstag

Igen, nem is értem hogyan/miért... :DDD ;)

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#32) Parci válasza Dare2Live (#27) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bocsi, de amit írsz, azt bátran mondhatnád 15 éves fanboy-oknak, de nekem nem. pont. akár elhiszed, akár nem. szerinted miért a blogomban van csak a lelkendezés, és miért ilyen stílusban? hidd el, ha fanboy lennék, a ph-n is ez ömlene, megvan a hatalmam rá.

sürgősen vegyél vissza, ezen a ponton az már nem vicces, amit te írsz.

sosem állítottam, hogy objektív véleményt mondok, hogy reális véleményt mondok, hogy higgadt véleményt mondok. blogok, vazz. azt pedig hadd tegyem egészen úgy, ahogy nekem jól esik! nézd meg a lelkizős-nyafogós postokat, vagy az utazós postokat is, biztos azok sem mutatják eléggé objektíven az AMD eladási statisztikáit.

B L O G... comprende?!

:((( :((( :((( :((( :((( :((( :((( :((( :((( :((( :((( :((( :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33) Renwick


Renwick
őstag

Ezt most találtam, asszem mindent megmagyaráz: [link] :C

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#34) Keitaro válasza Renwick (#33) üzenetére


Keitaro
addikt

Ez nagyon off: szoktál te aludni is? :DDD

(#35) Renwick válasza Keitaro (#34) üzenetére


Renwick
őstag

Jaj, mer' egyszer 1:30-kor postoltam? :P

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#36) rudi válasza Dare2Live (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

Azt vedd ám figyelembe, hogy ez az olló egyre lassabban nyílik, sőt. Az Xbox 360 messze legerősebb piaca az amerikai és ott éppen most van közel egálban az eladás a PS3-mal (Renwick linkelte is), szóval ott sem nyílik már tovább az az olló (japánban pl. már régóta nem, mert az meg a PS fő piaca).

Amit én linkelek, az a világszintű viszony [link]. Az Xbox 360 és PS3 eladási grafikonjának nagyjából egyforma a meredeksége, vagyis egálban vannak az eladási számok.

Itt vannak külön:
japán viszonyok [link],
amerikai viszonyok [link],
többiek [link].

Persze, azt nem szabad elfelejteni, hogy az Xbox 360 játékoknak több mint kétszer annyi potenciális vásárlója van mint a PS3-asoknak, és konzol vonalon a játékeladás a meghatározó a bevétel szempontjából. DE! most éppen maximálisan érvényes Parci bármilyen régi rigmusa ''We'll see...'' Az idei karácsonyi szezon után valószínűleg meg lehet már mondani, hogy elég volt-e az Xbox 360-nak az egy éves előny a PS3-hoz képest a rövid távú vezetés megszerzéséhez. Hogy hosszú távon, a konzolok tervezett élettartamában mi lesz a jellemző, az szerintem jövő karácsony után fog körvonalazódni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#37) rudi válasza rudi (#36) üzenetére


rudi
nagyúr

Hogy teljes legyen a kép, szoftveres adatok, bár elég rendezetlenek és csak a toplistás játékokról:
Xbox 360 [link]
PS3 [link]
Wii [link]

Több Wii Play ment el mint Gears of War, és az új Zelada is üt majdnem mindent, ami boxos :) A PS3 tányleg csehül áll, bár most a Motorstorm bundlevel biztosan beindulnak. Aki temetné a Sony-t, annak itt a PS2 eladások [link] 10 milla fölötti top4-esekkel :DDD

Mégis hibás volt az Xbox 360-as toplista tippem. A fentiek szerint: 1 sport, 1 bunyós, 1 rpg, 1 akció kaland, 1 TPS és 5 FPS.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) Keitaro válasza Renwick (#35) üzenetére


Keitaro
addikt

Á az fel se tűnik errefelé, de hogy utána 7.xxkor is az már igen :DDD

(#39) Keitaro válasza rudi (#37) üzenetére


Keitaro
addikt

Kicsit keverem a Wii Play vagy a Wii sports a bundle a Wii-hez? Zeldát meg vitték mint a cukrot, mert húzónév és lássuk be az első x hónapban nekik se igazán volt más.

Nem gondoltam volna, hogy a GTA-t ennyire viszik PS2-n O.o

u.i.: akkor csak a fele fps :))

(#40) rudi válasza Keitaro (#39) üzenetére


rudi
nagyúr

A Sports a bundle, de az egyik legmókásabb game is egyben. Szerintem magában szintén átlépte volna a 4 millás határt. Az első hónapokban egyik konzolhoz sem volt túl sok game, szerintem ez normális.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) Dewla válasza rudi (#40) üzenetére


Dewla
csendes tag

Wii Play-t csalás beleszámolni, mert sokan csak a kontroller miatt veszik...

Egyébként Bioshock elég bika tényleg X360-on..

Mellesleg ott van az X mellett a PS2 is, GOW 1-2-t végigvittem, Okamival valahol a végefele járok, most FF XII van terítéken, Guitar Hero 1-2, és 80's óriási király.

Shadow of the Colossus-al kapcsolatban lenne kérdésem. Az első két nagyot már lenyomtam, és még mindig nem értem mi a jó a játékban. Bennem van a hiba, vagy később más lesz és erőltessem tovább?

'' Everybody be cool, you be cool! ''-From Dusk Till Dawn

(#42) bwoay válasza Dewla (#41) üzenetére


bwoay
nagyúr

én is az első 2 colossinál tartok,
de számomra (főleg GoW 1 és 2 után) azért nem okoz élvezetet,
mert egyszerűen sajnálom leöldösni őket.
Amúgy fantasztikus hangulata van, meg óriás terek szépen kivitelezve
(ugye GoW könnyen látványosabb, mert ott fix a kamera),
de miért öljek meg valakit, aki nekem sosem ártott,
ráadásul néz rám a boci szemeivel, és ha beledöföm a kardot,
még fájdalmasan fel is üvölt...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#43) bwoay


bwoay
nagyúr

Azért az vicces, hogy sokaknak a játékélményt az is fokozza,
hogy a ''rivális'' gépet mennyire lehet szapulni, illetve az adott játék
mennyire élvez exkluzivitást az adott konzolon.
Nekem a PS2 mellett x360-on vam, mert a PS3 nem tetszik.
Egyszerű az oka: nem vagyok elájulva még a jelenlegi játékfelhozataltól sem.
A boxom lassan egy éve megvan, azóta játszom rajta,
(akkoriban a PS3 max szürkén jött be az országba).
Viszont mikor leülök a GoW (ezúttal Gears of War) vagy a Lost Planet elé,
akkor simán csak élvezem a játékot, és nem arra gondolok,
hogy ebből a PS3 tulajok kimaradnak, vagy hogy a Resistance nem ilyen jó.
Kérdés: miért kell kontrasztosítani azzal,
hogy az egyik gép dícsérete mellett
muszáj lehúzni/temetni/nem létezővé nyilvánítani a másikat?

Senki nem tud örülni a sajátjának anélkül,
hogy a szomszéd tehenének a halálát kívánná?

Megjegyzem: majd ha lesz rezgés a PS3 kontrollerekben,
kijön a gép kisebb, meg remélhetőleg mutatósabb változata,
és megjelenik a God of War 3,
akkor feltehetőleg én is beszerzem a Sony masináját.
Addig viszont hol érdekel, mennyire fogy, mennyire sikeres?
a boxra meg hatványozottan igaz ugyanez: miért foglalkoznék vele,
hogy a világ túlsó felén, vagy akár a szomszédban mennyire sikeres?
Nálam az, és más nem számít. Ez nem csapatjáték, ahol szurkolnom kellene
valamelyik oldalnak. Egyedül az fontos,
hogy nekem kellemes perceket szerez, statisztikákkal nem foglalkozom,
elvégre a microsoft nekem kurvára nem pajtásom,
magasról leszarom, mennyire megy jól/rosszul a szekerük.
Annyi jó játék még minden bizonnyal meg fog jelenni a gépre,
amennyivel én évekre le tudom kötni magam (pláne PS2 és PSP mellett),
szóval ennyi, köszönöm, megvagyok.



[Szerkesztve]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#44) Dewla válasza bwoay (#43) üzenetére


Dewla
csendes tag

bwoay, 100% agreed!!! Jobban magam sem tudtam volna összefoglalni !!

(colossusban ez nekem sem tetszik...tényleg szenvednek szegények, pedig nem is ártottak)

'' Everybody be cool, you be cool! ''-From Dusk Till Dawn

(#45) Lejszi


Lejszi
senior tag

honnan tudnek playstation boritot letolteni a netrol?

help :F

(#46) VaMik


VaMik
tag

Srácok én elég sok PS játékot kiírtam mostanában. Valamelyik megy a konzolon, valamelyik meg nem. Nem tudom mi lehet az oka. Az emulátoron pedig szinte mindegyik fut. Ha valaki jártas a témában segítsen nekem. :R

(#47) lorcsi


lorcsi
veterán

xboxot láttam a médiás újságban 30ezer körül, ez aztán az áresés :Y

ps3-nál is lehetne hasonló mértékű :))

[ Szerkesztve ]

(#48) VaMik


VaMik
tag

Srácok, tudja valamelyikőtök hogy lehet megkölönböztetni egy PAL-os PSX játékot egy NTSC-stől. Vannak olyan tulajdonságok a file struktúrában vagy valahol amiből tutira rá lehet jönni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.