Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sti10p


sti10p
senior tag

Godolom jó cikk, bár nem olvastam végig. Azért írok mert szerintem jó lenne egy ilyen összefoglaló Notebook témában is.

XY

(#2) luw2win


luw2win
őstag

Leírtad a processzornál, hogy 100-200mhz-ért ne adjunk ki pénzt, mert nem hogy annyi gyorsulást, meg kb 2perc tuningal elérhető ez a mhz szám.
Akkor

FullHD lejátszó-gép, régebbi játékok futatása, irodai használat:
AMD Athlon II X2 240 2.80Ghz AM3 BOKSZ 13k

Következő szint:
Irodai gép office alkalmazások futtatásához, HD filmek lejátszásához...stb stb
AMD Athlon II X2 245 2.90Ghz AM3 BOX 15k

Gyak most 2ezer forintot adtunk 100mhz-ért. Akkor inkább egy 250-eset kellett volna beletenni. Most ez nagyon szőrözés de észrevettem.

Az írás amúgy nagyon jó, minden területet lefed, gratulálok hogy így összeszedted, és megosztottad velünk :R

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#3) agemate válasza luw2win (#2) üzenetére


agemate
addikt

Köszönöm az észrevételt, javítva! :)

(#4) LackoMester


LackoMester
addikt

Elismerésem az írásért. :R 1-2 dologban nem adok igazat, de nemakor szöszmötölni ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#5) joi29


joi29
őstag

Igazán jó kis írás, kezdő kis hardver mugliknak kötelező,
hogy ne keverjék Gizikét a gőzekével. :K

(#6) z00li


z00li
senior tag

Jó kis cikk lett. Grat. :C

(#7) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

Jó cikk, de azért azt nem jelenteném ki, hogy a HD3200 és társai, valamint az Intel HD graphics alkalmatlan lenne játékra.

Inkább úgy fogalmaznék, hogy alacsony részletességgel és felbontással meg lehet próbálgatni akár a mai neveket is. Régebbiekkel meg jól elvannak.

Valamint kis finomhangolással akár a gyári teljesítményük kétszeresét is ki lehet hajtani belőlük gond nélkül, akkor pedig már kis részletességet is lehet adni. Ebben tudok trükkökkel segíteni az érdeklődőknek. Írjanak pm-et.

Természetesen aki főként játékra veszi a gépet , az vegyen VGA-t is bele.

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#8) baraksumoron válasza agemate (#3) üzenetére


baraksumoron
csendes tag

agamate
Nagyon lassul a rendszer ha én új gépet veszek és a régi ide-s vinyót teszem az új rendszer alá?
Mert van egy 160gb-os ide vincsi és azt szeretném az új rendszer alá tenni.
Illetve hogy összehasonlítva a windows 7 alatti merevlemezes tesztnél a samu vinyóm ami 400gb sata2-es 5.9 pont kapot ez a 160 gb ide vincsi pedig 5.7, tehát itt én nem látok sok különbséget. :F

(#9) master90


master90
aktív tag

jó összefoglalás az ebereknek hogy mit is érdemes meg venni!
jó cikk :R

ne csak nézz láss is

(#10) pechman8


pechman8
aktív tag

Nos elolvasva a cikket azt gondolom nagyon is jó írás. Arra is gondolok, hogy ilyen cikket nagyon nehéz írni, mivel többé kevésbé mindenkinek megvan a bevált tanácsa arra a kérdésre, hogy milyen hardvert vegyek. Azután ott van még a márkahűség is... tehát érzelmi és tapasztalati oldalról aki akar könnyen találhat fogást az adott tanácsokon. Amiért én jónak találom az írást mert azok a termékek pl: hyperX ram, vagy hyperTX3, vagy tápegység és még sorolhatnám... benne vannak amiket én is joggal ajánlottnak tartok. Az is piros pont, hogy egyszerű közérthető megfogalmazású vagy indoklású egy-egy ajánlás oka. Mert nyilván az egyes paramétereken oldalakat lehetne elvitatkozni... Szerencsére ebbe nem merültél bele.
Szóval megszívlelendő. Aki eszerint épít gépet nem nyúl mellé.
Köszönjük.

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#11) agemate válasza baraksumoron (#8) üzenetére


agemate
addikt

A Windows-élményindex nem sokat ér. 160GB-os vinyód elég lehet új rendszer alá egy darabig, után érdemes cserélni. Játékokat nem húzza vissza, de pl programok betöltődése, office-ban lassabb.

pechman8: köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#12) stevve


stevve
nagyúr

Jó lett az írás. Nagyon összeszedett, rengeteg kutatómunka állhat mögötte de van 1-2 dolog, amit hozzátennék:

Kicsit szúrja a szemem ez a VGA-s résznél: "1024x768: Radeon HD 4670/5670, nVidia GT240". 1024-ben általában nem nagyon éri meg teljes részletességgel és max. beállításokon játszani... akkor már inkább 1280, de akár 1440 is jöhet, csak akkor elfelejtjük az élményjavítókat. szerintem az AA és hasonló mókákat teljesen külön kellene kezelni. Ha így teszünk, akkor bizony az 5670 nem 1024-re degradálódik csupán. Nálam elég sok játék megy még 1680-ban is, de alatta meg szinte biztosan van olyan nem low beállítás, ami élvezhető. szóval nem a maximum beállításokat tenném a középpontba.

"HD 4890. Miért nem írtam oda? A fogyasztása miatt, egy olyan kártya majdnem annyit eszik, mint egy teljes négy magos gép mondjuk HD 5750-el."

Ezen jót derültem, de azért nyilvánvaló túlzás. :)

"Belépőszintű DDR2-es játékgép 1280x1024/1440x900-ra: - VGA: GIGABYTE GV-N450-1GI GTS450 1GB PCIE 34k"

Ennél van jobb, olcsóbb és nem 1 GB-os kártya is. Pont előtte írtad, hogy az 1 GB csak vakítás 1680 alatt. :)

"FullHD lejátszó-gép - VGA: integrált GeForce 8100"

Sajnos a 8100 nem alkalmas erre. Illetve ha nem számít a DXVA, akkor igen, de akkor meg nem egy ideális filmezős gépről beszélünk, mert manapság egy jó (nem drága, nem erős, hanem jó) VGA teljesen leveszi a dekódolást a processzorról. Ez sajnos nem. Minimális segítséget nyújt, de messze áll az ideálistól. :( Másrészt integrált cuccokban csak nV9xxx vagy diszkrét kártya... Filmezésre.

"új játékok kipróbálására low grafikán és alacsony felbontáson - VGA: Integrált HD4200"

Egy HD4200 már szinte egyáltalán nem éri meg az árát, akkor már inkább egy alsó kategóriás 5xxx kártya vagy nV. Új játékokra végképp alkalmatlan, vagyis inkább felesleges. :)

Amúgy csak véletlen vagy állásfoglalás, hogy ATI kártya alig szerepel a konfigokban?

Elnézést, ha kötekedőnek tűnök, nem az a célom, hanem egy ütős cikk, nagyobb hibák nélkül, amit lehet ajánlgatni bárkinek. :R

[ Szerkesztve ]

(#13) agemate válasza stevve (#12) üzenetére


agemate
addikt

"Amúgy csak véletlen vagy állásfoglalás, hogy ATI kártya alig szerepel a konfigokban?"

ATi kártyákat megadtam a felbontásos táblázatnál, a konfigos oldalnál meg ugye a gépek felbontástól függnek, tehát amilyen ATi kártya szerepelt a felbontásos táblázatnál, az nyugodtan beilleszthető az adott felbontásos gépbe, ízlés szerint :)

Azért vannak főként nVidia kártyák a konfigokban, mert véleményem szerint egy HD5750 34k, míg a nála hajszálnyit erősebb GTS450 30k-ért beszerezhető és még fizikszet és Cudát is kap mellé az ember, ráadásul ezekben a kis fermikben is bitangnagy tuning potenciál van.
A másik jellemző páros, az 5850 és az 1GB-os 460, szerintem egyértelműen a GTX-et kell választani, mivel 8-12k-val olcsóbb jelenleg, kb 3-5%-al lassabb (ráadásul DX9/DX10-ben sokszor veri az 5850-et), és ott a fiziksz, Cuda. A PhysX igaz nem nagy dolog, de látványos lehet, feldobhatja a játékot bőven, már amelyik támogatja.
Tavasszal és nyár elején például csak ATi kártyákat ajánlottunk a topikban, mivel az nVidia le volt maradva, mint a borravaló. Csak azokkal a kazán 470/480-al hülyítették a népet. Amióta megjelent a 460, 450, megváltozott a helyzet. Szerintem.

A többi észrevételedet is olvastam, amelyikkel egyetértek, javítottam :)

[ Szerkesztve ]

(#14) PetAd


PetAd
tag

Pár észrevétel:
"Középkategóriás játékgépbe egy két magos Phenom vagy egy négy magos Athlon helyett sokkal jobb választás az i3-530, mivel ugye négy szálon számol, valamint nagyon keveset fogyaszt, energiatakarékos." A négy magos Athlon is 4 szálon dolgozik.
"Az i7-es processzorok gyakorlatilag olyan i5-ösok, amik támogatják a HT technológiát, tehát a fizika négy mag mellé társul még négy logikai, így négy szálon képes dolgozni. Nagy tuning potenciál jellemzi továbbá." 4mag+HT = 8 szál

Jó kis cikk lett :R

(#15) KG.


KG.
tag

Jóó cikk lett :C , pár apró hida: "i7 HT-el 4 szálon képes dolgozni", HT-el együtt az már 8szál :K , "6magos i7 975 200k-ért", az inkább i7 980 lenne, és inkább 250k- mint 200k, ettől függetlenül nagyot tetszett az írásod!

[ Szerkesztve ]

Ha érdeklődsz valamelyik termékem iránt, írd le melyik hirdetésre hivatkozol!, nem vagyok gondolatolvasó hogy kitaláljam!

(#16) agemate


agemate
addikt

Köszönöm az észrevételeket, kritikákat, amit úgy ítéltem meg, javítottam!
Köszönöm továbbá az elismeréseket is!

Most megyek Metro-zni, aztán jövök és reagálok az újabb hsz-ekre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#17) stevenson


stevenson
csendes tag

Kis segítséget szeretnék kérni, gépújítás előtt állok, jelenlegi konfigom ASUS M2N-SLI, Galaxy 9600GT 512MB OC, AMD Athlon x2 6000+, 2x2GB DDR2-800 Kingston RAM, LG DVD író, meg 2db SATA2-es HDD (160-as Samu, meg 250-es WD)
a kérdés az, hogy a jelenlegi kb 3-4 éves Chieftec tápom (350W) bírná-e még a dolgot, ha a vga-t lecserélném egy Gigabyte GTS450-esre (1GB DDR5), illetve a procit egy Phenom II x4 945-re (igen az alaplap vinné, új bios-al legalábbis, asus oldalán a cpu support listában ez pont szerepel), a régi vga nem kerülne be plussz kártyának az sli ellenére sem (tudom be lehetne állítani úgyis hogy csak physx-el foglalkozzon, de a fogyasztás lefaragása érdekében ez nem fog megtörténni)
Szóval bírná még az öreg chifi, vagy csere egy nagyobb tesóra szerintetek (mint ahogy azt én sejtem is, de hátha alapon még azért bírná)?

A választ előre is kössz :)

How many people can read hex if only you and dead people can read hex?

(#18) stevve válasza agemate (#13) üzenetére


stevve
nagyúr

Ok, köszi a kiegészítő infót és a megfontolást! :R Valóban remek lett a cikk, második olvasatra is! :C

(#19) agemate válasza stevenson (#17) üzenetére


agemate
addikt

Bírnia kell, de azért nézesd át egy hozzáértővel! :)
Valamint azt is jó lenne tudni, pontosan milyen típusú a táp.

Prociból vagy 925, vagy 955.

stevve: Én meg köszönöm még egyszer! :R Szeretem, ha ilyen hozzászólásokat kapok, jó rájönni a hibára és kijavítani, legyen az nyelvi, szakmai, vagy esetleg olyan, amivel én is egyetértek, csak az ellenkezőjét írtam le, mert éjszaka is dolgoztam a cikken :)

[ Szerkesztve ]

(#20) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jó cikk lett kezdőknek, illetve olyanoknak, akik régóta nem követik az ipar fejleményeit, és le vannak maradva, de némi tudással azért rendelkeznek.

Nem semmi meló lehetett ezt megírni, gratulálok! :R

(#21) stevve válasza agemate (#19) üzenetére


stevve
nagyúr

Jó kis éjji írogatás... ismerős. :D

(#22) 14adam


14adam
addikt

"A tápegység hatásfoka megadja, hogy a hálózatból felvett áram hány százalékát képes stabilan a rendszernek szolgáltatnia."

Ez kicsit kacifántosra sikeredet.
A hatásfok az-az amit a táp elfűt miközbe alakítja át a 220v-ból a 12v meg 5v... Minél nagyobb a táp hatásfoka annál kevesebb ez a hő és a gép ezért kevesebbet eszik.
Egy jó táp 85%-os hatásfokkal dolgozik. Ez annyit jelent ha a konnektorba bedugod a fogyasztásmérőt ott mondjuk mér 300w-t. 300*0.85= 255w. A 255w az azt jelenti,hogy táptól ennyit kér a gép és a táp elfűti azt a maradék 45w-ot

De remek cikk,még nem értem a végére :R

(#23) stevenson válasza agemate (#19) üzenetére


stevenson
csendes tag

köszi a gyors választ, a táp pontosabban egy Chieftec GPS-350EB-101A, hozzáértővel át lesz nézetve
a procit pedig mire érted? 955 nincs a support listában pl :) a 925-ös az meg 2.8-as de ha ugyanannyit fogyaszt mint a 3.0Ghz-es akkor már inkább azt (overclock nem az esetem, max ha gyárilag van túlhúzva (lásd jelenlegi vga-m))

How many people can read hex if only you and dead people can read hex?

(#24) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Gratula! :C

Nagyon jó cikk. Írj egyet Őszi Laptop Ajánló címen is! :D

(#25) agemate válasza 14adam (#22) üzenetére


agemate
addikt

Tudom én ezt, de így egyszerűbb :)

stevenson: Akkor jó a 945, a táppal kapcsolatban kérdezd 14adam-ot, de azt hiszem ez a régi GPS széria, nem a legjobb a hatásfok sem.

[ Szerkesztve ]

(#26) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Jó lett a cikk grat!

(#27) 14adam válasza stevenson (#23) üzenetére


14adam
addikt

EB,AB,AA,BB ezek mind a régi szériás gps-ek. Nézesd át mert érdemes. Vinnie kéne a gépedet tuningolva is

(#28) Robez88


Robez88
tag

Szia agemate!

Gratulálok a cikkhez, nagyon jó lett, leköti a figyelmemet még annak ellenére is, hogy minden nap olvasom a topic-ot! :)) :R

Egy-két javítás:
Konfigok felhasználsái terület alapján A 10. oldalcím!
Tuningos - többkártyás Intel játékgép 1920x1200 vagy efölötti felbontáshoz, estrém fps-ekhez:

[ Szerkesztve ]

(#29) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Perfect cikk. Hasonló az én gépem is (1600*1050). Ja merthogy ebben a topicban segítettek ;] :C

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#30) Foo


Foo
tag

nagyon jó cikk, köszönöm szépen! :R

(#31) Sanyix


Sanyix
őstag

"Tévhit, miszerint az AMD megbízhatatlan processzorokat gyárt. Valóban, régebben egy-két típus tényleg instabil volt, leégett, fagyott vele a gép, stb."

Marhaság, soha nem volt ilyen. Ha fagyott a gép, nem a procitól fagyott. A leégés meg akkor volt amikor kikapcsolták az alaplapi hővédelmet, és levették a prociról a hűtőt ;) így az is eléggé irreális dolog, és ez jó régen volt (nekem a k8-as alapú x2-ről már esett le egész hűtő, bordástul (széttört az alaplap lefogatókerete), bebootolt a vista majd le is állítottam szabályosan, semmi baj nem volt :D.

Emléxem amikor az intel fanboy nekem is monda hogy az amd fagy, akkor volt már a 2. amd procim volt (750 duron után 2500+ os athlon xp, és hát 1 kezemen meg tudtam számolni hányszor fagytak, sőt még arra is emléxem mitől (egy kékhalál bugos hangkártya drivertől, 4 db tuningnál míg meg találtam az órajelhez illő feszt :D).

"Új rendszerbe IDE-s merevlemezt tenni nem igen jó ötlet, borzasztóan alacsony sebessége miatt."

Egyáltalán nem lassú, az a satás 3gb/sec elméleti átviteli nagyon szépen hangzik, kár hogy rendes olvasásnál a vinyók 100 mbyte/sec körül tudnak tanyázni, ami még böven benne van az ide sávszélességben, sata max a cache-ből olvasáskor jelent többet, és tekintve hogy egy mai vinyó általában 32mb-s cachel van ellátva, egy a másodperc tört részéig jelent pluszt...
Még ma is az van, hogy satára azért érdemes csak cserélni, mert kényelmesebb, kisebb a kábel, és 1 eszközhöz 1 kábel megy, nem kell csavargatni.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#32) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Jó cikk lett!! És nagyon örültem, hogy benne volt a GTX 460 ;]

PS4

(#33) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Jó a cikk, sok munka volt vele. :) Végignyálazom. :R

Don't Tread On Me

(#34) Boxi88


Boxi88
őstag

az alaplapokról oldalon ahol a 775-ös foglalat át van húzva, én az "AMD sAM2+" is áthúznám, olyan sem érdemes már venni,de amúgy nagyon jó cikk, grat hozzá!

(#35) Honzi


Honzi
senior tag

Jó lett első olvasásra szerintem teljesen korrekt amit ajánlasz.
Külön köszönet érte mivel hamarosan új gép vétele előtt álok még párszor biztos átfutom.
Tuningos - többkártyás Intel játékgép 1920x1200 vagy efölötti felbontáshoz, estrém fps-ekhez
Estrém-az nem extrém akart lenni? bár lehet csak én vagyok hüéye :DDD

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#36) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

1. Grat a cikkhez, összeszedett, átgondolt írás.
2. Első ajánló a pénz ugyebár... de ezt nem kötöszködésből írtam :)
3. Kár hogy a vinyók közül kihagytad a Seagate 7200.12 est, rendszerlemeznek jobban beválik mint a Samsung.
4. Én személy szerint nForce os csipkészlettel szerelt lapot a büdös életbe nem vennék. nem azért mert ati párti vagyok, (egyik párti sem vagyok) csak mert ismerek pár embert akik rengeteget szenvedtek vele, szóval ezt én senkinek nem ajánlom. ismétlem: Én nem :)
csak ez a kettő szúrja a szemem, a többi már csak ilyen apróság :)

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#37) gombcomp


gombcomp
senior tag

" Ebbe a foglalatba beletehető az idén megjelent hat magos i7-975, ami tizenkét szálon képes dolgozni a HT-nek köszönhetően. Ez a processzor 200.000 forint környékén kapható."
Ezt javíthatnád mivel a 975 a 4magosok extrém változata D0 steppingel,tavalyi model,
és csak 8 szálon tud dolgozni. Amire gondoltál az a 980X (idén első negyedévben jött ki) 6mag + HT azaz 12 szál. Az ára jelenleg 240 ezer körül mozog. :K

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#38) Komplikato


Komplikato
veterán

"Ha HTPC-t építünk, válasszunk speciálisan ilyen házat, ezekbe általában csak mini ITX formátumú alaplapok mennek bele."
Hát nem tudom, de szerintem meg pont a mATX ami sűrűn fordul elő, meg van jó pár full ATX méretű is. Az a baj pont, hogy az ITX/DTX méretű házak drágák, pocsék a szellőzésük és legalább atom rondák is. ;]
Kivétel persze előfordulhat.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#39) Vegadog


Vegadog
tag

Jó lett az írás, elismerésem. :R A "milyen_asztali_gepet..." topicban feltett kérdésekre elég lesz egy darabig a link a cikkre ;)...

(#40) KisDre


KisDre
senior tag

"30 fps alatt eléggé kellemetlen a játék, 30-40 között már jobb, 40-60 az ideális," 35 fps-el ugyan úgy lehet játszani mint 60 fps-el sok játék esetében, persze lehet hogy én vagyok kis igényű aki képes a League of Legends-et 30 fps-el tolni mid grafikán de akkor is ez a véleményem, esetleg némely FPS-es játék az ami megköveteli szvsz

KisDre.artstation.com

(#41) luw2win válasza KisDre (#40) üzenetére


luw2win
őstag

Ez attól függ, stratégiai játéknál észre sem veszed, de pl COD4 mulitba lekorlátozod az fps-t 30-ra sírvafakadsz, ha átteszed 50-re elérzékenyüsz akkora javulást látsz, nem beszélve a 100ról v akár többről.
Ilyen kis lájtos játékok elmennek 30fps-el lazán, ami pörögőssebb az döcög 30al

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#42) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Jó írás, köszi. Én kicsit másképp látom a hangrendszerek hangkártyák témakört. Sok integrált hangkártya kuka, a hangrendszerekből ebben a kategóriában 2.0 -sokkal érdemes próbálkozni, 13 000 Ft -ot én nem adnék érte. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#43) zoltanz válasza zoltanz (#42) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Valamint SSD is csak rendszer lemeznek ajánlanék, mellé egy hagyományost mindenképp, mert külömben nagy meglepetések lesznek otthon majd.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#44) misx


misx
senior tag

Eszméletlen jó cikk lett! Végre átlátom az aktuális PC piacot, bár én nem cserélek gépet a közeljövőben. Max veszek egy jobb VGA-t, esetleg felhúzom a CPU-t. (LGA775 procik pofátlan áron vannak) Viszont hasznos infók vannak benne ahhoz, ha gépet kell összeállítanom valakinek. :B

Örülök, hogy kisebb játékgépekhez 19'' körüli monitorokat is ajánlottál, mindenki ezzel a FullHD-val pofozkodik, de mit ér, ha az aktuális csúcsjáték nem bírja ezt a felbontást.

Felsőtápos házakal szerintem nincs gond, amíg van a táp alatt egy 12 centis venti, ami segít kifújni a levegőt. :K

[ Szerkesztve ]

(#45) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Nagyon is jó írás lett. Mindenhol ott voltak azok a cuccok, amit én is ajánlanék.

Egy pici hiányom van a monitoroknál. Méghozzá a paneltípusok.
Úgye itt főként TN paneles monitorokat írtál, de 3D-s tervezésnél és játéknál, pláne filmnézésnél jól jöhet egy VA vagy IPS alapú monitor. Mostmár ezek is gyorsak, ezért játékra is javasoltak, jók a betekintési szögek és élethűbbek a színek, mélyebb a fekete. 3D-s alkalmazásoknál, tervezéseknél, és filmnézésnél meg szinte kötelezők. Persze ezek árai magasabbak, de mostmár van belőlük nem olyan magas árú, megfizethető példány.

[ Szerkesztve ]

(#46) jones965


jones965
Modder

Gratulálok az íráshoz, nem kis munka lehetett összehozni.

Viszont a vízhűtéssel kapcsolatosan. Egy gondosan megépített rendszer, aminek nem feltétlen kell 60-80 ezer forintosnak lenni, nem igényel több karbantartást, mint egy léghűtéses gép. Mindegyiket kell bizonyos időnként portalanítani.
Mindkét esetben a hőcserélőt.

[ Szerkesztve ]

(#47) veector


veector
senior tag

játékok nem gyorsulnak az SSD-től
[link] max fps-be nem is, de minbe (lényegében csak ez számít) nagyonis tud gyorsulni, nomeg a betöltési idő is kisebb

(#48) Intel fan11


Intel fan11
őstag

üdv!Nagyon jó a cikk és sokat segített kb 1 hónap múlva tervezek gépet venni!Egyben nem értek egyet h csak játékra fölösleges i7et venni elég az i5!Én a jövőre is gondolok most van pénzem és inkább megveszem az erősebbet h tovább tartson!

Battletag: hojszi#2983

(#49) zodo


zodo
nagyúr

Gratulálok!
Viszont a ház ajánló utáni sor, szerintem hamis vagy csak az Origen ae X15e ház képe miatt érzem így?

"Ha HTPC-t építünk, válasszunk speciálisan ilyen házat, ezekbe általában csak mini ITX formátumú alaplapok mennek bele."

Ok, hogy simán be lehet tenni egy mini Itx méretű lapot, de nagy általánosságban atx vagy micro atx méretű lapok tehetők az ilyen házakba, ha jól tudom.

(#50) Kolondrum


Kolondrum
félisten

5. LGA775: Régi, elavult architektúra, >> Sokan örülnének akár az én elavult régi gépemnek! Ez vicc.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.