Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Már minden játékra fel kell majd készülni? Kiadnak egy játékot és jön a driver? Régen volt hogy majdnem egy évig nem kellett driver, mégis futott minden....

(#2) Abu85 válasza jozsef8 (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Régen az NV előre belerakta a hetekkel korábban megjelent driverekbe a profilokat. Ma ezeket visszatartják, mert pár idióta a vezérkarban kitalálta, hogy fasza lenne az a marketing, hogy a játék megjelenésének napján van driver - Game Ready. Emiatt nőtt meg a kiadott driverek száma. Nyilván ezek a fejlesztések nem ma lettek kész, hanem kb. két hete, ahogy a kb. két hete kiadott Catalystben is ott voltak a profilok. Ki kell csapni azokat az NV-nél, akik ezt a kéthetente frissíts drivert hülyeséget szorgalmazzák, és kevesebb kiadott driverből is megoldható az egész ugyanígy.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) jedis válasza Abu85 (#2) üzenetére


jedis
senior tag

Nem lenne elég mindig csak annak a játéknak a profilját feltelepíteni, amivel épp játszik az ember ? :U Mééé kell minden héten új fullos drivert felrakni ? :U Lehet hogy most nagy hülyseséget mondtam ? :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#4) Solten


Solten
addikt

B@szki egy hete tettem fel az aktualis ujat... Foss@k a drivert rendesen, marketing... marketing... :D

Saor Alba

(#5) vicze


vicze
félisten

"OpenGL-re gyúró GeForce driver"
Uh, először OpenCL-nek olvastam véletlen, és eléggé megilyedtem, hogy jön a világ vége...

[ Szerkesztve ]

(#6) #85552128 válasza Abu85 (#2) üzenetére


#85552128
törölt tag

Múlt hétfőn volt kiadva az AMD Battlefront + új memóriakezelést bemutató ( :DDD ) drivere is, csüt-péntek meg a .1-es hotfix.
Az nV-nek nyilván bele telt pár napba mire WHQL-t is kaptak, ez is kb. pár napos/múltheti driver lehet.
Mindkét gyártó a játékok kiadására időzíti a driverek kiadását ilyen szempontból egyik sem jobb mint a másik, legyen az Béta, vagy GameReady elnevezés... Inkább azt kéne már megcsinálni, hogy a driver vezérlőjében legyen egy auto frissítő ami csak profilokat tölt le ha amúgy a driverfájlok megfelelőek lennének.
Eddig is lehetett csak a profilokat kicserélni AMD/nV-nél is csak a megfelelő fájlokkal kell babrálni szóval működne a dolog és max pár kB-ot kéne letöltögetni a legtöbb esetben.

[ Szerkesztve ]

(#7) Freiherr


Freiherr
őstag

jihá

XXX

(#8) jozsef8 válasza Abu85 (#2) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Értem. Hát akkor sok eszük van. Francnak sincs kedve hetente frissítgetni a drivereket.

(#9) pomorski


pomorski
őstag

Na, én speciel egyáltalán nem örülök egy GeForce driver újításainak, annak pedig pláne nem, ha új drivert adnak ki. Számomra félős (a munka miatt, nem a játékok miatt), hogy ez az újítás előbb-utóbb kihatással lesz munkaeszközömre az nvcc compilerre...Ha pedig az NVIDIA megváltoztatja ezen CUDA compilert, akkor nagy bajban leszek (pláne, ha nem fordulnak le a kódok, vagy nem úgy futnak, ahogy kellene).

Ha a GPU-n csak játszanék, akkor lehet, hogy örülnék, de így nem, így inkább félek...

[ Szerkesztve ]

(#10) ƬΛЯΛ válasza Freiherr (#7) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Ez mire volt jó? :F

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#11) Danex válasza pomorski (#9) üzenetére


Danex
addikt

De munkagépen minek frissítenéd a lényegében csak a GameReady bővítést tartalmazó drivert?

(#12) Busterftw


Busterftw
veterán

800-as szeria kimaradt a cikkbol.

(#13) lezso6 válasza Busterftw (#12) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nemcsak a cikkből, amúgy is. Sosem volt 800-as széria, csak mobilon, de ez a driver nem azokhoz való.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) Segal


Segal
veterán

Úgy kezelitek ezt a driver kérdést mintha az nvidia pisztolyt tartana a fejetekhez hogy frissítesz vagy meghalsz...
Én speciel mindig kb a harmadik vagy negyedik új drivernél frissítek főleg akkor amikor az új drivernél egy olyan játékra hivatkoznak amit ki sem szeretnék próbálni.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#15) pomorski válasza Danex (#11) üzenetére


pomorski
őstag

Eszem ágában sincs feltenni az új drivert. Aggodalmam oka az, hogy az NVIDIA ezen változtatása magával vonja/vonhatja a compiler (illetve az egész környezet) "apró, jelentéktelen" változtatását. Ami pedig végül mégiscsak inkompatibilitáshoz vezet majd, mert te azt letöltöd és azon fejlesztesz. A programod pedig majd nekem nem fog menni (vagy rosszul fog menni) a régi drivert tartalmazó gépemen.

(#16) edari válasza pomorski (#15) üzenetére


edari
őstag

Nem tudom most mit problemazol. Nem kotelezo frissíteni. Nem rakod fel es kesz.

(#17) PandaMonium válasza pomorski (#15) üzenetére


PandaMonium
őstag

Ez butaság, főleg egy olyan driver-frissítésnél ahol szó sincs CUDA-ról. Kb. olyan mint ha attól rettegnél, hogy a GCC következő verziója nem fogja támogatni a C++98-at többé, vagy hogy a JDK9 nem fogja lefordítani a JDK8-al írt forráskódot. A fordítóknak mindig visszafelé kompatibilisnek kell lenniük (legalább egy ideig, ami általában pár évet jelent), hogy minden nagy cég újra tudja írni a szükséges részeket a forráskódban.

Szerk.: Ah, értem már mi a bajod. Továbbra is hülyeség ezen parázni, ha megnyitottad volna a dokumentációt látnád, hogy ugyan úgy CUDA7.5-öt tartalmaz a driver mint az előző verziók. Mellesleg házon belül elvárható, hogy ugyan azt a verziót használjátok fejlesztésre, ha pedig külsőstől veszel át forráskódot akkor megnézed, hogy milyen verzióban íródott (nem-e újabban mint amivel ti dolgoztok). Amúgy sem szokás a bleeding-edge feature-öket használni vállalati környezetben sehol sem pont ilyen okokból.

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#18) peti634


peti634
csendes tag

Üdv.
Valaki próbáltam már a 800m mobil szérián ezt a drivert?
Tegnap sikeresen telepítettem, és ezután bármilyen 3d-s alkalmazást elindítottam fagyás lett a vége.
Minden mást is lefrissítettem, (Intel HD 4600, mivel mind2en részt vesznek játéknál), és letöröl-feltelepítést is próbáltam, de így is ugyan az. (Egyszer csak megáll a kép, az egész szaggat, hang darabos, pár mp múlva pedig megfagy teljesen)

355. driver visszatéve továbbra is tökéletesen működik.
Valakinek valami infó erről?

(#19) ƬΛЯΛ válasza peti634 (#18) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Én egy tesztgépen próbáltam, de semmi baja nem volt. :F

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#20) Freiherr válasza ƬΛЯΛ (#10) üzenetére


Freiherr
őstag

Máshova ment volna.

XXX

(#21) ƬΛЯΛ válasza Freiherr (#20) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Oh értem

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#22) peti634 válasza ƬΛЯΛ (#19) üzenetére


peti634
csendes tag

Fura, pedig azt hinném, nem csak nálam van gond. Mik voltak a gép paraméterei?
Lehet egy win reinstall elférne, de amíg az előző driver tökéletes, és a következő nem szükséges, addig biztos nem babrálok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.