Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #39306496


#39306496
törölt tag

Itt Győrbe detto, fűszerezve a kutyák megbolondulásával.

(#2) sanyixXx válasza #39306496 (#1) üzenetére


sanyixXx
senior tag

a bugyidba bele

ej, ezen megakadt a szemem. otthon lazábban öltözködsz? :DDD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#3) fekeandras


fekeandras
őstag

Ahh ne is mond.1000 dolgot kéne csinálnom a ház körül de egyszerűen az idő nem engedi.Legalább hétvégére lehetett volna egy picit jobb idő... :(((

(#4) tkazmer válasza fekeandras (#3) üzenetére


tkazmer
addikt

hasonlóképp :(

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#5) gabor85 válasza tkazmer (#4) üzenetére


gabor85
őstag

nálunk is. fűnyírással pölö nem is lehet mit kezdeni, mert mire mgszárad a fű, elkezd újra esni. nem kásást akarok én vazze :((

(#6) Thunderzolee

"mordori sötétség"
Hmm... ezt nagyon szépen mondtad. :K :C

Elő is keresem a Gyűrűk ura sorozatot, kéne időt szakítani rá, ismerek is valakit, aki még nem látta, de megnézné. Jövő hétre, ha marad a rosszidő, vasárnapra meg is van az egész napos program. (3 bővített változat egymás után...) Köszi a tippet. :R

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7) twollah válasza gabor85 (#5) üzenetére


twollah
nagyúr

Plusz a fu ugy no, mint a bolond gomba.

(#8) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Nekem is nagyon elegem van ebből az időből. Sehova nem lehet elmenni anélkül, hogy szarrá ne ázna az ember... Rohadjon meg Medárd meg az aznapi jóslat. Ha jól emlékszem esett aznap.

Harrrr!!!!

(#10) tkazmer válasza Kalandor (#9) üzenetére


tkazmer
addikt

a medárdos mondás már nem egy mai darab, és kell, hogy legyen valami alapja, hiszen csak úgy miért találnának ki ilyesmit. tehát a múltban, a régmúltban is volt hasonló.
ergo a dolognak semmi köze az éghajlatváltozáshoz. egyszerűen most esik az eső. 10 év vagy 20 év múlva meg megint olyan lesz, mint amilyen néhány éve volt.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#11) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

nem lehetne ezt valahogy átlagoltan. Dehogynem, de úgylátszik rendszerváltás volt odafent is.

(#13) #65675776 válasza Kalandor (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Amit az ember befolyásol, az a természetes éghajlatváltozáshoz képest túró. Még mindig az utolsó jégkorszakból megy kifelé ez a bolygó, semmi meglepő nincs azon, hogy melegszik a légkör. Az utóbbi 20-25 évben a teljes légkör kemény 0,2°C-kal melegedett fel, a sokat emlegetett 4-8°C-ok csak az urbanizált területekre érvényesek, elvégre földfelszíni hőmérsékletmérést csak ott végeznek...

(#14) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Ne nyavalyogjatok, ez a változékony időjárás most éppen a kajátokat menti meg. :) (A jelentősebb jégesők kivételével persze.) Még mindig nem esett egyébként eleget sok mezőgazdasági területen, meg úgy általában is, a honi átlagos csapadék elég kevés. Nálunk pl. kb. 40 mm csapadékhiány volt, azaz a föld 40 centiig csont. Éppen csak azt a réteget áztatta át, a mélyebben elhelyezkedő gyökerekhez alig jutott többlet, csak amit én locsolok a kútból.

Házikerti szempontból, ahol van kút, ez az idei elég ideális időjárás. Tavasszal kis aszály, a kórokozók nem szaporodnak, permetezni is alig kell; az utolsó pillanatban pedig kellő mennyiségű eső jön, de nem állandó jelleggel, hanem megszakításokkal, így a permetezéseket be tudom iktatni. Soha ilyen olcsón még nem jöttem ki a kertben.

Más kérdés, hogy a tavaszi aratású gabonát szinte teljesen tönkretette a szárazság.

[ Szerkesztve ]

(#15) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az özönvíz esőzések előtt pedig a másik nagy kedvencem ment egy hónapig: hétköznap gatyarohasztó meleg, hétvégén, amikor ráérne az ember, eső...

(#16) biker


biker
nagyúr

ma délben nálunk ez volt:


Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#17) gabor85


gabor85
őstag

Meg aztán olvastam egy régebbi általános előrejelzést az időjárásról, és ez eddig úgy néz ki bejött.: ritkább lesz a hosszú ideig tartó "csendes eső", inkább rövid, de csapadékmennyiségben és intenzitásban aktívabb. Szóval az egész rövidebb idő alaltt zajlik le. :U

(#18) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

engem ez kikészít napok óta zuhog,a múltkori jég is brutális volt:S
hát mien nyár ez?:S

(#19) Parci válasza Crystalheart (#14) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a kaját igen, de a bort éppen most vágja haza... ;] :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20) Sárpac válasza tkazmer (#10) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Van alapja igen Medárd napján már majdnem a csúcsmagasságban jár a nap a Föld északi féltekén, ha ebben az időszakban Medárd +-1hétben hideg levegő áramlik a térségbe az majdnem biztos, hogy bent is ragad és mediterrán ciklon kialakulásához vezet. Ennek oka Földközi Tenger, az Alpok és a Kárpátok alacsony légnyomású levegője.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#21) Lenry válasza Crystalheart (#14) üzenetére


Lenry
félisten

jaja... nálunk (dél-alföld, duna-tisza köze) már kezdődtek az egyeztetések a vízügyisekkel, hogy engedélyezzék, hogy a DVCS-ből locsolhassunk, különben idén nem lesz kukorica
most utánpótol a természet...

egyébként tényleg csinálhatná cseppet diszkrétebben, mert ma mamától hazáig (ami egy egész utcányi távot jelent) végig átlag 20 centis vízben gázoltam, még jó hogy papucsban voltam, meg rövidnadrágban

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) Crystalheart válasza Parci (#19) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem feltétlen, hacsak nem esik/esett jég, hiszen még van esély sok napsütésre. :) Nálunk pl. eddig csodás a szőlő. Ha nem restek permetezni peronoszpóra ellen, semmi gond nem lehet - hangsúlyozom, ha még jön később a megszokott mértékű napsütés, máskülönben elég savanyú lesz a termés.

(#23) tildy


tildy
nagyúr

Nem tudom, jó-e ez a zuhi, régen ezeket mifelénk lokális hőzuhinak mondták, igaz akkor nappal piszok meleg volt, és 2-3 körül kezdődött a csihi-puhi.
Node idén legalább jóóó sok szőlő van, legalábbis otthon:)

Amúgy imádom ezt az időt, és a héten egyszer sem áztam sz.rrá, pedig még suliba is kimozdultam. Imádom, hogy zuhog, mintha dézsából öntenék, hogy Péter gurigatja a hordókat, és mikor csattannak... Nos csodállom ezt az időjárást, és utálom a csendes esőt. Ez mozgalmas, látványos, és bár egy időben féltem a villámoktól - egyik párom nagyapja úgy halt meg, belecsapott ablakon át a villám (Ablak = kinn állt az istállóban, ablakon nem volt üveg, csak keret )- de mostanában megint a kedvenceim.
Ja és végre kevésbé van meleg, igaz a páratartalom.....

Ja és idén Medárdkor nem volt eső. Legalábbis Budapesten nem.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) Parci válasza Crystalheart (#22) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sajnos sopronban és villányban is brutális pusztítást végzett már a jég, pedig hol van még az év vége! a weninger pincészet szőlőjének a 80%-át letarolta az egyik szupercella, állítólag úgy néznek ki, mint drezda a bombázás után. de villányban is mindenki panaszkodott, pusztított a jég rendesen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25) zsid válasza Parci (#24) üzenetére


zsid
senior tag

Hegyalján is mindig panaszkodnak a szőlőtermesztők,az állam mindig kárpótolja őket, minden év nyereséges...
Nekem abból van elegem,hogy akármikor úgy alszok el a kamionban,hogy le van engedve az ablak,mindig arra kelek,hogy ömlik be a víz...

<tRucKdriFteR>

(#26) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

nem hiszem el..nálunk már napok óta zuhogott
megállás nélkül
ma végre napos délelőtt
és most indulnék korizbi és tessék
már megint:S

(#27) proof88 válasza tildy (#23) üzenetére


proof88
addikt

csodállod? :D

[ Szerkesztve ]

(#28) Borify Péter válasza Borify Péter (#26) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

na most elállt,de ha most elállt és kisütött anap?
bízhatok e benne,h nem ázok el,ha elmegyek messze korizni?
áhh...ezt nem lehet kibírni
tönkretette már az ember a föld éghajlatát:(

(#29) Wolverine válasza Parci (#19) üzenetére


Wolverine
félisten

Nemcsak azt. Ma buszoztam vissza Szhelyről BP-re - rengeteg olyan gabonatáblát láttam, ahol a kalászok fele feküdt... Az learathatatlan. (viszont nem tudom megmondani, melyik gabona lehetett - bár a hírek szerint a búzára panaszkodnak...)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#30) tildy válasza proof88 (#27) üzenetére


tildy
nagyúr

Ó je, remélem majd a hoygba meg a mitnjeimbe is belekötsz :P (Direkt írtam így. ) Egyébként elbactam tény, figyelmetlen voltam elismerem, máskor majd 10-es Operával átnézetem.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31) Orsee81


Orsee81
csendes tag

ehh...nálunk is...épp most is szakad:-(

A legnehezebb dolog a világon tudni, hogyan kell valamit jól csinálni és szó nélkül végignézni, ahogy valaki rosszul csinálja.

(#32) Tomate


Tomate
veterán

Én nem voltam itthon pénteken, de volt egy nagy villám ami becsapott itt valamibe. Azóta nincs vezetékes net és a szomszédokban meghaltak a tv-k. Szerencsére nálunk semmi. (csúnya lett volna elmegy 3k-nyi tv, meg 3k-nyi szgép) Szal erősen húzogatom ki a konnektorból a cuccokat. Most is dörög... :(

(#33) proof88 válasza tildy (#30) üzenetére


proof88
addikt

Ha direkt írtad így, akkor nincs gond! :)
Firefoxba is van hejesíráss-elennőrző! ;]

[ Szerkesztve ]

(#34) Crystalheart válasza Borify Péter (#26) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Itt megnézheted, hogy hogy áll az eső. A felső legördülő menüben pedig van egy többé-kevésbé megbízható csapadék-előrejelzés és európai felhőkép is. Pár órára előre egész jól be lehet vele lőni, van-e esély az esőre a térségben.

(#35) Crystalheart válasza Wolverine (#29) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Ma buszoztam vissza Szhelyről BP-re - rengeteg olyan gabonatáblát láttam, ahol a kalászok fele feküdt... Az learathatatlan."

A vicc, hogy kaszával még menne.

(#36) Lenry válasza Crystalheart (#35) üzenetére


Lenry
félisten

hülye demagóg szar leszek, de azt kell hogy mondjam, hogy igazából ember is volna rá... :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37) tildy válasza proof88 (#33) üzenetére


tildy
nagyúr

FF nem az én emberem :D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#38) Vladi


Vladi
nagyúr

Globális éghajlatváltozás. :(
Szabolcs megyét kétszer verte szét a jég 2 hét alatt. Először mindent elvert, utána ami megmaradt.
Egyik ismerősöm műhelyéről a hullámpala tetőt áttette a szomszédba. :Y :(((

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#39) fekeandras válasza twollah (#7) üzenetére


fekeandras
őstag

És milyen szépen kizöldült!Nem égette ki a nap ahogy szokta + csapadék is volt rá bőségesen.Így már értem Angliában miért zöld annyira minden növény. :)

#31: Mennyire igaz az aláírásod... :)

[ Szerkesztve ]

(#40) Crystalheart válasza fekeandras (#39) üzenetére


Crystalheart
senior tag

És miért csak üvegházban van paradicsomuk. Már ha néha van. :D

A durva inkább az, hogy mondjuk a verőfényes Floridában mennyi zsé kell ahhoz, hogy mindenkinek frissen nyírt, rikító zöld füve legyen...

(#41) Crystalheart válasza Vladi (#38) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem az egész megyét, láttam a jelenséget térképen, csak keresztülszántott két egybeeső csíkot :) Persze, akit éppen elért, azon nem segít.

Régen is megesett az ilyen gyakori jégeső, csak globalizáció híján olyankor éheztek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.